wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
[rower] - Author czy Kelly's
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mefior Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6925 (98%)
Postów: 3


Post Czw 14 Kwi 05, 0:20:08     [rower] - Author czy Kelly's Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co wybrac Author Solution SX czy Kelly`s Scarpe? Mam pytanko o te dwa rowerki ktore waszym zdaniem jest lepszy albo ktory po prostu lepiej kupic.To sa dane techniczne:

Solution SX

Rama: Alloy 26''
Widelec: RST Capa T4 76 mm
Korby: Suntour XCC-150 42-34-24
Przerzutka tylna: Shimano Acera
Manetki: Shimano Altus
Hamulce(p/t): Tektro 37 AL

Scorpio

Rama: Protec alloy
Widelec: RST 156P
Korby: Shimano TS32
Przednia przerzutka: Shimano Altus
Przerzutka tylna: Shimano Alivio
Kaseta: Shimano CS-HG30-8 11-32T
Klamki: Apse
Manetki: Shimano RS41 RevoShift
Hamulce(p/t): Apse / Apse
Piasty (p/t): alloy / Shimano RM40
Obręcze: Kelly's Double Combat
Opony: Kelly's Snake 1.95
Kierownica steel
Mostek: Kalloy
Siodło: Kelly's
Sztyca: Kalloy

Prosze odpowiedz bo chcialbym nabyc ktory z tyvh rowerow na dniach wybrale akurat te dwa ze wzgeldu na cene ok 1300 zl i marka czekam na sygestie i rozwiaznie tego problemu.
POzdrowienia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7013 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Czw 14 Kwi 05, 7:11:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Author Solution SX - solidny sprzęt do codziennej jazdy, dzięki podniesionej kierownicy gwarantuje wygodną pozycję. Osprzęt no nie najgorszy. Widelec RST Capa T5 z regulacją twardości zapewne będzie dobrze spełniał swoją rolę w codziennej jak już wspomniałem eksploatacji. Oponki typu semi-silck dobrze będą się sprawować na mieście jak i poza nim. Hamulce Tektro będą dobrze spełniać swoją rolę. Docenisz także dwuścienne obręcze Alexrims i uszczelniane piasty Quando. Ogólnie jak dla mnie bardzo ładny, klasyczny rower z nie najgorszym osprzętem

Kelly's Scarpe - przedewszystkim wyższa grupa osprzętu (z tyłu Alivio) ale to nie wystraczy. Dośc kiepskie hamulce (Apse) ale rama jak u Kellys'a czyli niezła. Obręcze i oponki Kellysowskie, piasty shimanowskie. Amor tak jak w Authorze. No i możesz się pocieszyć tym że masz mostek i sztycę Kalloya, no ale kierownica jest już stal no-name. Ale podobno też się przyjemnie na Scarpe jeździ...

No ja trochę opisałem... powiedz jakie masz wrażenia i leć z pytaniami :)

E.. jak miałbym kupować to kupiłbym chyba Authora ale Kelly's ma ramki (i całe rowery) które mnie osobiście się bardzo podobają także... wybór ciężki.
Nie powiem CI jednoznacznie co masz wybrać. :wink:

Apropos test tych rowerów między innymi jest w marcowym Magazynie Rowerowym...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 14 Kwi 05, 7:18:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proponuję Ci abyś udał sie do sklepu i przejechał się na obu modelach - masz do tego pełne prawo Exclamation sam będziesz wiedział na czym się lepiej czujesz :]
Ja bym chyba wybrał kelly'sa ale nie wiem czy na 100 procent.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7052 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 14 Kwi 05, 13:09:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Author Solution SX

Kellys Scarpe

porównaj sobie komponenty...jedn ma coś czego nie ma drugi...Kellys ma widać solidniejszą ramę wzmacnianą i mocowanie na tylny hamulec tarczowy, zaś Author tego nie ma...zaś Kellys jest o 250 g cięższy od Authora przy rozm. ramy 19", ale pewnie Ciebie to nie interesuje
Very Happy ...obręcze ciekawsze ma Author...widelec Solutiona ma większy skok, aż o 4mm Smile...reszta osprzętu porównywalna... jak mowie jeden ma to a drugi ma to musisz sięsam zdecydować, albo poszukaj ofert innych producentów chciaż u nas w miescie to pozostaje Ci jedynie jeszcze Giant Smile a dalej duzo nic Smile



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Czw 14 Kwi 05, 14:54:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

osobiscie polecam Kellys`a .. sam mam kellysa i wiem ze sa to dobre rowery Smile .. ramy maja niezle a wiadomo jest to "kregoslup" roweru .. reszta porownywalna..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 14 Kwi 05, 21:47:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja po porównaniu osprzętu na 100 procent bym brał Kelly'sa Very Happy jedyna wątpliwość to hamulce i kierownica ale to nie są aż tak duże koszty jakbyś chciał wymienić :]


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Mefior Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6925 (98%)
Postów: 3


Post Czw 14 Kwi 05, 22:39:00     wybrałem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Juz sie zdecydowalem wybralem Kelly`sa i nie powiem ze wasze a takze opinie na innych forach nie mialy na to wplywu.Mnie osobiscie od poczatku bardziej sie podobal Kelly`s ale wiedzialem ze Author to znana i dobra firma a o tej drugiej raczej mniej sie slyszy przynajmniej ja bo nie jestem jakims wyczynowcem nie wiedzialem wiele.Dzieki za rade rowerek bede mial we wtorek bo czekam na kolorek ktorego nie bylo Sad.Po pierwszej jezdzie napewno napisze jak sie sprawuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7052 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 14 Kwi 05, 23:11:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No mamy nadzieje, że sie stawisz na spotkaniu forumowiczów Very Happy



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 15 Kwi 05, 7:33:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To życzę miłej jazdy na nowym sprzęcie Exclamation Według mnie będziesz zadowolony Exclamation


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy