wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lemondka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sikor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5567 (79%)
Postów: 128
Wiek: 48

Częstochowa - Lisiniec

Post Pon 05 Sie 13, 7:23:33     Lemondka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już po zeszłorocznej PO miałem zamiar sobie coś takiego kupić do górala. Oczywiście nie na trasy typowo MTB/ATB do 100km ale na dłuższe wycieczki >100km w większości po asfaltach.

Możecie polecić jakiś ciekawy model w przystępnej cenie?
Będę bardzo wdzięczny za opinie użytkowników i za porady na co zwrócić uwage przy zakupie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 05 Sie 13, 9:31:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ze znanych mi osób na tym forum lemondki używa markon. Pisz do Niego Smile


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5012 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Pon 05 Sie 13, 21:51:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już kiedyś pisałem o lemondce na forum:
http://rower.czest.pl/viewtopic.php?p=41443#41443
Od tamtego czasu tylko bardziej się do niej przekonałem.
Na co uważać przy zakupie? Żeby się dała umocować do kierownicy. Zwykle ma obejmy do "grubych" kierownic, niektóre modele mają tuleje, które stosujemy jako "podkładki".
Mocowania lemondek wykonanych z jednej rury, mogą trafić mocowaniem na wygięcie kierownicy - dlatego bezpieczniej kupić taką z dwoma osobnymi ramionami.
Może się okazać, że poza lemondką nic na kierownicy się nie mieści. Np. gdybym przypiął lemondkę do b'twina mojej córy, to nawet na licznik nie byłoby miejsca, nie mówiąc o lampce.
Na allegro widzę egzemplarze od 120,- zł. Moja kosztowała chyba 170. Szczęśliwie wybrałem z osobnymi ramionami, podmieniłem kierownicę na prostą, którą miałem w innym rowerze. W ten sposób udało mi się ją zamontować tak, że pomiędzy jej ramionami jest miejsce na torbę z mapnikiem, oraz licznik i uchwyt gps.
Co do funkcjonalności - kupiłem ją po całodniowym pedałowaniu pod wiatr z założeniem, że ma być antidotum na taką pogodę. Okazało się, że przy każdej pogodzie jedzie mi się lepiej. Musiałem jedynie obniżyć delikatnie nosek siodełka - pochylana sylwetka wywoływała... dyskomfort Embarassed Rowerzyści mówią, że czasem bolą ich nadgarstki, czy karki - takich przypadłości nie mam bez względu na dystans (nie bez powodu tego rodzaju pozycję przyjmują nasze babcie wyglądając przez okna Wink
Jadąc trzeba pamiętać, że aby zahamować musimy zmienić chwyt dłoni. Niewykonalne są też gwałtowne ruchy kierownicą. Konieczne jest planowanie manewrów. Gdy opieramy się na lemondce, środek ciężkości wysuwa się nad przednie koło, więc hamowanie przednim hamulcem, przed uniesieniem tułowia, może skończyć się groźnym upadkiem.
I ostatnia kwestia - możliwe, że nie tylko estetyczna. Przy trekingu lemondka się sprawdza, poprawia komfort jazdy i wg mnie nie razi w oczy. Przy "góralach" może trochę dziwnie wyglądać, a do tego pozycja rowerzysty może nie być tak komfortowa.


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy