wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Good news :) na naszych oczach powstaje ścieżka :] Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GozDD Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5121 (73%)
Postów: 159
Wiek: 30

Brzeziny Kolonia

Post Czw 23 Cze 11, 0:00:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To samo miałem dodać, ode mnie już odpowiedni komentarz poleciał. Dodatkowo przy okazji zareklamowałem masa.czest.pl Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Czw 30 Cze 11, 9:46:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 18:16 29.06.2011 ----------

Na Legionów (od TRW w kierunku granicy miasta) powstaje kolejny rowerowy bubel! Droga rowerowa jak zwykle z kostki (niefazowanej), brak separacji pomiędzy chodnikiem a drogą rowerową - to tyle co dostrzegłem przejeżdżając tam samochodem - problemów może być więcej!

Poniżej pismo jakie złożyłem w tej sprawie do MZDiT:
Cytat:
W związku z trwającą przebudową ulicy Legionów i budową wzdłuż niej drogi rowerowej chciałbym uzyskać następujące informacje:
1. Dlaczego wyżej wspomniana droga rowerowa wykonana jest z materiału nieodpowiedniego, czyli kostki brukowej, zamiast z asfaltu, mimo zapewnień jakie otrzymaliśmy z MZDiT, że przy kolejnych inwestycjach związanych z drogami rowerowymi jako nawierzchnia wykorzystywany będzie właśnie asfalt?
2. Dlaczego nie zdecydowano się na fizyczną separację (na przykład za pomocą trawnika) drogi rowerowej i chodnika?
3. Czy w projekcie przewidziany został zjazd na ulicę umożliwiający rowerzyście bezpieczne włączenie się do ruchu z kończącej się drogi rowerowej (podczas jazdy w kierunku ulicy Brzyszowskiej)? Czy wyżej wymieniony zjazd na ulicę umożliwiał będzie włączenie się do ruchu bez konieczności znacznej redukcji prędkości jazdy (połączenie pod niedużym kątem, zamiast zakończenia drogi rowerowej i łącznika pod kątem prostym)?

Prosiłbym o udostępnienie w formie elektronicznej planów przebudowy wyżej wspomnianej ulicy.


Jak tylko będzie odpowiedź to ją zamieszczę.

W międzyczasie zachęcam do wyrażania swoich opinii na temat rowerowych bubli i wysyłania ich do MZDiT: http://mzd.czest.pl/KONTAKT.html

Jeśli piszecie jakieś pismo, podeślijcie kopię na [email protected] - wrzucę na stronkę (oczywiście po ocenzurowaniu) lub przynajmniej do mojej czerwonej księgi (pism i dokumentów z ostatniego miesiąca mam już 2 centymetry Wink)...

EDIT: W nazwie tematu chyba jest "literówka" - poprawnie jest "bad news".. :>

---------- 09:46 30.06.2011 ----------

Z nieoficjalnych informacji, ktore wlasnie otrzymalem wynika,ze kostka bedzie jedynie na poczatkowym fragmencie. Dalej zastosowany ma byc asfalt! Tak wiec prawdopodobnie jestesmy swiadkami narodzin pierwszej w Czestochowie asfaltowej drogi rowerowej. Wiecej informacji juz niedlugo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Reklama
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 30 Cze 11, 12:16:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pbm napisał:
ze kostka bedzie jedynie na poczatkowym fragmencie.

...ze względu na dużą ilość znajdujących się tam instalacji.
Gwoli ścisłości: pierwsza powstała bez mała 30 lat temu na promenadzie.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jammiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5082 (72%)
Postów: 102
Wiek: 42

Częstochowa/Łódź

Post Czw 30 Cze 11, 23:17:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pbm napisał:
Z nieoficjalnych informacji, ktore wlasnie otrzymalem wynika,ze kostka bedzie jedynie na poczatkowym fragmencie. Dalej zastosowany ma byc asfalt! Tak wiec prawdopodobnie jestesmy swiadkami narodzin pierwszej w Czestochowie asfaltowej drogi rowerowej.


eee, ale dzisiaj chyba nie jest 1. kwietnia? Very Happy


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 11 Sie 11, 11:30:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na nowo budowanym skrzyżowaniu przy Sezamie wymalowano przy przejściach dla pieszych przejazdy dla rowerów. Będą łączyć:
1. Drogę rowerową wzdłuż Jagiellońskiej po stronie A-Donga z ciągiem pieszo - rowerowym wzdłuż Jagiellońskiej po stronie Sezamu.
2. Ciąg pieszo - rowerowy wzdłuż Jagiellońskiej po stronie Sezamu z chodnikiem biegnącym w stronę Estakady i dalej drogi rowerowej wzdłuż Alei Pokoju lub jak kto woli drogi rowerowej wzdłuż Alei Wojska Polskiego w stronę KFC. Mam tylko nadzieję że na owym chodniku wygospodarują coś dla nas... Bo bez tego będziemy mieli 100 m czarną dziurę rowerową.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
arzy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5404 (77%)
Postów: 41

ostatni grosz

Post Czw 11 Sie 11, 14:26:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
(...)
2. Ciąg pieszo - rowerowy wzdłuż Jagiellońskiej po stronie Sezamu z chodnikiem biegnącym w stronę Estakady i dalej drogi rowerowej wzdłuż Alei Pokoju lub jak kto woli drogi rowerowej wzdłuż Alei Wojska Polskiego w stronę KFC. Mam tylko nadzieję że na owym chodniku wygospodarują coś dla nas... Bo bez tego będziemy mieli 100 m czarną dziurę rowerową.

Patrząc na wymalowane pasy i wysokość krawężników jestem pełen obaw czy będzie połączenie "Sezamu" ze ścieżką wzdłuż Wojska Polskiego Sad


domowy piwowar
www.skladpiwa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
arzy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5404 (77%)
Postów: 41

ostatni grosz

Post Pią 12 Sie 11, 14:27:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arzy napisał:
arektacana napisał:
(...)
2. Ciąg pieszo - rowerowy wzdłuż Jagiellońskiej po stronie Sezamu z chodnikiem biegnącym w stronę Estakady i dalej drogi rowerowej wzdłuż Alei Pokoju lub jak kto woli drogi rowerowej wzdłuż Alei Wojska Polskiego w stronę KFC. Mam tylko nadzieję że na owym chodniku wygospodarują coś dla nas... Bo bez tego będziemy mieli 100 m czarną dziurę rowerową.

Patrząc na wymalowane pasy i wysokość krawężników jestem pełen obaw czy będzie połączenie "Sezamu" ze ścieżką wzdłuż Wojska Polskiego Sad

Smile Już jest dobrze. Dzisiaj wylali trochę asfaltu i krawężnik zmalałSmile


domowy piwowar
www.skladpiwa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
ProPhet



Status: Offline
Dni: 5869 (83%)
Postów: 182

Olsztyn k/CZ-wy

Post Pon 15 Sie 11, 11:47:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://rowery.teatrnn.pl/node/351/Kostka_i_asfalt_-_porównanie_kosztów%3A_kostka_dwukrotnie_droższa

Porównanie kosztów wykonania drogi rowerowej z kostki oraz z asfaltu, wyraźnie widać że nawierzchnia asfaltowa jest dużo tańsza. Wydawało mi się że, w przetargach na inwestycje publiczne jedynym argumentem jest cena, chyba jednak układy i znajomości biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.
Przy kolejnych inwestycjach drogowo-rowerowych można przytoczyć ten kosztorys. Ciekawe czy pamiętają jeszcze obietnice o konsultowaniu inwestycji drogowych z nami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Damian27 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4700 (67%)
Postów: 57
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Sro 17 Sie 11, 18:13:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mineło już sporo czasu od oddania ścieżki rowerowej przy Orkana i Jagiellońskiej. Podobno coś mieli poprawiać, ale na gadaniu jak widać na poniżej zamieszczonych zdjęciach się skończyło. Zdjęcia zrobione jakiś tydzień temu.


To jest chyba znacznie więcej niż 1 cm. i to nawet dwa razy jest skok bo kosta jest znacznie wyżej niż krawężnik.


Ta kostka chyba jest po jakimś trzęsieniu ziemi albo coś podobnego, tych śrub to już nie skomentuje

https://picasaweb.google.com/114264447505605143885/WrzosowiakDrogaRowerowa?authkey=Gv1sRgCNantIKr6YqNdw#5641856199125077506
A tu jak był tak jest


A to jest ciekawostka na miarę zagadek XXI Wieku. Obniżenie w krawężniku jest tam gdzie trawnik, a sam chodnik (a z drugiej ciąg pieszo-rowerowy kończy się bliżej przystaku. Nawet już sygnalizacja jest założona, która będzie jedynie do torowiska (na skrzyżowaniu nie ma sygnalizacji)! A samo przejście chyba UFO porwało Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 18 Cze 13, 21:14:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na odcinku od Olsztyna (ok 200 metrów od Leśnego w stronę Biskupic) do parkingu przy Sokolich powstała asfaltowa droga rowerowa.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
ProPhet



Status: Offline
Dni: 5869 (83%)
Postów: 182

Olsztyn k/CZ-wy

Post Wto 18 Cze 13, 22:09:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wjazd na nią od strony parkingu przy Sokolich jest tragiczny! nie rozumiem czemu zjazd w stronę lasu na grilla dla emerytów został bez asfaltu Confused żwir i kamienie pod samym szczytem podjazdu na odcinku kilku metrów - kiepsko, no ale wszystkiego mieć nie można, dziękować inwestorowi że nie kostka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
MK Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6526 (93%)
Postów: 178
Wiek: 33

Częstochowa - Raków

Post Sob 26 Kwi 14, 11:05:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie większość już widziała, ale może nie wszyscy Wink
www.youtube.com/watch?v=FOgN-wl3oDc#t=108
www.jurajskiesciezki.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Sob 26 Kwi 14, 13:57:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy jest w sieci dostępna jakaś mapa, gdzie można sobie obejrzeć przebieg tych dróg?

Pewnie zaraz odezwą się głosy, że jestem malkontentem, ale ja na tym filmie widziałem wyasfaltowane polne drogi, po których zaraz zaczną jeździć samochody, quady, ciągniki rolnicze, kombajny i zrujnują ten cieniutki asfalt, którego układanie pokazano na jednym ze zdjęć. Chyba, że wykonano urządzenia uniemożliwiające tego typu pojazdom wjazd na te drogi, a nie pokazano ich na filmie?

Czy efektem ubocznym tego projektu nie będzie to, że "turyści" w samochodach, quadach, na motocyklach zaczną teraz rozjeżdżać najbardziej atrakcyjne tereny, które wcześniej nie były tak łatwo dla nich dostępne?

I mam też pytanie do panów wójtów. Czy w ich gminach nie ma ludzi, którzy na rowerach jeżdżą z jednej miejscowości do drugiej, na przykład do pracy, albo w celu załatwienia jakichś spraw? Z jakiego powodu o tym wójtowie w ogóle nie wspomnieli? Z niewiedzy, czy dlatego że władze gmin myślą o rowerach tylko jako o sposobie rekreacji, a nie transportu? A może drogi zaplanowano w taki sposób, że żeby dostać się z jednej miejscowości do drugiej trzeba nadłożyć dużo drogi i mieszkańcom opłaca się bardziej jeździć po "normalnych" drogach? Budzi to we mnie wątpliwości.

Chwaląc się tym projektem pisano o "spójnej sieci ścieżek", a w filmie nie powiedziano nic o tym, że mogą służyć one do komunikacji, tylko biegacze, rolkarze, turyści?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jammiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5082 (72%)
Postów: 102
Wiek: 42

Częstochowa/Łódź

Post Sob 26 Kwi 14, 14:21:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mapka jest na stronie, była też swego czasu w newsie na 'wczęstochowie'.
i tak, twoje obawy są słuszne, już się zapędzali na te ścieżki samochodami i ciągnikami... coś tam swego czasu służby porządkowe zawracały - ale pewnie dorywczwo...


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
jammiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5082 (72%)
Postów: 102
Wiek: 42

Częstochowa/Łódź

Post Nie 19 Paź 14, 20:31:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tymczasem świeżo oddany do użytku fragment przy nowym węźle przy Castoramie/DK1



Co poszło nie tak? Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Nie 19 Paź 14, 21:33:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko ok...
Chłopaki przyjechali z szablonami w liczbie 2 robotników i 1 szef. Stanęli samochodem przy zeberce i szef powiedział..."Panowie, po lewej stronie piesi, po prawej rowerzyści"
Panowie robotnicy wzięli szablony i każdy zaczął oznaczać w swoją stronę...jeden na zachód,a drugi na wschód....a gdyby współpracowali,albo szef nie poszedł na frytki...może by było lepiej.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Czw 23 Paź 14, 12:44:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i po co to narzekanie? Nie dość, że MZDiT zrobi to jeszcze źle bo jakość nie taka Smile Może mieli wiadukt dla rowerów zbudować? Jeździć po tym co władza dała i nie marudzić! Smile


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
arusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4468 (63%)
Postów: 158
Wiek: 54

Częstochowa-Tysiąclecie

Post Czw 23 Paź 14, 14:30:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jammiq napisał:
Tymczasem świeżo oddany do użytku fragment przy nowym węźle przy Castoramie/DK1



Co poszło nie tak? Wink

A mnie się wydaje że to jest świadomie zrobione,żeby spowolnić rowery przed przejściem dla pieszych.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Czw 23 Paź 14, 14:54:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arusb napisał:
A mnie się wydaje że to jest świadomie zrobione,żeby spowolnić rowery przed przejściem dla pieszych.

Jeśli tak, to szkoda, że nie zrobili takiej przeplatanki samochodom, żeby je spowolnić przed przejściem dla pieszych..


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Pią 24 Paź 14, 0:03:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na plus sporo asfaltowych dróg zrobili w tamtej okolicy i można się wydostać z tego "cudownego" miasta. Rzadko narzekam, ale dali ciała w niektórych miejscach. Pasy tak pokręcone że sam się gubię. Jadę drogą rowerową a za chwilę jestem na chodniku. Do tego skasowali przejazdy rowerowe po remontowanej stronie "ronda" 3 krzyży - które wcześniej były. Droga dochodzi do przejścia a tam "zebra". Tylko patrzeć jak służby wiejskie zaczną się wykazywać. Kto odbierał tą inwestycję? Czy ona jest zgodna z przepisami? Szerokość drogi rowerowej na "mijance" widocznej na zdjęciu to ~30 cm. Czy można za ewentualny wypadek w tym miejscu pociągnąć do odpowiedzialności osobę odbierającą tego bubla?


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Pią 24 Paź 14, 10:02:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po co tam ta przekładka i pasy? nie wie nikt.
- pasy na trawnik.
No właśnie - zlikwidowali przejazdy rowerowe..więc jak to jest?
Jest przejście "zebra" nie ma wymalowanych "śluz" dla rowerów, ale na sygnalizacji
pali się "zielony rower" - można przejeżdżać czy nie?


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
arusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4468 (63%)
Postów: 158
Wiek: 54

Częstochowa-Tysiąclecie

Post Pią 24 Paź 14, 12:23:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

TeczowaMagia napisał:
Po co tam ta przekładka i pasy? nie wie nikt.
- pasy na trawnik.

Też szukam w tym logiki,ale tutaj to te pasy nie są na trawnik tylko do przejścia z chodnika na zebrę na drodze.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Sob 25 Paź 14, 0:32:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jest przejście "zebra" nie ma wymalowanych "śluz" dla rowerów, ale na sygnalizacji
pali się "zielony rower" - można przejeżdżać czy nie?


Rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych §98 ust. 3:

3. Sygnały Świetlne dla rowerzystów nadawane
przez sygnalizator S-6 oznaczają;:
1) sygnał zielony - zezwolenie na wjazd na przejazd
dla rowerzystów, przy czym sygnał zielony migający
oznacza, że za chwilę zapali się sygnał czerwony
i rowerzysta jest obowiązany jak najszybciej
opuścić przejazd,
2) sygnał czerwony - zakaz wjazdu na przejazd.

Skoro wydano kupę kasy i postawiono sygnalizator i daje on zezwolenie na przejazd to znaczy, że musi być tam przejazd, widocznie samochody rozmazały jak była jeszcze mokra farba i się pasy zrobiły Smile Czy służby przyjmą takie tłumaczenie? Hmmm...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
czarny_mario Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4580 (65%)
Postów: 53
Wiek: 50

Częstochowa 1000

Post Pon 27 Paź 14, 10:29:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jammiq napisał:
Tymczasem świeżo oddany do użytku fragment przy nowym węźle przy Castoramie/DK1

Tam akurat jest przystanek autobusowy i wydaje mi się logiczne, że chodnik jest przysunięty do jezdni, a co za tym idzie droga rowerowa od niej odsunięta. Dlaczego przed i za przystankiem przystankiem droga rowerowa jest bliżej jezdni? Tego akurat nie wiem ... pewnie tak wyszło Wink
Skucha jest jeszcze przy stacji Shell, wjeżdżamy na część rowerową, a po paru metrach okazuje się, że jednak jesteśmy na części dla pieszych ...


TeczowaMagia napisał:
Jest przejście "zebra" nie ma wymalowanych "śluz" dla rowerów, ale na sygnalizacji
pali się "zielony rower" - można przejeżdżać czy nie?

Zgodnie z polskimi przepisami, sygnalizacja świetlna ma wyższy priorytet niż znaki drogowe, zatem można.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Wto 18 Lis 14, 12:41:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak zdążyliśmy się przekonać z okazji zbliżających się wyborów dotychczasowi wybrańcy starali się nas namacalnie przekonać, że warto ich wybrać jeszcze raz. I tak zrobiono oficjalny przejazd przez ulicę Wilsona. Zdjęcie robiłem w sobotę więc może do tej pory zrobili porządek z krawężnikami.


Dziś z kolei miałem okazję "otworzyć" jeszcze nie skończone przedłużenie Śląskiej. Wygląda to ładnie i funkcjonalnie i nawet krawężniki są tak łagodne jak nigdzie indziej gdzie do tej pory jeździłem.


I na koniec co prawda nie DDR ale że w zasadzie w miejscu poruszania się rowerów. Ukłon raczej w kierunku rowerowych pielgrzymów ale może pomysł się rozwinie. Punk znajduję się na Placu Biegańskiego przy przejściu przez Kilińskiego. Czy jest ich więcej w mieście tego nie wiem.



Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy