wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
tani lekki rower dla dziewczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pumbus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6552 (93%)
Postów: 86
Wiek: 40

Czewa - Jasna Góra

Post Sro 26 Sty 11, 22:05:23     tani lekki rower dla dziewczyny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich

Zamierzam złożyć rower i chcę aby spełniał poniższe kryteria:
- bikerka 170cm 50kg
- koła 26"
- waga roweru możliwie mała
- cena do 1000zł
- zastosowanie głównie miejskie

W związku z tym chciałbym się dowiedzieć jak odchudzić rower nie odchudzając portfela. Planuję złożyć na jakiejś ramie aluminiowej (np. http://www.bike-on.pl/product.php?id=6468&id_categories=107&namek=rama_Accent_Parana) , wsadzić semislicki 1.7", V-ki, możliwie lekki i tani suntour z przodu.
Czy ktoś już składał coś podobnego? Czy da się w tej cenie złożyć coś sensownego? Czy może najlepiej kupić używkę za ok 500zł i wymienić w niej ramę i ew. kilka pierdół? Wszystkie komentarze i sugestie mile widziane.

DODANE:
co myślicie o takim zestawieniu
http://www.dobresklepyrowerowe.pl/?menu=przedsprzedaz&id=3088
http://www.dobresklepyrowerowe.pl/?menu=czesci&id=2051
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7011 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 27 Sty 11, 0:38:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak chcesz coś lekkiego w cenie ok 1000 zł to wybór ram masz nienajgorszy, niestety za lekki amor musisz zapłacić więcej ....


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6672 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 27 Sty 11, 19:50:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lekki rower za +/-1000 zł nie może posiadać amortyzatora,bo wtedy albo nie jest lekki albo nie kosztuje 1000 zł, a i jeszcze w kwestii ramy to proponował bym jednak coś z normalna(męską) górną rura z tym że wersje dla pań, taka rama będzie lżejsza ponieważ dzięki standardowej konstrukcji posiada większą sztywność, którą w przypadku "damki' osiąga się poprzez zwiększoną ilość materiału z tym że w tym przedziale cenowym i tak szału nie będzie
Cytat:
używkę za ok 500zł
to chyba tylko dla ramy a nie po to aby nią wymieniać


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
pumbus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6552 (93%)
Postów: 86
Wiek: 40

Czewa - Jasna Góra

Post Sob 29 Sty 11, 9:44:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
Jak chcesz coś lekkiego w cenie ok 1000 zł to wybór ram masz nienajgorszy, niestety za lekki amor musisz zapłacić więcej
To jest jedno z moich największych zmartwień.

blabla napisał:
proponował bym jednak coś z normalna(męską) górną rura z tym że wersje dla pań, taka rama będzie lżejsza ponieważ dzięki standardowej konstrukcji posiada większą sztywność, którą w przypadku "damki' osiąga się poprzez zwiększoną ilość materiału z tym że w tym przedziale cenowym i tak szału nie będzie
Bardzo cenna uwaga, dziękuję.

blabla napisał:
Cytat:
używkę za ok 500zł
to chyba tylko dla ramy a nie po to aby nią wymieniać
No właśnie niekoniecznie Wink Na allegro od czasu do czasu można znaleźć tanie ciężkie rowery na porządnym osprzęcie typu cro-mo na stx-rc za 300zł - w stanie wizualnie bardzo dobrym. Tyle, że odciąga mnie od tego fakt, że poza ramą do wymiany pójdzie też sztyca, mostek, stery, widelec, co upraszca się do tego że za 300zł kupuje używane koła, napęd i kierownice, których cena wydaje się być odwrotnie proporcjonalna do wagi.
A co do wagi, to ze wstępnych obliczeń wyszło mi że rower za 1220zł może ważyć do 10kg - co o tym myślicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6971 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 29 Sty 11, 10:44:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pumbus napisał:
do wymiany pójdzie też sztyca, mostek, stery, widelec

...obejma sztycy, możliwe że przednia prerzutka...

pumbus napisał:
rower za 1220zł może ważyć do 10kg

Bardzo ciekawa teoria. Wg mnie raczej nierealna, ale skoro zrobiłeś jakieś obliczenie to przedstaw tutaj rozpiskę - podebatujemy. Aczkolwiek wydaje mi się, że 1220 zł i waga do 10 kg to rzeczy wzajemnie się wykluczające.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5457 (77%)
Postów: 174


Post Sob 29 Sty 11, 10:52:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rok temu składałem szosę. W sumie wyniosła mnie ona ok 2500 - 3000 (dokładnie nie liczyłem). Po zakończeniu projektu podjechałem do Rafała i na wadze zobaczyłem 10,5 kg Shocked

Dodam, że jak sama nazwa wskazuje, szosa nie ma amorka tylko sztywny widelec. Ramę i widelec mam aluminiową, osprzęt to 100% Shimano 105, więc za 1220 zł śmiem twierdzić, że będzie ciężko złożyć rower do 10 kg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6971 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 29 Sty 11, 11:06:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisałem wcześniej - nierealne. Składałem rower MTB w wadze 9,5 kg w 2008. Wiem jakie to koszty. Czytałem o złożeniu rowerów poniżej 10 kg z okazyjnych cenowo części wyszukiwanych miesiącami w necie, ale nawet w tym przypadku koszt złożenia zaczynał się do dwójki...
Z doświadczenia wiem, że licząc wagę roweru czasem zapomina się o pewnych komponentach. Dla ułatwienia podam Ci pełen spis komponentów "robiących wagę" roweru. Powpisuj sobie obok Twoje wartości i wyjdzie waga "gołego" roweru (bez osprzętu typu licznik, koszyczek na bidon itp)
Rama:
Widelec:
Koło tył (obręcz, szprychy, nyple, piasta, opaska):
Korby:
Koło przód (obręcz, szprychy, nyple, piasta, opaska):
Opona tył:
Opona przód:
Hamulce:
Łańcuch:
Siodełko:
Pedały:
Kaseta:
Przerzutka tył:
Sztyca:
Klamki:
Linki i pancerze:
Manetki:
Kierownica:
Przerzutka przód:
Dętka tył:
Dętka przód:
Mostek:
Środek suportu:
Stery:
Rogi:
Zacisk koła tył:
Zacisk koła przód:
Chwyty:
Zacisk sztycy:
Podkładki pod mostek:

Ułożenie komponentów takie, bo u mnie wychodzi taka kolejność od najcięższego do najlżejszego Very Happy


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6584 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Pon 31 Sty 11, 13:21:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast w zeszłym sezonie poskładałem szosę za 1800zł projekt jest u nas na forum, całość ważyła ok 9,5 kila. dodam, że połowa komponentów była nowa..
Szosa ma tańsze komponenty niż mtb, myślę że lekki i logiczny rower to tak ok 2000zł poskładany z okazjonalnie kupionych gratów lub typowo używany za ok 1500zł choć wtedy konfiguracja może nie odpowiadać w 100%.
Grunt to nieustannie śledzić allegro Smile
Czasem naprawdę można coś fajnego kupić za śmieszne pieniążki.
Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
elziomallo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5416 (77%)
Postów: 196

Śródmieście/Wrocław

Post Wto 01 Lut 11, 21:44:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje ostre za ~ 700zł wyszło 9,5 kg ale to się chyba nie liczy ;] Poniżej 1000 można wyrwać używki na deore albo lxie/slxie i będzie to z pewnością lepsza inwestycja niż nowy rower za ta kasę. Tylko trafić trzeba dobrze ;]


rower
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
pumbus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6552 (93%)
Postów: 86
Wiek: 40

Czewa - Jasna Góra

Post Sro 02 Lut 11, 9:24:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno do tej wagi nie doliczyłem pancerzy, zacisku sztycy, a wagi muszę widocznie przeliczyć już na dokładnie, bo to są szacunkowe obliczenia. Ale to po niedzieli najwcześniej, bo teraz mam nawał egzaminów i nie wiem jak się nazywam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy