wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Wymiana sztycy na amortyzowaną
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GrzesiuDrummer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4764 (67%)
Postów: 17


Post Sob 11 Cze 11, 1:31:37     Wymiana sztycy na amortyzowaną Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Posiadam rower KELLY’S SCARPE 2007 i pomyślałem sobie, że może chciałbym amortyzowaną sztyce pod siodło. Generalnie przy ostrzejszej jeździe moimi amortyzatorami sa nogi i to uważam to za priorytet, ale czasem jak się jedzie po utwardzonych polnych drogach lub po naszym polskim genialnym asfalcie, jak majtnie na ciut większym dołku z znienacka, to aż siodełko zajęczy. W takiej sytuacji myśle sprawdziłą by się amortyzowana sztyca. Suntour ma jakieś fajne sztyce, ale takie wyglądające na koronkową robote i drogie, natomiast przylukałem sztyce ZOOMa o takie: http://www.centrumrowerowe.pl/images/products/zoom%20amortyzowana.jpg. Nie powiem, że nie mam obaw… miałem kiedyś sztyce o takiej konstrukcji dość cienką w rowerze marketowym (sztyca warta 20zł i niemarkowa) i się… pogięła ;] ale w Kellysie mam średnice 30,4 co jest dość sporą no i tu jest to sztyca ZOOMa a nie NO NAME. Liczę tez na to że jednak ta średnica 30,4, automatycznie powoduje to że sztyca będzie mocniejsza. Proszę o wypowiedzi i doradzenie. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6681 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Nie 12 Cze 11, 20:29:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

daruj sobie sztyce amortyzowaną, zwiększysz dużo ciężar, a efekt poza upierdliwym bujaniem i skrzypieniem będzie prawie żaden. lepiej zainwestuj w dobre spodenki z wkładką (nie koniecznie muszą być o sportowym kroju), a jeśli już się upierasz to kup coś markowego, bo zoom to jednak prawie to samo co no name


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6991 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 13 Cze 11, 9:05:35     Re: Wymiana sztycy na amortyzowaną Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

GrzesiuDrummer napisał:
Witam.
Posiadam rower KELLY’S SCARPE 2007 i pomyślałem sobie, że może chciałbym amortyzowaną sztyce pod siodło


Bardzo źle sobie pomyślałeś, to dla emerytów rozwiązanie jest. Wink


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
dernel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 51

Cz-wa płd.

Post Wto 06 Wrz 11, 17:24:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam coś takiego seryjnie zamontowanego w crossowym http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/17/93/35/80/1793358084 ciężkawe i jak dla mnie ma elastomer zbyt sztywny ale nie jest źle, na większych dziurach przejmuje energie i oszczędza kręgosłup. Kiedyś widziałem od Rock Shoxa z manetką na kierownice ale trzeba by na używki polować (wtedy nowe to był chyba koszt rzędu 600zł). Pozdrawiam

Co do skrzypienia to czasem profilaktycznie psikne sprejem do amortyzatorów i jest okej Smile


Dan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy