wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Rower - pomóżcie w wyborze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5035 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pon 01 Paź 12, 14:44:31     Rower - pomóżcie w wyborze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

Z góry dzięki za każde sugestię co do poniżej przedstawionych rowerków. Poszukuję czegoś na prezent dla chrześniaka i jak na razie to są dwa pomysły;

Giant Revel 3
Cube Kid 260 Race

Jak ktoś ma coś innego ciekawego na oku to chętnie się z taką propozycją również zapoznam, z uwagi na wiek i wzrost młodzieńca celujemy w ramę 14" Pomocy Very Happy



Kontakt: 502 606 949


Ostatnio zmieniony przez Tomas_1982 dnia Sro 17 Paź 12, 14:20:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 02 Paź 12, 8:41:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Różnica przede wszystkim w rozmiarze kół: CUBE to 24`` GIANT 26``... GIANT już bardziej "dorosły" - twardsza kaseta (najmniejsza koronka 11 w CUBE - 14) i 8 biegowy napęd (CUBE - 7). Delikatnie lepszy wg mnie osprzęt w GIANT. Na korzyść CUBE przemawia wygląd ale to już sprawa subiektywna. Jednak zasadnicza kwestia to rozmiar kół (przynajmniej tak wynika z opon: GIANT: GIANT Sport 26x2.1", CUBE: Kenda 24x1.95 TEAM CUBE). Trzeba by się więc określić co do tego czy da radę na 26``...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5035 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Wto 02 Paź 12, 8:58:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wskazówki! Co do kół to faktycznie będziem problem wybrać, Chrześniak ma 8 lat, ktoś może z forumowiczów ma dziecko w tym wieku? Na czym jeżdżą Wasze pociechy?

W sklepach sprzedawcy twierdzą że sprzedają 26" dla ośmiolatków, mają rozeznanie bo to akurat wiek komunijny. Obsługa zmierzyła mi odległość od środka ramy do podłoża, na wypadek gdyby młody zeskoczył z siodełka na nogi i przypadkiem nie rozbił sobie czegoś o ramę. Cube faktycznie jest niższy (71cm), w Giant jest jednak niewiele więcej (75cm). Oba zmieszczą mu się pod nogami Confused



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 02 Paź 12, 9:32:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tomas_1982 napisał:
W sklepach sprzedawcy twierdzą że sprzedają 26" dla ośmiolatków,


Większego idiotyzmu nie czytałem, od kiedy to rozmiar roweru dobiera się do wieku? Z własnego przykładu: miki mój syn jeździ na 20' calach z kolegą z klasy który jeździ na 24'. Sprawa jest taka że mimo to że są w jednym wieku mati jest wyższy i bardziej rozwinięty fizycznie niż miki. Dzięki odpowiedniemu doborowi rowerów od najmłodszych lat, obaj chłopcy maja technikę jazdy i wytrzymałość której mogą pozazdrościć dorośli a mają dopiero po 7 lat. Być może miki technicznie poradziłby sobie z rowerem na 24' ale fizycznie byłaby to dla niego mordęga co u dzieciaka skutkuje natychmiastowym zniechęceniem do jazdy. Niestety często obserwuję to u znajomych - robią krzywdę dziecku bo lepiej kupić większy rower na "zapas".


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
mario66 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5037 (71%)
Postów: 151
Wiek: 57

Częstochowa , Raków

Post Wto 02 Paź 12, 13:04:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie było podobnie , na rowerach większych nie chłopcy nie chcieli jeździć . Załatwiłem używany mniejszy i na tym jeździli . Rower musiał rosnąć z nimi .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5035 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Wto 02 Paź 12, 13:56:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
... od kiedy to rozmiar roweru dobiera się do wieku? ...


Nie to mieli na myśli, ja zresztą też. Chodziło mi o to że zdarza się że rodzice którzy przychodzili z takim wyrośniętym komunistą wychodzili z rowerem na 26"

Ja od razu zakładałem że kupuję 24" dla Filipa (chrześniak), ale w dwóch sklepach mnie zbili z tropu i stąd zapytanie tutaj, daleki jestem od kupowania roweru na wyrost. Tym bardziej że młody ma dwa lata młodszego brata który ten rower po nim przejmie.

Jak widać słusznie że tutaj spytałem bo już mam jaśniej pod kopułką Smile



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
jaro74



Status: Offline
Dni: 4291 (61%)
Postów: 3
Wiek: 49

czestochowa-os.słoneczne

Post Wto 02 Paź 12, 20:09:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mój mlody w tym wieku był dość wysoki na swój wiek a i tak kupił sobie za "swoje" 24 i tak starczyło na 2 lata.Pozatym na 26 przy nie sprzyjających okolicznościach moze nieżle obić sobie worek,więc mniejszy będzie bardziej bezpieczny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5035 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Sro 17 Paź 12, 14:23:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za rady, młody nie wsiadł nawet na 26stkę więc jedynym i słusznym rozwiązaniem pozostaje zakup 24" To też zamierzam zrobić w okolicach stycznia/lutego. Jeszcze raz dzieki

------- Kolejna prośba ------------

Z innej beczki, znajomy poprosił o opinię, zarezerwował sobie ten rower, rama podobno pochodzi z katalogu accent'a. Wynegocjował rabat i w/w maszynkę może kupić za 2800zł. Pytanie czy warto dalej szukać czy brać to co już sobie upatrzył?

Prosił mnie o wsparcie merytoryczne, komuś chciałoby się powiedzieć conieco o tym Krossie? Dziękuje z góry.



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
elziomallo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5394 (76%)
Postów: 196

Śródmieście/Wrocław

Post Sro 17 Paź 12, 21:27:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdaje mi się, czy po tyle chodzą te tanie meridy karbonowe? Mr. yellow


rower
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4670 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Sro 17 Paź 12, 22:19:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kross ma bardzo turystyczną geometrię, dla mnie to duży minus, dla kolegi może być to plusem.Osprzęt bez rewelacji, zwłaszcza amortyzator budzi we mnie obawy.Generalnie bez szału, da się lepiej kupić(raczej nie 29"), ale jak się kolega napalił to coś czuję, że nic już nie pomoże Wink.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5035 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Czw 18 Paź 12, 9:08:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Turystyczna geometria to akurat na plus,
29er wynika m.in z wzrostu przyszłego użytkownika a także z jego upodobań,
Co do amortyzatora (nie znam się) to nie będzie katowany w terenie,

Zakładając więc że w grę wchodzi tylko 29er to co? Chyba nic ciekawszego nie wygrzebie?



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Czw 18 Paź 12, 9:12:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niech kolega przeczyta ten temat
http://www.forumrowerowe.org/topic/120441-rower-29ery-krossa-na-2013/
Skąd informacja, że ramy Kross'a to to samo co Accent?


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5035 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Czw 18 Paź 12, 12:38:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sumie to pracownik sklepu dał mu takie info, nie wiem jednak czy ta rama w tym B6 jest zmieniona, czy może produkcja dla obu marek jest wspólna. Cholera wie Confused



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
mikolajdrew Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4185 (59%)
Postów: 2
Wiek: 44

Gdańsk

Post Nie 11 Lis 12, 14:23:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem Cube chyba jest lepszym wyborem Smile


pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy