wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[ŚIR] Drobne naprawy i korekty przejazdów rowerowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Czw 31 Sty 13, 23:34:10     [ŚIR] Drobne naprawy i korekty przejazdów rowerowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich

Pojawiła się możliwość, że nasz ulubiony urząd czyli MZDiT na skutek interwencji Radnego Łukasza Kota wyasygnuje pewną kwotę na naprawy czy dostosowywanie przejazdów rowerowych - takie atrakcje jak wysokie krawężniki czy inne atrakcje mają szansę zniknąć. Możliwe nawet że miejsca gdzie obecnie drogi rowerowe nie mają wytyczonych przejazdów dla rowerów a jedynie przejścia dla pieszych tam uda się stworzyć przejazdy takie jak potrzeba. Choć oczywiście nie jest to zamknięta lista problemów.

Tak więc jeśli macie na swoich trasach takie właśnie miejsca których chętnie byście się pozbyli i naprawili, to proszę Was wskazujcie w tym temacie na nie wraz z krótkim opisem. Postaramy się namówić MZD by naprawiło je i ułatwiło nam życie. Proszę tylko o pośpiech bo chcemy listę tych miejsc dostarczyć do końca przyszłego tygodnia do MZD.


Serdecznie pozdrawiam Smile
k.


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 01 Lut 13, 0:31:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na Kilińskiego (koło Traugutta i Dębowej Przystajni) wczoraj widziałem, że stopniały śnieg odsłonił sporej wielkości wyrwę tuż na początku drogi rowerowej.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pią 01 Lut 13, 19:43:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kruk napisał:
[...] takie atrakcje jak wysokie krawężniki czy inne atrakcje mają szansę zniknąć.

Wysokie krawężniki w tym mieście przeżyją niejednego rowerzystę.

Zaproponuję zatem coś, z czym sobie MZDiT na pewno nie poradzi. Proszę o obniżenie tych krawężników na przejazdach do standardowej wysokości, tj. maks. 1 cm uskoku. Wszystkich.

Twierdzę tak, ponieważ obserwuję, że w każdym oddawanym do użytku odcinku infrastruktury rowerowej (pięknie to brzmi, czyż nie?) przynajmniej połowa krawężników kwalifikuje się do poprawy. I czasami jest coś w tym temacie robione, a czasami nie. Szczegółowej listy tych miejsc nie mam, ba! nawet nie zamierzam jej robić. To jest brocha tych ludzi, którzy dostają za to kasę.

Również pozdrawiam Smile
S.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 01 Lut 13, 21:24:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety (ze względu na treść a nie na osobę Wink ) z wielką przykrością muszę podzielić zdanie Milorda Sebiqa - z jakiej racji mamy zwracać uwagę na coś, co powinno być oczywiste i co jest zasranym obowiązkiem urzędników dokonujących odbioru obiektu??? To jest skandal, że tacy ludzie podpisują się swoim nazwiskiem pod czymś, co jest niezgodne z obowiązującymi przepisami i nie ponoszą za to ŻADNYCH konsekwencji...
Nie mam ochoty ułatwiać im pracy. To ich święty OBOWIĄZEK!!! Wink


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Pią 01 Lut 13, 23:18:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jest! Popieram przedmówcę!! I nawet nie śmierdzi... Twisted Evil


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Sob 02 Lut 13, 12:17:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Macie świętą recję.

Jednak rzeczywistość pokazuje, że nie ma co liczyć na to, że pracownicy MZDiT sami się domyślą i zaczną pilnować przepisów dotyczących wysokości progów na ddr. Jeżeli obywatele, którzy częściej lub rzadziej z tych dróg korzystają, nie będą patrzeć im na ręce i naciskać, to nie ma co liczyć, że cokolwiek się zmiani na lepsze. Gorzej - będzie to kolejne potwierdzenie tezy, że "przecież rowerzyści nie zgłaszają, że coś im przeszkadza albo jest nie w porządku".

Jest szansa, że pewna kwota (bez szaleństw niestety) zostanie przeznaczona na obniżenie krawężników na przejazdach. Starczy na niewiele i dlatego trzeba podać, które przejazdy mają być poprawiane w pierwszej kolejności.

Dlatego pytaliśmy o propozycje tych miejsc. Jeśli żadne nie padną, wybierzemy sami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 02 Lut 13, 12:24:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozwiązanie jest proste: wystarczy RAZ pociągnąć do odpowiedzialności osobę podpisującą się pod odbiorem obiektu z tytułu rażących zaniedbań i akceptacji inwestycji wykonanej niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Gwarantuję, że po takiej przygodzie urzędnik dwa razy sprawdzi obiekt zanim złoży podpis pod odbiorem...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sob 02 Lut 13, 12:42:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pozwem zbiorowym wystarczy??


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sob 02 Lut 13, 14:22:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobra myśl Magnum tylko chyba w naszej rzeczywistości nie przyniosłoby to efektu. A wracając do meritum to na jakiej podstawie mamy określić, na których ścieżkach powinny zostać poprawione w pierwszej kolejności kolejności krawężniki a które odcinki można olać?
Sebiq napisał:
przynajmniej połowa krawężników kwalifikuje się do poprawy.

No właśnie. Nawet jeśli na jakimś przejeździe z jednej strony krawężnik jest w miarę niski to z drugiej już nie. Ba nawet są takie które na części dla pieszych są niskie a im bardziej w stronę zielonego tym wyższe. Pijany robił i pijany odbierał?
Niech urzędas wybierze sobie te najczęściej uczęszczane czyli na dobrą sprawę... wszystkie. No dobra, będę współpracował. Na całym odcinku od cmentarza na Kulach po cmentarz na Rocha.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Sob 02 Lut 13, 18:21:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czołem

Lukas - tam nie był, tuż przed śniegami, rozkopywany cały wylot tej uliczki? bo jeżeli tak to jest szansa by zmusić wykonawcę do przywrócenia stanu pierwotnego.

Sebiq - te krawężniki mogą zabić jeszcze niejednego rowerzystę w tym mieście. Dokładnie taka była nasza pierwotna prośba - by zrobić coś za relatywnie nieduże pieniądze a odczuwalne wszędzie, w całym mieście. Sprawa stanęła na tym by wskazać urzędowi listę tych "najbardziej potrzebnych" miejsc. Doskonale wiem, że ta lista obejmuje całą sieć dróg rowerowych czyli na tą chwilę jakieś 46 km, ale od czegoś trzeba zacząć. Jeżeli drogowcy będą dostawali ze wszystkich stron skargi na pogięte koła i wysokie krawężniki to zaczną infrastrukturę drogową traktować poważniej, zwłaszcza, że w tym sezonie spodziewam się dzięki remontom dróg mnóstwa nowych rowerzystów.
A co do bubli TnB to na razie rozbijamy się o beton urzędniczy. Czekamy obecnie na wyłonienie nowego naczelnika wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych. Oczywiście, że to urzędniczy obowiązek dbać o infrastrukturę, ale bez kontroli społecznej wiemy jak to jest...

Arektacana - też tak uważam, że wyciąganie konsekwencji może poprawić jakość dróg Evil or Very Mad

Mr. Dry - wystarczy wskazać te na których jest największy ruch rowerzystów a które są w najgorszym stanie. My we własnym gronie także sporządzamy taką listę i sądzę, że w większości przypadków mają szansę się obie listy pokryć (mijamy się codziennie na trasie Wink ). A wyobrażasz sobie, że ciąg pieszo-rowerowy na Oklickiego nie został wpisany na listę zimowego odśnieżania? Tak przez przeoczenie...


Dobrze rozumiem Wasze rozgoryczenie i powątpiewanie w jakąkolwiek poprawę, ale zwyczajnie kilu rowerzystów nie jest w stanie przebić się przez ciągłe skargi kierowców w mzd. Co innego gdyby rowerzyści razem i z osobna zaczeli się domagać traktowania na równi z kierowcami samochodów. Oczywiście to wymaga uporu i wytrwałości, ale efekty w końcu się pojawią!


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 02 Lut 13, 22:55:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kruk napisał:
Lukas - tam nie był, tuż przed śniegami, rozkopywany cały wylot tej uliczki? bo jeżeli tak to jest szansa by zmusić wykonawcę do przywrócenia stanu pierwotnego.


Wielce prawdopodobne, że drogę rowerową zniszczyły maszyny budowlane lub ciężarówki, które dojeżdżały do budowy gmachu AJD lub tamtej drogi dojazdowej. Kostka jest rozwalona na samym początku.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Nie 03 Lut 13, 12:44:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do wjazdu wyżej opisywanego - były tam prowadzone jakieś prace ziemne, a że spadł śnieg to pewnie rozpierducha będzie do wiosny. Podobnie jest na pasażu łączącym Zamenhoffa i Okrzei - podczas kładzenia jakiegoś kabla, firma wykonująca robotę zrzuciła dwie pryzmy piachu na ścieżkę. Roboty się skończyły a piach leży sobie dalej od przeszło dwóch miesięcy.

Co do urzędników.
Mają wszystko w dupie, dlaczego? wiem to z własnego doświadczenia - po akcji z przed paru dobrych lat, gdy malowaliśmy śluzę przy estakadzie. Rok później oznaczenia się już wytarły...więc nie było sensu znów chodzić po prośbie. Jeden telefon - opis sytuacji i prośba o kilka fotek zaowocowała artykułem na pierwszej stronie dość dobitnie krytykującym "panów na stołkach". Efekty były dwa: pierwszy to pięknie odmalowane ścieżki i śluzy w całym sąsiedztwie estakady. Drugi to mała dygresja na spotkaniu w MZD, że :
"nie trzeba od razu w mediach panowie, z nami można się dogadać".

Po tylu latach przepychanki ja już mam na to lekko wyj*****e i tak jeżdżę praktycznie ulicami. Poza tym beton jaki był w MZD , może tylko lekko skruszał - i tak jak poprzednicy nie mam zamiaru robić czegoś, za co jakiś tępy urzędas bierze grubą kasę. To jest ich psi obowiązek, a wystarczyłoby do publicznej wiadomości np. na takim forum jak nasze zakładać tematy dotyczące nowych ścieżek np.
Scieżka przy ulicy X - odbiór zatwierdził pan iksiński z MZD

i wtedy można by do takiego pana iść i przedstawić mu co drażni niektórych rowerzystów w wykonaniu ścieżki, czego nie dopilnował według planów , a co po prostu spieprzył.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Nie 03 Lut 13, 12:56:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie do tych co korzystają z tych tras:
- jak oceniacie natężenie rowerzystów na Wręczyckiej i dalszych ulicach gdzie są ścieżki?
- jak oceniacie natężenie rowerzystów na Faradaya i Legionów?

Piter - nazwiska osób robiących odbiór techniczny są dostępne w urzędzie, ale za każdym razem gdy jest to troche większa inwestycja to odbiór robi zewnętrzny inżynier, więc to już nie tak łatwo lecieć do takiego Gdańska na rozmowę z urzędnikiem czy inżynierem z jakiejś firmy. Oczywiście pozostaje opcja zaskarżania takich odbiorów, ale do tego trzeba mieć czas i chęć do tego.


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Nie 03 Lut 13, 18:05:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kruku - raczej wszystkie są. Można wymienić tylko te najbardziej tragiczne.
Od Parkitki do Wręczyckiej wydaje się mniej uczęszczana bo jest tak trochę "na odludziu". Natomiast to co jest na Wręczyckiej w ogóle nie powinno nazywać się DDR. Jechałem raz czy dwa i więcej tego nie powtórzę.
Na Faradaja sprawa wiadoma. Ze względu na rynek dwa razy w tygodniu najbardziej oblegana DDR. Na Legionów to oprócz tych co jadą do pracy i na rynek są jeszcze ci co lubią jeździć na Ossona i dalej. I tu przy ostatnim zakładzie (obecnie Cooper Standard) czeka na ostre hamowanie z wiadomej 10-cio centymetrowej albo i większej przyczyny.
Przecięcie Okólnej (Wodzickiego i Sowińskiego chyba też) - co za ćwok wpadł na pomysł by robić tam jakieś "serki klinki"? Nie wiem czy wystaje to na ten centymetr czy więcej ale na mokrym to łatwo się poślizgnąć i pocałować asfalt. Problem nie dotyczy młodych, szybkich i wściekłych zasuwających na szerokich górskich kapciach. Jak dla mnie nie do poprawy tylko do likwidacji.
Przejazdy Kilińskiego-Dekabrystów - krawężnik albo za wysoki albo go brak.
Dekabrystów-Dąbrowskiego - j.w.
Przejazd na Wilsona przy JP2 - jedne z najwyższych krawężników na częstochowskich DDR i ciągach PR. Pójdę o krok dalej i podsunę urzędasom pomysł. Należy w ogóle zrobić tam przejazd bo od czasów Gierka jeśli nie starszych mamy na tej wysepce kilka rozsypujących się schodów. Dla bezpieczeństwa należałoby na JP2 przed skrętem w Wilsona ustawić znak A-24. Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby też ustawienie lustra na wysepce aby rowerzysta mógł dojrzeć szybko nadjeżdżające auto. Niestety w miarę łagodny tam skręt to i noga z gazu za bardzo nie schodzi. Wiem, że to trudne i przekosztowne ale może do 2030 się doczekamy.
Na koniec perełka - najlepiej wykonana DDR w naszym mieście czyli odcinek od TRW. Piękny gładki asfalt (szkoda, że pomyka z jednej strony na drugą) i na samym końcu zjazd/podjazd na kilka centymetrów. A można było zrobić gładki wylot i połączyć go z jezdnią na podobieństwo wylotów jakie mamy u nas na DK1.

Więcej grzechów MZDiM nie wymienię bo za bardzo nie znam a w ogóle jedyną DDR jaką regularnie jeżdżę to północna nitka wzdłuż JP2 i w mniejszym stopniu południowa strona od Warszawskiej do DK1. Z reszty staram się nie korzystać bo nie mam nerwów a jeśli jadę szosówką to nawet nie wypada.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Wto 05 Lut 13, 18:04:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 13:15 05.02.2013 ----------

właśnie wiem, Mr. Dry Sad
Chodzi nam o to by wskazać najgorsze przypadki na najbardziej uczęszczanych trasach. Nie wiedziałem, że zeszłoroczne wynalazki wzdłuż JP2 są uczęszczane przez rowerzystów - zwrócę na to uwagę.

A co do całej reszty - jeżeli nie zwracacie pracownikom mzdit uwagi na to co schrzanili to nie spodziewajcie się że sami doznają nagłej iluminacji i wynajdą sami wszelkie buble rowerowe. Trzeba samemu też coś robić a nie jedynie wyklinać innych.

Z drugiej strony atakowanie wszystkich urzędników jest nadużyciem - wśród użytkowników tego forum jest co najmniej kilku urzędników (których rozpoznaję) a pewnie jest ich dużo więcej i pewnie robią swoje najlepiej jak mogą.

---------- 18:04 ----------

Z tego co się dowiedziałem w mzd w sprawie rozkopanego skrzyżowania na Kilińskiego o czym pisał Lukas - jest to efekt prac przy budowie ulicy. nie namierzyłem dokładniejszych jeszcze informacji, ale budowa może potrwać do czerwca i do tego czasu jest to "teren budowy". nie wiem czy obecnie są tam jakieś prace prowadzone i czy jest na miejscu jakiś kierownik...


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Wto 05 Lut 13, 21:09:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak jesteśmy przy rozkopanych fragmentach to wczoraj miałem okazję jechać wzdłuż Dekabrystów i na krzyżówce z Rolniczą mamy kawał piachu zamiast kostki. Nic się tam nie robi a latem ubiegłego roku już tak było Confused .


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 05 Lut 13, 21:14:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kruk napisał:
nie wiem czy obecnie są tam jakieś prace prowadzone i czy jest na miejscu jakiś kierownik...


nic poza łajnem, które się przykleja do butów tam nie ma od kilku miesięcy. Nawet teren nie jest zabezpieczony ani sprzątnięty. Typowo "częstochowskie" warunki od których zdążyłem się odzwyczaić Neutral


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Sro 06 Lut 13, 21:35:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w obu przypadkach - Kilińskiego i Dekabrystów - za nawierzchnię i jej stan w tej chwili odpowiadają wodociągowcy.
Na Kilińskiego w ramach prac z tą uliczką odsłonięto wodociąg i okazał się być w stanie mocno wskazującym na wymianę i nie zdążyli odtworzyć wykopków przed mrozami, ale urzędnicy z mzd obiecują ich przypilnować, by jak tylko będzie pogoda to zrobili porządek.
Na Dekabrystów wodociągowcy czekają plusowych temperatur by mogli zgrzać rury odchodzące w stronę Rolniczej i jak to zrobią to przywracają stan początkowy.


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
nemoo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4471 (63%)
Postów: 62
Wiek: 46

Częstochowa Tysiąclecie

Post Sro 20 Lut 13, 1:20:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba prościej będzie wskazać dobrze wykonane przejazdy.. a reszta wiadomo do poprawy...
ale oddając cezarowi co cesarskie...
1.kilińskiego , jasnogórska czyli przed Teatrem im. Adama Mickiewicza 6cm,szczególnie z południowej strony.
2.kilińskiego , chłopickiego ,4cm, szczególnie z północnej strony.
3.kilińskiego , racławicka , 3cm
4.plac biegańskiego , po obu stronach NMP , ulice posiadają tgz. rynsztoki co w połączeniu z ostrymi krawędziami daje chyba ze 4 cm skoku.
5.NMP ,al. Tadeusza Kościuszki strona zachodnia 3 cm skoku.
6.krakowska , księdza Wróblewskiego 6cm
7.księdza Wróblewskiego zjazd łącznikiem do ul krakowskiej przy magazynach szczególnie strona północna 4cm.
8.kanał kohna, naprzeciwko magazynów zjazd z parkingu na ulice niedużo około 2cm ale uciążliwe jest to .
9. kanał kohna, wejcie do galeri od strony ul.krakowskiej jadąc z południa
isnieje ryzyko potrącenia przez auta skręcające w lewo
wnioskuje postawienie lustra dla poruszających się po ścieżce rowerowej ,
lustro na łączniku dla pieszych .
10. nowowiejskiego, waszyngtona . około 4cm
11. kilińskiego ,łacznik w lewo do sądu zaraz przed jana pawła ll. ma za wysokie krawężniki i jest niebezpiecznie za sprawą aut sracających drogę tym łacznikiem (prawie nigdy migacza nie właczają) (a jadą szybko)morze by jakiś dodatkowy znak ostrzegający dla aut?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Sob 23 Lut 13, 22:57:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki Smile

Całkowicie sie zgadzam z tym, że łatwiej wskazać te dobre przejazdy, choć całkiem trudno się ich szuka Rolling Eyes
Sprawie już został nadany dalszy bieg. wskazaliśmy niemałą listę przejazdów do poprawki, jak również dwa całkiem nowe do wytyczenia. teraz musimy czekać na odpowiedź urzędników.

Nie będę ukrywał, że każdy któremu się nie podoba infrastruktura rowerowa czy też jej stan powinien raz na jakiś czas się jako obywatel upomnieć o swoje prawa, wtedy Miejski Zarząd Dziur i Transportu nie będzie mógł się wypierać brakiem zgłoszeń od mieszkańców miasta.

Ponadto urząd miasta z niektórymi radnymi przebąkują o budżecie partycypacyjnym. Jeżeli środowisko rowerowe nie prześpi tego tematu to mogą być takie efekty jak Zielonej Górze: http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,12882406,Zielona_Gora__Rowerzysci_dali_przyklad_jak_korzystac.html Chyba nie trzeba mówić jak dużo inwestycji infrastrukturalnych jest potrzeba, zwłaszcza w Śródmieściu...


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
matiz9376



Status: Offline
Dni: 3849 (55%)
Postów: 70
Wiek: 30

Częstochowa - Stradom

Post Pon 03 Mar 14, 1:30:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Beznadziejne rozwiązanie jest na ul. Jagiellońskiej z Monte Cassino. Skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, która na drodze rowerowej nie zapala się automatycznie POMIMO, że mogłaby - bo gdy auta jadące prosto Jagiellońską "43" w Jagiellońską "908" wojewódzką mają zielone.. gdy pieszy / rowerzysta (jeszcze guzik jest po jednej stronie tylko) spóźni się by nacisnąć to musi odczekać cały cykl.... W skutkach lepiej jest wjechać na asfalt i pokonać skrzyżowanie drogą..tylko po co? Jak na całej JAGIELLOŃSKIEJ mamy drogę rowerową.....
Kolejny debilizm, których jest wiele to wysokie krawężniki. Tu może nie jeżdzę tak często, ale przykład: ul. Mirowska, przy zjeździe z górki trzeba wyhamować.
Zdjęcie:
http://st18.static.bikestats.pl/userimages,20140303,16128,17465,orig.jpg
Kiedy ścieżki rowerowe będą budowane tak, by nie było w ogóle krawężników? Na nowym projekcie na Stradomiu w niektórych miejscach podlali asfaltowo, w niektórych nie.. nie mówiąc już o tych rynnach pomiędzy asfaltem a krawężnikiem...(tak jak np. na Placu Biegańskiego)... Ktoś kto jeździ rowerem z cienkimi oponami odczuwa to znacząco.
Na Niepodległości podobnie. Doskonale zdaję sobie sprawę, że budowa nowych ścieżek byłaby kosztowna, ale tak naprawdę niewielkim kosztem można by poprawić zbyt wysokie krawężniki, wyboje w kostce brukowej itp. W bardzo wielu miejscach - wiele pracy by nie było, a mogłoby ułatwić jazdę wielu rowerzystów. Nie zamykajmy się tylko w nowych projektach.. ścieżka rowerowa (jeśli już jest nakazem z niej korzystania) powinna zachęcać. Nie powinna zniechęcać do jazdy.
Dobrym przykładem jest wiadukt na Jagiellońskiej. (Bynajmniej ja tak uważam). Jest zakaz na jezdni, ale nawet gdybym miał wybrać wybrałbym ścieżkę. Po zjeździe nie obowiązują mnie światła i gdy przeboleję już jazdę po tej paskudnej kostce wjeżdżam na kilometrowy odcinek asfaltu Wink I to takie małe coś, a zachęca. Widząc krawężniki z pewnością wolę asfalt..
Jadąc na wieczorem na Faradaya... wiedząc o wysokich krawężnikach, kostce jako nawierzchni itd.... wolę wybrać jezdnię, na której przeszkadzał nie będę bo jest szeroka. Ale ścieżka mnie nie zachęca. Jadąc na Legionów.. cóż tu dużo mówić? Pamiętam czasy jak jechałem tam specjalnie by się przejechać tym 2-kilometrowym ciągiem Smile I to zachęca a nie zniechęca.


Matiz9376
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Pon 03 Mar 14, 23:01:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmmm
co to za miejsce na Mirowskiej ze zdjęcia?


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
matiz9376



Status: Offline
Dni: 3849 (55%)
Postów: 70
Wiek: 30

Częstochowa - Stradom

Post Wto 04 Mar 14, 0:18:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jest nowa Nie wiem czy to można nazwać ścieżką bo znaku nie ma (chyba). To jest Mirowska od Złotej do jakiejś tam Morenowej czy Srebrnej .
Ładnie wylali asfalt.Wink
A co to za zdjęcie? Hm no ta droga. I jest takiż o to krąwężnik. Ale..może dlatego że nie nazywa się to ścieżką(nie wiem czemu) to może nie musi być to min 1cm.


Matiz9376
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy