wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Rower MTB] do 3000zł
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Pon 17 Wrz 12, 18:59:54     [Rower MTB] do 3000zł Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Temat często wałkowany jednak potrzebuję rady. Planuję zakup roweru MTB, maksymalnie do 3000 zł. Jest to nieprzekraczalna granica, lepiej jak by to była niższa kwota. Po rekonesansie w częstochowskich sklepach rowerowych mam jak na razie dwie propozycje. Author Traction lub Scott Aspect 20. Oba rowerki były by dostępne w zbliżonej cenie ~2500zł. Przy czym w Authorze istnieje możliwość wymiany części i zostawienia seryjnych w rozliczeniu, w drugim rowerku nie ma takiej możliwości. I w tym miejscu zapewne w Authorze do wymiany poszedł by amortyzator. Ze względu na cenę wybór padł by na RST First lub Suntour Epicon. W takiej konfiguracji rowerek kosztował by nieco ponad 2900. Co myślicie o tych rowerach, i amortyzatorach? Może macie jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym. Rower dla lekkiej osoby i rama najlepiej 17'.
edit:
W internecie znalazłem jeszcze MBIKE RENEGADE DSX. Osprzętowo wypada dobrze, tylko niewiele pisze o ramie i był by problem z przymierzeniem się do roweru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
mario66 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5037 (71%)
Postów: 151
Wiek: 57

Częstochowa , Raków

Post Pon 17 Wrz 12, 21:05:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na stronach http://www.mbike-rowery.pl/1/90/179/Mtb-Race-MBIKE-RENEGADE-DSX i http://www.mbike-rowery.pl/1/90/178/Mtb-Race-MBIKE-RENEGADE-EVO
są tabelki z danymi dotczącymi ram . Wynika z nich , że ramy są takie same .
M0żesz więc przymierzyć się do mojego roweru , rama 19 . Z tym , że na zdjęciach widać , że mają różne mostki i kierownice .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Reklama
arusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4468 (63%)
Postów: 158
Wiek: 54

Częstochowa-Tysiąclecie

Post Pon 17 Wrz 12, 21:10:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja ze swojego RST FIRST nie jestem do końca zadowolony.Może trafiłem na taki egzemplarz, ale po 4.000 tys kilometrów przestał trzymać powietrze.Po dwóch bezowocnych próbach uszczelnienia trickami serwisanta u Rafała amor pójdzie do kompleksowej naprawy.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4670 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Pon 17 Wrz 12, 21:26:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rama mbike ma bardzo sportową geometrię.Górna rura 590mm przy ramie 17" to naprawdę dużo.Osprzęt w tej półce cenowej sensowy, na pewno lepszy od authora.Jeśli chodzi o amortyzator to wybrałbym raczej epicona, nie ze względu na lepszą pracę od firsta, ale ze względu na mniejszą masę.
Scotta bym raczej odrzucił, ew. szukał starszych scale, które mają świetną ramę, a co za tym idzie bazę do dalszych modyfikacji.
Autghor wypada słabo, ani super rama, ani dobry osprzęt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Pon 17 Wrz 12, 21:50:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za opinie. W pierwszym poście nie dodałem że to rower dla osoby 165cm i 53kg. W związku z tym niektóre sprężyniaki nie za bardzo chcą się uginać. W powietrznym była by możliwość regulacji. 17' na mnie była by nieco mała Wink


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 17 Wrz 12, 22:25:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma co ukrywać, że MBike jest najciekawszy. Najładniejszy ze wszystkich (subiektywna opinia). Obiektywnie rzecz ujmując najlepszy osprzęt, i bez wymiany amora wychodzi korzystniej niż Author.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Wto 18 Wrz 12, 15:19:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za kolejną opinię. Też podoba mi się Mbike, tylko będzie problem z przymiarką. Jeśli pozostanie to najciekawsza opcja będzie trzeba udać się do innego miasta.
Jest jeszcze Kross Level A6 rocznik 2013 lub 2012 jednak osprzętowo wypada już gorzej. Może macie jakieś inne propozycje w zbliżonej cenie?


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4559 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Wto 18 Wrz 12, 17:15:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W pierwszym poście nie dodałem że to rower dla osoby 165cm i 53kg


Przy takiej wadze, możesz zapomnieć o Suntour XCR. Będzie ledwo pracował, ja mam 95kg wagi i jest jak dla mnie za twardy. Dodatkowo przy hamulcach tarczowych dość szybko złapie luz. Widzę u siebie co się dzieje jak teraz założyłem do swojego tarczowe hamulce, cały amortyzator chodzi, ma małą sztywność. Celował bym przynajmniej w Epicona.
PS. Z tych wszystkich propozycji, zdecydowanie brałbym mbike-a.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
PRZEMO2 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5417 (77%)
Postów: 575
Wiek: 41

czestochowa raków

Post Wto 18 Wrz 12, 19:02:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mbike prezentuje się ładnie sam mam na niego chrapkę w przyszłym sezonie prawdo podobnie zastąpi mojego wysłużonego Krosa level a4 nie wiem jak te nowsze modele ale w renegacie 05 rama lubiała pękać ale nigdy nie było problemu z reklamacją wymieniają od ręki.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy