wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Poradnik] Miejska dżungla - nie daj się zabić
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 29 Sie 09, 16:35:55     [Poradnik] Miejska dżungla - nie daj się zabić Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znalazłem fajny poradnik dla wszystkich tych, którzy poruszają się rowerem po jezdniach. Nie odkrywa on niczego nowego, ale w przystępny sposób przedstawia wszystkie aspekty poruszania się rowerem po mieście.

Warto go sobie przeczytać i zapamiętać (oraz stosować!!), a na pewno będziemy przez to bezpieczniejsi.

Mały poradnik o tym, jak poruszać się rowerem i przetrwać w miejskiej dżungli:
http://www.rowerowy.bialystok.pl/index.php?art=1058

-----------------------------------
Jeśli ktoś ma podobne publikacje dotyczące kwestii bezpieczeństwa w ruchu to zapraszam do dzielenia się nimi w tym wątku.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
XxSPARDAxX Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5228 (74%)
Postów: 16
Wiek: 30

Częstochowa - Zacisze City

Post Pią 04 Gru 09, 17:34:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo fajny poradnik ale i tak kierowcy wiedzą swoje ...
Inie zgodzę się że jazda samą jezdnią jest szybsza ja używam pół na pół chodnika i jezdni jazda na czerwonym to też u mnie porządek dzienny mama tylko 1 zasadę : Nie straszyć kierowców i w miarę możliwości jechać jak najsprawniej... bunnyhop to najczęstsza rzecz jaką wykonuje jadąc przez miasto Smile


Kobieta odejdzie rower NIE!
Dla tego o rower dbam bardziej niż kobietę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pią 04 Gru 09, 21:23:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

XxSPARDAxX napisał:
[...] jazda na czerwonym to też u mnie porządek dzienny[...]


Podejrzewam, że każdemu z rowerzystów kiedyś przytrafiło się jakieś przewinienie...
Ale czy takie świadome zachowanie jest powodem do dumy?


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sob 05 Gru 09, 5:07:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sebiq napisał:
Ale czy takie świadome zachowanie jest powodem do dumy?

jasne, prawie takim samym jak wypasiony bunnyhop na astronomiczną wysokość 12 do 15 cm i jazda w full face po alejach obijając sobie kolana o w/w kask Rolling Eyes


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
XxSPARDAxX Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5228 (74%)
Postów: 16
Wiek: 30

Częstochowa - Zacisze City

Post Sob 05 Gru 09, 16:34:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sebiq napisał:
Ale czy takie świadome zachowanie jest powodem do dumy?

Nie jest powodem do dumy ale bez tego nie dostałbym się nigdzie tek szybko o to mi chodziło z reszta po co to okrywać ze ktoś jeździ w taki a nie inny sposób ?

blabla napisał:
bunnyhop na astronomiczną wysokość 12 do 15 cm

Złośliwość to chyba Twoja mocna strona nie wiesz jak jeżdżę to nie oceniaj ...


Kobieta odejdzie rower NIE!
Dla tego o rower dbam bardziej niż kobietę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Nie 06 Gru 09, 0:13:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sorry na OT, ale to pierwszy temat jaki wyświetliłem gdzie napisał spardaxx.... człowieku!! co ty wiesz o kobietach....


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
tekla Kobieta



Status: Offline
Dni: 5420 (77%)
Postów: 36


Post Nie 06 Gru 09, 0:52:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kontynuując OT: zapraszam do przeczytania reszty postów i odkrycia pełnego spektrum wiedzy magicznej Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Nie 06 Gru 09, 3:02:59     [Poradnik] Miejska dżungla- a w niej kobity, rowery ! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kobieta może odjechać na Twoim rowerze.
DLATEGO o ortografię dbaj bardziej niż o rower masz do zdania jeszcze parę egzaminów !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Nie 06 Gru 09, 11:12:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wypowiedź Magnuma 3 posty wyżej jest wysoce trafna!

A teraz przestańmy już off-topować, bo nam moderatorzy skopią dupska! Wink




"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 06 Gru 09, 21:32:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cóż, czytając Wasze posty widać, że czasami OT potrafi być konstruktywny. Niestety wszystkie posty w innym wątku nie miałby sensu więc pozostaną tutaj.
Jednak starczy i wracajmy do tematu.

Sebiq napisał:
A teraz przestańmy już off-topować, bo nam moderatorzy skopią dupska!


A tam skopią dupska, zrobimy jak na zamieszczonym obrazku ...

XxSPARDAxX napisał:
Złośliwość to chyba Twoja mocna strona nie wiesz jak jeżdżę to nie oceniaj ...


Ja bym to nazwał trafną ripostą, a Ty zastanów się bo jesteś tu nowy i robisz straszne zamieszanie. Ludzie, którzy Ci odpisują raz, że są tu dłużej i wiedzą to i owo, a dwa siedzą w temacie rowerowania od dawien dawna i o ty mają naprawdę duże pojęcie, do tego o życiu również myślę, że dużo większe


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 04 Mar 11, 20:27:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/51,35271,9201116.html?i=0
A na tym skrzyżowaniu nieoznaczona droga rowerowa... Po przebudowie Nowowiejskiego miało być tak bezpiecznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Abovo Kobieta



Status: Offline
Dni: 4798 (68%)
Postów: 228
Wiek: 50

Częstochowa- Północ

Post Pią 04 Mar 11, 21:34:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś na Nowowiejskiego, dokładnie w tym miejscu miałabym kraksę:-/
Jest niebezpieczne, mimo pięknej rowerowej.
Bardzo trzeba uważać!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
MK Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6525 (93%)
Postów: 178
Wiek: 33

Częstochowa - Raków

Post Nie 13 Mar 11, 13:33:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mieszkaniec Częstochowy zginął na miejscu, gdy w niedzielne przedpołudnie prowadzony przez niego mercedes chłodnia przewrócił się na bok podczas wyprzedzania autobusu.
Do wypadku doszło około godz. 9.20 na ul. Lakowej w Częstochowie. Jak ustalili policjanci, kilkanaście minut wcześniej 40-letni kierowca mercedesa chłodni na ul. Sabinowskiej potrącił rowerzystę. Nie zatrzymał się, by udzielić mu pomocy. Z dużą prędkością zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Na ul. Lakowej podczas wyprzedzania autobusu nie opanował pojazdu. Chłodnia przewróciła się, przygniatając kierowcę.

Potrącony wcześniej rowerzysta wyszedł z wypadku bez większych obrażeń.


http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,9245120,Potracil_rowerzyste__Uciekajac__zginal_na_ul__Lakowej.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
pukiel



Status: Offline
Dni: 4717 (67%)
Postów: 13


Post Sob 25 Cze 11, 0:24:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blabla napisał:
jasne, prawie takim samym jak wypasiony bunnyhop na astronomiczną wysokość 12 do 15 cm i jazda w full face po alejach obijając sobie kolana o w/w kask Rolling Eyes


Pozwolę sobie odkopać delikatnie temat, ale czasem trzeba dojechać z punku A do punku B jadąc przez aleje... Jadę czasem na zjazdy czy skocznie w ochraniaczach oraz kasku i jestem zmuszony przejechać przez miasto, lecz to nie jest powodem do dumy czy lansu dla mnie... Siodełko mam podniesione na odp. wysokość jadąc gdzieś, ale będąc np. na Olsztynie mam sztycę opuszczoną i nie będę podnosić po każdym zjeździe. Kwestia kasku to odrębna sprawa- dla mnie to wieś jechać miastem, albo jak pewien Pan kiedyś na masie w full facie... zazwyczaj wisi mi na kierownicy, ale czasem zdarzy się, że czas goni i trzeba wstać przypedałować itd. a obijający się kask o ramę, kolano itp. to duże utrudnienie dlatego też założę go delikatnie na głowę ( nie całego szczęką na czole, żeby się trzymał) Dlatego nie ma co generalizować... są goście co na ławkach siedzą w kaskach, albo siodłami opuszczonymi, że kolanem dotykają brody, ale czasem poprostu wymaga tego sytuacja i nie jest to robione dla szpanu czy czegoś tego typu... troszkę więcej zrozumienia bo rozumiem, że ludzie jeżdżący w DH/FR będą wyśmiewani, że jedzie w ochraniaczach, fulu takim i takim stroju alejami, ale czasem to jedyny sposób przemieszczenia się. Oczywiście nie bronię nikogo bo sam się wkurzam widząc 4 gości siedzących na alejach w kaskach, gogla itd. i przez 20min nie ściągających ich, albo dual'ówki z siodełkami na oponie bo większy lans, lecz nie ma co generalizować i brać wszystkich do jednego wora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Wto 25 Lis 14, 21:04:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.facebook.com/pelotonmagazine/photos/a.147435018634498.28987.144430825601584/832992076745452/?type=1&theater
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 03 Kwi 16, 21:22:25     Problem leży w głowie! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Mądry ustępuje głupiemu. Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata"
Marie von Ebner-Eschenbach


Czy można zrobić sobie krzywdę na własne życzenie i narażać na niebezpieczeństwo innych - obcych oraz bliższych sobie ludzi?

Owszem. Można jechać w towarzystwie innej rowerzystki po chodniku, przejechać przez jedno przejście dla pieszych, a następnie pokonać drugie przejście dla pieszych także na rowerze - wprost przed nadjeżdżającymi samochodami.

https://www.youtube.com/watch?v=7W45zKnIceY

Po tym fakcie można nawet twierdzić, że... zbliżając się rowerem do przejścia dla pieszych - ma się pierwszeństwo! Samochody powinny ustąpić pierwszeństwa rowerzyście na pasach.

Wyznawcą takiej wykładni Kodeksu Drogowego jest jeden z rowerzystów porusząjący się po częstochowskich chodnikach i przejściach dla pieszych. Deklarował również, że bierze udział w Częstochowskiej Masie Krytycznej.

Czyja to wina? Szkoły, wychowania w domu, kursów na prawo jazdy, genów czy po prostu może trzeba na Masie tłumaczyć ludziom oczywiste rzeczy? Ten człowiek kompletnie nie zdaje sobie sprawy, że zginie jeśli dalej będzie żyć w błędzie. Tłumaczyłem mu, że nie ma pierwszeństwa i za nic nie powinno go być na pasach - jego towarzyszka zatrzymała się przed przejściem - widac jej koło na filmie.

Takie czarne owce niestety wpływają niekorzystnie na wizerunek rowerzystów na drogach. Drogi kolego - jeśli faktycznie zaglądasz na Masę i być może także tutaj na Forum - to odezwij się do mnie - wytłumaczę Ci krok po kroku co robisz źle.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Czw 07 Kwi 16, 23:00:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trza mu kupić czarny worek na zwłoki , i niech go wozi na bagażniku , bo przy takim "na pewniaka" pokonywaniu przejść dla pieszych ktoś nie wyhamuje...
Lukas , a co kolega pokazał? "fakalca"?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 07 Kwi 16, 23:18:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fakalca nie było tylko wymachiwał łapkami, ale z uporem maniaka twierdził, że miał pierwszeństwo - i pytał się mnie, że skoro uważam, że go nie miał to w takim razie dlaczego go nie przejechałem... - to było dla mnie najbardziej przerażające, tym bardziej, ze jechał w towarzystwie jakiejś dziewczyny.

Przy takim podejściu do sprawy jest pewnym, że raz będzie mieć mniej szczęścia - no chyba, że na egzaminie na kartę rowerową zweryfikuje swoje podejście do tematu Wink

Apeluję do niego, aby się do mnie zgłosił na Masie.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sob 21 Maj 16, 23:09:28     Warto sobie przypomnieć ! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://rowerowalodz.pl/przepisy-dla-rowerzystow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
pielgrim



Status: Offline
Dni: 2857 (41%)
Postów: 3


Post Sro 01 Cze 16, 14:35:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za przydatny zbiór informacji. Właśnie przerzucam się na rower po kilkuletniej przerwie. Mam nadzieję, że bardzo mnie drogi i sytuacja na nich nie zaskoczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
wesoly_romet



Status: Offline
Dni: 3388 (48%)
Postów: 6


Post Wto 12 Lip 16, 15:41:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

każdy kierowca chociaż raz w roku powinien wsiadać na rower i pojeździć chwilę po mieście
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy