wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Propozycje tras rowerowych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Wycieczka rodzinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
budowlani



Status: Offline
Dni: 4718 (67%)
Postów: 4
Wiek: 38

Tysiąclecie

Post Czw 28 Kwi 11, 0:22:09     Wycieczka rodzinna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od dzisiejszego dnia staliśmy się wraz z żoną posiadaczami nowych rowerków...wraz z fotelikiem:) Ponieważ sytuacja bytowo-życiowa (jak to oficjalnie "się" mówi) nieco sprawę wymusiła zdecydowaliśmy się na treki... I tu prośba (zaczynam wyglądać jak kot ze "shreka")Confused

Mianowicie poszukuję pierwszej przyjemnej, ale i jednocześnie bezpiecznej trasy na sprawdzenie się z żoną i Maleństwem. Absencja rowerowa niemalże od komunijnego 10-letniego rometa (mhmmmmm). Maleństwo już w sumie nie takie "małe" bo i 4letnie, więc trochę wybojów wytrzyma (a za mentosy to nawet bez płaczu:P). Generalnie chodzi o maksymalne unikanie mocno zatłoczonych ulic w szczególności poza terenem zabudowanym (gdzie już nieraz strach po chodniku przejść). Z drugiej strony na ogromne "korzenie" i "w piachu po kostki" nie dam rady (bo trek) więc co proponujecie...

Sam podłapałem temat Poraja (niebieskim szlakiem) o ile się da (i tu plus bo zawsze można wrócić pociągiem). Chętnie też z prywatnych względów dowiem się jak uderzyć poza główną trasą na Pietrzaki (kierunek na Herby).

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi. I mam nadzieję do zobaczenia na (naszej) pierwszej "Masie...."
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 28 Kwi 11, 7:20:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Osobiście na pierwszy wypad proponuje jednak Olsztyn: droga krótka na początek sam asfalt, dojazd obok huty nie jest najgorszy (zresztą na Poraj tez tak samo) Jedziesz drogą rowerową, za stacją benz. odbijasz w prawo. Przed Wami tylko jedna górka pod Olsztyn. Na górce w prawo w leśny szuter (czarny pieszy chyba) i jesteś w Olsztynie. A powrót tą trasą jeszcze przyjemniejszy i szybszy. Poraj ok ale na później.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Reklama
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Czw 28 Kwi 11, 10:18:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do Pietrzaków- obok torów kolejowych do Blachowni. Blachownia -nad stawem w las i przez Cisie do Pietrzaków dalej też świetna leśna droga /asfalt ,szuter/ przez Herby ,Jezioro, Taninę do rezerwatu rododendronów , które niedługo zaczną kwitnąć.
Trasa od Blachowni prowadzi cały czas lasami, po drodze zbiorniki wodne w Blachowni,Jeziorze , Stara Brzoza i rzeka Liswarta. Jak chcecie mogę jechać z wami i pokazać drogę, odwiedzam często te tereny. Do Rezerwatu ok 35 km ,trasa zupełnie płaska . GG8262772
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Czw 28 Kwi 11, 18:45:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na tym rowerze spokojnie zajedziesz do Poraja. Oczywiście nie na pierwszy raz. Ja że swoją córą w foteliku jeździłem tą trasą nie raz, z ekwipunkem w sakwach, na oponach 700x35. Jak jesteś z 1000 lecia to proponowałbym Ostrowy nad Okszą. Droga przez Czarny Las nie jest zbyt ruchliwa a od Nowej Wsi jeszcze spokojniej, tylko asfalt kiepski. Przynajmniej nie musicie tłuc się przez całe miasto. Do knajpy nad zalewem będzie z 24km.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
budowlani



Status: Offline
Dni: 4718 (67%)
Postów: 4
Wiek: 38

Tysiąclecie

Post Sro 04 Maj 11, 13:51:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Niby "łikend" taki długi, ale gdzieś to wszystko poumykało. Na czas "Masy..." wypadły zajęcia dodatkowe (na cóż praca nie wybiera), choć zdjęcia przejrzałem i tylko łezka w oku została... Cóż oby była 63ecia i mam nadzieję dalej...
Do rzeczy...!

Dziękuję bardzo za propozycję i muszę przyznać, że z jednej udało mi się skorzystać Very Happy Za podpowiedzią kolegi jurczyka udaliśmy się do Pietrzaków. Trasa okazała się trafiona. Pewnie nawet prosiłbym o pomoc, gdyby nie spontaniczna poranna decyzja "jedziemy...". Co więcej dosyć się wleczemy, więc niezręcznie było by mi "wykorzystywać" kogoś na tyle godzin. Ale wszystko pięknie ładnie i z uśmiechami Rolling Eyes

Oczywiście zima w środku wiosny nie tylko mnie pokrzyżowała plany na przejażdżkę 3majową, ale sezon dla nas dopiero się rozpoczyna więc może w niedzielę Cool Bardzo chciałbym "zaliczyć" ten Olsztyn, i tylko najgorzej tłuc się przez miasto... "masakra". Ostrowy będą musiały jeszcze trochę poczekać, choć trasę nie powiem, przejrzałem...

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6859 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Sro 04 Maj 11, 17:00:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proponuję ścieżkami rowerowymi do Warty (tylko na Jana Pawła kawałek chodnikiem) a później wałem wzdłuż rzeki. Od skrzyżowania DK1 z Jana Pawła dojedziesz aż na Dąbie a dalej już wedle uznania ...


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
mateo_pa



Status: Offline
Dni: 4709 (67%)
Postów: 4


Post Nie 08 Maj 11, 13:43:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jaką trasę polecilibyście? zeby byla w ciszy i spokoju Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Nie 08 Maj 11, 21:00:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.endomondo.com/workouts/10622188
"Drogą pylistą, drogą polną..." trochę piachu jest, Białkę trzeba "wziąć szturmem" bo kładki nie ma ale w tym miejscu to taka większa kałuża. Jak jest ciepło to ludzie z kocykami tam ciągną. Następna super miejscówka to w polach po 14 km, zwłaszcza kiedy zboże dojrzewa to widoki są. Ach mieć bukłak wina i uwalić się pod jabłonką Twisted Evil Tylko brak tam jabłonek Evil or Very Mad .


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pon 23 Maj 11, 14:33:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajny wątek i szkoda żeby umarł; olsztyn, poraj to tematy dość oczywiste. No ale w końcu ile można jeździć to samo. Na szosówce to mam w nosie mijające mnie w odległości 5cm samochody ale jak już jadę z córką to ruchu 4-ro kołowego unikam jak ognia. Macie jeszcze jakieś propozycje na wypady? Najlepiej z jakimś celem żeby można było na miejscu kocyk z sakwy wytargać i popodziwiać widoczki ... fajnie jak ktoś ma trasy z endemodo lub innej mapki jak kolega powyżej ...



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
ProPhet



Status: Offline
Dni: 5869 (83%)
Postów: 182

Olsztyn k/CZ-wy

Post Pon 23 Maj 11, 20:21:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ścieżką wzdłuż rzeki Warty do Mstowa, co prawda jest tam teraz trochę piachu i trzeba czasem zejść z roweru, ale okolica bardzo sympatyczna. Powrót przez Górkę Przeprośną i ul. Mirowską.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pon 23 Maj 11, 20:27:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mstów też jest dobrym pomysłem na upalne lato kiedy z gorąca brak sił na dalsze kręcenie. Można pojechać wzdłuż Warty od Drogowców aż do Pegaza lub Mirowską. Stamtąd czerwonym po wertepach na Przeprośną Górkę co będzie chyba niewykonalne z dzieckiem w foteliku lub w asfaltem w prawo. W drugim przypadku na krzyżówce w Siedlcu skręcamy w prawo a później w lewo w pola. Tam gdzie zaznaczyłem "krąg" są zabytkowe stodoły. Dalej mamy m.in. Skałę miłości i klasztor choć niewiele tam do zwiedzania a skręcając w prawo na głównej drodze dotrzemy do rozlewiska. Nie wiem jak teraz ale parę lat temu było tam bycze miejsce na leżycho z drewnianymi posągami. Jeśli gmina o to dba to pewnie ciągle można tam pływać. Mapkę nakreśliłem ręcznie bo nie jeździłem tam.
http://www.endomondo.com/routes/11741943


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
budowlani



Status: Offline
Dni: 4718 (67%)
Postów: 4
Wiek: 38

Tysiąclecie

Post Sro 25 Maj 11, 17:50:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tomas_1982 napisał:
Fajny wątek i szkoda żeby umarł;



No tak całkiem to nie umarł...tylko czasu brak..
Mstów zaliczyliśmy... Z Czewy wzdłuż Warty aż do Mirowa przez most i koło stadniny Pegaz w prawo. Mimo wszystko na wprost z Maluchem nie polecam jechać... tym bardziej na trekingu. Ale pierwsza górka (zaraz po skrecie przy Pegazie) jest o matko... dłuuugaśna... A potem szybki zjazd i znów podjazd... i jeszcze x2, ale naprawdę przyjemnie. Żona była trochę przerażona, ale na miejscu było super... Chociaż podobno nie jadąc przez Mirów, a cały czas wzdłuż Warty unika się górek...i też da się przejechać... Ale może ktoś z Was wiedziałby "na pewno"...

Teraz niestety w domu "mały szpital", ale może na Masę chociaż córka do siebie dojdzie i podjedziemy. O ile nie będzie padać bo coś mi tu chmurki grzmią przy piątkowej dacie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
CSA Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5828 (83%)
Postów: 44
Wiek: 42

1000

Post Sro 25 Maj 11, 19:15:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chociaż podobno nie jadąc przez Mirów, a cały czas wzdłuż Warty unika się górek...i też da się przejechać... Ale może ktoś z Was wiedziałby "na pewno"...

Możesz jechać od aresztu nawet cały czas wzdłuż Warty, wtedy na moście w Mirowie nie skręcasz w prawo tylko cały czas prosto lewym brzegiem. Płasko straszliwie Wink tylko na odcinku za Pegazem spory kawałek z nieprzyjemnymi ostrymi kamulcami. Dojeżdżasz do cywilizacji, przez mostek w prawo, w lewo i prosto do Mstowa asfalcikiem.

Pozdro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
sajmon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4692 (67%)
Postów: 1

Częstochowa 1000

Post Wto 10 Kwi 12, 12:24:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odkopię stary temat rodzinny:
czy do naszych autobusów MPK można wrzucić rower (a nawet 2 + fotelik) w razie potrzeby awaryjnego zjazdu lub jako dojazd na start do Olsztyna? oczywiście płacąc iletam trzeba za bilet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Damian27 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4700 (67%)
Postów: 57
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Wto 10 Kwi 12, 12:39:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sajmon napisał:
odkopię stary temat rodzinny:
czy do naszych autobusów MPK można wrzucić rower (a nawet 2 + fotelik) w razie potrzeby awaryjnego zjazdu lub jako dojazd na start do Olsztyna? oczywiście płacąc iletam trzeba za bilet.


Inne opłaty w MPK Częstochowa
"1. Opłata za przewóz roweru za zgodą kierującego pojazdem:
- na liniach miejskich (2,50)
- na liniach podmiejskich (3,80)"
więc z tego wyniki że tak
szczegóły: http://mpk.czest.pl/taryfa.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 10 Kwi 12, 12:42:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tym, że nie polegałbym tak do końca na cenniku i regulaminie MPK. Zdanie "...za zgodą kierującego pojazdem" powoduje, że i tak wszystko zależy od nie zawsze pozytywnie nastawionego kierowcy. Może powiedzieć "nie bo nie" i zostajemy na lodzie...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4962 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Czw 12 Kwi 12, 0:36:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestety każdy kto miał awarię i musiał korzystać z mpk pewnie sie zetknął z brakiem takiej zgody.


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Czw 12 Kwi 12, 7:55:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dużo zależy od podejścia kierowcy, i ilości pasażerów w autobusie. Mnie, na przestrzeni 10 -15 lat zdarzyło się kilka razy podróżować autobusem i tramwajem razem z rowerem. I tylko raz pamiętam sytuację kiedy kierowca nie chciał zgodzić się abym wsiadł, ale faktycznie autobus był zaladowany powyżej 50%.
Rozumiem to bo względy bezpieczeństwa. Zawsze ładowalem się na koniec pojazdu, kiedyś było łatwiej bo teraz nie zawsze tylne drzwi są otwarte do wsiadania.

P.S. Raz pamiętam a było to ho ho z 25 lat temu, jechałem autobusem z Wyczerp na Raków z motorynką bo się popsuła Cool


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Propozycje tras rowerowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy