wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Mój pierwszy wypadek rowerowy z udziałem samochodu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 15 Kwi 15, 20:10:11     Mój pierwszy wypadek rowerowy z udziałem samochodu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i zdarzyło się, po wieloletnim bezwypadkowym kręceniu i na mnie trafiło. W Woźnikach przy rynku kierowca w ostatniej chwili postanowił skręcić w lewo nadziewając mnie niemal czołowo na maskę, klasyczne wymuszenie pierwszeństwa. Ja również klasycznie zostałem wyrwany z butów i klasycznym OTB fiknąłem na jego maskę. Tzw. szczęściem w nieszczęściu było to, że niemal znienawidzony przeze mnie plecak pięknie zamortyzował dupnięcie w plecy, kask ochronił głowę a dodatkowo wgniatająca się szyba samochodu posłużyła również za amortyzację. Po pierwszym szoku przystąpiłem do analizy obrażeń ciała: na szczęście oprócz otarć i lekko bolącej dłoni niczego złego nie stwierdziłem. Dobrze że kierowca był raczej spokojny więc i ja jakoś dziwnie spokojnie przyjąłem temat, telefon na policję i czekamy. W międzyczasie sprawdzam co z rowerem: koło ósemka, klamki zwichrowane, widelec chyba przesunięty więc przód do poważnego remontu. Pan kierowca oczywiście chce się dogadać ale jakoś nie może uwierzyć we wstępny kosztorys ok 1000 zł za naprawy, przecież za 500 zl można kupić cały rower. To tyle, dalej normalka z Policją: dmuchanie, spisywanie, mandacik dla kierowcy. Na szczęście udało mi się doturlać do domu na tej ósemce i bez hamulców. Tyle że trzeba będzie na razie odpalić górala.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
arusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4468 (63%)
Postów: 158
Wiek: 54

Częstochowa-Tysiąclecie

Post Sro 15 Kwi 15, 20:16:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to miałeś chłopie szczęście.Dobrze że tak się skończyło.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
Skowronek Kobieta



Status: Offline
Dni: 3899 (55%)
Postów: 75
Wiek: 41

Częstochowa

Post Sro 15 Kwi 15, 21:26:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A pogotowia nikt nie wezwał? Skutki urazu mogą ujawnić się dużo później. Powinni byli zabrać Cię do szpitala na tomografię itp.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4559 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Sro 15 Kwi 15, 23:11:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli sam poszkodowany nie chciał pomocy lekarskiej, to nie ma po co.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
siwuch Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3974 (56%)
Postów: 253
Wiek: 61

zawiercie

Post Czw 16 Kwi 15, 7:35:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja raz odmówiłem pomocy lekarskiej i wiem, że więcej tego nie zrobię, Już na drugi dzień zaczął mnie boleć kręgosłup i czuję go czasami jeszcze teraz. A sa rzeczy, które mogą wyjść nawet kilka tygodni po wypadku i kto wtedy powiąże wypadek z objawami i kto zapłaci za ewentualne koszty ? tylko poszkodowany Sad


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4559 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Czw 16 Kwi 15, 22:15:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, dlatego jeśli coś nas boli po takiej kolizji lepiej od razu wezwać pogotowie, choćby tylko z tego powodu, że mamy z automatu komplet badań i prześwietleń bez kolejek (w zależności od urazu). Jak człowiek pójdzie po pewnym czasie, to niestety trzeba skierowan, a do tego odstać swoje, itd.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Skowronek Kobieta



Status: Offline
Dni: 3899 (55%)
Postów: 75
Wiek: 41

Częstochowa

Post Czw 16 Kwi 15, 23:09:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie. Na przykład na tomografię czekać trzeba zwykle pół roku.
A tymczasem podczas zderzenia na działają ogromne siły. Ciało ludzkie jest niezwykle delikatne, niestety... Na przykład po zwykłej stłuczce na parkingu, przy prędkości rzędu 20km/h, znajoma miała uszkodzony szyjny odcinek kręgosłupa a przecież jechała autem. Rowerzysty nic nie chroni.
Zwykle tylko w pierwszej chwili wydaje się, że to nic, tylko zadrapania.
A poza tym do ubezpieczenia się przyda nieco hospitalizacji...
Pozostaje tylko życzyć Outsiderowi, by w jego przypadku poważnych skutków zdarzenia nie było.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Pią 17 Kwi 15, 0:11:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlatego ja , po swojej glebie gdzie "poszły 3 ziobra" ubezpieczyłem się na max. kwotę i OC też na max. kwotę, naprawdę warto bo 8 dych co pół roku to ledwie kilka browarów , a się ze spokojną głową jeździ.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 17 Kwi 15, 15:28:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na razie ze zdrowiem jak najbardziej ok, macie rację że nigdy nie wiadomo co jeszcze wylezie ale na to już nie mam teraz wpływu. Analizując po czasie i na spokojnie ten wypadek, to że w zasadzie nic mi sie nie stało, jest tak naprawdę efektem paru pozytywnych zbiegów okoliczosci. Jak to mówią: miałem dużo szczęścia w tym nieszczęściu.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy