wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Mam problem. Proszę o pomoc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JakUp



Status: Offline
Dni: 4726 (67%)
Postów: 1


Post Wto 19 Kwi 11, 21:50:52     Mam problem. Proszę o pomoc. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, zakupiłem 3-dni temu nowiutkie oponki na allegro(http://allegro.pl/michelin-wild-rock-r-26x2-1-zwijana-cyklomania-i1545127862.html) do mojego roweru (Merida Kalahari KCool. Zdjąłem stare opony i założyłem nowe. Udało mi się to wykonać w miarę bez problemu. Jednak gdy wsiadłem na rower zacząłem czuć lekkie wibracje. Okazało się ,że opony są lekko jajowate. Próbowałem coś z tym zrobić, lecz gdy próbuję wyrównać oponę to po wyciśnięciu na gorzę, wpycha się na dole. I tak za każdym razem, można tak robić bez końca i nic. Proszę o pomoc, bo kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5011 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Wto 19 Kwi 11, 22:58:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie kolejne osoby podpowiedzą ci jak okiełznać oponę. A jeśli nie - ja spróbuję podpowiedzieć, jak okiełznać Allegro. Przejrzyj regulamin, ale chyba nawet przepisy prawa regulują, że przy zakupach internetowych w ciągu 10 dni możesz odstąpić od umowy, bez podawania przyczyny.
Jeśli opona jest wadliwa, można skorzystać z instytucji rękojmi lub gwarancji (poczytaj o terminach). Bez paniki. Teraz czekaj na porady znawców sprzętu Very Happy


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Wto 19 Kwi 11, 23:59:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zwrot a reklamacja ma spore znaczenie. W przypadku zwrotu pokrywasz wszystkie koszty przesyłki, w przypadku otrzymania wadliwego towaru możesz negocjować wymiany w ramach już poniesionych kosztów, lub zwrotu całości poniesionych.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 20 Kwi 11, 5:48:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Teraz czekaj na porady znawców sprzętu

Czasem opony trudno układają się na obręczy. Sprawdzonym sposobem na ten problem jest posmarowanie krawędzi opony chowającej się w obręcz, na całym jej obwodzie i z oby stron płynem do mycia naczyń. Zrób to po nałożeniu opony na obręcz ale jeszcze przed napompowaniem. Później napompuj oponę do dość słusznego ciśnienia (np 4 atmosfery - myślę że Twoja opona spokojnie jest przewidziana do takiego ciśnienia) i wyczyść dokładnie powierzchnie hamulcowe obręczy z nadmiaru płynu - w przeciwnym razie hamulce będą piszczeć. Opony powinny dokładnie wskoczyć na swoje miejsce i idealnie ułożyć się na obręczy, a jeśli tak się nie stanie, to na 99% są źle odlane i należy je reklamować.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
cameleon82 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4407 (62%)
Postów: 28
Wiek: 42

częstochowa rakow

Post Nie 04 Mar 12, 18:35:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie mam powazny problem zakupilem ostatnio caly komplet hamulcow tarczowych xt ale oczywiscie napalony zawsze jest w plecy problem polega na tym ze moja rama (merida matss comp ) nie ma mocowan pod takie hamulce czy znacie jakies rozwiazanie tego problemu poza wymiana ramy???prosze o pomoc


jak coś to fon 782847702
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Nie 04 Mar 12, 18:51:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pocieszę Cię że oprócz ramy musiałbyś jeszcze wymienić piasty. Ale zonk Laughing


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 04 Mar 12, 19:03:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chłopie jeśli masz paragon oddaj to w miarę szybko do sklepu i na drugi raz zapytaj przed zakupem. Istnieją takie adaptery: http://bicyklon.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=38&category_id=21&option=com_virtuemart&Itemid=1 natomiast ich niezawodność i wpływ na ramę nikomu nie jest znana. A to nie naklejki na ramie tylko hamulce - komponent, który decyduje o Twoim życiu...
Uprzedzając pytanie: nie wiem jak to się zakłada i nigdy u kogokolwiek tego nie widziałem. Poza tym jak znam życie spotkasz się z totalną krytyką serwisanta, któremu dasz to do założenia.
I tak jak napisał outsider: koszt kaprysu zamontowania tarczówek zwiększa się o cenę piast, możliwe że szprych i ponownego zaplecenia kół...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
cameleon82 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4407 (62%)
Postów: 28
Wiek: 42

częstochowa rakow

Post Nie 04 Mar 12, 19:19:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 19:16 04.03.2012 ----------

sluchajcie problem tkwi tylko w mocowaniu kola hamulce itd wszystko jest zmontowane

---------- 19:19 ----------

ewentualnie zaloze tylko na przod a tyl zostanie valka co o tym myslicie?


jak coś to fon 782847702
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 04 Mar 12, 19:25:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cameleon82 napisał:
problem polega na tym ze moja rama (merida matss comp ) nie ma mocowan pod takie hamulce

To czego w końcu dotyczy problem? Raz piszesz, że nie masz mocowania przy ramie a za chwile, że hamulec masz zamontowany a problem tkwi w mocowaniu koła (???). Albo wyrażaj się precyzyjniej albo przedstawiaj pismo obrazkowe (zdjęcia...).

Poza tym jako Admin: proszę pisać PO POLSKU. Interpunkcja i polskie znaki (prawy przycisk alt) eliminują problemy ze zrozumieniem piszącego...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
cameleon82 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4407 (62%)
Postów: 28
Wiek: 42

częstochowa rakow

Post Nie 04 Mar 12, 19:34:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przepraszam źle mnie zrozumiałeś i ja się źle wyraziłem problem to tylko brak mocowań cala resztę ogarnąłem kola piasty tarcze itp wiec w zasadzie mam pytanie czy inwestować w taki adapter czy zostać przy valkach


jak coś to fon 782847702
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 04 Mar 12, 19:46:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aha. Ja osobiście nie ryzykował bym adaptera. Tak jak pisałem: to hamulec - żartów tu nie ma. Ale to moje zdanie - może dramatyzuję. Dwa różne hamulce jak dla mnie wyglądają beznadziejnie, ale to też kwestia gustu. Jeśli są fundusze można pomyśleć za jakiś czas nad ramą. Choć zmiana ramy z powodu kupna hamulca to przerost formy nad treścią. Jeśli NAPRAWDĘ nie potrzebujesz hamulcy tarczowych (agresywna jazda w trudnym terenie, góry, zawody itp) ja bym został przy v-kach (piszę to jako użytkownik tarczówek od 10 miesięcy).


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
cameleon82 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4407 (62%)
Postów: 28
Wiek: 42

częstochowa rakow

Post Nie 04 Mar 12, 19:53:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ślicznie dziękuje za poradę na pewno wezmę ja do serca


jak coś to fon 782847702
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Nie 04 Mar 12, 21:02:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ewentualnie podaj cenę za jaka chcesz sprzedać ten zakupiony zestaw hamulcy Smile


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
konarider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5061 (72%)
Postów: 112
Wiek: 42

Częstochowa - Lisiniec

Post Sro 07 Mar 12, 10:08:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czizas nie wiedziałem że są takie wynalazki jak adapter pod zacisk do ramy nie przystosowanej do tarcz. Rozwiązanie do rowerów z reala - ma być tarcza- ma się świecić Very Happy


Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy