wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
UBEZPIECZENIE OC
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mykerynos Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5742 (81%)
Postów: 48
Wiek: 49

Częstochowa (Błeszno)

Post Nie 10 Maj 09, 11:17:54     UBEZPIECZENIE OC Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na wstępie mojego postu chciałbym zaznaczyć że nie jestem agentem ubezpieczeniowym. Smile
Wiem że ten temat był już poruszany ale myślę że trzeba o nim przypominać ponieważ rowerzystów przybywa i trzeba ich uświadamiać jakie mogą być konsekwencje nieszczęśliwego przypadku.
Zauważyłem, że w ostatnim czasie na forum zaczęto rozmawiać o UBEZPIECZENIACH. Jest to temat jak najbardziej na czasie ponieważ znam kilka osób które musza zapłacić za szkody które wyrządzili kierowcą z ich winy. Crying or Very sad
Ja sam jestem ubezpieczony już kilka lat na OC osób indywidualnych w WARCIE.
Mogę polecić to ubezpieczenie ponieważ obejmuje ono wszystko co nieumyślnie zrobię innej osobie lub uszkodzę nie swój sprzęt. (dajmy na to że np. mój pies kogoś ugryzie to też pokryje z ubezpieczenia)
Myślę, że jest to potrzebne rowerzystom aby te 2 sekundy nieuwagi nie przerodziły się w rok pracy za darmo aby oddać pieniądze za szybę lub lusterko luksusowej limuzyny.
Koszt takiego ubezpieczenie nie jest duży:
20zł – 25 000
40zł – 50 000
60zł – 10 000
Wiem ze niektórzy ubezpieczyciele mają już w ofercie ubezpieczenie dla rowerzystów ale koszty są podobne a tu mamy dość duży pakiet, nie tylko ubezpieczenie na rowerze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 10 Maj 09, 12:02:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślałem ostatnio o ubezpieczeniu.

Czy oprócz odpowiedzialności cywilnej obejmuje także kradzież mojego roweru (np. podczas napadu, z parkingu strzeżonego itd.)?

i te sumy są roczne czy miesięczne?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
mykerynos Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5742 (81%)
Postów: 48
Wiek: 49

Częstochowa (Błeszno)

Post Nie 10 Maj 09, 16:04:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o CASCO dla firm ubezpieczeniowych jest to temat dość ciężki ponieważ kradzież jest dość ciężko udowodnić, oczysiście niektóre firmy dają takie ubezpieczenie ale nie wiem jak jest z odzyskaniem pieniędzy, jeśli chodzi o parking strzeżony to chyba włąściciel parkingu powinien ponieść konsekwencje straty roweru Cool
Co do 2 pytanka to te sumy to oczywiście składka ROCZNA Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Fludi (usunięty)







Post Nie 10 Maj 09, 16:34:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem, że jak się ma konto w Inteligo, to zawsze na wakacje dostaje się @ z ich ofertą i tam jest jakieś ubezpieczenie roweru i bagażu z nim od kradzieży właśnie...
Powrót do góry
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6219 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Nie 10 Maj 09, 18:04:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

taki temat już kiedyś sam poruszałem odnośnie ubezpieczenia od lepkorękich bandytów i w telegraficznym skrócie można powiedzieć" ze muszą cie zabić na rowerze by coś dostać"

To samo powiedziała mi koleżanka pracująca w amplico z rok temu, moze teraz sie coś zmieniło


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 10 Maj 09, 23:46:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok, dzięki za informacje.

mykerynos --> czy zdarzyło Ci się już korzystać z tego ubezpieczenia? Bo płacić i mieć święty spokój to jedna sprawa, ale jak to się ma do rzeczywistości..? Wypłacali bez problemów? Najlepiej żeby to były informacje z Twojego doświadczenia albo z pierwszej ręki, bo te "pewne informacje od znajomych znajomego" różnie mają się do rzeczywistości.. ;/

Wiem, że np. z Hestii jest ciężko odzyskać swoje pieniądze. Nie dość, że musisz się zmagać z jakimś nieszczęściem to jeszcze walczysz o odzyskanie swoich funduszy..


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 11 Maj 09, 7:23:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przypadek mojego kumpla: rower ubezpieczony został skradziony z parkingu, odszkodowania nie dostał bo nie była to napaść a większość firm tylko wtedy pokrywa koszty (oczywiście nie mówiąc o tym w momencie ubezpieczenia). Rada znajomego od ubezpieczeń: trzeba było poprosić kolegę o strzał w nos i zgłosić na policję rozbój i kradzież.
Na parkingu strzeżonym również kradzież jest tylko i wyłącznie naszą stratą (nawet samochodu).
OC też pokrywa koszty tylko do jakiejś wysokości więc to przykładowe lusterko w limuzynie i tak możesz pokryć w części ze swojej kieszeni.
Konkluzja: niestety u nas w większości firmy ubezpieczeniowe to złodzieje:
płacisz jest miło, żądasz odszkodowania pocałuj się w d...
Osobiście uważam że jedyne warte wykupienia ubezpieczenie to zdrowotne czyli zwracające kasę za pobyt w szpitalu i leczenie np za granicą i to bynajmniej nie to najtańsze (oczywiście też nie jest łatwo miło i przyjemnie jeśli chodzi o zwrot kasy trzeba dobrze spełnić wszystkie warunki zapisane w polisie).


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 11 Maj 09, 22:19:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Outsider --> i właśnie tym się martwię.. zapłacić i żyć spokojniej jest fajnie. Mniej stresu, a w razie czego można zamknąć komuś usta tekstem "mam OC". Schody zaczynają się na etapie papierków.. wychodzi wtedy szydło z worka i mamy dwa problemy. Ciekawe czy PZU też tak wali w ciula?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
mykerynos Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5742 (81%)
Postów: 48
Wiek: 49

Częstochowa (Błeszno)

Post Pon 11 Maj 09, 22:25:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście nie potrzebowałem jeszcze takiej pomocy ale, pracuje w firmie gdzie korzysta sie z samochodów służbowych które nie są ubezpieczone na AC i znam sprawe kolegi który niewyhamował i zaparkował Razz
Nic go to nie kosztowało mimo że kosztorys był na ponad 12 tysięcy.
outsider napisał:
OC też pokrywa koszty tylko do jakiejś wysokości więc to przykładowe lusterko w limuzynie i tak możesz pokryć w części ze swojej kieszeni.

Za lusterko też nie trzeba będzie zapłacić jeżeli nie przekroczy wartości Twojego ubezpieczenia.
Myśle że dużo zależy od agenta do którego się udajemy, trzeba mu zadawać szereg pytań a jażeli ocenimy że nie umie sobie poradzić z odpowiedziami to zmieniamy lokal. Zresztą zawsze można poprosić informator i tam też jest dużo opisane. Należy tylko pamiętac o jednym nasze działanie musi być niezamierzone i to właśbue trzeba udowodnić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 12 Maj 09, 8:22:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nie twierdzę że OC to zły pomysł, tylko przestrzegam przed hura optymizmem. Chodzi o to żeby nie wierzyć tym gościom zza biurka tylko niestety przeczytać dokładnie warunki ubezpieczenia, najczęściej okazuje się że to nie to czego się spodziewaliśmy. Generalnie składka w wysokości powiedzmy 25 zł obejmowała szkody do 20 tys zł (wyczytane gdzieś na stronach więc nie wiem czy aktualne) więc większość aut masz z głowy no ale tą limuzynę niekoniecznie Wink


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Pią 15 Maj 09, 11:25:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja proponuję taki pakiecik , mają jeszcze więcej w swojej ofercie , a pani z infolini była całkiem miła , mają także pakiet z casco dla rowerku , ale cena jest o wiele wyższa.

http://www.allegro.pl/item635955860_ubezpieczenie_roweru_i_rowerzystow_pakiet_mini.html

po zakupie przesyłają polisę do podpisu i wszystko załatwione.Dostępne różne wartości pakietów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
lamargo Kobieta



Status: Offline
Dni: 5357 (76%)
Postów: 13
Wiek: 44

Czestochowa - Trzech Wieszczów

Post Pon 10 Sie 09, 11:19:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

temat stary ale chyba aktualny, dorzucam od siebie linek z omówieniem różnych ubezpieczeń dla rowerzystów:
http://www.wrower.pl/rozne/Ubezpieczenie/rozne-ubezpieczenie.php
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 06 Kwi 13, 8:50:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio na Masie mówiłem o ofercie ubezpieczenia OC i NNW dla rowerzystów. Przygotowano dla nas dwa warianty. Oba do ściągnięcia przez zainteresowanych z serwera sendscpace przez 31 dni od daty napisania tego posta. Jeśli ktoś po tym terminie będzie tym zainteresowany wrzucę jeszcze raz.
Oferta nr 1:
http://www.sendspace.pl/file/91a2f0d8d8d259af71013eb
Oferta nr 2:
http://www.sendspace.pl/file/45686e76ad9dbbe048d9984


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sob 06 Kwi 13, 15:37:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

We wtorek byłem w PZU i podpisałem umowę OC. Tylko, że ja zapłaciłem 37 zł za rok.
NNW mam do 5 000 a OC do 30 000.
Jeśli ktoś chętny to takie ubezpieczenie można kupić tylko osobiście. Przynajmniej tak mi powiedzieli.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
virus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4590 (65%)
Postów: 119
Wiek: 33

Borowno Kolonia

Post Sob 06 Kwi 13, 22:35:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również mam wykupione już drugi rok, mała kasa w skali roku, a nóż się przyda odpukać...
dokładnie to można OC i NNW
PZU rowerzysta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4559 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Nie 07 Kwi 13, 14:56:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem warto. Te kilkanaście złotych człowieka nie zbawi, a zawsze mamy jakąś ochronę. Ja osobiście wykupuje w Hesti ubezpieczenie rowerowe jako rozszerzenie do do ubezpieczenia na zawody modelarskie, w tym mam też ubezpieczenie na życie do 100tys zł. Tyle, że to juz koszt ok. 160 zł rocznie.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5012 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Pon 08 Kwi 13, 23:24:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja korzystam z czegoś takiego: http://www.pzu.pl/produkty/ubezpieczenie-odpowiedzialnosci-cywilnej-osob-fizycznych-w-zyciu-prywatnym. Mnie kosztuje to 5 zł miesięcznie, jako opcja przy ubezpieczeniu pracowniczym. Kupiłem pod kątem roweru - na wypadek, gdybym wyprzedzając Porsche zawadził łokciem i urwał lusterko. Twisted Evil Ale ostatnio ubezpieczenie pomogło mi utrzymać dobre relacje z sąsiadką, gdy mój syn bawiąc się z rówieśnicą wszedł wślizgiem w przedpokoju i połamał jej drzwi Shocked Wink


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Czw 11 Kwi 13, 9:51:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od feralnego wypadku w drodze do pracy, postarałem się o ubezpieczenie i korzystam z niego już 2-gi rok. Oczywiście jest to pakiet "bezpieczny rowerzysta" . Zarówno OC i NNW mam do kwoty 50 tys. i kosztuje mnie to 82 zeta na pół roku. Może i składka wysoka, ale różne są samochody i czasami lustro może być sporej wartości.
Można też ubezpieczyć rower od kradzieży, ale wtedy stawka rośnie kosmicznie.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy