wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Wymiana koła
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hell4Ge



Status: Offline
Dni: 4295 (61%)
Postów: 2


Post Nie 24 Cze 12, 13:25:26     Wymiana koła Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, tak to jest jak się kupi składany rower, a potem trzeba coś w nim wymienić, bo serwis tak mi naprawił scentrowane koło, że nie zauważyłem różnicy (ok, może nie obcierało o ramę ;\)



Wymiary opony: 26x1.95
Tam na kole pisze: 559x19

+ chyba mniej zbędne rzeczy:
Alloy 6005T6 (to chyba tworzywo)
ETRO (Pewnie jakiś dopisek, koła generalnie są noname)

Po prostu nie wiem jakie dobrać koło, by te zastąpić identycznym/niemal identycznym.

Podziękował bym za link do owego koła w sklepie internetowym, ew. stacjonarnym w wawie Smile

Swoją drogą, czemu ludzie są skłonni kupywać koło za 10 000zł? Bo wykonane z karbonu? Nie potrafię sobie wyobrazić różnicy w jeździe wartej owej ceny Twisted Evil
Ostatnio jak siedziałem na pieniądzach to było 6zł w tylnej kieszeni w pociągu... Razz

Edit: Zapomniał bym, dużo roboty jest z wymianą kaset w tylnim kole? Moja narzędzia podręczne to młotek, kombinerki, klucze, i improwizacyjne zabawki w stylu łyżki do zupy Smile

Edit2: Z wymianą kasety się jakoś uporam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
elziomallo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5393 (76%)
Postów: 196

Śródmieście/Wrocław

Post Nie 24 Cze 12, 14:55:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mógłbyś jakoś uporządkować myśli? Czemu chcesz wymieniać koło? Może da się je zrobić?

Obręcz wygląda na solidną, Dragon to model Remerxa jak dobrze kojarzę. Do wymiany kasety potrzebujesz klucza specjalnego i bacika, jeśli to wolnobieg to tylko klucza.

Koło to po prostu koło tył 26", do dostania w każdym większym sklepie.


rower
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
Hell4Ge



Status: Offline
Dni: 4295 (61%)
Postów: 2


Post Nie 24 Cze 12, 15:27:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

elziomallo napisał:
Mógłbyś jakoś uporządkować myśli? Czemu chcesz wymieniać koło? Może da się je zrobić?

Scentrowane, wizyta w serwisie nie pomogła zbytnio
elziomallo napisał:

Obręcz wygląda na solidną, Dragon to model Remerxa jak dobrze kojarzę. Do wymiany kasety potrzebujesz klucza specjalnego i bacika, jeśli to wolnobieg to tylko klucza.

Dobrze skojarzyłeś Wink
Po czym mogę poznać, czy jest to wolnobieg?
elziomallo napisał:

Koło to po prostu koło tył 26", do dostania w każdym większym sklepie.

Dzięki Smile
Myślałem, że w grę wchodzą jakieś dodatkowe wymiary
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
elziomallo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5393 (76%)
Postów: 196

Śródmieście/Wrocław

Post Nie 24 Cze 12, 16:07:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W pionie czy na boki? Na boki dobry fachowiec naprostuje, w pionie już nie bardzo. Tk cyz inaczej to wina obręczy, można samą obręcz wymienić, wyjdzie taniej nawet z przepleceniem. Wolnobieg jest po prostu nakręcany na piastę, kaseta to nakładane zębatki zakręcone nakrętką taką, poszukaj zdjęć w necie.


rower
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy