wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Stojaki pod LO Słowackiego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jazzgot Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4880 (69%)
Postów: 17
Wiek: 31

Częstochowa-Gnaszyn

Post Pon 04 Kwi 11, 23:38:37     Stojaki pod LO Słowackiego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

zostałem przez dyrektorkę I LO poproszony o przedstawienie jej propozycji postawienia "stojaków" na rowery (tzn. jakie i gdzie) i chciałbym poprosić o pomoc w znalezieniu optymalnego rozwiązania.

Technicznie myślę o czymś podobnym jak te pod Galerią Jurajską (czyli po prostu takie barierki) natomiast nie wiem gdzie szukać takich rzeczy, albo jak je najtaniej załatwić. Szkoła prawdopodobnie byłaby zainteresowana kupnem 8-10 takich barierek.

Chyba że macie pomysł na inny niedrogi rodzaj stojaków.

Mam też drugi dylemat: czy powinny się one znaleźć za czy przed szkołą. Dla tych, którzy podwórza I LO nigdy nie widzieli wytłumaczę że przed szkołą jest głównie parking i dziedziniec na którym w cieplejsze dni na przerwach pojawiają się uczniowie. Zaletą postawienia stojaków za szkołą byłoby ich "ukrycie" przed potencjalnym złodziejem (za szkołę można wejść tylko przez bramę przy szatni) ale z drugiej strony rzadko kiedy ktoś tam jest, z przodu natomiast każdy może sobie wejść bez problemu jednak prawie cały czas ktoś na dziedzińcu się pojawia.

Będę wdzięczny za rady. pzdr


Drop out, Turn on, Tune in
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 05 Kwi 11, 7:10:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/listing.php/search?string=stojaki&category=16414&order=t
Cztery oferty to sprzedawca z Częstochowy - ul. Komornicka 35 na Mirowie.
Oto strona tej firmy - bardzo bogata oferta stojaków:
http://stylowe-karnisze.pl/NaszeProdukty/13/stojaki_rowerowe.html
Wg mnie najlepszym miejscem jest takie, na które oko ma "Pani/Pan woźny". Jeśli macie w szkole przy wejściu pomieszczenie służbowe takiej osoby to warto by ustawić stojak tak, żeby było go widać z okna "służbówki". Woźna/y to ludzie często wiedzący więcej od Dyrektora i znający zdecydowaną większość uczniów. Powinni wyłapać obcych kręcących się w okolicy rowerów.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 05 Kwi 11, 16:48:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również znam tylko tego producenta stojaków w naszej okolicy. Nie wiadomo czy są jacyś inni, bo reklamy żadnej nie robią. Jeśli byś chciał zainteresować się takimi jak są w Alejach to możesz przejść się do Wydziału Zamówień Publicznych (czy jakoś tak) w Urzędzie Miasta i zapytać jaka firma wygrała przetarg.

Co do lokalizacji stojaków - lepiej tam gdzie są ludzie. Można też je postawić tam gdzie jest monitoring - przykładem niech będzie Zespół Szkół Samochodowo - Budowlanych przy ulicy św. Augustyna. Stojaki są tuż przed oknem woźnej i w dodatku w oku kamery.

A nie pomyśleliście o tym, aby w okresach letnich wprowadzać rowery po prostu do szatni i tak przypinać? Na pewno wyjdzie taniej i bezpieczniej, ale nie wiem jak wygląda u Was sytuacja z dostępnością tego miejsca.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jazzgot Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4880 (69%)
Postów: 17
Wiek: 31

Częstochowa-Gnaszyn

Post Wto 05 Kwi 11, 21:52:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja tak robiłem, i jeden rower to nie problem, ale każdy następny byłby już problemem... Sytuacja się trochę zmienia po maju, kiedy maturzystów już nie ma i dwa boksy są nieużywane, ale to tak naprawdę dwa miesiące w ciągu roku. Poza tym do szatni prowadzą dwie pary bardzo wąskich drzwi i schody, co jest bardzo niewygodne...


Drop out, Turn on, Tune in
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
GozDD Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5121 (73%)
Postów: 159
Wiek: 30

Brzeziny Kolonia

Post Wto 05 Kwi 11, 22:04:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według mnie (i nie tylko) najlepiej sprawdzają się stojaki takie jak pod Decathlonem, w których można przypiąć ramę roweru.
Przy ZSSB owszem, stojaki są w dobrym miejscu, ale co z tego, kiedy one same są niewiele warte. Żeby rower jakoś zabezpieczyć trzeba postawić go bokiem, wzdłuż stojaków i przypiąć ramę. Chociaż podejrzewam, że dużo łatwiej byłoby złodziejowi przeciąć ten stojak, niż mojego u-lock'a.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
jazzgot Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4880 (69%)
Postów: 17
Wiek: 31

Częstochowa-Gnaszyn

Post Wto 05 Kwi 11, 22:07:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja sam wspominałem że stojaki muszą być na ramę, i tutaj nie ma głupich. Tylko nie wiem jak kwestia cenowa...


Drop out, Turn on, Tune in
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 06 Kwi 11, 7:34:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ale nawet w przypadku stojaków "na koło" nie jest chyba problemem przypięcie roweru również za ramę. Rower wstawiamy tylnym kołem a zapięcie przeplatamy nie tylko przez koło ale również przez tylne widełki. Zabezpieczamy przy okazji i koło i ramę, chroniąc się połowicznie np. przed tym:


Wystarczy z pewnością długość standardowego zapięcia. I po problemie... Z tego co widać na zdjęciach producenta stojaków niektóre z nich są naprawdę solidne i raczej nie da się ich niezauważalnie przepiłować...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
GozDD Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5121 (73%)
Postów: 159
Wiek: 30

Brzeziny Kolonia

Post Sro 06 Kwi 11, 17:40:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest problemem jeżeli ma się u-lock'a, a nie linkę i do tego tarczę z tyłu.

Jak dla mnie jedynym sensownym rozwiązaniem jest właśnie taki stojak jak na zdjęciu. Przy Decathlonie dodatkowo do stojaków przymocowane są stalowe linki z oczkiem na końcu, które można przepleść przez koła i zapiąć do u-lock'a.

Swoją drogą polecam kupno szybkozamykaczy anty kradzieżowych - pozwalają na wypięcie kół, tylko jeżeli obrócimy rower na góry kołami Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 06 Kwi 11, 19:24:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli problemem jest takie zapięcie u-lock`a za koło, ramę i stojak to ja się więcej nie wypowiadam w tym temacie. Pomogłem ile mogłem...



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
GozDD Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5121 (73%)
Postów: 159
Wiek: 30

Brzeziny Kolonia

Post Sro 06 Kwi 11, 21:41:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie do każdego stojaka da się wjechać do połowy koła, jak na zdjęciu. Mam na myśli takie w kształcie trójkąta.

Ale dobra, nie kłóćmy się, bo to nie ma sensu. Ja popieram stojaki z możliwością przypięcia ramy, Ty "zwyczajne" i nikt tu nikogo nie przekona. Koniec, kropka Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy