wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Gdzie zostawić rower? Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Czw 07 Lip 11, 15:51:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masakra z tą galerią. Ostatnio na rowerach pojechaliśmy na zakupy i problem z rowerem jak jasna cholera, przypiąłbym go gdzieś nawet ale obawiałbym się utraty fotelika, sakiew, lub nawet jeszcze czegoś co mi teraz nie przyszło do głowy.

Słyszałem (nie korzystałem) o parkingu pod M1 i nie powiem zazdroszczę ludziom z tamtej strony Cz-wy. Od siebie to jednak mi się mocno nie kalkuluje ...



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Czw 07 Lip 11, 16:30:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj tam oj tam... Ja kiedyś po bułki do oszołoma jeździłem. A mieszkam niedaleko politechniki Cool


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
ZIPer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4704 (67%)
Postów: 145
Wiek: 31

Zawodzie

Post Czw 07 Lip 11, 16:37:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Cinema-City jest na drzwiach obrazek przedstawiający rower co by oznaczało, że można tam wjechać, tylko wie ktoś gdzie tam można go przypiąć?


pozdrawiam,
Grzegorz Szyda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Czw 07 Lip 11, 16:42:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Cinema-City to jakaś vlepka jest... ;P Taką samą widziałem jeszcze na przystanku tramwajowym w Alejach i gdzieś jeszcze...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
evemir Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4768 (68%)
Postów: 98
Wiek: 34

Częstochowa - 1000lecie

Post Czw 07 Lip 11, 16:58:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rower w Cinema to chyba najlepiej na parkingu schotta. Ale pewnie też sporo zapłacimy. W środku nawet dla pracowników nie ma miejsca na rower zbytnio. Jak tam jeszcze pracowałem to wnosiło się rower po schodach na góre (zwykli ludzie nie mają tam wstępu) i przypinało do barierki. Ale gdyby tak każdy na rowerze przyjechał to byłby problem. ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Myszon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5462 (77%)
Postów: 5

Częstochowa - Raków Zachód

Post Czw 21 Lip 11, 17:47:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli gdzie można zostawić rower przy Galerii Jurajskiej?

Zaznaczam, że nie mam zamiaru płacić za parkowanie swojego 16 letniego bicykla Smile


Częstochowska Giełda Akwarystyczna http://www.zoo-gielda.czest.pl/

Częstochowa to nie tylko Jasna Góra ! http://www.czestochowa.bajtcom.net
stopka ukryta (adresy www widoczne po przekroczeniu 10 postow / tresci reklamowe sa platne!)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Czw 21 Lip 11, 18:48:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest parking rowerowy po lewej stronie głównego wejścia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 03 Sie 11, 20:14:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś Placu Daszyńskiego około 19:15 natknąłem się na przykry widok: idący chłopak niosący w ręku koło od roweru z przypiętym do niego zapięciem rowerowym... Tylko tyle mu zostało. Jeśli już musicie zostawić gdzieś rower róbcie to z głową! Zapinajcie rower do stałego elementu za jak największą ilość jego elementów (minimum jedno koło + rama). Polecam również pewien "spowalniacz" dla złodzieja, który może go zaskoczyć, zdeprymować czy po prostu opóźnić o kilka sekund, które mogą być decydujące: wrzućcie przed zostawieniem gdzieś roweru "przełożenie komunijne" - największą zębatkę z tyłu i najmniejszą z przodu. W najgorszym wypadku zanim się połapie, zakręci się na śmierć i może dopadniecie gada...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5012 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Sro 03 Sie 11, 21:17:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja chciałbym spotkać kogoś niosącego rower bez koła. Oj, wiedziałbym co zrobić Mad


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sro 03 Sie 11, 21:38:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Polecam również pewien "spowalniacz" dla złodzieja, który może go zaskoczyć [...]

Można też rozpiąć v-breaki (byleby nie zapomnieć później ich zapiąć!), od biedy można też zrzucić łańcuch z korb...

Czytałem też o przypadku, że ktoś musiał wejść do sklepu (z rowerem nie mógł), a nie posiadał zapięcia, więc udał się do sklepu z przednim kołem, a reszta czekała przed sklepem. Nie wiem w jakim kraju to było.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
ProPhet



Status: Offline
Dni: 5869 (83%)
Postów: 182

Olsztyn k/CZ-wy

Post Sro 03 Sie 11, 22:43:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W zeszłym roku wprowadziłem rower do Biedronki oparłem o kasy i poszedłem po colę, na nagraniu z monitoringu widziałem jak złodziej szedł za mną dosłownie jak cień, sekundę po tym gdy przeszedłem przez bramki zabrał się za rower:)
W czerwcu straciłem szosówkę zapiętą w miejscu publicznym na imprezie masowej z mnóstwem ochroniarzy i policji oraz monitoringiem. Prawda jest niestety taka, że jeśli ktoś chce ukraść nam rower to to zrobi, możemy mu w tym jedynie odrobinę przeszkodzić.
Po tych wydarzeniach zawsze zrzucam begi na twardsze Cool
Aby nie było OT, wspomniałem ostatnio kierownikowi firmy Test na Legionów, że nie mam gdzie roweru zostawić, po dwóch tygodniach ujżałem piękny stojaczek Smile da się? da!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
evemir Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4768 (68%)
Postów: 98
Wiek: 34

Częstochowa - 1000lecie

Post Sro 03 Sie 11, 22:47:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To z kołem w sklepie to dobry pomysł. Ja od kradzieży roweru, jak już koniecznie muszę gdzieś rower zostawić sam to oprócz zapięcia wrzucam komunijne przełożenie no i odpinam v-breaki. Co by sobie krzywdę złodziej zrobił jakby już udało mu się odjechać. Dwa lata temu straciłem rower z klatki. Giant Rincon 2008. Roczek miał chyba. Ale bezmyślnie go zostawiałem na klatce jak robotnicy robili remont pod blokiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 04 Sie 11, 0:10:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ProPhet napisał:
W zeszłym roku wprowadziłem rower do Biedronki oparłem o kasy


Ja swojego nie zostawiam nigdzie, jak mam ochotę wejść do sklepu to z rowerem, jak nie pozawalają to nie wchodzę wcale, ich sprawa, obrót i reklama.
Ostatnio kilkukrotnie miałem okazję robić drobne zakupy w Biedronce w Aleksandrowie Łódzkim, za każdym razem nie było najmniejszych problemów, w końcu z wózkiem nikt by mnie nie wyrzucił a rower ma tylko 2 nie 4 koła.
Społeczeństwo chce czy nie musi się ucywilizować i myślę, że z czasem problemów z pozostawieniem roweru będzie coraz mniej.


ProPhet napisał:
złodziej szedł za mną dosłownie jak cień


To jest największy problem, bo to złodziej nas pilnuje i jak się czai na coś naszego ciężko jest nie stracić naszego dobytku.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
pati92 Kobieta



Status: Offline
Dni: 4626 (66%)
Postów: 6
Wiek: 32

Częstochowa - Wrzosowiak

Post Wto 06 Wrz 11, 15:14:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
Ja swojego nie zostawiam nigdzie, jak mam ochotę wejść do sklepu to z rowerem, jak nie pozawalają to nie wchodzę wcale, ich sprawa, obrót i reklama.


Na pomysł, żeby wejść do sklepu z rowerem to bym nigdy nie wpadła Razz. Ale chyba muszę spróbować Very Happy. Aczkolwiek jak ostatnio chciałam wjechać do InterMarche na rolkach to ochroniarz kazał mi wyjść. Grzecznie spytałam później tylko czy mogę wejść na boso i czy mi on przypilnuje rolek w tym czasie...


"Pan jest z tobą, dzielny wojowniku!" Sdz 6,12
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lukas Mężczyzna



Status: Away
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 06 Wrz 11, 17:03:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pati92 napisał:
szczepan napisał:
Ja swojego nie zostawiam nigdzie, jak mam ochotę wejść do sklepu to z rowerem, jak nie pozawalają to nie wchodzę wcale, ich sprawa, obrót i reklama.


Na pomysł, żeby wejść do sklepu z rowerem to bym nigdy nie wpadła Razz. Ale chyba muszę spróbować Very Happy. Aczkolwiek jak ostatnio chciałam wjechać do InterMarche na rolkach to ochroniarz kazał mi wyjść. Grzecznie spytałam później tylko czy mogę wejść na boso i czy mi on przypilnuje rolek w tym czasie...


Też mi coś. Ja się pakowałem do Banku Śląskiego Wink W obcisłych i z rowerem właziłem do środka, zostawiając rower przy drzwiach i stojąc w kolejce z kaskiem pod ręką. Zawsze spotykałem się z miłą atmosferą i prawie zawsze był dodatkowy temat z paniami w kasach Wink

Podobnie jak Szczepan - nie zostawiam nigdy roweru.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Wto 06 Wrz 11, 22:16:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja tam zostawiam gdzie popadnie. Ale mam takiego miejskozimowodojazdowegodopracy gruchota tudzież drapakę, którego chyba nawet dla draki nikt nie ukradnie Mr. Green . A nawet jeśli to w 2 miesiące jego koszt się zamortyzował w biletach MPK. Flagowego sprzęta nie zostawiam.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Wto 06 Wrz 11, 23:55:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja miałem w sobotę rodzinny dzień rowerowy, pojechaliśmy z żoną i córką na wycieczkę, wracaliśmy przez aleje i koło katedry. Nasza córka chciała zwiedzić "kościółek" i się zaczęło. Przypinałem rowery do lampy dwoma zapięciami, potem pakowałem cenne fanty po kieszeniach z 5 minut. Obładowani kaskami i innymi duperelami poszliśmy do środka.

Po 15 minutach wychodzimy i wszystko tam gdzie zostało Smile Nagle moja żona sprint w kierunku rowerów. Okazało się że na murku od strony krakowskiej zostawiła portfel z dokumentami, pieniędzmi etc. Ufff nie zwinął go nikt. Częstochowa to "bezpieczne" miasto :>



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Wto 24 Kwi 12, 17:35:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pod Liceum Sienkiewicza powstał monitorowany parking rowerowy dla uczniów i nauczycieli !!! Uczniowie zalogowani na Forum ! A w Waszych szkołach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Szympex Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4667 (66%)
Postów: 52
Wiek: 28

Jaskrów

Post Wto 24 Kwi 12, 19:30:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Reymoncie na Krakowskiej też mamy monitorowany parking (wyrwikółka) na tyłach szkoły. Dodatkowym zabezpieczeniem ma też być to że znajduje się pod oknami dyrekcji, także gdyby ktoś zaczął ciąć blokadę jest nadzieja że ktoś by się zorientował i zareagował.
Od maja zaczynam jeździć na dwóch kołach, zamiast autobusem, więc mam nadzieję że rowerek będzie na mnie tam grzecznie czekał Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Wto 24 Kwi 12, 22:15:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Syn zostawił rower pod oknem Dyrekcji i wrócił do domu pieszo...
Rady Rodziców zamiast wyręczać Kuratorium czy Urząd Miasta w remontach szkół powinny zakupić solidne zapięcia typu "szekla" i wypożyczać je uczniom parkującym pod szkołą .Przecięcie takiego zabezpieczenia jest trochę trudniejsze niż przecięcie linki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pią 12 Maj 17, 17:26:02     Parking rowerowy w Galerii Jurajskiej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Galerii Jurajskiej otwarto bezpłatny parking rowerowy. Zlokalizowany jest on na parkingu pod galerią, przy wschodnim (od strony rzeki) wejściu. Rower można przypiąć do normalnych stojaków. W bezpośredniej bliskości są dwie kamery monitoringu.






"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sob 27 Cze 20, 23:22:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przed Decathlonem w Poczesnej stały dotychczas wygodne i bardzo praktyczne stojaki do przypinania rowerów. Teraz jednak zastąpiono je ładnie błyszczącym i efektownym, lecz już nie tak wygodnym stojakiem. Dlaczego - pytam się? Po co zmieniać coś dobrego na coś... ładniejszego?




"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy