wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Kontuzje, stłuczenia, skręcenia Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Sob 16 Mar 13, 12:39:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj odbyłem wizytę kontrolną u ortopedy, miałem ją zaleconą po skończeniu 30'tki w związku z dwiema operacjami w wieku 15 i 17 lat spowodowanymi złuszczeniem się panewki w lewym stawie. Lekarz który teraz mnie prowadzi zrobił USG, badanie kątów rotacji stawu i zlecił RTG. Chwilę wcześniej rozmawialiśmy o stopniach złuszczenia które określa się w skali od 1-4. Trójka wymaga repozycji panewki a czwórka ponoć występuje niezwykle rzadko. Niestety ja jak już coś robię to na max'a! Zdjęcia wykazały czwarty stopień złuszczenia, a w czasach kiedy mnie operowano nie podejmowano się repozycji panewki i ogólnie kiepściucho to wygląda. Rotacja na zewnątrz już wynosi 0' i będzie już tylko gorzej. Obecnie mam żyć normalnie, robić to co lubię i nawet powinienem jeździć na rowerze - dużo, o wszelkich długodystansowym forsowaniu nogi mogę zapomnieć. Mam też skierowanie na rehabilitację i zacząć codziennie ćwiczyć biodro. Nieunikniona dla mnie jest już jednak endoproteza biodra bo deformacje szyjki i głowy kości udowej są zbyt duże. Kiedy? Czas pokaże, 5lat może 10, może więcej a może mniej. Czeka mnie w tym czasie cały ogród doznań ze strony mojej nogi, niekoniecznie miłych. Do zobaczyska więc na wszelki trasach w tym sezonie i nie miejcie mi za złe że po 15-20km od startu będę zawijał w drogę powrotną. To pewnie i tak nie będzie problemem bo ostatni sezon i tak przelatałem głównie na rodzinnych eskapadach z córką i czasem żoną. Mimo wszystko tłumaczę się na zapas. Jakby ktoś był zainteresowany jakie deformacje powoduje ta choroba to moje RTG poniżej;





Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
beatrycze Kobieta



Status: Offline
Dni: 3899 (55%)
Postów: 13
Wiek: 42


Post Wto 13 Sie 13, 11:01:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdrowe kolana są najważniejsze w kolarstwie, więc pamiętajcie, że musimy o nie szczególnie dbać. Warto wykonywać ćwiczenia mające na celu zwiększenie pobudliwości włókien mięśniowych otaczających staw. Wszystkie ćwiczenia z uginaniem kolan i prostowaniem bioder są jak najbardziej wskazane Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
konradzio Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3899 (55%)
Postów: 1
Wiek: 35


Post Pon 16 Gru 13, 10:48:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

takie pytanie z trochę innej beczki, jakich środków przeciwbólowych używacie na rowerowe kontuzje? które są waszym zdaniem skuteczniejsze, w tabletkach czy w żelu? osobiście najbardziej ufam chyba voltarenowi w żelu, najszybciej się wchłania i jest przez to najskuteczniejszy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Gaber Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3898 (55%)
Postów: 14

42-200

Post Wto 20 Maj 14, 20:32:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku od zeszłego roku dokuczliwy rozpierający ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa zmotywował do rtgena na którym wykazało zmiany przeciążeniowo - zwyrodnieniowe.
Koniec z długodystansowymi wypadami, aczkolwiek pozostaje lekka jazda we własnym zakresie - takie życie Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6485 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Sob 23 Maj 15, 19:42:24     kolano Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kur... mać Kolano się odezwało.
Jak zwykle kiedy rozkręcam się przed jakimś wyjazdem to nie wiem kiedy skończyć.
Tym razem jakoś tak dziwnie z lewej strony prawego kolana wyskoczyła mi jakaś buła.
Specjalnie nie boli ale czuć gorąco i doskwiera.
Na razie okłady z lodu i Naproxen w maści a co dalej to jak się termin do ortopedzia znajdzie to się okaże.
Może ktoś wie gdzie szybko się dostać do ortopedy? [ a w moim wieku to ważne ] Wink


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5011 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Sob 23 Maj 15, 20:24:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Michaill... na naszej eskapadzie kolano nie będzie miało się szans przeciążyć. Rozważ, czy nie ruszać z nami pociągiem Smile


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy



Ostatnio zmieniony przez markon dnia Nie 24 Maj 15, 9:32:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6485 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Sob 23 Maj 15, 21:24:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie Nie Nie Exclamation
Plan mam by Was powitac w Ełku i teg sie trzymam.
Odpoczne jak do Was dołacze :> Jeśli pozwolcie :>


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Nie 24 Maj 15, 1:35:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

michaill napisał:
jakoś tak dziwnie z lewej strony prawego kolana wyskoczyła mi jakaś buła.


Jacku nie chcę nikogo oskarżać, ale czy to nie Seba "zepsuł" Ci to kolano nad zalewem w Blachowni? Wink

Pozdrawiam i zdrówka życzę Very Happy Very Happy Very Happy


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6485 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Nie 24 Maj 15, 7:44:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też tak myślę Exclamation
On ostatni je dotykał :>


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6485 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Wto 30 Cze 15, 15:25:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj ortopeda stwierdził ze mam najprawdopodobniej uszkodzone wiązadło poboczne w kolanie. Termin Rezonansu dostałem na 28.01.2016. To tylko za 7 miesięcy. Ale ze mnie szczęściarz Wink


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7044 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Wto 30 Cze 15, 23:28:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli ci zalezy mozesz prywatnie, zawsze to szybciej wiem ze w Kielcach robia od reki i ceny sa o polowe nizsze niz na slasku, wiem co pisze bo robilem badanie w pazdziernku 2014, pozdr




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6485 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Sro 01 Lip 15, 3:42:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podeślij mi namiary gdzie robiłeś.


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 01 Lip 15, 11:01:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja robiłem w Opolu na NFZ i czas oczekiwania byl 2 tygodnie


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6485 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Sro 01 Lip 15, 19:49:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tomasz jak masz jakiś kontakt do tego szpitala to mi prześlij.
Dzwonilłem do jednego w Opolu to Jest termin na marzec 2016.
Pani na Parkitce to samo mi powiedziała bym szukał po Polsce gdzieś może znajdę wcześniej.
Na razie najwcześniej było w Staszowie bo już na 29 grudzień na 7,30 rano Wink
Prywatnie mogę mieć już we wtorek w Tarnowskich Górach tyle że koszt to 530zł i tu pytanie do Damzaka ile kosztowało w Kielcach Question


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7044 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Pią 03 Lip 15, 21:12:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

28 pazdziernika 2014 wiec stosunkowo niedawno robilem RM stawu kolanowego prawego placilem 280zł wynik byl przeslany z opisem bodajze w ciagu 5 dni
Namiary
Rezonans Kielce ul Zagnańska 77 tel 412302244 lub kom 887666662 www.rezonanskielce.pl

wszystko bylo zrobione czytelnie ladnie i w porzadku zopisem, od stacji PKP glowna kielce idzie sie 20 min latwo trafic




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Bartek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3893 (55%)
Postów: 13
Wiek: 48

Częstochowa-Dźbów

Post Sob 04 Lip 15, 8:27:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podobno NFZ zwraca koszty takich badań wykonanych odpłatnie ze względu właśnie na terminy. Specjalne druki nawet mają. Ja będę ubiegał się o taki zwrot za tomografię córki, ale to dopiero w przyszłym tygodniu jak żona z córką wrócą ze szpitala. Dam znać jak to wygląda.
Pozdrawiam Bartek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7044 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Sob 04 Lip 15, 22:19:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a to ciekawe daj znac?jak to wyglada, ja akurat mialem skierowanie prywatne ale to chyba nie ma znaczenia, bo do panstwowego tez mikazali dlugo czekac... i ciekawe czy dziala to jakis czas wstecz? pozdrawiam




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Wto 14 Lip 15, 1:06:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masakra

http://www.sport.pl/kolarstwo/1,64993,18351801,tour-de-france-ivan-basso-dowiedzial-sie-ze-ma-raka-wycofal.html#Czolka3Img

Cytat:
Tour de France. Ivan Basso dowiedział się, że ma raka. Wycofał się z wyścigu

Włoski kolarz Ivan Basso wycofał się z Tour de France. Ogłosił to po tym, jak dowiedział się, że choruje na raka jąder.
- Dowiedziałem się o chorobie dwie godziny temu. Muszę zrezygnować - powiedział 37-letni kolarz na konferencji prasowej. Basso miał pełnić kluczową rolę w pomaganiu Alberto Contadorowi zwyciężyć w Wielkiej Pętli. Sam nie walczył o wygraną. Po dziewięciu etapach zajmował 158. miejsce. Basso jeździ w zespole Tinkoff-Saxo. Członkiem tego zespołu jest też Rafał Majka.

Basso narzekał na ból jąder po kraksie w piątym etapie. Na kolejnych czuł duży dyskomfort i lekarze przeprowadzili szczegółowe badania, które wykryły chorobę. Na konferencji obok Basso siedział Contador, który wybuchł płaczem po ogłoszeniu smutnej informacji przez kolegę. - Możesz być pewien, że będziemy walczyć o żółtą koszulkę, żeby ci ją przywieźć - powiedział.

Basso odnosił w przeszłości wiele sukcesów. Dwukrotnie - w 2006 i 2010 roku - wygrał Giro d'Italia, a w 2004 roku stanął na podium Tour de France.

Raka jąder miał także Amerykanin Lance Armstrong, który wygrał walkę z chorobą i powrócił do zawodowego kolarstwa. Później został jednak dożywotnio zdyskwalifikowany za doping.



© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 14 Lip 15, 8:13:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Są też dobre informacje:
naszosie.pl napisał:
Pozytywną stroną jest to, ze lekarze dają Basso 98-99% szans na wyleczenie.



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
rafik1000 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4247 (60%)
Postów: 169
Wiek: 53

Raków

Post Nie 19 Lip 15, 20:01:19     Dzisiejszy wypad synka do Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t34.0-12/11741763_935510009838965_386017663_n.jpg?oh=f6fdd41d29140ded08055b41fa5b7229&oe=55AD9602


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6485 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Pon 04 Sty 16, 20:11:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziwne to moje kolano. Jak by wyczuwało że po pół rocznym oczekiwaniu, zbliża się termin rezonansu. Jazda na rowerze nie sprawia mi żadnego problemu, lecz chodzenie już owszem. Po paru kilometrach czuję dotkliwy ból. Poczekamy zobaczymy. Na razie spokojnie na spiningowym kręcę sobie km Smile


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy