wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Wspólne wypady

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Rowerowo-jaskiniowo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bolus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3906 (55%)
Postów: 9
Wiek: 40

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Sro 28 Sie 13, 19:41:12     Rowerowo-jaskiniowo Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Czy ktoś jest zainteresowany "rajdem" rekreacyjnym, w kierunku północno-zachodnim od Częstochowy, w sobotę lub niedzielę.
Celem podstawowym byłyby jaskinie/schroniska skalne, położone w tym terenie.
Pierwszy przystanek: okolice Łobodna.
Reszta do ustalenia, w zależności od pogody.

Jednocześnie byłbym wdzięczny za informację o ciekawych miejscach, leżących w tamtym terenie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Czw 29 Sie 13, 20:10:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisz coś więcej. Gdzie te jaskinie i schroniska, jak daleko chcesz jechać i którędy?


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
bolus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3906 (55%)
Postów: 9
Wiek: 40

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Czw 29 Sie 13, 21:34:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ogólnie chciałbym ominąć drogi na których co chwila wyprzedzają mnie/nas auta, dlatego też proponowałbym taką trasę:

Start: Energetyk->Al. Jana Pawła II->ul. Szajnowicza-Iwanowa->ul.Okulickiego->ul.Bialska->ul.Kaspra Del Bufalo->ul.Ikara->Biała Dolna->Biała Górna->Kamyk (491) ->Łobodno(491)->Góra Katarowa: tutaj pierwszy obiekt – Jaskinia Katarowa zwana też Jaskinią w Lobodnie->stąd można podjechać na północ (4 km) do dwóch wapienników; jeżeli nie to z Łobodna do Kłobucka drogą 492 lub ulicą leżącą na północ od rzeki Białej (optymalnie byłoby objechać Kłobuck od strony północnej i dojechać do Waleńczowa, ewentualnie do wsi Brzezinki); od wsi Brzezinki w odległości jednego kilometra w kierunku zachodnim – kamieniołom i jaskinia->droga na północ do Opatowa i z niego na dalej na północ do Kamiennej Góry koło Rębielic Królewskich: 5 obiektów( jaskinie i schroniska skalne) ->z Kamiennej Góry można zjechać w kierunku południowo-zachodnim na Górę Opatowską, kiedyś były tutaj jaskinie, chciałbym obejrzeć to miejsce->stąd do Dankowa są 2 lub 3 kilometry w kierunku pólnocnym->dla spragnionych wrażeń Jaskinia Szachownica, to kolejne 6 kilometrów (licząc od Dankowa). I to by były wszystkie atrakcje przewidziane na ten dzień, dodać mogę, że na północ od Jaskini Szachownica, w odległości około 5 km leży Rezerwat Węże (kilka jaskiń).

Powrót w zależności od ostatniego odwiedzonego miejsca, można tak: Lipie->Danków->Wilkowiecko->Kłobuck->Smugi->Kamyk->Biała->Cz-wa
lub czarnym szlakiem rowerowym z Krzepic czyli Iwanowice Duże->Opatów->Złochowice->Kłobuck->Kamyk->Biała->Cz-wa.

Co do odległości to myślę, że zmieścilibyśmy się w 100 km (to zależy od opcji trasy).

Tempo rekreacyjne, bez ciśnienia i poganiania. Coś ala Jurajska Zlotówka (kto był ten wie). Głównie skupiamy się na atrakcjach przyrodniczych, niż na biciu rekordów.

Obowiązkowo: aparat fotograficzny, a dla chętnych czołówka, lampka rowerowa i jakieś robocze ciuszki (wejście do jaskini).

Lojalnie uprzedzam, że wchodzenie do jaskiń i chodzenie po kamieniołomach może skończyć się utratą życia lub zdrowia, jest to sport ekstremalny i jako taki powinien być traktowany (w domyśle: poważnie).

Przepraszam za opis trasy, ale wyrysowanie jej na Google Maps przekracza moje zapasy cierpliwości.

Z tego wszystkiego wyszło, że należałoby przenieść ten temat do: "Propozycje tras rowerowych".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sikor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5567 (79%)
Postów: 128
Wiek: 48

Częstochowa - Lisiniec

Post Czw 29 Sie 13, 23:28:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm... 100km w tempie Jurajskiej Zlotówki... Toż na to nie wystarczą 24 godziny!!! Wink
Oczywiście żartuję, chociaż pewnie zejdzie ok. min 10h. Na JZ pobiliśmy absolutny rekord prędkości - 15 km w 4-5 godzin. Ale ile zwiedziliśmy po drodze miejsc do których w normalnych okolicznościach nigdy nie zajrzałem...

Jestem jak najbardziej za, tyle że nie mam pojęcia jak wygospodarować tyle czasu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
bolus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3906 (55%)
Postów: 9
Wiek: 40

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Pią 30 Sie 13, 8:03:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyjazd planuję w sobotę (31.08.2013r.) o godz. 9 spod Energetyka. Pod warunkiem, że nie będzie lało.

Jeśli chodzi o powrót, to w Częstochowie zamierzam być najpóźniej o godz. 17-18.

Oczywiście powrót może być wcześniej, to zależy od ilości obiektów odwiedzonych, a co za tym idzie odległości wyjazdu Smile

Ja też kiedyś jeździłem na wycieczki po min. 100 km, ale w końcu stwierdziłem, że to jak jazda autem, niczego nie zobaczyłem, tylko kilometry leciały. A z doświadczenia wiem, że każda górka i każdy dołek może kryć coś ciekawego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Dzejs



Status: Offline
Dni: 3863 (55%)
Postów: 3
Wiek: 43

Warszawa

Post Pią 30 Sie 13, 16:30:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Super pomysł! Myślę,że za rok może i ja się wybiorę Smile


"Gdyby ludzie mogli kierować własnym przeznaczeniem, mielibyśmy tylko świętych i bohaterów."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Faki Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5809 (82%)
Postów: 237
Wiek: 60

London, Wembley

Post Sob 31 Sie 13, 12:40:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 11:37 31.08.2013 ----------

Szkoda, że tak późno przeczytałem ten wyczerpujący opis też się zabiorę następnym razem (wszystko przez Masę Krytyczną)

---------- 11:40 ----------

Szkoda, że tak późno przeczytałem ten wyczerpujący opis też się zabiorę następnym razem (wszystko przez Masę Krytyczną)


Na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Dzejs



Status: Offline
Dni: 3863 (55%)
Postów: 3
Wiek: 43

Warszawa

Post Nie 01 Wrz 13, 12:19:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

następnym razem FAKI zdążysz Razz


"Gdyby ludzie mogli kierować własnym przeznaczeniem, mielibyśmy tylko świętych i bohaterów."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
bolus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3906 (55%)
Postów: 9
Wiek: 40

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Pon 02 Wrz 13, 21:53:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nic straconego, pozostało jeszcze wiele miejsc do "zbadania".
Niestety Sikor wykrakał brak czasu, potrzebnego do zwiedzenia wszystkich założonych celów.

Mój główny cel, czyli Jaskinia w Łobodnie nadal pozostał w ukryciu, pomimo tego, że otwór wejściowy: "ma do 5,5 m wysokości i 9 metrów szerokości"!

Jak to mówią, do trzech razy sztuka, następnym razem się uda. Z nowymi informacjami to będzie bułka z masłem. Ktoś chętny do eksploracji?

Fotki z kamieniołomu w Górze Katarowej k. Łobodna:
http://www.eksplorator.keed.pl/wordpress/?p=1636

Kolejny dłuższy przystanek - Mokra. Akurat trafiliśmy na przygotowania do obchodów kolejnej rocznicy rozpoczęcia II WW.

Dla zainteresowanych:
- drewniany kościół w Mokrej
http://www.eksplorator.keed.pl/wordpress/?p=1619

- dąb Jerzego Hollaka – Mokra
http://www.eksplorator.keed.pl/wordpress/?p=1629

Ostatni i najpiękniejszy przystanek - kamieniołom w Górze Kamiennej (Rębielskiej) k. Rębielic Królewskich; tam zrobiliśmy grilla Smile
http://www.eksplorator.keed.pl/wordpress/?p=1636 dla cierpliwych

Podsumowując: mimo, że czasem pokropiło, to pogoda nam sprzyjała. Pod koniec wyjazdu było naprawdę bardzo ciepło, w porównaniu do porannych chłodów.
Zmieściliśmy się w 80 km, niestety dokładne obejrzenie ciekawych miejsc zajmuje duuużo czasu.

Gdyby kogoś zainteresował ponowny wyjazd w okolice Łobodna, proszę pisać. Ustalimy jakiś wspólny termin i ciśniemy.

krzara przed nami 25 m długości i 7,5 m głębokości Smile

Aktualizacja 05.09.2013r. Kusiło, kusiło i pojechałem jeszcze raz. Tym razem wyjazd udany, odnalazłem kolejny kamieniołom i jaskinię. Niestety przez to, że byłem sam, nie pchałem się dalej. Podczas przebywania w okolicach otworu, usłyszałem uderzenie kamienia o skałę dochodzący z środka jaskini, być może to lis/borsuk go poruszył, ale może to być także kawałek skały, który zleciał. Doradzam ostrożność i rozwagę podczas przebywania w okolicach otworu jak i w samej jaskini.

Dla zainteresowanych kilka zdjęć otworu:
http://www.eksplorator.keed.pl/wordpress/?p=1723
.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Wspólne wypady Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy