wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Szosa do 1500zł
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szympex Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4667 (66%)
Postów: 52
Wiek: 28

Jaskrów

Post Nie 05 Maj 13, 15:33:10     Szosa do 1500zł Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, zamierzam się w najbliższym czasie przesiąść na szosę. Z racji, że dotychczas poruszałem się trekkingiem, to w tych tematach jestem zielony, więc proszę o pomoc bardziej doświadczonych Wink

Co powiedzielibyście na ten?:
http://www.decathlon.pl/triban-3-a-id_8239800.html

Na razie nie widziałem nic innego co mogłoby zwrócić moją uwagę w tej cenie, może moglibyście coś polecić?

Według różnych wyliczeń z wzorów znalezionych w internecie rozmiar ramy idealnej dla mnie to ok. 22 cale. Może jednak wy poradzicie co będzie lepsze dla osoby o wymiarach:
- wzrost: 180 cm
- długość nogi: 80 cm
- waga 75 kg

Z góry dziękuję za pomoc Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Nie 05 Maj 13, 22:10:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tym budżecie to może używkę?

Sam osobiście 2 lata temu pogoniłem MERIDĘ za coś obok 1500zł a warta była naprawdę sporo więcej Crying or Very sad

W nowych gdybyś nie podał linka to bym powiedział że niemożliwe jest kupienie nowej szosy za takie pieniądze Wink



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Reklama
polak8778 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5136 (73%)
Postów: 233
Wiek: 30

Częstochowa-Mirów-Lisiniec

Post Pon 06 Maj 13, 1:29:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co prawda, to prawda, muszę przyznać rację.
Jednak gdybyś był zainteresowany dalej nówką napisz do mnie na priv, umówimy się jak będę w DECA to może za nieco więcej ( 50-100 PLN ) uda się sprowadzić innego Tribana na Shimano z karbonowymi wstawkami na przednim widelcu. http://www.decathlon.pl/triban-3-id_8167038.html


PoLsKa ByĆ TrUdNy JęZyK !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Częstogłowa



Status: Offline
Dni: 3986 (57%)
Postów: 3


Post Sro 08 Maj 13, 14:18:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za 1500 zł nie kupisz szosy dobrej klasy. Owszem, można dołożyć parę stów i celować w coś pokroju Kross Vento 1.0 2013, ale ja to bym w ogóle olał i kupił używkę, tak jak radzi przedmówca. Niestety, szosa to już rower specjalistyczny, a więc nie ma co kupować lipy za małe sianko. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sro 08 Maj 13, 15:56:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zależy na czym komu zależy. Jak chcesz się ścigać, choćby amatorsko to faktycznie trza kaski troszkę wydać. Jeśli jesteś turystą szosowym to taki Triban (ten co podał polak8778) spełni swoje zadanie. Dokładnej specyfikacji nie ma ale pierwsze co się rzuca w oczy w porównaniu do Krosa to to, że w drugim przypadku dopłacamy do tylnej przerzutki.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 08 Maj 13, 19:44:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem triban to dużo lepszy wybór, niż zaproponowany Kross. Jedyna przewaga Krossa to korba z wieowpustem, bo tylna przerzutka bez odpowiednich manetek to kupa, działa tak samo jak ta w tribanie. W tribanie masz karbonowy widelec a to spory atut. Choćbyś chciał dokupić i wymienić na podstawową korbę z Hollowtech II i tak wyjdzie taniej niż kross.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy