wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Inwestycje dla rowerzystów w budżecie partycypacyjnym
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4467 (63%)
Postów: 158
Wiek: 54

Częstochowa-Tysiąclecie

Post Pią 05 Gru 14, 13:06:13     Inwestycje dla rowerzystów w budżecie partycypacyjnym Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od dziś do 11 grudnia można oddawać głosy na różne wnioski zgłoszone do budżetu obywatelskiego.Jest kilka wniosków ułatwiających życie rowerzystom także myślę że warto oddać swój głos.
https://budzet.czestochowa.um.gov.pl:81/
http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,17080464,Od_5_grudnia_przez_tydzien_glosowanie_nad_budzetem.html#LokCzeTxt


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Pią 05 Gru 14, 21:39:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W razie problemów.. Wink krótka instrukcja jak oddać głos nie wychodząc z domu: Klik


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Reklama
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Sob 06 Gru 14, 0:47:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wśród odrzuconych wniosków, znalazł się między innymi projekt wykonania pasów dla rowerów w Alei Wolności.

A oto uzasadnienie:

"Uwagi dot. weryfikacji merytorycznej: Zgłoszona propozycja dotyczy realizacji zadania niezgodnego z prawem, w tym z prawem lokalnym. Szerokość jezdni uniemożliwia wydzielenie pasów ścieżki rowerowej zgodnie z prawem na odcinku od ul. Sobieskiego do Focha. Inwestycja pt.: „Przebudowa ciągów pieszych w Alei Wolności i ul. Jana III Sobieskiego w Częstochowie w celu dostosowania do ruchu rowerowego” jest w trakcie realizacji. Kolejny etap realizacji przewidziano na rok 2015. Zrealizowany będzie ciąg pieszo- rowerowy od ronda Mickiewicza do al. Sobieskiego. Negatywna opinia o ewentualnych przyszłych kosztach eksploatacji . Utrzymywanie pasów dla rowerów na jezdni i ciągu pieszo-rowerowego na tym samym odcinku generuje niepotrzebne dodatkowe koszty utrzymania."

Ciekawe, nic mi nie wiadomo o tym, żeby prawo w Polsce zabraniało wyznaczania pasów dla rowerów. Wygląda na to, że się nie znam i Wolności jest za wąska, żeby tam się zmieściły dwa pasy dla rowerów o szerokości 1,5 m. Natomiast chodnik wzdłuż Wolności pewnie nie jest za wąski, żeby tam się zmieścili wszyscy piesi, którzy teraz tam chodzą i jeszcze wszyscy rowerzyści jeżdżący Aleją Wolności. Przeniesienie środków finansowych i wykonanie za te pieniądze pasów zamiast ciągu pieszo-rowerowego tak żeby nie trzeba było utrzymywać i jednego i drugiego, a piesi mieli dla siebie normalny chodnik, jest też jak sądzę poza ludzkimi możliwościami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
matiz9376



Status: Offline
Dni: 3848 (55%)
Postów: 70
Wiek: 30

Częstochowa - Stradom

Post Sob 06 Gru 14, 1:38:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I powstanie ciąg pieszo-rowerowy zamiast pas rowerowych na szerokiej jezdni.

Ciekawą propozycją jest koncepcja budowy dróg rowerowych wzdłuż DK1.
Jak dla mnie to właśnie tam powinny powstawać drogi rowerowe. Tam jeździć rowerem po jezdniach nie można, a jeśli już się jedzie często nierównym chodnikiem...to przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych nie jest zgodne z prawem. Jest tam na tyle miejsca by coś takiego zrobić.


Matiz9376
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4962 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Sob 06 Gru 14, 13:29:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Śląska Inicjatywa Rowerowa złożyła 11 wniosków, część z nich jest ogólnomiejskich a część jest przypisanych do poszczególnych dzielnic. Niestety z niezbyt jasnych przyczyn część wniosków została odrzucona, ale będę się starał to jeszcze wyjaśnić w poniedziałek.
Poza naszymi sa także propozycje zgłaszane przez innych. Najwięcej z nich zgłosił Łukasz Kot, bo dla każdej dzielnicy złożył wniosek o porządne stojaki rowerowe, wnioskował o wykonanie koncepcji drogi rowerowej wzdłuż DK1, strzeżone parkingi rowerowe. Treści tych wniosków nie znam, bo wbrew ustaleniom wnioski nie zostały upublicznione, tak by ludzie mogli się z nimi dokładnie zapoznać Sad

Wnioski na które warto oddać głos:
Lp. 3: Wyznaczenie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów na skrzyżowaniu przy Jagiellończykach
Lp. 5: Droga rowerowa na jezdni po 2 stronach Al. Wolności, Kościuszki
Lp. 14: Budowa zadaszonego parkingu dla rowerów
Lp. 67: Opracowanie koncepcji drogi rowerowej wzdłuż DK1
Lp. 106: Zakup stojaków rowerowych
Lp. 120: Wyznaczenie pasów dla rowerów na ul. Sejmowej
Lp. 125: Zakup stojaków rowerowych
Lp. 138: Zakup stojaków rowerowych
Lp. 157: Zakup stojaków rowerowych
Lp. 175: Zakup stojaków rowerowych
Lp. 216: Zakup stojaków rowerowych
Lp. 224: Dostosowanie ul. Mielczarskiego do ruchów rowerów - może ta inwestycja nie wygląda ciekawie ale tak naprawdę to by była możliwość by spokojną uliczką ominąć główne arterie ruchu samochodowego we wschodniej części centrum Częstochowy
Lp. 233: Zakup stojaków rowerowych
Lp. 243: Budowa fragmentu drogi dla rowerów przy skrzyżowaniu Al. Wyzwolenia i ul. Kisielewskiego - chodzi o brakujący kawałek drogi rowerowej łączący ciągi rowerowe na Wyzwolenia oraz Obrońców Westerplatte
Lp. 259: Parking / zamykanie dla rowerów przy ul. Worcella 7
Lp. 274: Zakup stojaków rowerowych
Lp. 287: Zakup stojaków rowerowych
Lp. 302: Zakup stojaków rowerowych
Lp. 316: Zakup stojaków rowerowych
Lp. 352: Zakup stojaków rowerowych
Lp. 353: Budowa drogi rowerowej przy al. Wojska Polskiego - nowa droga rowerowa na odcinku od al. Pokoju do Okrzei, aby ułatwić dojazd mieszkańcom tamtego osiedla do sieci dróg rowerowych wzdłuż linii tramwajowej i na Jagiellońskiej. w przyszłości można będzie ją wydłużyć by dawała możliwość jazdy rowerzystom aż do Bugajskiej.
Lp. 361: zakup stojaków rowerowych
Lp. 363: zakup stojaków rowerowych
Lp. 369: Wytyczenie pasów dla rowerów na ul. Bohaterów Katynia - propozycja dla tych którzy chcą spokojnie móc dojechać na Jesienną czy na Stare Błeszno
Lp. 374: Wykonanie przejścia dla pieszych i rowerzystów przez ul. Jagiellońską od Galerii Jagiellończycy do przystanku T Estakada - powielona wcześniejsza propozycja tym razem dla głosujących z Wrzosowiaka.
Lp. 391: zakup stojaków rowerowych
Lp. 411: zakup stojaków rowerowych
Lp. 452: Wymiana nawierzchni drogi rowerowej na ul. Okulickiego - propozycja dla tych którzy mają dosyć nierównego bruku na ścieżce rowerowej na Okulickiego przy Obi
Lp. 455: Zakup stojaków rowerowych
Lp. 465: Zakup stojaków rowerowych
Lp. 518: Zakup stojaków rowerowych


Moja propozycja jest taka aby punkty które są do rozdysponowania wydać w większości na to co nam najbardziej się podoba a na koniec dać ten jeden punkt na stojaki rowerowe Wink Ze względu na mechanizm rozdysponowywania środków na zadania budowa stojaków z racji niedużej kwoty ma szanse wykorzystywać pieniądze które nie są już wystarczające na dużo droższe zadania które miały więcej punktów ale nie załapały się na finansowanie.

W wielu miastach gdzie był wprowadzany budżet partycypacyjny zadania rowerowe zyskiwały bardzo dobre poparcie i dzięki temu na przyszłość włodarze tych miast dostawali sygnał od mieszkańców czego tym potrzeba. Mam nadzieję, że i u nas się tak uda i my jako rowerzyści pokażemy się jako aktywni mieszkańcy mówiący głośno czego potrzebujemy!


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Sob 06 Gru 14, 13:51:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

..a moja propozycja jest taka, aby każdy zagłosował na to na co chce i jak chce i takie wypisywanie, podtykanie.. gdzie kliknąć jeden punkcik, uważam za niestosowne!


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4962 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Sob 06 Gru 14, 14:13:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlaczego?
Jakiś problem, że ktoś zgłasza propozycje z których możemy później korzystać jako rowerzyści?


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Sob 06 Gru 14, 14:38:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście nie lubię jak ktoś mi mówi gdzie mam kliknąć i ile.
Po co mi takie koła ratunkowe jak podtykasz? Jak ktoś sam nie potrafi wyłuskać z "całej" listy spraw dotyczących rowerzystów nie powinien w ogóle oddawać głosu.


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4962 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Sob 06 Gru 14, 16:37:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mogą być też i tacy którzy nie będą mieć czasu przeglądać 150 propozycji i analizować co w nich jest zawarte. Zwłaszcza, że opisy zadań jakie zostały poczynione przez urzędników troche się rozmijają czasem z sednem wniosku.


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Sob 06 Gru 14, 18:11:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://budzet.czestochowa.um.gov.pl:81/questions/pokaz?typ=ogolnomiejskie i https://budzet.czestochowa.um.gov.pl:81/questions/pokaz/page:9?typ=dzielnicowe
Pomimo całej miłości jaką żywię do mojego roweru to uważam, że wieże lęgowe dla jerzyków i kible w centrum ( aby ludzie nie sz*zali po bramach) mają większy priorytet niż kolejny stojak rowerowy.
Aby zagłosować - lepiej zapoznać się ze wszystkim chociażby pobieżnie możliwościami, niż klikać na coś wskazanego przez "jedną/jakąś" osobę. Co to za ułatwienia?
Nie masz czasu, żeby się zainteresować - nie głosuj.


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Sob 06 Gru 14, 19:13:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 19:11 06.12.2014 ----------

Cytat:
..a moja propozycja jest taka, aby każdy zagłosował na to na co chce i jak chce i takie wypisywanie, podtykanie.. gdzie kliknąć jeden punkcik, uważam za niestosowne!


A ja nie widzę w tym nic niestosownego, że ktoś poda szczegóły projektów, które są tak opisane na stronie budżetu partycypacyjnego, że nie wiadomo o co w nich chodzi, a często opis może nawet zniechęcać do głosowania.
Nie musisz tego czytać jak nie chcesz. Do głosowania też cię nikt nie zmusza.

Mnie interesuje co się "rowerowego" dzieje w moim mieście i jak mogę poprawić jakość infrastruktury. A opis wielu zadań wymienionych na stronie budżetu partycypacyjnego jest dla mnie niejasny i niepełny. Nie wiem, na podstawie tych opisów czy pod zadaniem typu "budowa ścieżki rowerowej", na który bym chciał głosować, bo uważam że jest potrzebny w danym miejscu, kryje się coś sensownego, czy pomysł budowy rowerowego bubla z kostki fazowanej ze słupami na środku i zwężeniami do 1 m.

Na przykład ciekaw jestem co możesz powiedzieć o wniosku 224 "dostosowanie ulicy Mielczarskiego" na podstawie opisu tego zadania, który udostępnia Urząd Miasta na stronie?

Czy jesteś w stanie z tego wyczytać, że chodzi o to żeby rowerzyści mogli jeździć w obu kierunkach ulicą Mielczarskiego od ulicy Piłsudskiego do ulicy Krakowskiej, przejeżdżać ulicę Krakowską i dojeżdżać do drogi dla rowerów przy Galerii Jurajskiej? W tej chwili ulica Mielczarskiego przy Katedrze jest ulicą jednokierunkową, a przez ulicę Krakowską rower można legalnie tylko przeprowadzić po przejściu dla pieszych. Wolę jechać ulicami Piłsudskiego - Mielczarskiego, bo tam jest mały ruch i dużo spokojniej, niż na przykład ruchliwymi i bardziej niebezpiecznymi Katedralną, Ogrodową, Krakowską. Za niewielką kwotę (4000 zł) może powstać sensowny skrót i alternatywa dla tych ulic.

Ja tych informacji (poza wyceną) nie znalazłem na stronie budżetu partycypacyjnego.

---------- 19:13 ----------

[/quote]Pomimo całej miłości jaką żywię do mojego roweru to uważam, że wieże lęgowe dla jerzyków i kible w centrum ( aby ludzie nie sz*zali po bramach) mają większy priorytet niż kolejny stojak rowerowy. [quote]

Gdybym był złośliwy to bym napisał, że sama wytykasz palcem zadania, zamiast pozwolić żeby sobie każdy sam wybrał Smile
A tak naprawdę byłbym z tym ostrożny, bo jak przyjdzie ludziom płacić stawkę jaką wymyśli im rada miasta za korzystanie z takiej toalety, to i tak dalej będą robić to co opisałaś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
arusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4467 (63%)
Postów: 158
Wiek: 54

Częstochowa-Tysiąclecie

Post Sob 06 Gru 14, 21:11:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

TeczowaMagia napisał:
Ja osobiście nie lubię jak ktoś mi mówi gdzie mam kliknąć i ile.
Po co mi takie koła ratunkowe jak podtykasz? Jak ktoś sam nie potrafi wyłuskać z "całej" listy spraw dotyczących rowerzystów nie powinien w ogóle oddawać głosu.

Zgadzam się w 100%


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Nie 07 Gru 14, 1:03:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arusb napisał:
Od dziś do 11 grudnia można oddawać głosy na różne wnioski zgłoszone do budżetu obywatelskiego.Jest kilka wniosków ułatwiających życie rowerzystom także myślę że warto oddać swój głos.



TeczowaMagia napisał:
Ja osobiście nie lubię jak ktoś mi mówi gdzie mam kliknąć i ile.


arusb napisał:
Zgadzam się w 100%


Arsub czy w takim razie jesteś podtykającym czy osobą poddaną natrętnemu podtykaniu? Smile


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4962 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Nie 07 Gru 14, 11:37:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chcę być niemiły dla naszych radnych ubiegłej kadencji, ale wu-cety w Alejach i innych miejscach (Promenada) wałkowali przez 3 lata i w ostateczności to co uradzili to zepchnięcie tego problemu na miejską spółkę od wodociągów 'Watrę' i zapomnienie tematu. A z tak opisanych zadań nie wynika, że te kibelki z zadań Budżetu partcypacyjnego nie zostały wycenione jako jakaś wersja toj-tojów, bo wybudowanie stacjonarnych szaletów w ilości większej niż jeden za 250 tysięcy budzi wątpliwości porównując z ceną za szalety w parkach podjasnogórskich przed paroma laty...

Natomiast co do wskazywania jak głosować to po prostu uczestniczyłem ze strony społecznej w opracowywaniu Budżetu Partycypacyjnego i znam mechanizm wyłaniania wniosków stąd była ta sugestia ze stojakami rowerowymi bo dzięki temu można pełniej wykorzystać pieniądze przypadające na daną dzielnicę by nie wróciły do puli ogólnej i były stracone dla mieszkańców tej czy innej dzielnicy.


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Nie 07 Gru 14, 12:11:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Endecja_czwa co innego jest zwrócić uwagę jak Arsub, że może Cię coś zainteresować jako rowerzystę a inną sprawą sugerowanie gdzie oddać punkciki.
Kombryg raczej chciałam zaakcentować, że nie samym rowerem człowiek żyje i żeby nie iść na łatwiznę sugerując się czyimś jednokierunkowym wyborem pozycji z listy.
A swoją drogą ja nie podałam numerków, trzeba przerzucić "stertę spraw" żeby wspomniane "sugestie" znaleźć. A jeżeli ktoś bez zastanowienia klika co mu się palcem pokaże jest...


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Nie 07 Gru 14, 16:19:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 12:39 07.12.2014 ----------

Ok, nie ma się co spierać i przekomarzać.
Po prostu po raz pierwszy jesteśmy (my - to znaczy mieszkańcy Częstochowy) w stanie choć w minimalnym stopniu mieć wpływ na to jak będzie nasze miasto wyglądało i na co zostanie wydany niewielki ułamek naszych pieniędzy (które co roku płacimy w postaci podatków). Na cokolwiek zagłosujemy to nie będzie to pomysł, który narzucają nam władze, tylko pomysł, który wymyślili mieszkańcy.
Inna sprawa to wycięcie niektórych pomysłów z listy pod podejrzanymi pretekstami, być może dlatego, że były niewygodne dla Zarządu Dróg, czy władz miasta, o czym pisałem wcześniej.

W mojej opinii warto mieć jak największą wiedzę o tym na co głosujemy, bo same opisy które podało miasto na stronie są niewystarczające, a przeciętny obywatel nie ma szans żeby dowiedzieć się więcej na temat projektu, który go interesuje.

W mojej opinii warto także zrobić wszystko, żeby sensowne rowerowe projekty przebiły się w głosowaniu.

Czytam różne opinie i za i przeciw, a i tak wybieram zgodnie ze swoją wiedzą, wolą i sumieniem.

---------- 16:19 ----------

No i zapomniałem dopisać, że miałem nadzieję, ze ten wątek zamieni się w dyskusję na temat zalet i wad poszczególnych rozwiązań "rowerowych" proponowanych w budżecie Smile

W końcu to rowerzyści najlepiej się znają na jeżdżeniu rowerem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
arusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4467 (63%)
Postów: 158
Wiek: 54

Częstochowa-Tysiąclecie

Post Nie 07 Gru 14, 19:30:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

endecja_czwa napisał:
arusb napisał:
Od dziś do 11 grudnia można oddawać głosy na różne wnioski zgłoszone do budżetu obywatelskiego.Jest kilka wniosków ułatwiających życie rowerzystom także myślę że warto oddać swój głos.



TeczowaMagia napisał:
Ja osobiście nie lubię jak ktoś mi mówi gdzie mam kliknąć i ile.


arusb napisał:
Zgadzam się w 100%


Arsub czy w takim razie jesteś podtykającym czy osobą poddaną natrętnemu podtykaniu? Smile

Przecież to oczywiste że ani podtykającym ani poddanym podtykaniu.Rozpocząłem tylko wątek,aby o tym głosowaniu dowiedzieli się Ci którzy być może o nim nie wiedzieli.Dla mnie jest naturalnym,że dla ludzi kochających rower bliższe będą wnioski dotyczące rowerów.I tyle.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5935 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sob 22 Paź 16, 14:06:24     Budżet obuwatelski 2017 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od dziś do 30. bm. można głosować w III edycji budżetu obywatelskiego:

Arrow https://budzet.czestochowa.um.gov.pl:81/



Częstochowa. Moje miasto. Takie piękne. ♥
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy