wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
ścieżka rowerowa od Wałów Dwernieckiego poprzez Fieldorfa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomasz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5181 (73%)
Postów: 44

Borowno

Post Nie 25 Mar 12, 6:49:16     ścieżka rowerowa od Wałów Dwernieckiego poprzez Fieldorfa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koledzy co z Wami jest ? jak nie ma ścieżki to nie jest dobrze ale jak jest to się z niej korzysta, a nie paraduje się w niezłym stroju na niezłym rowerku po jezdni. Question


Tomasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szeju Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4991 (71%)
Postów: 39
Wiek: 41

Częstochowa/Północ

Post Nie 25 Mar 12, 7:42:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no jest ścieżka bardzo ładna jeżdzę tamtędy codziencie Very Happy (prawie codziennie) tylko wez pod uwage to ze jadąc nią to nic tylko piesi po niej paradują no ale od tego jest takie dzyn dzyn przy rowerku (choc nie kazdy posiada)


Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy,
ponieważ wiedza jest ograniczona
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5109 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Pon 26 Mar 12, 11:43:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Koledzy co z Wami jest ? jak nie ma ścieżki to nie jest dobrze ale jak jest to się z niej korzysta, a nie paraduje się w niezłym stroju na niezłym rowerku po jezdni.


Chodzi ci o ten wąziutki chodniczek między ulicą Cmentarną tam gdzie jest lecznica dla zwierząt a myjnią samochodową? Rzeczywiście stoją tam znaki wymuszające jazdę rowerem (C13/C16). Jeżdżę tamtędy praktycznie codziennie i w 90 % przypadków muszę się przepychać między samochodami zastawiającymi przejazd. Jest tam tak wąsko, że czasem trzeba zjechać na jezdnię i przeciskać się pod prąd, bo chodnik ma szerokość samochodu. Nie dziwię się ludziom, że szlak ich trafia i jeżdżą po jezdni.
Jeszcze kierowcy mają taki "miły" zwyczaj, że rano gdy tworzy się długa kolejka samochodów oczekujących na przejeździe to omijają ją sobie jadąc właśnie tą ścieżką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pon 26 Mar 12, 12:10:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja posiadam dzwonek ale co z tego kiedy gro pieszych ma słuchawki. A nawet jak nie ma to niereaguje. Nie wiem czemu, może trafiam na głuchych? Poza tym jak tu nażekać na pieszych skoro sporo rowerzystów (tych typowo miejskich) jeździ chodnikami? Pomijam osoby strarsze i dzieci, ale młodzież lub "młodzież w kwiecie wieku" która to jeździ tylko i wyłącznie chodnikami? Sam też święty nie jestem, przyznaję czasem też mi się zdarza i zwalam to "doskonałą" infrastrukturę w naszym jakże wspaniałym mieście. Chciałbym aby u nas były porządne drogi rowerowe ale jak urzędnicy mają nas w d..ie i ciągle serwują na takie gó..o to wolę aby budowali trochę szersze ulice z dobrym asfaltem.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4962 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Pon 26 Mar 12, 12:42:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzwonek to za mało niestety Sad
Od siebie powiem, że pojęcia nie mam dlaczego większość rowerzystów uparcie pcha się na wąskie, dziurawe i zatłoczone chodniki zamiast jeździć ulicami jak to prawo nam pozwala. Trzeba pamiętać o tym, że rower to pojazd i powinien jeździć jezdnią lub wyznaczoną drogą dla rowerów (nie ścieżką, bo ścieżki to się wydeptuje w miedzy między polami).
Jeżeli widzicie jakiś problem - czy to bubel zwany ścieżką rowerową czy też miejsca gdzie kierowcy robią sobie parkingi to bez zgłaszania do odpowiednich służb czy urzędów sprawa sie sama nie rozwiąże...


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6356 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Pon 26 Mar 12, 14:33:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sorki za OT, ale nie mogłem się powstrzymać. Mam pomysł. Niech kolega "kruk" da na siebie namiar telefoniczny i każdy kto zauważy wszelkie anomalia na drodze będzie dzwonił albo sms'ował do niego, a on zajmie się pisaniem pism, robieniem zdjęć i tego co tam potrzeba. Reszta Nas zajmie się tylko i wyłącznie jazdą... tym na czym nam zależy.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Pon 26 Mar 12, 14:46:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kruk ma rację. Jeżeli sami nie zaczniemy działać z zgłaszać swoich uwag to nigdy nie doczekamy się normalnych dróg rowerowych. MZDiT oraz inne instytucje nie jest skore do zmiany swojego nastawienia do kwestii rowerowej więc różnymi interwencjami należy ich do tego zmusić.
Przykład: ciagłe parkowanie w ciągu pieszo - rowerowym w Al. Niepodległości na wysokości Żeromskiego. W efekcie licznych telefonów do Straży Miejskiej i pism do MZDiT pojawiły się tam słupki uniemożliwiające parkowanie. Samo by się nie zrobiło.

magnum napisał:
Reszta Nas zajmie się tylko i wyłącznie jazdą... tym na czym nam zależy.

Która to jazda może trwać dopóki nie wpadniesz w dziurę albo uderzysz w kosz na śmieci umieszczony po stronie drogi rowerowej.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5109 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Pon 26 Mar 12, 14:47:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
sorki za OT, ale nie mogłem się powstrzymać. Mam pomysł. Niech kolega "kruk" da na siebie namiar telefoniczny i każdy kto zauważy wszelkie anomalia na drodze będzie dzwonił albo sms'ował do niego, a on zajmie się pisaniem pism, robieniem zdjęć i tego co tam potrzeba. Reszta Nas zajmie się tylko i wyłącznie jazdą... tym na czym nam zależy.


Przeczytałem twój post i nie mogłem z kolei się powstrzymać, bo nasunęło mi się następujące pytanie:
Jak będą Ci kradli rower albo samochód, albo włamywali się do mieszkania to będziesz stał z założonymi rękoma i czekał aż ktoś ze świadków lub sąsiadów wezwie odpowiednie służby?
Czy jednak pokonasz swoją awersję do kontaktów z urzędami i służbami i jednak sięgniesz po telefon? Smile

PS. Myślałem, że to na czym nam zależy to sensowna i bezpieczna infrastruktura dla rowerów. I respektowanie praw rowerzystów przez innych użytkowników drogi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Tomasz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5181 (73%)
Postów: 44

Borowno

Post Pon 26 Mar 12, 19:31:06     ścieżka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kombryk- przeczytaj uważnie post potem odpowiedz.Chodzi o ścieżkę rowerową na całej dł.Fieldorfa, równolegle do niej, dokładnie po wschodniej stronie.Przebiega pod Promenadą.W sobotę spacerowało tam 3 osoby /Trzy/ i było gdzie jechać.Jeżdżę zarówno rowerem jak i samochodem.Wiem na co narazić może się jeden i drugi będąc nieostrożnym.


Tomasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4962 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Pon 26 Mar 12, 20:01:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

magnum
po pierwsze - forum służy do wymiany informacji i opinii - wystarczy pisać o tym na forum co jest nie tak. być może jeśli będzie dużo negatywnych opini o jakimś specyficznym miejscu to ktoś straci cierpliwość i wybierze sie do urzędu lub wyśle pismo.
po drugie - nie mam z tworzenia makulatury jakiejś frajdy. mnie po prostu drażni postępowanie urzędów, tą tutejszą bylejakość i traktowanie roweru i rowerzysty jako pomyłki ewolucji. i tylko tyle. tak samo jak irytuje mnie zgoda na to wszystko i zupełna obojętność.
nie zamierzam udostępniać publicznie swojego telefonu - cenię swoją prywatność. jeśli ktoś miałby opory przed pisaniem czegoś publicznie na forum to zawsze może skorzystać z opcji wysłania prywatnej wiadomości lub zaczepić mnie na Masie...


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy