wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Przewożenie roweru....
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marlotnik Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3907 (55%)
Postów: 55
Wiek: 30

Częstochowa Raków-Zachód

Post Pon 19 Maj 14, 20:27:08     Przewożenie roweru.... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś czytając dość popularną stronę www.wp.pl natrafiłem na temat "Przewożenie roweru samochodem" Link do strony:

http://moto.wp.pl/kat,1035799,title,Przewozenie-roweru-mandat-to-nawet-500-zl,wid,16610119,wiadomosc.html?ticaid=112c14

Wiele z Was przewozi samochodem rowery, w różny sposób czy to na dachu, czy też wewnątrz pojazdu, lub też na bagażniku na haku. W końcu od tego są samochody by przewozić nasze "oczka w głowie". Nie wiem co Wy na to ale dla mnie to wyłudzanie pieniędzy na czym się da. Wiadomo bezpieczeństwo przede wszystkim ale skoro są bagażniki na dach to w końcu chyba po to by można było do niego przymocować rower, a przecież o to chodzi. Jeśli przewożę rower to nie będę jechał 200 km/h na godzinę żeby potem ostro hamować i .... . Jeśli rower dobrze przymocujemy i bezpiecznie podróżujemy to nie powinno się nic mu stać. Przewożąc rower w środku to inna sprawa bo nie jest przypięty tylko leży luzem więc tu może sprawa wygląda inaczej.

Co Wy o tym myślicie ? Jakie są Wasze opinie na ten temat ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 19 Maj 14, 22:17:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale co dokładnie chcesz wiedzieć czy poruszyć w dyskusji?

Ten artykuł, jak większość na tego typu portalach, jest o kant d... rozbić.

Zapytaj konkretnie co chcesz wiedzieć to z pewnością otrzymasz od Forumowiczów rzetelne i mądre porady.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
marlotnik Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3907 (55%)
Postów: 55
Wiek: 30

Częstochowa Raków-Zachód

Post Pon 19 Maj 14, 22:34:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tzn. może nie przeniosłem odpowiednio swoich myśli na swoją wypowiedż. Po prostu uważam że nie potrzebnie policja na wszystko tak zwraca uwagę, kontroluję bo przecież większość kierowców przewożąc rowery tak je zabezpiecza żeby wszystko było w porządku i bezpiecznie kupując bagażniki na dach czy hak. W końcu po to one są.. A dodatkowo policja nie ma co robić to potrafi przyczepić się do wszystkiego. A co do tego że artykuły na tych portalach są jak to Lukas powiedziałeś o kant d... rozbić to w pełni się z tym zgadzam i popieram.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Wto 20 Maj 14, 20:08:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale ja nadal nie ro\umiem twojego postu. Przecież policja za przewożenie roweru na dachu mandatu nie wlepi, mogą się doczepić do uchwytów zakładanych na hak, bo one zasłaniają (przeważnie) światła i tablicę rejestracyjną samochodu. W tym przypadku problem leży tylko i wyłącznie w naszym prawie, które nie pozwala na wyrobienie trzeciej lub przeniesienia tablicy z samochodu na taki uchwyt. Z drugiej strony problem POLACY rozwiązali, bo można taki bagażnik montowany na hak zarejestrować jako lekką przyczepkę i tablicę trzecią się dostaje. Idea


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marlotnik Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3907 (55%)
Postów: 55
Wiek: 30

Częstochowa Raków-Zachód

Post Sro 21 Maj 14, 17:00:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisałem bo widziałem że dużo osób przewozi rowery w środku i nie do końca wiem czy można tak je przewozić czy nie. Bo na dachu to wiem że można mieć. Co do bagażnika na tył pojazdu ( zakładany na klapę czy hak ) to wiem że można mieć tylko dużo kosztuje, bo dochodzą do tego światła, a poza tym trzeba mieć tablice rejestracyjną jeśli dobrze mówię ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
MK Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6526 (93%)
Postów: 178
Wiek: 33

Częstochowa - Raków

Post Sro 21 Maj 14, 22:12:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Oplach jest pomysłowe rozwiązanie tego problemu Wink :
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6561 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Czw 26 Cze 14, 17:13:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio leciałem A4 i spadł gościowi rower z dachu chwilkę wcześniej bo cofał na awaryjnych co by go pozbierać i w moijej opinii na autostradzie nie powinno się przewozić rowery na dachu bo jak by była pochmurna pogoda to bym na 100% nie zauważył tego bicykla bo leżał pod jakimś mostem a przy 140km/h uderzenie w ten rower może się już różnie skończyć nie mówiąc o próbie go ominięcia na ostatnią chwilę... :/ Ja jak mam możliwość to wożę rowery w bagazniku (kombi) i mocuję je do uchwytów w bagażniku aby przy gwałtownym hamowaniu nie przemieszczały się...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
EdytKa Kobieta



Status: Offline
Dni: 4564 (65%)
Postów: 521
Wiek: 37

Częstochowa - Wrzosowiak

Post Czw 26 Cze 14, 19:19:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To wszystko zależy od rodzaju bagażnika, jeśli rower jest mocowany za ramę to faktycznie moze czasem spaść, jeśli chodzi o bagażniki dachowe najbardziej stabilne są takie, w których rower mocowany jest za amortyzator, z tym, że w tym wypadku trzeba jeszcze jakoś spakować koło


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5012 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Czw 26 Cze 14, 19:51:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niech tylko wstawię fotki z naszej ostatniej eskapady. Mój wycieczkobus dowiózł na Mazury sześcioro rowerzystów ze sprzętem i bagażem Very Happy.
4 rowerki na wieszaku na haku, 2 na dachu i jeszcze box Twisted Evil


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 20 Maj 15, 13:16:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest światełko w tunelu ale trzeba zweryfikować przepisy, kolega podpowiedział mi że włąsnie wchodzą przepisy które umożliwiają posiadanie trzeciej tablicy. Oczywiście opcja związana opłatą.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 27 Maj 15, 14:13:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każdy ma inne potrzeby w tym zakresie, nie cierpię takich rad jak post wyżej. Woziłem rowery w bagażniku samochodu, na dachu a teraz na bagażniku na hak z tyłu - najlepsza opcja jak dla mnie bagaznik na hak: wygodnie i w miarę aerodynamicznie, rowery raczej nie spadną nawet przy szybszej jeździe, chyba że źle się je zamocuje.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Wto 21 Lip 15, 22:32:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oto doskonały przykład dlaczego lepiej nie na dachu Sad

Tylko dla osób o mocnych nerwach Confused

http://wiadomosci.bielsko.info/9301-wpadka-na-parkingu-sfery-wideo



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy