wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Propozycje tras rowerowych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Tera Orbita 2011 Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzara Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5416 (77%)
Postów: 742
Wiek: 71

Częstochowa

Post Wto 19 Kwi 11, 21:04:35     Tera Orbita 2011 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich rowerzystów!

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat kolejnej edycji Częstochowskich Rowerowych Orbit. Ruszamy z Tera Orbitą. Co prawda do startu pozostało jeszcze 100 dni ale czas zacząć przygotowania.



Na razie przekazuję, że start planowany jest na 24 lipca (niedziela) tradycyjnie spod Energetyka. Godzina do ustalenia (proponuję północ albo 1:00).
Wjazd na orbitę nastąpi w Ostrołęce tj 45 km na północ od Częstochowy.
Okrążamy Cz-wę zgodnie z ruchem wskazówek zegara czyli Kleszczów, Gomunice, Żytno, Lelów....
Tę część orbity objeżdżaliśmy razem z Anwi w ubiegłą niedzielę. Na moim wpisie z wyjazdu umieściłem więcej wiadomości i fotki.

I część TO

Planujemy kolejne dwa wyjazdy aby sprawdzić pozostałą część orbity. Po każdym z wyjazdów przekażę kolejne, konkretne informacje.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do wspólnej jazdy na dowolnym dystansie w ramach TO.
Mile widziane wszelkie konstruktywne uwagi.

Linki do moich wpisów na bikestats`ie z poprzednich orbit:
Mega Orbita 2009
Giga Orbita 2010

Pozdrowerek
Krzara


Ostatnio zmieniony przez krzara dnia Sob 03 Maj 14, 12:17:10, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
krzara Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5416 (77%)
Postów: 742
Wiek: 71

Częstochowa

Post Nie 24 Kwi 11, 0:24:34     Tera Orbita 2011 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj Gaber

Trasa TO będzie przebiegać 10 km za Sygontką bo krążymy na większym promieniu.
Liczę na to, że uda się nagrać wcześniej byśmy mieli przygotowane śniadanie w restauracji w Lelowie.
Ja też bardzo mile wspominam piknik na GO w Sygontce.

PS
Wrzuciłem do mojego pierwszego posta linka do mapki I części TO

(Gaber, gdzieś wcięło Twojego posta. Czyżbym ja nabroił?)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
Damo93xx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4744 (67%)
Postów: 27


Post Nie 24 Kwi 11, 12:21:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

KRZARA wiem że każdy może wziąść udział, ale czy trzeba wykupić jakieś ubezpieczenie , czy za przejechanie całej TO są jakieś nagrody, i jakim można rowerem jechać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 24 Kwi 11, 13:10:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Orbity to wycieczki mające na celu między innymi sprawdzenie swoich możliwości. Główną nagrodą jest możliwość spędzenia czasu z ludźmi podzielającymi Twoją pasję oraz satysfakcja z przejechanego dystansu. Innych nie ma. Nie ma znaczenia jakim rowerem jedziesz - przeważają MTB ale to nie reguła.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
krzara Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5416 (77%)
Postów: 742
Wiek: 71

Częstochowa

Post Nie 24 Kwi 11, 13:24:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Damo93xx, miło będzie Cię poznać na rowerowych, jurajskich trasach. Są tak różnorodne jak różnorodny jest światek częstochowskich bikerów. Orbity są okazją do wspólnego kręcenia bez względu na wiek, płeć, umiejętności, siłę, posiadany rower. Traktowane są jako normalna, ambitna, rowerowa wycieczka zaproponowana przez kumpla na forum. Chcąc zwiększyć prawdopodobieństwo ukończenia całego dystansu Orbity proponuję pewne rozwiązania ułatwiające to zadanie. Np:
- opony slicki
- żelki w kieszeń
- równomierne kręcenie, żadnego ścigania,
- krótkie postoje
- nie ma zwiedzania po drodze,
- wzajemna współpraca,
- przygotuję mapki dla każdego
- nagrane śniadanie i obiad
- ...
Jednocześnie jestem świadom, że cały dystans może być w zasięgu tylko kilku najsilniejszych i najwytrzymalszych bikerów. Pomoc koleżeńska jak najbardziej ale najsłabsi nie mogą przekreślić ich starań. Prawdopodobnie po jakimś czasie kręcenia utworzą się dwie, może trzy grupy i każda będzie jechać swoim tempem. Niech każdego cieszy to co wykręci a największą nagrodą będzie satysfakcja ukończenia ultra wycieczki, walnięcie jakiejś życiówki czy niezapomniana przygoda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Rooney Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4761 (67%)
Postów: 136
Wiek: 33

Częstochowa - Kawodrza Górna

Post Nie 24 Kwi 11, 13:48:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czytałem wcześniejszą relację z zeszłego roku i bardzo mi to zaimponowało ,że w Częstochowie ludzie potrafią stworzyć fajną imprezę i wspólnymi siłami osiągają cele.

Chętnie dołączę się gdzieś na klina i potowarzyszę takim twardzielom jak Wy.

Pozdrawiam Smile


Ponad wszystko nie ustalaj ograniczających reguł.

Merida Road Race 880, rocznik 2010

Blog o amatorskim kolarstwie szosowym w moim wydaniu.
rooney.bikestats.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Damo93xx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4744 (67%)
Postów: 27


Post Nie 24 Kwi 11, 14:33:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To bardzo fajnie, napewno wezmę udział.
Będę się już od dziś przygotowywał może przejadę połowę dystansu.
Ale co do opon to slicków o rozmiarze 26 to chyba nie ma...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5012 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Nie 24 Kwi 11, 15:34:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj tam, zaraz - "nie ma"
http://allegro.pl/listing.php/search?string=opona+26+slick&category=0&sg=0&order=t


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Nie 24 Kwi 11, 16:25:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem


zdjęcie z bloga Krzary.
Author Slick. też takowe posiadam i sobie chwalę.
na orbitowanie w sam raz. szybkie na asfalcie po drogach polnych/leśnych też dają rade Smile
do dostania w cze-wie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Damo93xx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4744 (67%)
Postów: 27


Post Nie 24 Kwi 11, 19:14:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jaki rozmiar jest tych opon: 26x 1.25?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Nie 24 Kwi 11, 19:38:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tu opona jest opisana. widzę że sporo podrożała:/
ale jest trwała więc na długo starczy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Jajo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5117 (73%)
Postów: 104
Wiek: 30

Częstochowa - Błeszno

Post Nie 24 Kwi 11, 19:49:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Ostatnio rozmawiałem z Mr. Dry o tych Orbitach. Bardzo chciałbym wziąć udział w tegorocznej TO, ale mam wątpliwości co do mojej kondycji. Wiem, że TO będzie prowadzić asfaltem, dlatego cały czas trenuje pod kątem szosowym. Wiem, że dla bardziej zaawansowanych cyklistów to mało, ale od początku marca zrobiłem już 536 km szosą. Moją dotychczasową "życiówką" było zrobienie 100km w ciągu jednego dnia. I teraz mam pytanie co do samej jazdy a mianowicie jakie będzie tempo jazdy. Wiem, że dystans będzie duży. Chciałbym poprostu się pod jak najlepszym kątem przygotować do Orbity, aby potem nie było ewentualnych problemów z mojej strony typu, że nie dałbym rady itp. Jeśli można by było udzielić mi wszelkie potrzebne informacje co do przygotowania itp byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 24 Kwi 11, 20:04:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jak już pisałem w innym miejscu - średnia z całej trasy na zeszłorocznej Giga Orbicie przekroczyła 26 km/h. Najszybsi mieli 26,7 km/h. Na początku tempo było dość wariackie co zaowocowało średnią 29,1 km/h po pierwszych 100 km Shocked Ale czy tak będzie w tym roku ciężko przewidzieć. Przy takim dystansie jest masa czynników mogących wpłynąć na tempo. Choćby siła wiatru. Nikt nie jest w stanie powiedzieć jakie będzie tempo - to urodzi się w trakcie jazdy, ale myślę, że żeby zmieścić się w jednym dniu musi wynosić co najmniej 24 - 25 km/h. Tera Orbita będzie przebiegać tak, że w każdym momencie trasy nie będziesz dalej od Częstochowy o więcej niż 40 km. To daje Ci możliwość odłączenia się i powrotu do domu w razie wystąpienia problemów z kondycją. 40 km zawsze jakoś się przejedzie. Tak że jest to pewien zawór bezpieczeństwa i zachęta do spróbowania swoich sił.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG


Ostatnio zmieniony przez Poisonek dnia Nie 24 Kwi 11, 20:11:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Jajo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5117 (73%)
Postów: 104
Wiek: 30

Częstochowa - Błeszno

Post Nie 24 Kwi 11, 20:10:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli tempo byłoby w granicach 25 km/h, to by było dla mnie dobrze, gdyż ja utrzymuje podobne tempo w czasie jazdy po prostej, gorzej jest już w czasie podjazdów. No nic pozostało około 2 miesiące, więc trzeba wykorzystać je do porządnego przygotowania do Orbity pod kątem kondycji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Sarqu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4734 (67%)
Postów: 80
Wiek: 27

Częstochowa-Brzeziny Kolonia

Post Pon 25 Kwi 11, 7:48:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę jeszcze czasu zostało więc ja też bym się dołączył tylko muszę zacząć więcej jeździć Smile2 miesiące to kupa czasu ale szybko zleci Very Happy


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 25 Kwi 11, 11:50:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem panowie co z waszą matematyką, ale Tera Orbita planowana jest na 24 lipca, czyli za 3 a nie za 2 miesiące...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
PRZEMO2 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5417 (77%)
Postów: 575
Wiek: 41

czestochowa raków

Post Pon 25 Kwi 11, 12:09:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Damo93xx napisał:
Ale co do opon to slicków o rozmiarze 26 to chyba nie ma...?

zawsze możesz pojechać na tych co masz w zeszłym roku przejechałem Giga Orbitę na gumach 26*2.10 dystans był troszkę krutszy bo tylko 315 km ale jest to wykonalne Mr. Green


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
skate_style Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5136 (73%)
Postów: 156
Wiek: 32


Post Pon 25 Kwi 11, 12:25:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przemo, zapomniałeś dodać, że ty jesteś wariat i żadnych opon się nie boisz Mr. Green Szczerze mówiąc, też zastanawiam się nad udziałem w TO... to wszystko zależy od tego jaki dystans uda mi się osiągnąć przez te 3 miechy. Jeśli sam wykręcę 2 stówki to się dołączę Wink Jak narazie zatrzymałem się w tym sezonie na 120... trzeba kręcić, kręcić i jeszcze raz kręcić. Jeszcze pytanko mam co do tego umówionego śniadanka, czy innego posiłku. Ile $ trzeba ze sobą zabrać ? Tak orientacyjnie pytam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
PRZEMO2 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5417 (77%)
Postów: 575
Wiek: 41

czestochowa raków

Post Pon 25 Kwi 11, 20:24:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w zeszłym roku wziąłem 50 zeta w tym muszę mieć minimum 100bo wszystko podrożało. o ile w ogóle wystartuję bo żona planuje wczasy w tym czasie Evil or Very Mad


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
krzara Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5416 (77%)
Postów: 742
Wiek: 71

Częstochowa

Post Pon 25 Kwi 11, 21:52:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ile $ trzeba ze sobą zabrać ?

Ja biorę kasę na :
- śniadanie 15zł
- obiad 20zł
- płyny - 15zł
Czyli 50 warto wziąć.
Do kieszeni proponuję wrzucić żelki lub batony energetyczne.
Bliżej wyjazdu ustalimy co zamówić na śniadanie i na obiad.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Wto 26 Kwi 11, 22:18:50     Re: Tera Orbita 2011 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

krzara napisał:


Zapraszam wszystkich zainteresowanych do wspólnej jazdy na dowolnym dystansie w ramach TO.

Krzara


przyjezdza do mnie i suszy glowe Ta Orbita, ze trza bedzie wziac w niej udziałSmile poniewaz bedzie to na tydzien przed najwazniejszym dla mnie startem w tym sezonie (maraton karkonowski) zalicze tylko kilkudziesieciokilometrowy odcinek w kierunku z skądś do Myszkowa - gdzie wszyscy chetni ktorzy sie zbiora niech juz dzis czuja sie zaproszeniu na slodki poczestunek...

ps jak tak na wyrost a mam nadzieje ze Tour de Orbit zachaczy w tym roku o Myszkow? Embarassed

pzdr i do zobaczenia wkrotce...




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
krydus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5361 (76%)
Postów: 23
Wiek: 40

Kłomnice

Post Wto 26 Kwi 11, 23:01:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak zbuduję jakąś przyzwoitą formę to staję do trzeciej orbity z rzędu. Nie martwi mnie tyle dystans, co prędkość bo w zeszłym roku też miało być "równomierne kręcenie, żadnego ścigania," a zajechaliście mnie średnią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5012 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Wto 26 Kwi 11, 23:49:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja wprawdzie pierwszy raz, ale od razu zakładam, że będzie to dla mnie samotny wyjazd. Wink
Powolutku, swoim tempem, spędzę sobie dzień (i noc) na rowerze Twisted Evil


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sro 27 Kwi 11, 15:00:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

markon napisał:
będzie to dla mnie samotny wyjazd. Wink

To będzie nas dwóch, jeśli się zdążę przygotować. Takie średnie to dla mnie typowego turysty są zabójcze. Więc powolutku, swoim tempem... Mr. Green


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
CSA Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5829 (83%)
Postów: 44
Wiek: 42

1000

Post Sro 27 Kwi 11, 18:12:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cóż, wyzwanie elitarne, ale na części trasy postaram się pewnie powalczyć jeśli grafik pozwoli Smile ewakuacja przypuszczalnie nastąpi do pierwszego lepszego pociągu z Katowic Laughing

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Propozycje tras rowerowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 1 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy