wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Bliskie spotkanie z Aniołem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Wto 06 Lis 12, 21:29:58     Bliskie spotkanie z Aniołem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem dzisiaj okazję poznać, i uścisnąc dłoń osobie wyjątkowej.
Na ulicy Szajnowicza-Iwanowa w Częstochowie spotkałem "Odblaskowego Anioła" czyli Macieja Stawinogę.
Maciej był w 2009 roku świadkiem wypadku, w którym śmieć poniosła dziewczynka. Od tamtego czasu nieprzerwanie przemierza Polskę rowerem z przyczepką rozdając odblaskowe gadżety, opaski, kamizelki.

Odblaskowy Anioł - link

"...Jest w podróży od 4 lat i wcale nie narzeka. Co ciekawe podróżuje nie samochodem nie auto-stopem ale rowerem. Ciągnie za sobą prawie 300 kilogramową przyczepkę, która w czasie podróży jest jego łóżkiem i domem.
Ma tam wszystko, czego potrzebuje, trochę jedzenia, śpiwór i masę oblasków, które rozdaje napotkanym po drodze rowerzystom i pieszym - taki jest odblaskowy Anioł ze Szczecina, a właściwie Maciej Stawinoga, blisko 30-letni pasjonat rowerów i bezpieczeństwa na polskich drogach.

Swoją misję rozpoczął w 2009 roku, kiedy dosłownie za jego plecami zginęła na drodze mała dziewczynka. Od tego czasu celem "Odblaskowego Anioła '' jest dbanie o bezpieczeństwo na drodze zarówno dzieci jak i dorosłych. Teraz gdy zaczyna się jesień, dni są krótsze, odblaski najbardziej przydają się dzieciom, które popołudniami wracają do domu ze szkoły, co stwarza niebezpieczeństwo zarówno dla nich jak i kierowców.

Maciej Stawinoga codziennie, niezależnie od pogody czy pory roku, przejeżdża około 100 kilometrów. Swojej akcji nie przerywa nawet zimą. Pytany o to, kiedy skończy swoją podróż unika odpowiedzi. W swoim rodzinnym domu bywa bardzo rzadko, czasem wpada na kilka dni, aby odwiedzić najbliższych.

Śpi gdzie się da, raz w stodole, raz w garażu u dobrych ludzi a bardzo często na swoim wózku. Bardzo często musi korzystać z pomocy dobrych ludzi..."


Maciej w Częstochowie był na spotkaniu z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 2, kiedy w kilku zdaniach powiedziałem Mu o Naszym Forum i Masie, na której organizatorzy uczulają na prawidłowe oświetlenie i oznaczenie odblaskami rowerów, bez słowa wyjął ze swojej przyczepki olbrzymią belę samoprzylepnej taśmy i wręczył mi z prośbą o pocięcie na mniejsze kawałki i wręczenie uczestnikom Masy.



Myślę, że idea jaka przyświeca Maćkowi jest mocno zbieżna z ideą Masy Krytycznej - zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym.

Może warto byłoby podziękować Maciejowi za odblaskowy upominek okolicznościową szprychówką.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Wto 06 Lis 12, 22:13:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy on ma tam CB Radio? Shocked

Dziękuje Ci Voit, nie miałem pojęcia o istnieniu takiego człowieka, uwielbiam czytać o takich "świrach" Smile Ubolewam jedynie z powodu bodźca inicjującego jego podróż Sad



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Reklama
EdytKa Kobieta



Status: Offline
Dni: 4564 (65%)
Postów: 521
Wiek: 37

Częstochowa - Wrzosowiak

Post Wto 06 Lis 12, 22:18:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że pomysł okolicznościowej szprychówki byłby całkiem dobrym podziękowaniem dla Maćka.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 06 Lis 12, 22:24:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

EdytKa napisał:
Myślę, że pomysł okolicznościowej szprychówki byłby całkiem dobrym podziękowaniem dla Maćka.


Pomysł pomysłem, ale liczą się jak zawsze efekty, zatem do dzieła. Bo przyznam szczerze, że ja nie mam pojęcia jak taka szprychówka miałaby wyglądać... Rolling Eyes Question


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Wto 06 Lis 12, 23:35:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może tak symbolicznie - uproszczona grafika anioła w żółtych odblaskowych kolorach - nie jako główny motyw szprychówki, ale jako dodatek, gdzieś w rogu na przykład.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Pią 09 Lis 12, 12:17:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, że największym podziękowaniem dla Odblaskowego Anioła będzie jeżeli zwyczajnie zadbamy o swoje bezpieczeństwo i widoczność na drodze idąc za jego przykładem.


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 09 Lis 12, 14:40:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do tematu ewentualnej szprychówki powrócimy po nowym roku. Szprychówki na listopad i grudzień są już wydrukowane.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
PRZEMO2 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5416 (77%)
Postów: 575
Wiek: 41

czestochowa raków

Post Czw 24 Sty 13, 21:06:44     Joachim jedzie dla wośp Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.czasnarower.pl/artykul/5870


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy