wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Wieszaki, haki, uchwyty i inne akcesoria do przechowywania r
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Sro 05 Paź 11, 13:27:07     Wieszaki, haki, uchwyty i inne akcesoria do przechowywania r Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie wielu z Was miało lub ma podobny problem i może coś się na ten temat wypowiedzieć;

Z racji nadchodzącej zimy chciałbym umożliwić swoim 4 kółkom wjazd do garażu. Obecnie jest to niemożliwe z powodu 5 rowerów które zajmują bardzo dużo miejsca ... planuje zaopatrzyć się w jakieś uchwyty ścienne jednak nie mam za dużo wiedzy w tym temacie, wyszperałem na allegro jakieś propozycje;

Rynienki - podobne wieszaki mają w Ransporcie na wolności, mam wrażenie że to najbezpieczniejszy sposób i do tego dość efektowny ... montowałem kiedyś coś takiego i sporo z tym zabawy, nie odstrasza mnie to jakoś szczególnie. Problem jednak z samym dostępem do rowerów. Jeżeli montowane byłyby jeden nad drugim to są utrudnienia z dojściem do tych wyżej. Drabina, odpowiednia siła itp ...

Haki pionowe - w zestawie są dwie sztuki, wydają mi się najprostszym rozwiązaniem, ot co wrzucamy rower w pion i podwieszamy kółkiem za ogumowany haczyk. Nie wiem czy siły jakim poddana zostanie przednia obręcz jej nie uszkodzą, w końcu to grawitacji się nie oszuka Sad

Wieszak za ramę - też z założenia dość proste rozwiązanie, problem jaki widzę jest analogiczny do rynienek ...

Od razu powiem że wszelkie sufitowce na linkach itp odpadają, dorwałem dwa takie wieszaki i nie mogę ich zamontować z powodu techniki wykonania stropu (akerman)

Zapraszam do podyskutowania



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 05 Paź 11, 13:56:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż. Posiadam w domu rynienki na których stawiam/wieszam rower w bardzo wąskim przedpokoju. Dla mnie była to w zasadzie jedyna możliwość przechowywania roweru w domu bez dramatycznego zmniejszania "powierzchni mieszkalnej". Fabryczny hak trzymający rower za pedał jeszcze odrobinę zmodyfikowałem (wyciąłem kawałek i zespawałem ponownie) co pozwoliło mi jeszcze bardziej zaoszczędzić miejsca przybliżając cały rower do ściany. Bardzo prosty i tani patent gwarantujący zajęcie przez rower naprawdę niewielkiej ilości miejsca - u mnie rower na ścianie nie przeszkadza jakoś szczególnie a trzeba wiedzieć, że w miejscu gdzie wisi przedpokój ma zaledwie 90 cm szerokości. Praktycznie nie ma możliwości uszkodzić rower w jakiś sposób, Nawet element trzymający rower za pedał jest zabezpieczony izolacją. Jedyne co bym zmienił to dołożył blaszki po bokach rynienek uniemożliwiające łatwe zjechanie z nich koła. Poza tym nie widzę wad.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Sro 05 Paź 11, 14:10:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właściwie to chyba na rynienki się zdecyduje, odsunięcie od ściany nie stanowi problemu bo będę je montował w dość sporym garażu ... gdyby mój brat nie przechowywał u mnie swoich 2 rowerów to miałbym do zamontowania tylko 3 sztuki, przy 5 robi się już sporo wiercenia. No nic się zobaczy ...

Nadal jednak mnie zastanawia to wieszanie pionowe za koło ... pewnie bym je wybrał ale obawiam się uszkodzenia/deformacji obręczy - to zasadne?



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
bartek034



Status: Offline
Dni: 4672 (66%)
Postów: 87
Wiek: 38

częstochowa

Post Sro 05 Paź 11, 14:39:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O zdeformowanie obręczy się nie martw , u mnie wisi tak szosa, mtb i fr. I jest ok. Nawet jak masz karbonową obręcz nic nie powinno się stać . trzeba tylko delikatnie wkładać . Jedyna wadą jaką dostrzegłem w hakach pionowych to ze wychodziły mi z ściany kołki ,ale to wina raczej tego ze mieszkałem dawniej w domku "z kamienia"


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Sro 05 Paź 11, 15:30:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A macie wiedzę czy można takie coś nabyć w Cz-wie Question



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 05 Paź 11, 15:52:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tutaj masz aukcję takiego wieszaka:
http://allegro.pl/wieszak-rowerowy-na-rower-na-rowery-na-3-rowery-i1766156429.html
Swoją drogą ciekawe rozwiązanie - od razu na 3 rowerki. Aukcja już nieaktualna ale sprzedały się tylko 3 ze 150 sztuk. Poza tym jest to sprzedawca z Częstochowy (na Mirowie), który produkuje różny asortyment stojaków, wieszaków i innych pierdół z metalu. Zadzwoń - popytaj.

Piotr Całus
Z.P.U.H.
Komornicka 35
42-200 Częstochowa
tel./fax: 34 361 74 48
+48 604 302 614


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Czw 06 Paź 11, 19:47:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arektacana dzięki za podpowiedź, byłem dzisiaj u nich i kupiłem ten półokrągłe wieszaki na 3 rowery. Dwie sztuki załatwiły mi sprawę, do tego wyrwałem rabat i jeszcze stojak serwisowy do roweru więc satysfakcja pełna Smile

Rowery wiszą, całość porządnie wykończona, wieszaki zabezpieczone solidnie żeby nie uszkodzić obręczy, elementy pomalowane i zabezpieczone antykorozyjnie, śrubki mocujące do ściany to solidne kołki 12 z plastikowymi zaślepkami na łebki. Element przykręcany do ściany wykonany jest z zamkniętego profilu (podwójny teownik), sprawia wrażenie solidnego.

Strzeliłem fotkę dla upamiętnienia mojej pracy ...





Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Adii Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3901 (55%)
Postów: 43

Częstochowa

Post Nie 10 Sie 14, 9:25:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/euro-wieszak-rowerowy-na-rowery-na-rower-scienny-i4482208374.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
MiseriCordia



Status: Offline
Dni: 3553 (50%)
Postów: 9


Post Sro 13 Sie 14, 9:25:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja miałem w piwnicy zwyczajne haki i jestem zeń naprawdę zadowolony, polecając to innym. Oszczędność miejsca, a i zwyczajna wygoda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4559 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Sro 13 Sie 14, 22:14:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
http://allegro.pl/euro-wieszak-rowerowy-na-rowery-na-rower-scienny-i4482208374.html


Takie same wieszaki robi gość w Częstochowie, nie trzeba zaraz przez allegro kupować. Kupował u niego Pietro1978 Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Gość







Post Pią 07 Gru 18, 21:13:08     Wieszaki haki uchwyty i inne akcesoria do przechowywania r Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam taki stojcy wieszak na kurtki z poziom rur na ktrej wisz wieszaki. Kombinezon sobie tam wisi ale nie bardzo mam pomys jak powiesi akcesoria tj kask, rkawice, kominiark. Do tej pory kominiarka i rkawice siedziay w rodku kasku a on sam lea pod kurtkami na ziemi. Chciabym eby to wszystko jako estetycznie powiesi bo na pododze to mi rednio pasuje. Jeszcze do kasku to bym sobie moe wymyli jaki haczyk ale na rkawice to zupenie nie mam pomysu. Znacie jakie wieszaki dedykowane dla tego typu rzeczy? Moe macie jakie swoje patenty ktre uatwiaj wieszanie ciuchw?
Powrót do góry
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sob 08 Gru 18, 22:33:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiklinowy prostokątny koszyk, wielkość taka że mieszczą się dwa kaski obok siebie postawiony na komodzie. Równie dobrze może stać na szafce na buty.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy