wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[kaseta] przeskoki na najmniejszej zębatce
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5436 (77%)
Postów: 174


Post Czw 10 Mar 16, 9:46:53     [kaseta] przeskoki na najmniejszej zębatce Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć, znajomy przywiózł mi rower na regulacje przerzutek. Standardowo źle (albo w ogóle) działały skrajne przełożenia. Wyregulowałem wszystko jak należy, ale pojawił się dziwny problem na najmniejszej zębatce w kasecie. Mianowicie napęd "strzela" przy mocniejszym naciśnięciu na pedała. Nie wiem czy ten problem istniał wcześniej, ponieważ przed regulacją przerzutka w ogóle nie wrzucała tego biegu Laughing
Rower jest praktycznie nowy (przejechane ma może z 200 km). Osprzęt to budżetowe Shimano (Alivio itp.). Raczej nie wydaje mi się, żeby napęd mógł być zużyty. Po niewielkiej kraksie rower był w serwisie (Intersport w Galerii Jurajskiej), gdzie prostowany był wózek przerzutki oraz wymieniony został łańcuch na nowy.
Macie jakieś podejrzenia co może być przyczyną tej usterki? Bębenek piasty, a może to wina łańcucha? Dodam, że łańcuch nie przeskakuje na zębatce (przy najmniej ja tego nie zauważyłem), ale słychać wyraźny trzask oraz czuć to na napędzie.
Będę wdzięczny za jakieś sugestie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 10 Mar 16, 16:32:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jaki łańcuch został założony? W łańcuchach Connex jest stosowana spinka, którą trzeba założyć w sposób zgodny z instrukcją. Jeśli założysz odwrotnie będzie skakał na najmniejszej zębatce.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5436 (77%)
Postów: 174


Post Czw 10 Mar 16, 18:06:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łańcuch to jakoś podstawowy model Shimano, łączony pinem (bez spinki). Zastanawia mnie to, że skacze tylko na tym jednym biegu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
arecki Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4122 (58%)
Postów: 32


Post Pią 11 Mar 16, 14:19:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może jest krzywy hak przerzutki i trzeba go prostowac na przyzadzie bez przerzutki w większości serwisów przykro to mówić ale hakiprostuja kluczem francuskim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 11 Mar 16, 15:01:28     Re: [kaseta] przeskoki na najmniejszej zębatce Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fasol napisał:
gdzie prostowany był wózek przerzutki

Jak dla mnie to źle brzmi.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5436 (77%)
Postów: 174


Post Sob 12 Mar 16, 10:41:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może jest krzywy hak przerzutki i trzeba go prostowac na przyzadzie bez przerzutki w większości serwisów przykro to mówić ale hakiprostuja kluczem francuskim


W sumie nie sprawdzałem haka. Dzięki za radę!

Cytat:
Jak dla mnie to źle brzmi.


Mało tego Very Happy w raporcie napisane jest, że przerzutka została wymieniona, ale przy rozmowie z serwisantem, ten wygadał się, że tylko sprostowali wózek xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
PRZEMO2 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5417 (77%)
Postów: 575
Wiek: 41

czestochowa raków

Post Nie 13 Mar 16, 2:58:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym jeszcze sprawdził czy łańcuch nie jest zatarty na jakimś ogniwie ,to błachostka ale wtedy łańcuch źle nachodzi na koronkę kasety i może powodować że coś przeskakuje im mniejsza koronka tym bardziej to odczówamy, co do strzelania przy mocniejszym naciśnięciu na pedał to sprawdził bym jeszcze czy wkład sportu jest dobrze dokręcony . A jeśli wózek był skrzywiony i jest prostowany to raczej marne szansę by przerzutki charczały jak należy.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy