wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Pedały SPD. jakie wybrać??
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PiotrekMbike Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4559 (65%)
Postów: 10
Wiek: 29

Częstochowa, Gnaszyn

Post Sob 01 Wrz 12, 15:10:59     Pedały SPD. jakie wybrać?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam otóż planuje zakup pedałów SPD , i chodzą mi po głowie dwa modele. Prosiłbym o ew. rady co do zakupu. Oto dwa rodzaje które mnie interesuja:
http://allegro.pl/shimano-pd-m780-spd-deore-xt-slask-czarne-i2593918419.html
oraz
http://allegro.pl/crank-brothers-eggbeater-1-256g-kamkosport-i2581767454.html

Proszę o rady i pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 01 Wrz 12, 15:23:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem kiedyś Crank`i. Michaill też użytkował te pedały. Obie nasze opinie są zgodne - bubel.
Mój test na tym forum w temacie "Testy sprzętu":

"Pedały CrankBrothers Eggbeater SL. Przebieg - około 5000 km

Na początku fajnie: ekstra waga, wygląd, ogólnie współczynnik lansu 10. Potem już nie było tak różowo. Problemy z wpinaniem się w zatrzask (nie tylko moje - inny użytkownik forum również zgłaszał podobny problem), a z drugiej strony praktycznie niewyczuwalny moment wypięcia - pedał nie posiada regulacji siły wpięcia/wypięcia. Po zaledwie kilku tysiącach kilometrów pedały załapały konkretny luz - zarówno osiowy jak i na łożyskowaniu. Niby serwis jest banalnie prosty i dostępne są sety naprawcze, ale nie po to kupuje się nowe padały, żeby je serwisować co parę miesięcy. Po pewnym czasie zgubiłem zaślepkę - zatyczkę wkręcaną w pedał zamykającą dostęp do bebechów. Skołowałem nowe - po dwóch dniach znów się wykręciła i przepadła. Podobno też standard w Crank`ach. Bardzo delikatna budowa. Ja w prawdzie ich nie rozwaliłem, ale przypuszczam że jedno uderzenie skrzydełkiem w kamień zakończyło by sprawę. Jak na tyle problemów przy przebiegu około 5000 km to lekka przesada... NIE POLECAM!!!"

...i michailla w tym samym temacie:

"Taaa Cranki! Ja miałem tą najtańszą wersję i to może wpłynąć na moją ocenę ale według mnie są mocno przereklamowane!! Szybkie wpięcie przy ruszaniu pod górę (mam namyśli szlaki w Beskidach) graniczy z cudem. Ja parę razy zanim się wpiąłem to dobrze "poszurałem" podeszwą o pedał i stawałem w miejscu
Luz po 1500km zlikwidowałem ale tego po 3000 już mi się nie chciało Po 4000 okazało się że nie wytrzymały mojej wagi +-90kg i prawy padalec lekko się wygiął (zachciało mi się podskakiwać). Później miałem je zmienić na SL ale po konsultacji z Arkiem szybko się ich pozbyłem. Punkt podparcia w crankach jest mały (mnie nogi na górskich zjazdach bolały) mimo że mam sztywne carbonowe podeszwy! Wypinanie nawet nie takie złe! ale tak ogólnie nie są warte swojej ceny.
Pewnie zwolenników będzie coraz więcej (cranki są coraz tańsze)j ale wraz z nimi będzie tez rosła liczba przeciwników.

Podsumowując! Padalce do mojej wagi się nie sprawdziły! Pewnie na kimś kto warzy tyle co lekkiatleta będą o wiele lepiej hulać.
Ja wróciłem do sprawdzonych 540tek" (czyli shimano)

Przerabiałem też pedały zatrzaskowe innych firm ale zawsze wracałem do Shimano.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
mario66 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5037 (71%)
Postów: 151
Wiek: 57

Częstochowa , Raków

Post Sob 01 Wrz 12, 17:27:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja w tym sezonie zacząłem używać m780 . Przejechałem w nich trochę ponad 3000km. Na razie żadnych luzów , ani innych wad nie zauważyłem . Ogólnie ok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
PiotrekMbike Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4559 (65%)
Postów: 10
Wiek: 29

Częstochowa, Gnaszyn

Post Nie 02 Wrz 12, 11:47:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok Dziękuje bardzo Wink Można zamknąć , Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4559 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Czw 01 Lis 12, 12:29:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To muszę ci powiedzieć, że miałeś wyjątkowe szczęście i chyba jakiś mega wytrzymały egzemplarz.
Moje po ok 8 tyś km nadają się tylko do kosza, luzy łapały kilka razy, a wszystko przez słabe uszczelnienie, a w zasadzie to praktycznie brak uszczelnienia, nie licząc tej małej badziewnej okrągłej uszczelki. Ostatnio przeszły serwis, wyczyściłem bebechy, nasmarowałem i nawet udało mi się pokasować luzy.
Następne pedały jakie kupię, to przynajmniej 540.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4670 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Czw 01 Lis 12, 13:51:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dużo zależy też od wagi jeźdźca i stylu jazdy.Moje 520 złapały luz po chyba 1000km, skasowałem go i jeżdżę dalej, ale przyznaję że nie używam ich w ekstremalnych warunkach, tylko w mieście, no i ważę w porywach do 60kg.W drugim rowerze mam/miałem xt m770, jak na swoją niemałą cenę to nie mogę powiedzieć, żebym był z nich zadowolony.Luzy trzeba regularnie kasować, klatka pedału wyrabia się w szybkim tempie.Ogólnie to coraz częściej myślę nad zastąpieniem ich modelem xtr pd m970.Nie znam posiadacza, który nie byłby z nich zadowolony, tylko że jednak różnica w cenie jest duża.
Przy okazji mam jeszcze pytanie, ile wytrzymują Wam bloki?Mam już 3 komplet, wszystkie nie wytrzymują u mnie więcej niż 5-6tys. km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy