wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Ubezpieczenie NNw+OC propozycja wpólnego ubezpieczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sikor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5568 (79%)
Postów: 128
Wiek: 48

Częstochowa - Lisiniec

Post Wto 12 Kwi 11, 10:10:16     Ubezpieczenie NNw+OC propozycja wpólnego ubezpieczenia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W zeszłym roku zawierałem w PZU ubezpieczenie " Bezpieczny rowerzysta". Koszt (zeszłoroczny) to 39zł za 12 500 NNW+10 000 OC oczywiście na cały rok. Wychodzi 2,5zł za każdy tysiąc NNW oraz 0,08% wartości OC.

Na druku (zeszłorocznym) jest informacja -10% dla 3-9 osób, -15% dla >10sób.

Ja jestem chętny + jeden kolega. Gdyby jeszcze ktoś reflektował to zapraszam do wspólnego ubezpieczenia. Póki co muszę jeszcze zorientować się gdzie jeszcze mam NNW i czy obejmuje ono rower bo być może nie warto się ubezpieczać aż na taką sumę bo i tak najbardziej mi chodzi o ubezpieczenie OC.

P.S. Moje ubezpieczenie kończy się 24 kwietnia i do tego terminu chciałbym zawrzeć nowe.


Ostatnio zmieniony przez Sikor dnia Wto 12 Kwi 11, 10:22:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5013 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Wto 12 Kwi 11, 10:16:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O... Shocked O tym nie pomyślałem. Gdybyście finalizowali umowę, daj znać - pewnie się przyłączę.


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4964 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Wto 12 Kwi 11, 16:10:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jak wygląda sprawa ubezpieczenia samego roweru? albo ubezpieczenie go przy 'okazji' Question


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Rooney Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4762 (68%)
Postów: 136
Wiek: 33

Częstochowa - Kawodrza Górna

Post Wto 12 Kwi 11, 17:51:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmmm, ja również jestem zainteresowany.
Tylko jak to wygląda?Później dostaję jakieś papiery?


Ponad wszystko nie ustalaj ograniczających reguł.

Merida Road Race 880, rocznik 2010

Blog o amatorskim kolarstwie szosowym w moim wydaniu.
rooney.bikestats.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 12 Kwi 11, 18:26:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Również jestem zainteresowany. Zawsze chciałem to zrobić, a wylatywało mi z głowy Smile

Są gdzieś dostępne umowy do wglądu w Internecie?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sikor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5568 (79%)
Postów: 128
Wiek: 48

Częstochowa - Lisiniec

Post Sro 13 Kwi 11, 7:19:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.pzu.pl/produkty/kompleksowe-ubezpieczenie-bezpieczny-rowerzysta?pages=742;1109;1122;617&current=742&tags=Sport&viewMode=
Sama umowa to jedna kartka.
Przyznam się, że nie mam pojęcia jak to wygląda w grupie. Czy każdy ma umowę ze zniżką (tak powinno być) czy też jest coś w formie listy. Przejadę się jutro do PZU, wszystkiego się dowiem i dam znać na forum. Grunt że wiem, że są chętni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Sikor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5568 (79%)
Postów: 128
Wiek: 48

Częstochowa - Lisiniec

Post Czw 14 Kwi 11, 10:58:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam trochę więcej informacji.
- Aby mieć zniżkę trzeba zawrzeć ubezpieczenie grupowe gdzie wszystkie osoby będą na jednej polisie. Z uwagi na powyższe wspólne ubezpieczenie większej ilości osób słabo znających się osób z forum raczej odpada. Chociaż?
- Najważniejsze! Ubezpieczenie to nie obejmuje wyczynowego uprawiania sportu a więc niestety również amatorskich startów w maratonach MTB. Pisałem maila do PZU i dostałem taką odpowiedź.
- Jak się wczytałem w regulamin np ŚLR to wychodzi mi, że się zrzekam wszelkich roszczeń do organizatora i staruję na własną odpowiedzialność. Czyli za wszelkie szkody na swoim zdrowiu i co gorsza innych odpowiadamy indywidualnie.
- Aby mieć ubezpieczenie na zawodach trzeba zawrzeć ubezpiecznie dla sportowców i koszt na rok: 10 000 OC - 30zł, 10 000 NNW - 160zł. Można też na min 3 dni i wtedy 20 000 OC - 15zł oraz 10 000 NNW - 10zł (minimalne stawki).
- Przy okazji przejrzałem też OWU innych ubezpieczeń i wszędzie jest wykluczenie zawodów sportowych Sad.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Rooney Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4762 (68%)
Postów: 136
Wiek: 33

Częstochowa - Kawodrza Górna

Post Czw 14 Kwi 11, 11:52:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sikor napisał:
Aby mieć zniżkę trzeba zawrzeć ubezpieczenie grupowe gdzie wszystkie osoby będą na jednej polisie. Z uwagi na powyższe wspólne ubezpieczenie większej ilości osób słabo znających się osób z forum raczej odpada. Chociaż?


Czyli jeżeli przykładowo kogoś stuknę to wypłacane jest odszkodowanie dla tej osoby z jednej polisy na którą składa się kilka osób.
Podsumowując częściowo z waszych pieniędzy idzie odszkodowanie dla niego.


Ponad wszystko nie ustalaj ograniczających reguł.

Merida Road Race 880, rocznik 2010

Blog o amatorskim kolarstwie szosowym w moim wydaniu.
rooney.bikestats.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Sikor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5568 (79%)
Postów: 128
Wiek: 48

Częstochowa - Lisiniec

Post Pią 06 Maj 11, 14:55:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem po ubezpieczeniu. Z braku czasu wpadłem na chwilę sam do PZU i podpisałem co trzeba.
Zdecydowałem się na coś takiego:
- OC dla sportowców 42zł na 0,5 roku ubezp. 20000zł
- Niewielkie i chyba symboliczne NNW za 8zł też dla sportowców ale tylko na 3 dni.

Jak pisałem wcześniej standardowe ubezpieczenia w tym "Bezpieczny Rower" nie pozwalają na starty w zawodach. W każdym bądź razie czuję się troszkę spokojniej zwłaszcza na wypadek jakbym to ja miał coś komuś zrobić. Niestety zaczynamy żyć w czasach kiedy coraz częściej ktoś będzie kogoś pozywał z najbłahszego powodu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5013 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Pią 06 Maj 11, 19:13:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm...
Nie rozumiem, czemu poszukiwałeś OC dla sportowców.
OC jest nam potrzebne w ruchu miejskim, żeby nie trzeba było oddawać nerki, gdy się okaże, że jadące przed nami Porsche miało skuteczniejsze hamulce od naszego Rometa. Cóż z tego, że nie obowiązuje na zawodach? No... chyba, że zawody są zorganizowane w normalnym ruchu Shocked
Wydaje mi się, że na imprezach sportowych to Organizator ubezpiecza uczestników w ramach NW, którego koszt odbiera sobie od zainteresowanych we wpisowym.
W takich zawodach raczej OC nie ma racji bytu, gdyż w jaki sposób Ubezpieczyciel by odpowiadał za szkodę? Zawodnik-sprawca jadący z lewej stuknął zawodnika-poszkodowanego, jadącego z prawej? o_o
Ale ponieważ jeżdżenie rowerem mi się bardzo spodobało i zamierzam na dwóch kółkach spędzać więcej czasu, to nadal rozważam kupienie OC (jak najtańszego) Wink


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Rooney Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4762 (68%)
Postów: 136
Wiek: 33

Częstochowa - Kawodrza Górna

Post Pią 06 Maj 11, 20:02:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze nie kupiłem ale zrobię to na dniach.
Właśnie zastanawiam się nad tym ubezpieczeniem dla sportowców ,bo przy startach w maratonach może się przydać, a przypomnijmy ,że maratony odbywają się przy otwartym ruchu drogowym...Przynajmniej te szosowe, nad czym ubolewam. Sad


Ponad wszystko nie ustalaj ograniczających reguł.

Merida Road Race 880, rocznik 2010

Blog o amatorskim kolarstwie szosowym w moim wydaniu.
rooney.bikestats.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5013 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Pią 06 Maj 11, 20:26:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Człowiek uczy się całe życie. Czytam teraz i faktycznie... maratony odbywają się przy "nieograniczonym ruchu drogowym". Jednym słowem, kto chce jeździć w maratonach, powinien przysiąść nad kodeksem ruchu drogowego i... chyba rozważyć wykupienie tego OC dla sportowców Twisted Evil


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Rooney Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4762 (68%)
Postów: 136
Wiek: 33

Częstochowa - Kawodrza Górna

Post Czw 19 Maj 11, 12:56:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I też się ubezpieczyłem jednak nie brałem ubezpieczenia dla sportowców , bo w tym roku nie wiem czy w ogóle uda mi się wystąpić w jakichś zawodach.

Natomiast nie rozumiem tego ubezpieczenia NNW na 3 dni.
Jak to działa?
Za każdym razem przed startem trzeba iść i podpisać umowę czy co ?


Ponad wszystko nie ustalaj ograniczających reguł.

Merida Road Race 880, rocznik 2010

Blog o amatorskim kolarstwie szosowym w moim wydaniu.
rooney.bikestats.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Sikor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5568 (79%)
Postów: 128
Wiek: 48

Częstochowa - Lisiniec

Post Pią 20 Maj 11, 13:08:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czytając regulamin np ŚLR nigdzie się nie doczytałem, że organizator zapewnia ubezpieczenie NNW Wink Wg mnie jak przypadkiem na kogoś wpadnę, co nie jest wcale tak mało prawdopodobne, i trafię na gościa z zacięciem do spraw o odszkodowanie to mogę mieć niemałe problemy a przynajmniej trochę latania po sądach. A tak wypłata odszkodowania to już problem Ubezpieczyciela.
Tak mi się przynajmniej wydaje, że to tak działa Wink

Załączam cytat z regulaminu:
Cytat:
Organizator, wszystkie osoby z nim współpracujące, a także osoby związane z przeprowadzeniem i organizacją wyścigu nie ponoszą odpowiedzialności względem uczestników za szkody osobowe, rzeczowe i majątkowe, które wystąpią przed, w trakcie lub po wyścigu. Uczestnicy startują na własną odpowiedzialność. Uczestnicy ponoszą odpowiedzialność cywilną i prawną za wszystkie szkody. Przez akceptację niniejszej deklaracji uczestnicy zrzekają się prawa dochodzenia prawnego lub zwrotnego od organizatora lub jego zleceniobiorców w razie wypadku lub szkody związanej z zawodami. Przyjmuję do wiadomości, że w razie wypadku nie mogę wnosić żadnych roszczeń w stosunku do organizatora. Przyjmuję do wiadomości, że należy przestrzegać zarządzeń służb porządkowych oraz warunków regulaminu ,przyjmuję do wiadomości ,że trasy maratonów organizowanych przez ŚSKG MTB Cross przebiegają po drogach o nieograniczonym ruchu pojazdów mechanicznych w związku z czym obowiązują przepisy Kodeksu Drogowego, którego zobowiązuję się przestrzegać. Oświadczam, że zapoznałem/łam się z zasadami oznakowania tras zawodów oraz znakami obowiązującymi na trasie, ich interpretacją i zasadami umieszczania. Oświadczam że jest mi znany numer telefoniczny służb ratowniczych na trasie zawodów Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej MTBCrossMaraton 2011. Zgadzam się z warunkami uczestnictwa i zgłaszam swoje uczestnictwo w ww. zawodach. Swoim podpisem zapewniam, że zapoznałem się z wszystkimi warunkami regulaminu zawodów i wypełniłem formularz zgłoszeniowy zgodnie z prawdą oraz kompletnie.


Co do ruchu kołowego to w przypadku MTB praktycznie on nie występuje a na trasie jeśli już przecina lub biegnie odcinkiem drogi znajduje się tylu wolontariuszy i policji, że ryzyko zderzenia z samochodem jest naprawdę niewielkie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy