wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Good news :) na naszych oczach powstaje ścieżka :] Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 11 Maj 11, 9:46:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ręce opadają... Nowo budowana ścieżka przy powstającej linii tramwajowej - Jagiellońska mniej więcej na wysokości stacji Shell. Oczywiście kostka fazowana. Ale jeśli to jest już efekt finalny to ja to zgłoszę do TVN....



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 11 Maj 11, 10:53:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wygląda na finalny zauważ że krawężniki już sa.
Do tych zakutych łbów nic nie trafia, jakim trzeba być zacofanym projektantem bez chęci nauki żeby przepraszam je***ć buble non stop mimo podawania rozwiązań na tacy.. Evil or Very Mad Evil or Very Mad


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Reklama
jammiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5082 (72%)
Postów: 102
Wiek: 42

Częstochowa/Łódź

Post Sro 11 Maj 11, 12:57:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeszcze nam pewnie jako bonus wydzielą czerwoną część jako rowerową :/
ktoś to po pijaku projektował?
ehh...


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 11 Maj 11, 14:00:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem przed chwilą z redaktorem Gazety Wyborczej z którym robiłem rok temu reportaż o ścieżce na Dekabrystów. Powiedział, że właśnie jego kolega Tomasz Haładyj kończy artykuł o budowanej ścieżce rowerowej powstającej przy inwestycji budowy linii tramwajowej na Błeszno. Rozmawiałem z nim przez telefon przedstawiając komentarz środowiska rowerowego Częstochowy na temat produktów ścieżkopodobnych tego typu (myślę, że zdecydowana większość nas ma takie samo jak ja zdanie na temat kostki i takich miejsc jak na zdjęciu. Dlatego też pozwoliłem sobie na przedstawienie mojego zdania jako opinii środowiska rowerowego). Wysłałem mu tę fotkę jako przykład racjonalnego wydawania naszych pieniędzy...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MK Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6526 (93%)
Postów: 178
Wiek: 33

Częstochowa - Raków

Post Sro 11 Maj 11, 15:27:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ręce opadają, miałem nadzieję, że może chociaż tam będzie to jakoś wyglądało, a tu katastrofa. Jak takie coś można było zaprojektować i zbudować, przecież w normalnym kraju za takie partactwo spada się ze stołka Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
jammiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5082 (72%)
Postów: 102
Wiek: 42

Częstochowa/Łódź

Post Sro 11 Maj 11, 18:57:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,9580170,Droga_antyrowerowa.html


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 11 Maj 11, 19:10:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już czekam kiedy pod mój blok zajedzie czarne auto z pracownikami UM w czarnych okularach i długich płaszczach... xD xD xD


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
skate_style Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5136 (73%)
Postów: 156
Wiek: 32


Post Sro 11 Maj 11, 19:20:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak patrzę na to zdjęcie i doszedłem do wniosku, że podczas budowy tego chodnika ze ścieżką było dwóch kierowników. Oby dwaj mieli pewnie za zadanie ułożyć kostkę na zasadzie "po prawej czerwona, po lewej zielona" niestety nie ogarnęli tego, że stoją po przeciwnych stronach. Podczas gdy spotkali się już w jednym miejscu ze swoimi ścieżkami musieli coś wykombinować, więc doszli do wniosku, że walną tam zebrę i będzie wszystko cacy. Nie wiem jak jeszcze można to zinterpretować, to co dzieje się na nowo budowanych ścieżkach w Częstochowie jest po prostu żałosne a potem tylko kierowców wyprowadza z równowagi to, że rowerzyści jeżdżą po ulicach skoro ścieżkę mają tuż obok... WSTYD ! Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Sro 11 Maj 11, 21:47:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciężko to co widać na zdjęciu nazwać ścieżką rowerową a tym bardziej drogą rowerową. To po prostu chodnik w kolorze zielonym ...


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sro 11 Maj 11, 22:17:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A na chodniku lampy i skrzynki rozdzielcze jakieś... Wierzyć się nie chce, ale z każdą inwestycją tego typu jest coraz gorzej. Trzeba szczerze nienawidzić rowerzystów, jak i pieszych, żeby im serwować takie kurioza!

Jak dla mnie kolejna ulica, którą będę omijał. Ogólnie zajebiście dobre miasto!


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
dernel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5080 (72%)
Postów: 51

Cz-wa płd.

Post Czw 12 Maj 11, 0:04:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ktoś kto jest za to odpowiedzialny chyba pomylił swój plac przed domem z "terenem publicznym". Wstyd i jeszcze raz wstyd.


Dan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Czw 12 Maj 11, 0:13:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze Arku, że zwróciłeś uwagę Gazety na ten szajs.
Dobrze chociaż, że im się te dwa kawałki zeszły częściowo ze sobą, mogli w ogóle nie trafićSmile

Na jednym ze zdjęć widać, że w poprzek "drogi" dla rowerów przed zjazdem bramowym ułożono pas elementów informujących osoby niewidome o tym, ze przed nimi znajduje się przejście przez ulicę (kostki z wypukłościami). Pewnie dla rowerzystów - niewidomych.

To co pokazano w artykule to nie tylko debilizm, ale także jawne łamanie przepisów. Przepisy rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi i ich usytuowanie mówią o tym jaka na przykład powinna być skrajnia chodnika i ścieżki rowerowej (par. 54, załącznik nr 1 pkt 5 - schemat rysunkowy). Słupy oświetleniowe powinny znajdować się poza skrajnią, o której mowa w par. 54 (par. 109 ust. 5). Można te słupy na środku chodnika zaskarżyć na przykład do Nadzoru Budowlanego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
ProPhet



Status: Offline
Dni: 5869 (83%)
Postów: 182

Olsztyn k/CZ-wy

Post Czw 12 Maj 11, 11:31:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za każdym razem gdy tamtędy przejeżdżam robi mi się słabo i mam wyrzuty, że nie zareagowałem wcześniej, bo przecież można było przewidzieć na początku realizacji tego projektu, że to będzie katastrofa. To co widzicie na zdjęciu, to jeszcze nic (dorga rowerowa zachowuje ciągłość) o wiele gorzej jest na ul. Orkana, warto zobaczyć, bo jeździć się po tym nie da.

Korzystając z zamieszania pomyślałem, że warto by było zainteresować się nowo budowaną ścieżką rowerową(bo na taką wygląda) na ul. Legionów od WORDu w stronę Brzyszowa. W tej chwili zagęszczają podłoże i ustawiają krawężniki, myślę, że na tym etapie budowy można jeszcze wpłynąć choćby na to aby kosteczka była bez fazy, bo o asfalcie można pomarzyć Smile
Przypominam forumowiczom, że wg obecnych przepisów mamy zakaz jazdy po jezdni, jeśli wzdłuż niej biegnie droga rowerowa, nie pozwólmy na to aby bezmózdzy urzędnicy zmuszali nas do jazdy po ich bublach.
Już kiedyś zwracałem uwagę na to że MK w Częstochowie jest spotkaniem towarzyskim, nie widać żadnej aktywność w sensie poprawy jakości życia rowerzystów w tym pięknym mieście, jak zwykle "Polak mądry po szkodzie".
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Czw 12 Maj 11, 12:03:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ProPhet napisał:
Przypominam forumowiczom, że wg obecnych przepisów mamy zakaz jazdy po jezdni, jeśli wzdłuż niej biegnie droga rowerowa [...]

I nad tym boleję! Kodeksu drogowego "nie przeskoczy się". Gdyby nie było takiego wymogu poruszania się po tych śmiesznych ścieżkach - zamilkłbym, bo szkoda, naprawdę szkoda się denerwować...

Podobnie ja Ty nie zauważam poprawy jakości życia rowerzystów. Na czym ona miałaby polegać? Na tym, że miasto łaskawie zgodzi się, aby sponsor postawił kilkanaście stojaków rowerowych? Czy na tym, że MZD opierdzieli dwa białe paski na jezdni i wymieni soczewki sygnalizatora świetlnego? I na pół roku spokój... Uważam, że jest wręcz przeciwnie. Takie artykuły jak ten: http://www.wczestochowie.pl/kategoria/aktualnosci/334,rowerzysci-w-zwartej-masie gdzie napisano: Żeby tylko dróg rowerowych było u nas więcej - wzdychali rowerzyści, uczestnicy Masy, przytakują tylko obecnym inwestycjom drogowym. Budują "drogi rowerowe"? Budują... więc koło się zamyka.

Dopóki jasno i stanowczo nie będzie się protestować przeciwko takim bublom, dopóki nie zostanie powiedziane otwarcie, że te inwestycje więcej zabierają niż dają - dopóty chu.jnia grzybnię będzie poganiać. Czarno to widzę. Każdego myślącego inaczej zapraszam na rundkę "ścieżkami" po mieście, oczywiście na kolarzówce. Spytam o samopoczucie po 40 km...

Mam nadzieję, że kiedyś, ktoś się do dupy dobierze odpowiedzialnym za takie inwestycje. Ale tak porządnie, żeby musieli to wszystko zaorywać jeszcze raz. Najlepiej własnoręcznie.

Edycja: literówki.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)


Ostatnio zmieniony przez Sebiq dnia Czw 12 Maj 11, 12:27:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 12 Maj 11, 12:08:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ProPhet napisał:
Już kiedyś zwracałem uwagę na to że MK w Częstochowie jest spotkaniem towarzyskim, nie widać żadnej aktywność w sensie poprawy jakości życia rowerzystów w tym pięknym mieście, jak zwykle "Polak mądry po szkodzie"

... a my wielokrotnie zwracaliśmy uwagę, że Masa nie jest ruchem formalnym tylko właśnie towarzyskim happeningiem. Z tego co widzę zorganizowane grupy i stowarzyszenia działające dla ruchu rowerowego w Częstochowie osiągnęły taką samą skuteczność w kwestii tej ścieżki jak w Twoim mniemaniu miała osiągnąć Masa. Więc proszę nie wciągać Masy w batalię urzędniczą bo Masa Krytyczna to przejazd mieszkańców przez miasto a nie stowarzyszenie walki o poprawę jakości infrastruktury rowerowej. A to, że niektórzy z jej uczestników starają się walczyć z urzędniczym smokiem - chwała im za to, że im się chce... Przynajmniej starają się COŚ robić....


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Czw 12 Maj 11, 21:52:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Krytyka MZDiT na Forum ,wywiady radiowe, audycje telewizyjne, raporty rowerzystów,
akcja radnych, konsultacje w MZDiT , raporty Stowarzyszeń, skargi i pisemne apele do prezydentów miasta , zmiany dyrektorów MZDiT to wszystko okazało się nieskuteczne wobec Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu !
Jak długo jeszcze ta instytucja będzie z nas kpiła i przynosiła wstyd naszemu miastu ?
...................................................................................................................................................
Proponuję wspólne zebranie wszystkich zainteresowanych ,/Stowarzyszeń ,osób prywatnych/ i ustalenie wspólnej taktyki walki z MZDiT !
....................................................................................................................................................
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 12 Maj 11, 22:10:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W kwestii wyjaśnienia: MZDiT swoje już nagrzeszył, ale inwestycję na Jagiellońskiej realizuje bezpośrednio UM. To tak żeby ludzie wiedzieli na kogo w tym przypadku wyzywać...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Behem Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6181 (88%)
Postów: 15
Wiek: 46

Cz-wa: 1000-lecie

Post Pią 13 Maj 11, 14:46:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może kilka odpowiedzialnych osób zaprosić na wycieczkę rowerową szlakiem infrastruktury rowerowej Częstochowy. jak poczują na własnych plecach, tyłkach, stawach co serwuje miasto rowerzystom to może się coś zmieni. Teraz patrzą z perspektywy zmotoryzowanego. Najlepiej jakby to były wyprawy cykliczne (aż dotrze). Kiedyś budowniczy mostu musiał stać pod swoją konstrukcją w czasie testów wytrzymałościowych, czemu więc częstochowscy wynalazcy DDR nie wypróbowują swoich wytworów? Prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że nikt z MZDiT/UM na taką wycieczkę nie pojedzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kouczan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5111 (72%)
Postów: 24

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Pią 13 Maj 11, 22:02:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Behem napisał:
Kiedyś budowniczy mostu musiał stać pod swoją konstrukcją w czasie testów wytrzymałościowych

Dalej się to praktykuje Very Happy

Behem napisał:
czemu więc częstochowscy wynalazcy DDR nie wypróbowują swoich wytworów? Prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że nikt z MZDiT/UM na taką wycieczkę nie pojedzie.

To chyba jednak projektanta wypadałoby zaprosić na wycieczkę po Jagiellońskiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Pią 13 Maj 11, 23:44:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kouczan napisał:
To chyba jednak projektanta wypadałoby zaprosić na wycieczkę po Jagiellońskiej.


Uważam, że to zamawiający (czyli MZDiT/UM) za pieniądze podatnika (nie ważne czy polskiego, czy zagranicznego) ponosi odpowiedzialność za to co zamawia i ma pilnować żeby nie powstawały buble.

Nie wyobrażam sobie żeby ktoś pozwolił projektantowi ustawić we własnym domu wannę na środku schodów i potem tłumaczył, że przecież projektant to profesjonalista i tak musi być skoro tak było w projekcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 14 Maj 11, 13:31:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie skończyłem nagrywać materiał z reporterką TVN dotyczący ścieżek rowerowych na Niepodległości, Jagiellońskiej i Orkana oraz generalnie o ścieżkach rowerowych w Częstochowie. Pani robi reportaż o ścieżkach - bublach. Program ma być o ścieżce rowerowej w Katowicach biegnącej fragmentami po schodach (!!!) i o częstochowskich "kwiatkach" - choć nie wiem ile i co wykorzystają z materiału zrobionego w Częstochowie. Dowiedziałem się, że wstępnie emisja planowana jest w cyklu "Uwaga" w najbliższy czwartek.

Ps. Inwestycję w Katowicach i tą na Jagiellońskiej i Orkana realizuje ten sam wykonawca...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Nie 15 Maj 11, 12:46:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Super!

Zaprogramowałem nagrywanie na cały tydzień, na wypadek gdyby miało być w innym dniu..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Damian27 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4700 (67%)
Postów: 57
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Pon 16 Maj 11, 18:06:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie że obecnie budowana ścieżka rowerowa na ulicy Jagiellońskiej skończy się skrętem w Orkana i nie zostanie połączona z istniejącą już w okolicach Makro i wiaduktu na torami kolejowymi.

A propos wiaduktu: ciekawe czy ta studzienka kanalizacyjna to jeszcze kiedyś zostanie poprawiona czy to będzie kolejny "pomnik" ...

I jeszcze jedna sprawa. Przed chwilą znalazłem plany przejść i przejazdów rowerowych na skrzyżowaniu Niepodległości z Pokoju
http://tramwajbleszno.cba.pl/grafika/tram35-01.jpg

Ogrinalny przebieg miał być po drugiej stronie tej wysepki (bliżej dzisiejszych przystanków) lekko zaznaczony kolorem szarym
lub kremowym tutaj:
http://tramwajbleszno.cba.pl/plany/tnb_odc_01-start.gif

I plany dotyczące tego wytworu zygzakopodobnego:
http://tramwajbleszno.cba.pl/plany/tnb_odc_02-jagws.pdf
(na samym środku rysunku jest ta ścieżka i chodnik, jak widać jak narysowali tak zrobili)

EDIT: jest poprawa (niewielka ale zawsze):
http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,9609696,Czesciowe_wyprostowanie_Jagiellonskiej.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jammiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5082 (72%)
Postów: 102
Wiek: 42

Częstochowa/Łódź

Post Wto 17 Maj 11, 18:40:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
EDIT: jest poprawa (niewielka ale zawsze):
http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,9609696,Czesciowe_wyprostowanie_Jagiellonskiej.html


dopiero po "poprawkach" to imo pociesznie wygląda Rolling Eyes chociaż nie wiem czy dobre określenie wybrałem Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
kouczan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5111 (72%)
Postów: 24

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Wto 17 Maj 11, 20:41:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Damian27 napisał:

Ogrinalny przebieg miał być po drugiej stronie tej wysepki (bliżej dzisiejszych przystanków) lekko zaznaczony kolorem szarym
lub kremowym tutaj:
http://tramwajbleszno.cba.pl/plany/tnb_odc_01-start.gif

I tak też będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy