wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Gdańsk rowerem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
polak8778 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5137 (73%)
Postów: 233
Wiek: 30

Częstochowa-Mirów-Lisiniec

Post Czw 07 Lip 11, 1:17:16     Gdańsk rowerem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W ostatnich 2 tygodniach czerwca byłem na wakcjach w Gdańsku z rowerem. Trochę o Gdańsku i ich ścieżkach.
Zacznę od masy której tam nie ma, swoją drogą nie jest im potrzebna skoro nie mają o co walczyć. Raz do roku organizowany jest WIELKI PRZEJAZD ROWEROWY przed którym jest spotkanie z władzami co jeszcze w mieście zmienić na korzyść rowerzystów, co jest źle co poprawić gdzie wytyczyć kolejne 20 km ścieżki Very Happy (w sumie dla nich to nic) . Pisząc wielki naprawdę mam na myśli sens dosłowny ponieważ bierze w nim udział kilka tysięcy rowerzystów. Zjażdzają się z Wejherowa , Redy , Rumii, Gdyni, Sopotu do Gdańska gdzie jest wielki finał w rodzaju festynu. Przejazd również startuje z Gdańska i peleton udaje się w miejsce finału. Jadąc miastem nie da się nie zauważyć plakatu infrmującego o przejeździe, oprócz plakatów rozklejane są również vlepki na słupkach przy skrzyżowaniach. Naprawdę przeciętny obywatel Trójmiasta musiałby być głuchy, ślepy i najlepiej kulawy żeby nie wiedzieć o przejeździe.
Całe Trójmiasto ma "BOSKO" rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych, ścieżki są wykonane z materiału upodabniajacego się do gładziutkiego asfaltu, są natomiast czerwone (bywają też ściezki z kostki brukowej ale ale fuzyjnie ułożonej). Jako ciekawostke powiem, że jadąc z Wrzeszcza( dzielnica Gdańska) wzdłuż ulicy bodajrze Grunwaldzkiej w kierunku starówki napotykamy wiadukt samochodowy jak i ROWEROWY specjalnie dla rowerów wykonano płaski oddzielony od jezdni pas ścieżki rowerowej. Na starówce(gdzie jest ciasno i ciężko z miejscem na ścieżke) wytyczone są specjalne pasy na jezdni jako ścieżka rowerowa.
Pomysływe były również spowalniacze tzn kawałek ścieżki wpływający ujemnie na prędkość najczęściej są przy zakrętach i przejściach dla pieszych.
W centrum są w postaci bardzo fazowej kostki natomiast przy nadmorskim deptaku(o którym zaraz więcej) w postaci falisto ułożonej gładko kostki.
Teraz o deptaku .
Nadmorski deptak prowadzący przy plaży zaczyna się od małego Skate Parku i niewielkiego placyku (miejsca spotkań młodzieży i nie tylko) jadąc dalej mijamy rondo (na ścieżce dla rowerów) dojeżdżamy do mola w Brzeźnie,przez Jelitkowo mijamy place zabaw, park Jelitkowski(do którego prowadzi kilka ścieżek odchodzących od głownej przy plaży) dojeżdżamy do mola w Sopocie gdzie jest zakaz poruszania się rowerem pod karą grzywny nawet 500PLN, mijamy molo i jadziemy dalej aż do pierwszego od strony sopotu wejścia na plaże w Gdyni i tu kończy się scieżka dla mnie a zaczyna teren dla fanów DH czy FREERIDU. Można odbić od tej jeszcze dla mnie ścieżki do głównej ulicy przy której jest ścieżka prowadząca do centrum i portu Gdyni. W Gdyni natomisat jest również ścieżka (asfaltowa) zaczynająca się (rondem) na bulwarze nadmorskim a kończąca w porcie.
Oprócz Gdańska zaliczyłem jeszcze Hel z którego ścieżka rowerowa prowadzi aż do samego Władysławowa .
Na koniec zamiesczam link do zdjęć ,a w najbliższym czasie wrzuce link do filmiku o ww ścieżkach .


https://picasaweb.google.com/116428885984499228024/TrojmiastoSciezki?authkey=Gv1sRgCJfL6rT3ps267gE#


PoLsKa ByĆ TrUdNy JęZyK !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
robakus07 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4725 (67%)
Postów: 51
Wiek: 29


Post Czw 07 Lip 11, 8:46:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co jak co, ale aż chce się tam zamieszkać... (Chyba link nie działa, tzn mnie się nie otwiera, ale może to błąd google?)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
ZIPer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4704 (67%)
Postów: 145
Wiek: 31

Zawodzie

Post Czw 07 Lip 11, 10:41:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

robakus07 napisał:
błąd google

Tak google nie działa ;P

Link (bynajmniej mnie) działa.


pozdrawiam,
Grzegorz Szyda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
evemir Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4768 (68%)
Postów: 98
Wiek: 34

Częstochowa - 1000lecie

Post Czw 07 Lip 11, 10:49:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Link działa.

W te wakacje planowałem się wybrać do Gdańska. Teraz zachęciłeś mnie dodatkowo. Pozostaje mi spróbować przekonać dziewczynę i znajomych żebyśmy zabrali wszyscy rowery - co się pewnie nie uda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
polak8778 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5137 (73%)
Postów: 233
Wiek: 30

Częstochowa-Mirów-Lisiniec

Post Czw 07 Lip 11, 14:33:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W pociągu z rowerami nie jest tak cieżko w przewozach regionalnych są specjelnie duże pomieszczenia do rowery .

Osobiście już teraz niewypbrażam sobie jechać do Gdńska bez roweru .Jest to tam naprawde szybki rodzaj transportu no i tam to przyjemność w czystej postaci . Wracając jeszcze do deptaka fajny klimat tworzą tam ludzie którzy poprostu przyjeżdżają tam żeby potrenować robie sobie pentelki, można zwrzeć ciekawe znajomości.


PoLsKa ByĆ TrUdNy JęZyK !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
evemir Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4768 (68%)
Postów: 98
Wiek: 34

Częstochowa - 1000lecie

Post Czw 07 Lip 11, 17:01:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale problemem mi się wydaje to że jak już zabierasz rower na wakacje to wypadałoby siedzieć z nim w tym przedziale. A jazda nad morze w końcu trwa z 10 - 11 godzin. Zostawić rower sam i iść do przedziału to trochę strach IMO.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
polak8778 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5137 (73%)
Postów: 233
Wiek: 30

Częstochowa-Mirów-Lisiniec

Post Czw 07 Lip 11, 17:20:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tym przedziale są miejsca siedzące ... A w tym pociągu którym wracałem takich przedziałów było 4 albo więcej ,a prócz tych na rowery nie było tam jako takich przedziałów tylko takie ławki na wprost siebie natomiast jak jechałem do Gdańska PKP Intercity również była informacja że jest przewóz rowerów ale rowery stały na końcu pociągu a ptem na początku zaraz za lokomotywą . W sumie nie było dużego problemu, mało ludzi a rowery z tata sprawdzaliśmy tylko na przystankach. Umieściliśmy również kartkę żeby nie otwierać drzwi ponieważ stoją rowery .Stały oczywiście zapięte na wszelki wypadek.



PoLsKa ByĆ TrUdNy JęZyK !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
CSA Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5828 (83%)
Postów: 44
Wiek: 42

1000

Post Sro 13 Lip 11, 16:43:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podepne się pod temat.

Jest ktoś z kolegów/koleżanek w stanie polecić jakieś sprawdzone pole namiotowe w okolicach Władysławowa/Karwi ?

Druga rzecz, jakby ktoś reflektował wypad trzydniowy w najbliższy piątek to zapraszam. Zwiedzanie raczej symboliczne, Trójmiasto, Hel. etc.
Podróż w wariancie ekonomicznym, czyt. Interregio Bursztyn Smile

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Sro 13 Lip 11, 22:36:26     Re: Gdańsk rowerem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

polak8778 napisał:
... dojeżdżamy do mola w Sopocie gdzie jest zakaz poruszania się rowerem pod karą grzywny nawet 500PLN ...


Podobnie zresztą jak w parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich znajdującym się jakieś 300m od molo Sad Też w tym roku zaliczyłem m.in sopot, faktycznie możemy nadmorskim miejscowościom zazdrościć ścieżek rowerowych. Mogłeś pofatygować się do Władysławowa i przejechać się ponad 30 km ścieżką wzdłuż Helu, wytyczony pas wiedzie od strony zatoki. Momentami jest bajecznie i równie wietrznie Wink



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy