wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[odzież] Zestaw jesień/wiosna Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4559 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Sob 05 Lis 11, 23:08:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do rękawiczek to kupiłem sobie ostatnio w Decathlonie rowerowe polarowe za 25zł. Na takie pogody jak teraz a nawet w okolicach zera dają spokojnie radę. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Pią 06 Kwi 12, 21:36:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podepnę się pod temat, w decathlonie oglądałem bluzę 7 z membraną

http://www.decathlon.com.pl/PL/bluza-7-z-membran-czarno-sz-193583323/#

aktualnie jest w cenie 180 pln, używa ktoś może. Poradźcie czy warto ją kupić.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 06 Kwi 12, 22:04:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam 5, czyli model o klasę niższy. Z tego co widzę tkanina ta sama więc jest to materiał typu softshel, krótko mówiąc nie membrana a zaimpregnowany. Ze swojej jestem zadowolony, dobrze chroni przed wiatrem, choć kiedy jest cieplej pewnie łatwo się będzie zagotować (softshel'e bardzo słabo oddychają). W deszczu nie testowałem, choć mam kilka innych softshel'i i jest to materiał hydrofobowy więc odpycha krople wody. Niestety nie jest to membrana więc na dłuższym deszczu nie ma siły - przemaka. Z tego co pamiętam materiał ma 2000 mm. Nie kojarzę bluzy life (nie mój Sektor), ale powinna być lepsza niż 5, jak widać na zdjęciach lepsza wentylacja, dopasowanie i zamykane kieszenie.
Reasumując:
Plusy:
- elastyczna,
- moja ma kołnierze w rękawach chroniące przed zimnem,
- dobrze chroni przed wiatrem,
- dobrze się prezentuje (subiektywnie),

Minusy:
- nie jest nieprzemakalna,


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Sob 07 Kwi 12, 8:44:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki bardzo za rzeczową odpowiedź, w moim przypadku nieprzemakalność nie jest priorytetem. Nie jeżdżę też kiedy temperatura poniżej -5 stopni (no chyba że Masa -11st C Laughing ). Potrzebuję wygodnej, nieprzewiewnej kurtki na chłodne dni od 0 - do 10 stopni, na bieliznę, bądz na bieliznę i jakiś cienki polarek. Wydaje mi sie że ta spełni te kryteria.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mario Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4386 (62%)
Postów: 10

częstochowa - raków

Post Sob 07 Kwi 12, 17:44:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam ten model bluzy, co do funkcjonalności się nie wypowiem, ponieważ jeszcze niesprawdzona, ale cały czas mnie dręczy czy jest dobrze skrojona wydaje mi się, że są nieco skręcone rękawy no chyba, że tak ma być, więc zwróć na to uwagę Chętnie dowiem się, co o tym sądzisz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
arusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4468 (63%)
Postów: 158
Wiek: 54

Częstochowa-Tysiąclecie

Post Sro 11 Kwi 12, 23:08:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Użytkuję tą bluzę od jesieni 2011.Ogólnie jestem zadowolony.Mario nie zauważyłem skręcenia rękawów w mojej bluzie.Dokładnie podzielam opinie Szczapana.Bardzo dobrze chroni od wiatru natomiast z wentylacją nie jest różowo.Za 180 pln myślę że warto.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4746 (67%)
Postów: 174
Wiek: 40

Częstochowa 1000-lecie

Post Nie 01 Lis 15, 0:23:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to teraz tu podepnę się pod temat Smile
Ponieważ jakoś wyjątkowo szybko marzną mi stopy poszukuję ochraniaczy naciąganych na tradycyjne buty SPD. Czy ochraniaczy używacie razem z jakimiś termicznymi skarpetami? No i czy możecie coś polecić w cenie do 100 zł ??
z góry dziękuję za podpowiedzi !!


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Nie 01 Lis 15, 12:33:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za małą kasę to takie

Ochraniacze z Decathlon

Teraz chyba mają rzep z tyłu, u góry zamka zapobiegąjący rozsuwaniu.
Na suchą jesień polecam, nie testowałem w deszczu. Korzystam drugi albo 3 rok

Zimą używałem takich z bcm novatex do dostania w GO Sport cena też w okolicy 60-70 zł.

Ochraniacze BCM Novatex

Cieplejsze od decathlonowych ale szybciej się podarły


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Wto 03 Lis 15, 9:11:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jeszcze mała podpowiedź przetestowana - oprócz ochraniaczy w czasie dużych mrozów używałem zestawu - cienka skarpetka, następnie owinięcie stopy pasem wyciętym z koca termicznego(koszt około 10 zeta) i druga cienka skarpeta - rewelacyjnie się sprawdza na dłuższą trasę.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Wto 03 Lis 15, 9:48:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam takie buty spd wyglądające jak trekingowe, one nie sa takie mocno dopasowane wiec też mieściły mi się 2 skarpety na zimę.
Ważna uwaga, skarpety nie mogą za bardzo ściskać stopy, ani być za mocno naciągnięte, bo efekt jest odwrotny. Gorsze krążenie powoduje że stopy marzną.
W każdym przypadku ochraniacze pomogą


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4746 (67%)
Postów: 174
Wiek: 40

Częstochowa 1000-lecie

Post Wto 03 Lis 15, 9:53:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki Wam bardzo za podpowiedzi. Ochraniacze (+kominiarkę) już zamówiłem, oby się sprawdziły Smile
a rękawiczki? - testował ktoś patent zakladania pod grugą rękawiczkę rękawiczki foliowej takiej jakich można używać tankując auto na stacji benzynowej? Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 03 Lis 15, 10:29:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale po co kombinować z workami, rękawiczkami foliowymi? To jest efekt obosieczny bo automatycznie skóra ręki 'nie oddycha', przez chwilę może być ciepło a potem pływa w pocie. Mamy XXI w., są ciuchy które dobrze sobie radzą na mrozie, deszczu, gorącu. Obecne rękawiczki dobrze już dają radę w całkiem mroźne dni (zakup na lata). Wiem że dedykowane ciuchy są droższe ale komfort moim zdaniem wart jest tych pieniędzy. Własny przykład: zawsze szkoda mi było kasy na buty zimowe do spd ale po ich zakupie stwierdzam że nie warto było się męczyć tych kilka lat z jakimiś ochraniaczami, podwójnymi skarpetami itd.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4746 (67%)
Postów: 174
Wiek: 40

Częstochowa 1000-lecie

Post Wto 03 Lis 15, 12:11:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
Ale po co kombinować z workami, rękawiczkami foliowymi? To jest efekt obosieczny bo automatycznie skóra ręki 'nie oddycha', przez chwilę może być ciepło a potem pływa w pocie. Mamy XXI w., są ciuchy które dobrze sobie radzą na mrozie, deszczu, gorącu. Obecne rękawiczki dobrze już dają radę w całkiem mroźne dni (zakup na lata). Wiem że dedykowane ciuchy są droższe ale komfort moim zdaniem wart jest tych pieniędzy. Własny przykład: zawsze szkoda mi było kasy na buty zimowe do spd ale po ich zakupie stwierdzam że nie warto było się męczyć tych kilka lat z jakimiś ochraniaczami, podwójnymi skarpetami itd.


ok Piotrze a jakieś rękawiczki możesz z własnego doświadczenia polecić?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 03 Lis 15, 12:25:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety sam właśnie jestem na etapie wybierania, do tej pory jeździłem w rękawicach narciarskich ale takich dla narciarzy sportowych (charakteryzują się tym że są mocno zbliżone do rękawic rowerowych jeśli chodzi o ich 'objętość' więc dało się w miarę sprawnie obsługiwać przerzutki i hamulce). Te rękawice to tak poniżej -5. W okolicach zera rowerowe rękawiczki accenta z windstoperem dawały radę (ale ledwo czasem zakładałem pod nie drugie rękawiczki polarowe). Obecnie na alledrogo jest spory wybór, ja będę celował w jakieś ze znanej firmy np. NorthWave lub Shimano. Sporo zależy od tego w jakich temp i jak długo będziemy jeździć: inne rękawiczki dadzą radę przy jeżdzie w -5 i przez trzy godziny a inne trzeba kupić przy częstej całodziennej jeździe w temp -10. Lekko nie jest Smile

Na forum podróżników rowerowych jest też podobny temat łącznie z hardkorami którzy robią wyprawy zimowe i dyskutują o butach dających radę przy - 50st C Wink. Przejrzyj może coś Cię zainspiruje.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Polomon



Status: Offline
Dni: 3070 (44%)
Postów: 6


Post Czw 05 Lis 15, 1:55:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jezdze w takich zwyklych rekawiczkach jakie mozna kupic w wiekszosci sklepow za 5zl, ale zakladam po prostu dwie pary, bo jedna para przepuszcza podczas jazdy i palce kostnieja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4746 (67%)
Postów: 174
Wiek: 40

Częstochowa 1000-lecie

Post Czw 05 Lis 15, 9:34:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
Niestety sam właśnie jestem na etapie wybierania, do tej pory jeździłem w rękawicach narciarskich ale takich dla narciarzy sportowych (charakteryzują się tym że są mocno zbliżone do rękawic rowerowych jeśli chodzi o ich 'objętość' więc dało się w miarę sprawnie obsługiwać przerzutki i hamulce). Te rękawice to tak poniżej -5. W okolicach zera rowerowe rękawiczki accenta z windstoperem dawały radę (ale ledwo czasem zakładałem pod nie drugie rękawiczki polarowe). Obecnie na alledrogo jest spory wybór, ja będę celował w jakieś ze znanej firmy np. NorthWave lub Shimano. Sporo zależy od tego w jakich temp i jak długo będziemy jeździć: inne rękawiczki dadzą radę przy jeżdzie w -5 i przez trzy godziny a inne trzeba kupić przy częstej całodziennej jeździe w temp -10. Lekko nie jest Smile

Na forum podróżników rowerowych jest też podobny temat łącznie z hardkorami którzy robią wyprawy zimowe i dyskutują o butach dających radę przy - 50st C Wink. Przejrzyj może coś Cię zainspiruje.


ehhh no lekko nie jest !!
jak żyć, Panie Piotrze, jak życ ? Very Happy


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
PRZEMO2 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5417 (77%)
Postów: 575
Wiek: 41

czestochowa raków

Post Sob 07 Lis 15, 23:03:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przez trzy lata śmigałem w rękawiczkach Lemon kupionych u Marcina na Bór sprawdzały się nawet przy mrozach do - 15 dobry zakup cena około 60 zeta maxymalnie.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy