wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Przesiadka z MTB na Szosę
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
konarider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5061 (72%)
Postów: 112
Wiek: 42

Częstochowa - Lisiniec

Post Czw 03 Maj 12, 18:42:58     Przesiadka z MTB na Szosę Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Od jakiegoś czasu myślę nad kupnem typowej szosówki - nigdy na dłuższą metę na takim rowerze nie jechałem- nie wiem czy w Czewie jest możliwość przetestowania roweru nie tylko na sklepowym parkingu?
Znacznie więcej wiem na temat mtb i dlatego mam kilka pytań do znawców tematu Smile
Po pierwsze co na taką przesiadkę powie mój kręgosłup ? Aktualnie mam fulla- więc pierwsze odczucia jakbym pewnie na cegle jechał.
Jaka różnica w ramie opadającej a prostej dla początkującego ?
Przesiadał się ktoś z was z mtb właśnie na szosę ?
podrzućcie proszę jakieś sugestie na temat takiej przesiadki żebym po tygodniu nie przerabiał roweru na trekkinga Smile

Jeśli chodzi o model to coś ze stajni speca np :
http://www.nartyrowery.pl/lato/rower-specialized-allez-sport-compact-54-bluwht-model-2012/m/331

Narazie luźny temat - mam jakiś cza na przemyślenie sprawy Smile
Dziękuje wszystkim za podpowiedzi i odpowiedzi Smile


Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4670 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Czw 03 Maj 12, 19:15:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja od pewnego czasu obok mtb korzystam z szosówki.
Odczucia są zupełnie inne.Na pewno jest piekielnie twardo w porównaniu do mojego bombera i alu ramy.Zmiana pozycji jak dla mnie nie była drastyczna.Na pewno trzeba się nauczyć innego systemu zmiany biegów i hamowania.Jeśli mam być szczery to nie jestem oczarowany i na razie szosę traktuję jako formę treningów.Czasem też jest to fajna odskocznia od terenu, ale ciągła jazda po szosie jest dla mnie po prostu nudna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Czw 03 Maj 12, 22:04:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może to nie żadna porada ale swojego czasu w Ransporcie mieli szosę SPECA wstawioną przez stałego klienta w tzw komis. Cena wywoławcza to było 3.000 gdzie o ile pamięć nie zawodzi rower wart był 2, a może i 3x tyle. Ekipa z Ranpsortu zna ten rower na wylot a i z pewnością nie będą mieli problemu z dłuższym przetestowaniem. Warto się z nimi skontaktować choćby z uwagi na to ...

Co do szosówek to osobiście miałem 2 sezonową przygodę, rower sprzedałem zniechęcony ciągłym obcowaniem wśród samochodów, brakowało mi terenowych wrażeń, początkowo planowałem ją zostawić, ale gdy nieużywana przeleżała 3 m-ce w garażu to stwierdziłem że nie ma sensu zamrażać gotówki ...

Twardo jest, faktycznie, prędkość rekompensuje negatywne odczucia, mimo wszystko trzeba się mocno przestawić Smile



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Sarqu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4734 (67%)
Postów: 80
Wiek: 27

Częstochowa-Brzeziny Kolonia

Post Pią 04 Maj 12, 13:14:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżdżę na szosie 2 sezon i mam dobre wrażenie jest ok Smile. Co do kręgosłupa nie powinien boleć, ale to wszystko zależy od ustawienia. Można przestawić się na turystycznie czyli kierownica wyżej i pozycja bliższa mtb lub bardziej do kolarzy czyli nisko i opływowy kształt ciała pozwalający nabierać szybsze prędkości i jak to mówią zaginać się Very Happy. Twardo jest bo nie ma amortyzatorów, ale tak jak forumowicz wyżej napisał prędkość rekompensuje trochę Smile Tak jak napisałem pozycja musi być odpowiednia żeby kręgosłup nie bolał....

A rowerem MTB tak jeżdżę, ale tylko po górkach bardziej DH i nie mogę za dużo powiedzieć o przesiadce Smile.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
konarider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5061 (72%)
Postów: 112
Wiek: 42

Częstochowa - Lisiniec

Post Czw 17 Maj 12, 13:40:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rower zakupiony - pierwsza jazda za mną Smile
Niestety pogoda nie dopisywała więc jechałem po wiatr ;/
Na gładkim asfalcie rewelacja - delikatniejsze ubytki czy pęknięcia w jezdni czuć na kierownicy i siodle,ale jest do wytrzymania. Natomiast najgorsze są nierówności typu koleiny, garby - tutaj jest kiepskawo ;/
Pozycja mile mnie zaskoczyła- jeśli nie jedziemy poskładani na dolnej części barana jest naprawdę super.
Ciężko mi się przestawić z tarcz 203 mm na hamulce typu canti- one poprostu spowalniają. - ale nie ma co porównywać.
Osprzęt Sora, więc szału nie ma- wolno to wszystko chodzi.




Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Rooney Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4761 (67%)
Postów: 136
Wiek: 33

Częstochowa - Kawodrza Górna

Post Czw 17 Maj 12, 14:24:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fakt, osprzęt sora nie zachwyca , ale wygląd ramki jest świetny.Tegoroczne malowanie przypada mi do gustu.
Ona ma karbonowy widelec ?

Gdybyś miał ochotę to chętnie wspólnie możemy gdzieś wyskoczyć. Smile


Ponad wszystko nie ustalaj ograniczających reguł.

Merida Road Race 880, rocznik 2010

Blog o amatorskim kolarstwie szosowym w moim wydaniu.
rooney.bikestats.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
konarider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5061 (72%)
Postów: 112
Wiek: 42

Częstochowa - Lisiniec

Post Czw 17 Maj 12, 14:50:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, widelec carbon - spoko, można gdzieś skoczyć.
Narazie jestem zielony w temacie szosy Smile


Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy