wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Propozycje tras rowerowych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Rowerem do Azji
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sob 19 Wrz 09, 12:12:34     Rowerem do Azji Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zbliżają się następne wakacje letnie.Aby były udane trzeba wszystko wcześniej zaplanować no i zebrać środki... Złotówka słaba i wyprawy po Europie coraz droższe. Jest duży kraj którego słabsza waluta zachęca do wyjazdu. Kraj jest naprawdę spory , tak spory że rozpościera się na dwóch kontynentach. Jeszcze dwadzieścia lat temu rozpościerał się jeszcze bardziej ale przestał co jego obecni sąsiedzi przyjęli z ulgą. Mimo tych ustępstw terytorialnych pozostał nadal na pierwszym miejscu listy największych. W takich dużych krajach wiele rzeczy jest naj... , największe miasta, największe wieżowce, najsmaczniejsze hamburgery. W tym kraju też wiele rzeczy jest naj... Mają na przykład najbardziej po chińskich oryginalne litery,mają najszersze tory kolejowe,mają martwego wodza o którym mówią że on "wiecznie żywy", wódz ten ma pomnik /sama głowa / największy na świecie ,najwięcej na świecie piją wódki. W ich języku słowo wódka różni się w pisowni od naszego tylko brakiem małego przecinka co jest zupełnie bez znaczenia dla smaku a znacznie ułatwia zakupy. Języków w tym kraju używają wielu ale dominuje jeden podobny do naszego .Czasem bywa to mylące ! Na przykład wyraz S U T K I nie oznacza organu tak ulubionego przez niemowlęta i ... Bariera językowa szybko ustępuje w kontaktach z tubylcami, sprawia to napój o którym pisałem. Jednak lepiej uczyć się języka bo pamiętajcie "Pijanym rowerzystom STOP!" I tak od wódki doszliśmy do roweru a właściwie do rowerowego wyjazdu do Rosji . Co zwiedzić w tym największym kraju świata ? Ja proponuję wyjazd nad Bajkał.
http://angara.net/image/3529.jpg
Poczyniłem wstępne rozeznanie, mam przewodnik, zdobytą z trudem mapę
Bajkału i okolic ,czytałem o wyprawach innych... Sądzę że cztero lub sześcioosobowa ekipa z Częstochowy jest w stanie na przełomie czerwca i lipca 2010 roku zrealizować ten pomysł ! A czemu aż tylu uczestników ?
W rejonie Bajkału jest sporo niedżwiedzi a wieksza ilość uczestników gwarantuje że ktoś jednak powróci i na Forum opisze przebieg wyprawy. Z własnego doświadczenia wiem że znalezienie chętnych do wyjazdu do Rosji nie jest łatwe ale nie ma rzeczy niemożliwych. Czekam na przemyślane posty !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
ProPhet



Status: Offline
Dni: 5869 (83%)
Postów: 182

Olsztyn k/CZ-wy

Post Nie 20 Wrz 09, 12:16:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozumiem ze lwią część trasy pokonamy koleją transsyberyjską, jeśli koszta wyprawy będą na kieszeń studenta to jestem chętny. Musimy sie skontaktować w celu omówienia kosztorysu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Reklama
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Nie 20 Wrz 09, 21:00:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 20:50 20.09.2009 ----------

Wiza turystyczna- miesiąc. Można się starać się starać o dłuższą...
Wstępny plan: koleją do Moskwy, zwiedzanie miasta 1-2 dni, transybem do Irkucka a dalej rowerkami nad Bajkał, zwiedzanie najciekawszych i dostępnych rowerem miejsc. Nie wiem jak głęboka jest kieszeń studenta ale sądzę że przez 8 miesięcy można zebrać kasę potrzebną na ten jak sądzę niskobudżetowy wyjazd. Wyjazd koniec czerwca -lipiec potem noce mogą być chłodne...

---------- 21:00 ----------

Koszty sztywne których nie da się zmniejszyć to : wizy, ubezpieczenie, bilety kolejowe /zamawiając wcześniej można wybrać tańsze pociągi ,wagon oczywiście plackartnyj Very Happy /. Pozostałe koszty to niestety niewiadoma... Ceny jedzenia w Rosji nie są duże, a picia to już zupełnie małe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 04 Lis 09, 23:00:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 22:51 04.11.2009 ----------

Fludi wywołał temat Rosja Very Happy Chciałem odpowiedzieć po rosyjsku ale shouhbox nie przyjmuje cyrylicy więc piszę tu. Как их не любить ?
Jechałem w Petersburgu metrem z Rosjaninem którego odwiedzałem. W pewnej chwili Andriej kazał mi patrzyć przez okno . Pociąg przejechał przez słabo oświetloną stację na peronach której nie było ludzi .
Dlaczego się nie zatrzymał ? Andriej wyjaśnił że parę lat wcześniej wybudowano
nowoczesną stację ale zapomniano o wybudowaniu wyjścia na górę !
W pierwszych dniach pobytu ten wielki kraj denerwuje, drażni, zaskakuje...
Po paru dniach już się tak nie denerwujemy i mówimy machając ręką ...нечего ! И потому я еду там вторый раэ !

U Piotrusia który naprawdę był wielki miał ponad 2 m wzrostu. Rosjanie nie lubią tego pomnika bo przedstawia ich ulubionego cara Piotra I Wielkiego
w zbyt naturalistyczny sposób jakoś nie bardzo pasujący do jego dokonań.
http://foto.onet.pl/7fkoy,n0wwowgesok4,k8xsk

Ryby po prostu nie brały...
http://foto.onet.pl/7fkoy,n0wwowgesok4,k8xsk

Ето Россия !!!

---------- 23:00 ----------

http://foto.onet.pl/7fkoy,n0wwowgesok4,k8xsk,u.html#k8y86
pomyliłem, tu jest wędkarz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Czw 20 Maj 10, 10:43:26     Poszukiwany... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

18 czerwca -18 lipca rowerem nad Bajkał i do żródeł Leny.
Mam wizy /białoruską tranzytową i rosyjską , bilety na "transsyba", załatwiony darmowy nocleg /2 dni/ w Moskwie i Irkucku, mapy, sprzęt biwakowy, przerobiony na nadbajkalskie drogi rower. Wszystko gotowe...Niestety okazało się że kolega z którym planowałem wyjazd nie może jechać !
Jeśli ktoś się szybko zdecyduje to jest szansa zakupu biletu i wyrobienia obu wiz. Koszt biletów i wiz 1900zł. /wiad. na GG/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 18 Cze 10, 21:53:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nikt się nie zdecydował .Dzisiaj ruszam... Zabrałem maść na niedżwiedzie !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 18 Cze 10, 22:03:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzymam kciuki za Ciebie i całą wyprawę!

Z niecierpliwością czekam już na Twój powrót i na kolejne, nowe opowieści.

powodzenia Exclamation


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
anwi Kobieta



Status: Offline
Dni: 5354 (76%)
Postów: 122
Wiek: 69


Post Sob 19 Cze 10, 12:10:46     Bajkał Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powodzenia! Czekamy na wspaniałą relację!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
scottmaniak Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5019 (71%)
Postów: 3

Poraj

Post Czw 01 Lip 10, 14:07:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale czad!!! Napisz jak wrocisz. Oby masc zadzialala Smile


MTB - Moj Tajny Bog
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 02 Lip 10, 13:23:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ! Dzisiaj dorwalem sie dzieki uprzejmosci Rosjanina do internetu. Co tu duzo pisac... jest ciezko ale super. pogoda w kratke raz leje raz upal. Planowanie tras w Rosji w/g mapy to porazka , nie te odleglosci , nie te nawierzchnie. Rower plucze z blota w strumieniach i dokrecam nakretki... Bajkal majestatyczny, ogromny. Ludzie bardzo uprzejmi i chetni do pomocy.Imieniny obchodzilem w pociagu ,bylo wesolo.. Jazda rowerem po Moskwie bardzo niebezpieczna, rowerzystow tam b. malo. W Irkucku spotkalem wiecej rowerzystow, ostrzegali przed jazda obrana trasa i mieli racje...Musze konczyc, jade w kierunku przeprawy na bajkalska wyspe Olchon. Dziekuje za zyczenia SMSowe nie odpowierdzialem bo czesto brak zasiegu i mozliwosci podladowania telefonu.Zaraz rozbijam namiot bo u mnie juz 20:30...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
krzara Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5416 (77%)
Postów: 742
Wiek: 71

Częstochowa

Post Sro 21 Lip 10, 7:07:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gorąco witam Cię Januszu po powrocie.
Gdybym wiedział kiedy wrócisz byłyby kwiaty (czytaj połówka) na dworcu.
Podziw, szacun, graty.
Do zoba, oby na GO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
krzara Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5416 (77%)
Postów: 742
Wiek: 71

Częstochowa

Post Pon 26 Lip 10, 18:07:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Janusz, nie mogę dczekać się relacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 27 Lip 10, 7:06:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Albo chociaż fotek


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 28 Lip 10, 20:39:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę zdjęć z samotnej wyprawy na Syberię /Bajkał/ 18czerwca -21 lipca 2010 r
http://foto.onet.pl/7fkoy,kwwbcg6sw8ws,ocglo

http://foto.onet.pl/7fkoy,kwwbcg6sw8ws,u.html
Działa tylko pokaz slajdów... Trzeba nacisnąć >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 29 Lip 10, 7:19:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niezłe, za Bajkałem są jakieś góry, da się po nich jeździć?


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Czw 29 Lip 10, 10:48:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"...Na północno-zachodnim brzegu znajdują się Góry Bajkalskie o wysokości do 2572 m n.p.m.(Góra Czerskiego). Na południowy zachód od nich, wzdłuż zachodniego brzegu jeziora ciągną się Góry Przymorskie. Na brzegu północno-wschodnim znajdują się Góry Barguzińskie sięgające 2841 m n.p.m.Pik Bajkał, od których na południowy zachód ciągnie się pasmo Ulan-Burgasy. Natomiast od strony południowo-wschodniej nad jeziorem wznosi się pasmo Chamar-Daban ..." wiadomości pochodzą z portalu, z którego wiedzę czerpie prezydent elekt Smile


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Czw 29 Lip 10, 11:17:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cały Bajkał otaczają góry...Nasza europejska skala nie bardzo pasuje do Syberii, sam Bajkał ma 670 km długości.W górach nie istnieją oznakowane szlaki piesze czy rowerowe. Łatwo zabłądzić,można przejechać dziesiątki kilometrów i nie spotkać człowieka,istnieje natomiast realne zagrożenie spotkania niedżwiedzia.Trzeba wozić ze sobą duże zapasy żarcia ,wody też bo ta z górskich strumieni po deszczu zmienia kolor i skład.Rosyjskich rowerzystów spotkałem na wyspie Olchon /100 km dlugości/ jechali na "góralach" z ogromnymi plecakami na plecach. z zazdrością oglądali moje sakwy...Nawet w atrakcyjnych turystycznie miejscach nie czeka na nas sklepik z napojami i lodami o zimnym piwku nie wspomnę. Trudno też szukać ochłody w Bajkale,brzegi wysokie,skaliste a jak już dotrzemy do wody to okazuje się lodowato zimna, jest czyściutka ale głęboka do 1600 m. Baza turystyczna dopiero się rozwija... Jechałem 120 km przez góry do turbazy prowadzonej przez Polaka i Rosjankę. W internecie oglądałem tą bazę przed wyjazdem a po przyjeżdzie na miejsce Buriatka poinformowała mnie że baza od 2 miesięcy nieczynna.Przespałem się w nieczynnej bani i pojechałem dalej. W Irkucku widziałem plakaty informujące o górskich zawodach rowerowych a więc można po górach pojeżdzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Propozycje tras rowerowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy