wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[amortyzator] - Serwis i konserwacja Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Czw 31 Mar 05, 16:04:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

napaliłem się na tego Kellys'a już dawno temu... ale... mam problem i każdy wie jaki... no cóż... trzeba mi będzie na niego jeszcze trochę (albo sporo) poczekać... Neutral


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 31 Mar 05, 17:00:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy szybkich zjazdach boje sie o siebie jak moj amor dostaje drgań przód-tył, wprawdzie minimalne są, ale to sie odczówa na kierownicy.
Zresztą podczas powstawania takich drgań przez luzy w amortyzatorze można sobie uszkodzić piaste i kołło przednie Confused



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Reklama
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Czw 31 Mar 05, 17:04:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak dostaje drgań przód - tył to chyba masz luzy na sterach, co ? Confused


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 31 Mar 05, 17:09:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie raczej o tym nie ma mowy to amortyzator bo czuje to widze i słysze jak jade, gdyż dzwięk wydobywający sie z amora przypomina mi coraz bardziej stare zawieszenie w Cinquecento Very Happy



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Czw 31 Mar 05, 17:14:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a używałeś go zgodnie z przeznaczeniem ? amora oczywiście Razz


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 31 Mar 05, 18:05:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja bym na Twoim miejscu nie ryzykował Exclamation Uważam, że lepiej mieć starego sztywniaka, niż ryzykować zdrowie ze zużytym amorem Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Bitus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6942 (98%)
Postów: 137


Post Czw 31 Mar 05, 19:14:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hehe, umiecie czlowieka pocieszyc... juz ladna jedynka z trzema zerami jest cyferka za_duza i nieosiagalna zapewne (chyba ze cos znajde na wakacje, choc problem w tym ze niezbyt moge wyjechac poza nasz cudowny kraj...) no ale nic Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Czw 31 Mar 05, 19:16:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

każdy ma ten problem... no co ?! mamy Ci powiedzieć żebyś kupił makrokesza za 299 ?! odradzam... Razz Wink zbieraj... zbieraj i cierpliwie czekaj...


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Bitus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6942 (98%)
Postów: 137


Post Czw 31 Mar 05, 19:43:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie no, makrokesa ma moj braciszek za 400 (z 800) i nawet nic bym mu nie zarzucil (ma nawet naklejki MOngoose`a) gdyby nie kaseta i wszystko dokoła - zamknięta, pedały jakoś tak dziwnie w nią wkręcane... wolę nie myśleć jak się coś złami, będzie jazda ('miejsce' na kasetę jest większe o sporo od standardowego) Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 31 Mar 05, 21:52:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba wiem o czym mówisz, mój qmpel ma takie cacko, jak by się coś zepsuło to trzeba piłować Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6986 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Czw 31 Mar 05, 22:39:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
Chyba wiem o czym mówisz, mój qmpel ma takie cacko, jak by się coś zepsuło to trzeba piłować Very Happy


sa klucze ktorymi mozna to "cos" zdjac .. Smile


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 31 Mar 05, 22:52:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fr33 napisał:
sa klucze ktorymi mozna to "cos" zdjac .. Smile


chyba zgiąć Laughing Twisted Evil



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 31 Mar 05, 22:56:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No nie wiem czy tak zdjąć Very Happy
Tam cały korbowód wygląda jakby był z jednego kawałka Neutral więc rozebrać to trochę cieżko, a nawet jeśli się uda to chyba nie ma sensu tego z powrotem zakładać Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sob 02 Kwi 05, 13:56:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

taki rower jest prawie jedno-częściowy... jak się coś zepsuje albo złamie to kupujesz nowy rower Razz


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Bitus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6942 (98%)
Postów: 137


Post Sob 02 Kwi 05, 14:18:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No zalezy... jak sie rurka przy pedale zlamie to zawsze mozna spawac Laughing ... i nie trzeba sie zastanawaic jak nasmarowac wnetrze bo sie do nie go nie da dostac.... Zastanawai mnie ejdno - pedaly sa wkrecane do tej 'puszki' wiec... jak mocno trzeba zadzialac aby sie nagle toto zaczelo odkrecac :lol:


a wracajac do tematu 'pochwale' sie tym czyms co aspiruje u mnie do miana amortyzatora mimo tego,z e na calkiem malych dziurachmozna odczuc jak sie nagle skok armoka konczy Confused
http://members.lycos.co.uk/bitus/amor.jpg

zdjecie ciut niewyrazne, ale coz, wczoraj nastawieni bylismy z Jackiem na koszulki a nie rowery i tylko tyle udalo mi sie wyciac z fotki na ktorej akurat cos wiecej z roweru jest widac Cool ... nice amorek, prawda? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 02 Kwi 05, 14:36:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nic tam niue widze, więć ciężko mi powiedzieć co to jest Question Widzę tylko, że amorek Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Bitus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6942 (98%)
Postów: 137


Post Sob 02 Kwi 05, 14:49:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiem wiem Laughing ... przy najblizszej okazji zrobie fotki samego rowerku, wtedy bedzie mozna mi doradzac... złomowanie Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 02 Kwi 05, 19:44:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli jest aż tak źle Question Neutral Może faktycznie lepiej złomować, a może warto zainwestować i jeszcze mały remoncik Very Happy Cięzko mi doradzić - musisz się dobrze zastanowić i wybrać co wolisz Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Bitus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6942 (98%)
Postów: 137


Post Sob 02 Kwi 05, 20:35:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hm, ja tam za bardzo w amorku wad nie widze poza... wiekiem (3-4lata) oraz jakoscia ktora od poczatku nie byla najwyzszych lotow... hm, jak jutro uda mi sie zrobic fotki komórką (niestety nie moja tylko siostry) to ocenicie choc... tak cxzy siak jezdzic na nim bede poki sie nei rozpadnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 02 Kwi 05, 21:20:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko, żeby Ci niespodzianki nie zrobił Neutral Bo chyba byś nie chciał, żeby Ci się rozsypał jak będziesz kilkadziesiąt kilometrów od domu Very Happy albo jak będziesz zjeżdzał z jakiejś fajniej górki Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Bitus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6942 (98%)
Postów: 137


Post Sob 02 Kwi 05, 21:33:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kraksa jakos na mnie wrazenia nie robi... powrot do domu pieszo juz tak (no, ale zawsze mozna jechac 'swieca' Wink ) ... Tak mi sie wydaje ze po zeszlorocznym locie nad kierownica (zatrzymalem sie na bachorze i rowerku majac 40km/h) i wyladowaniu na chodniku to co najwyzej obdarc mialbym wiecej... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Czw 05 Kwi 12, 19:57:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj zauważyłem, że mam lekki luz w amortyzatorze (RS Reba), użytkuję go ok pół roku. Ponieważ kupiłem go na Allegro nie chce mi się bawic w odsyłanie zanim się nie skonsultuję z kimś kto się na tym zna.
Stąd moje pytanie. Czy można to zbagatelizowac lub ewentualnie oddac do serwisu w Czewie, czy jednak może się ów luz powiększac z powodu wady fabrycznej?


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 06 Kwi 12, 7:10:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Im dłużej będziesz czekał tym koszty naprawy mogą być wyższe, od razu wyślij (jeśli masz gwarancję bo bez gwarancji nasze serwisy sobie poradzą)


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Pią 06 Kwi 12, 12:42:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A nie wiesz który element może w takim wypadku szwankowac i ile na jakie ewentualnie (gdybym nie wysyłał) koszty się nastawić?


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4670 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Pią 06 Kwi 12, 19:07:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Golenie albo ślizgi.Możliwe, że syf dostał się pod uszczelki i wytarł golenie z teflonu, przez co zmniejszyła się ich średnica.Jeśli chodzi o ślizgi to albo są wytłuczone, albo coś się stało z ich powłoką.Jeśli ślizgi to trzeba nabić je nowe koszt pewnie w okolicach 100zł, a jeśli golenie to znacznie więcej, bo razem z nimi trzeba zmienić koronę i rurkę sterową.Najgorzej jeśli powłoka teflonowa jest uszkodzona zarówno na ślizgach, jak i na goleniach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy