wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Rower - MTB] 700 - 750 zł ?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daria21



Status: Offline
Dni: 4316 (61%)
Postów: 2


Post Nie 03 Cze 12, 15:57:59     [Rower - MTB] 700 - 750 zł ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, poszukuję roweru i mam problemy z wyborem, gdyż nie znam się za bardzo na nich.

Przede wszystkim szukam roweru do 700-750 złotych, gdyż na droższy mnie nie stać.
- rama 19''
- koła 26''
- amortyzacja przód i tył
- 21 biegów

Moglibyście coś mi doradzić? Na allegro jest pełno ofert, ale znaleźć coś dobrego dla nie znającego się na sprzęcie jest ciężko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
MK Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6526 (93%)
Postów: 178
Wiek: 33

Częstochowa - Raków

Post Nie 03 Cze 12, 17:18:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Punkt 3 radzę od razu skreślić, za tą cenę lepiej kupić sztywniaka, zresztą nie sądzę, żeby amortyzator (zwłaszcza tylny) był Ci potrzebny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
daria21



Status: Offline
Dni: 4316 (61%)
Postów: 2


Post Nie 03 Cze 12, 22:31:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/rower-sprint-26-mtb-tarcza-shimano-sprezyna-rama19-i2386069535.html co powiedzielibyście o tym rowerze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
elziomallo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5394 (76%)
Postów: 196

Śródmieście/Wrocław

Post Nie 03 Cze 12, 22:59:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szkoda zdrowia ;]

Przy takim budżecie można kupić mocno przyzwoitą używkę albo przeciętny nowy rower.
Ja osobiście nawet nad nowym bym się nie zastanawiał, ale nie wszyscy używane lubią, poza tym potrzeba pewnej wiedzy żeby nie kupić bubla no i w Częstochowie rynek używek jest taki sobie, mało i z reguły drogo (zawodzie, giełda samochodowa).
Obecnie przebywam we Wrocławiu gdzie jest dużo lepiej, rower na którym jeździłem zimą kupiłem za 170zł a ma alu ramę, kapslowane obręcze, koła pod kasetę etc, z tym że to była okazja nawet jak na Wrocław ;]

Jeśli więc rower ma być nowy, to kilka wskazówek:

- amortyzatory w tej klasie cenowej są słabiutkie, więc dobrze znaleźć rower bez nich (będzie lżejszy) ewentualnie z samym przednim
- hamulce tarczowe podobnie, należy celować w normalne hamulce typu v działające na obręcz.Lżejsze a działać będą podobnie.

O szczegółach technicznych nie ma sensu się rozpisywać, wklejony rower bym odpuścił z powodów o których pisałem wyżej, ale wklejaj co znajdziesz ciekawego to doradzimy.


rower
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 04 Cze 12, 1:57:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.decathlon.com.pl/PL/rockrider-5-1-c2-2011-173280479/

Jeśli celujesz w tę półkę cenową to mogę polecić, dokładasz do budżetu 50 zł i masz nówkę, z gwarancją, co jest dość istotne.
Wiadomo w tej półce szału się nie spodziewaj, tu masz rower zbudowany na częściach w podobnej półce cenowej, bez żadnych pojedynczych fajerwerków, ale też bez przesadnych oszczędności w innych punktach.
Duży plus, do roweru możesz się przymierzyć, przejechać i stwierdzić, czy Ci odpowiada.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
skate_style Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5136 (73%)
Postów: 156
Wiek: 32


Post Pon 04 Cze 12, 9:54:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za takie pieniądze nie bawił bym się w zakup nowego roweru. Tym bardziej z marketu lub jakiejś typowej chińszczyzny. Na allegro można dojrzeć kilka naprawdę niezłych aukcji do tej kwoty którą przedstawiłaś. Tutaj masz dwie opcje, które moim zdaniem będą o wiele lepsze niż ta przedstawiona przez Ciebie.

http://allegro.pl/trekking-velotech-alu-deore-lx-hydraulika-i2380570936.html
lub
http://allegro.pl/marin-deore-xt-bomber-crossmax-hydraulika-i2383227726.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
czarny_mario Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4580 (65%)
Postów: 53
Wiek: 50

Częstochowa 1000

Post Pon 04 Cze 12, 10:40:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dołożę się do opinii przedmówców, odpuść sobie pełną amortyzację w tej cenie.
Ciekawą propozycją wydają się być rowery polskiej firmy Kands.
Za niewielkie pieniądze dostajesz przyzwoicie wyposażony rower:
Model Energy 1100 w wersji damskiej:
http://allegro.pl/agresywna-dameczka-kands-energy-1100-acera-ful-alu-i2374898265.html
I w męskiej
http://allegro.pl/mocne-mtb-kands-energy-1100-acera-full-alu-kaseta-i2374898937.html
Cena 849 zł, co prawda poza Twoim budżetem, ale myślę, że warto rozważyć.
Ostatnio szukałem opinii w necie o rowerach Kands i nie znalazłem żadnej negatywnej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5035 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pon 04 Cze 12, 11:28:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawa sprawa z tym Kands'em, za te pieniądze faktycznie jest to dobre rozwiązanie, markowe pędzidła z tymi akcesoriami kosztują lekko 500zł więcej a przecież nie naklejką się jeździ, polerowane aluminium fajnie musi wyglądać w słoneczny dzień Shocked

Co do rowerów typu Full steel made in China to już epopeje można by stworzyć, pomijając kwestie bezpieczeństwa (poniekąd najważniejsze) to warto jeszcze dodać że te dwa kółka cieszą oko tylko początku swego użytkowania lub co gorsza tylko na zdjęciach, podobny rower kupiony jako awaryjny (dla znajomych) na przejażdżki weekendowe po kontakcie z wilgocią szybko zmienił kolory, jak ktoś lubi jarzębinę to pewnie byłby zachwycony bo takie barwy mniej więcej narzucił na siebie mój rezerwowy marketowiec. Postanowiłem potraktować go jako dawcę organów do wskrzeszenia komunijnego Douglasa ale i do tego się nie nadawał ...

Idź za radami chłopaków i kup rozsądny rower na lata, sprawdzona używka lub coś niemarkowego ale na porządnych podzespołach Very Happy



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy