wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
"Genialne" pomysły na rozwój Masy Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MK Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6551 (93%)
Postów: 178
Wiek: 33

Częstochowa - Raków

Post Czw 15 Lip 10, 19:20:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Raczej nie masz długo prawa jazdy i chyba nie wiesza co w ogóle myśli kierowca gdy przez pół godz. przebija się przez Aleje odcinek który normalnie przebyłby szybciej na piechotę a np nie ma wyboru bo odwozi dziecko. Pomyśl jak bardzo jest zadowolony gdy dodatkowo wstrzyma go peleton rowerzystów.
Doskonale wiem co czuje, ale czy naprawdę około 40 min przejazd (w tym przez Aleje pewnie z 10 min trasą standard) RAZ w miesiącu i na dobrą sprawę 8 razy w roku jest tak denerwujący? Przecież termin każdej Masy jest znany i wcale nie trzeba akurat po 18 jeździć po śródmieściu. A jeśli już ktoś musi, to korona mu z głowy nie spadnie, jeżeli poczeka te 5 czy 10 min, lub pojedzie inną drogą.
Codzienne korki na Dąbrowskiego, Korczaka, Jana Pawła i okolicznych ulicach w godzinach 14-16 z pewnością są 100 razy bardziej wkurzające...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Gość







Post Czw 15 Lip 10, 20:02:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 19:51 15.07.2010 ----------

Tak jak powiedziałem, przejazd Masy wg możliwości w tym prawnych.

Kierowcą jestem z przymusu, a rowerzystą z zamiłowania. Z wyprawami rowerowymi wiąże niezapomniane wspomnienia których bym nie miał, gdyby nie rower.
Kierowcy słuchają radia a nie czytają plakatów i to jeszcze o rowerach i raczej nie są świadomi co ich czeka. A ja nie traciłbym czasu i energii na zmianę trasy Masy tylko po to żeby mi nie przeszkadzała, jeszcze się na nią nie natknąłem jako kierowca.

Referendum wyszło tylko po to żeby jakoś rozwiązać temat bez wchodzenia w pyskówkę. Nie ma nic gorszego niż dyskusja w której nie są uzywane merytoryczne argumenty a zaczyna chamówa.

Nie trzeba się udawać do Katowic żeby coś tam załatwić. A zezwolenie na przejazd DK1 w granicach Czewy wydaje MZD w Czewie, szkoda tylko że na DK1 jest zakaz ruchu rowerowego a tego już MZD nie przeskoczy, więc asfalt na DK1 można sobie wybić z głowy. Nie wiem jak tam wygląda kwestia bocznych uliczek i ścieżek rowerowych.

---------- 20:02 ----------

Trasę skate_style można pociągnąć na zawodzie pojechać wzdłuż DK1, by przesmykiem pod trasą przejechać nad Wartę w okolice więzienia
Powrót do góry
Reklama
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6902 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Czw 15 Lip 10, 21:00:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Racja , świetne pomysły kolega ma pierwszego dnia...czekamy na następne ulepszenia...do masy jeszcze pewnie ze 4 strony zapiszemy komentując twoje uwagi....nie wiem gdzie się kolega chował przez te 5 lat , ale jakbyś się ujawnił trochę wcześniej to pewnie już masa robiła by hepenningi po 12 godzin i jeździlibyśmy przynajmniej do Będzina...Sosnowca....albo i dalej...razem z małymi dzieciakami , starszymi osobami - dla których max. to 15km/h.

Bardzo proszę moderatora o wydzielenie osobnego tematu dla nowego kolegi , niech tam zamieszcza wszystkie swoje uwagi i spostrzeżenia , bo szkoda syf robić w kolejnym masowym temacie pisząc w kółko o niczym.


Ostatnio zmieniony przez piter dnia Czw 15 Lip 10, 21:02:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6975 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 15 Lip 10, 21:01:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stjack napisał:
Za pozostaniem Masy przy Sródmieściu
1. arekcana

Po pierwsze arektacana
Po drugie rozumiesz co czytasz? Z twoimi poglądami na temat Masy nie zgodzili się do tej pory trochę więcej osób niż tylko ja...
Ogarnij się chłopie i poczytaj co w temacie Masy w Częstochowie zostało prze te 51 edycji zrobione. Nie dotyczy to samych przejazdów Masowych. Całej otoczki: spotkań z policją i MZD, popularyzacji w mediach kwestii Masy i infrastruktury rowerowej, naszych akcjach... Zobacz jak wyglądała infrastruktura rowerowa w 2005 a jak wygląda dziś. No tak - samo się zrobiło...
Po trzecie jasne: wywalmy Masę do Dźbowa, Gnaszyna i Kiedrzyna - z całym szacunkiem dla tych dzielnic - i róbmy ją od 2:30 do 3:00 bo wtedy mniejszy ruch i nie będziemy przeszkadzać samochodom. Normalnie paranoja...
Po czwarte apel: kochani userzy dla własnego dobra pamiętajcie: nigdy nie dyskutujcie z ludźmi nie mającymi pojęcia o temacie w którym się wypowiadają.
Po piąte: walcz! organizuj alternatywną Masę na Północy, Mirowie i w Kusiętach. Idź na całość! Może wchłoniesz nawet krakowską... xD

Proszę wszystkich chcących Masy w centrum - jak sama nazwa wskazuje sercu miasta - o nie podejmowania dyskusji z tym panem. Ja już skończyłem.... I do następnej 53 Masy Krytycznej, która odbędzie się.... tak zgadliście: w Śródmieściu Laughing


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5961 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Czw 15 Lip 10, 21:28:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stjack napisał:
[...] ostatnią rzeczą jakiej pragnę przejeżdżając samochodem przez i tak już zatłoczone centrum są dodatkowe utrudnienia w ruchu, a grupa je powodująca raczej nie będzie liczyła nie moją przychylność.


Kolego stjack - tym zdaniem zaopiniowałeś siebie... Przepraszam, ale dla mnie ostatnią rzeczą, na którą będę liczył jadąc rowerem, to jest twoja przychylność.

To tyle. Proponuję nie zgrzytać zębami, tylko przyjechać na Masę! Wszelkie wątpliwości co to słuszności dalszej dysputy rozwiewa punkt czwarty z wypowiedzi mojego szanownego przedmówcy.

Pozdrawiam rowerowo! Wink


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6930 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 15 Lip 10, 21:34:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stjack napisał:
Nie trzeba się udawać do Katowic żeby coś tam załatwić. A zezwolenie na przejazd DK1 w granicach Czewy wydaje MZD w Czewie, szkoda tylko że na DK1 jest zakaz ruchu rowerowego a tego już MZD nie przeskoczy, więc asfalt na DK1 można sobie wybić z głowy. Nie wiem jak tam wygląda kwestia bocznych uliczek i ścieżek rowerowych.


Skoro tak uważasz to ok. Liczę na to, że pomożesz nam załatwić przejazd np. przez Jana Pawła na 54 Masę Krytyczną bez jeżdżenia do Katowic.

Masa Krytyczna nie ma na celu propagowania walorów krajoznawczych okolic ani być wycieczką rowerową po okolicy z kocykiem. Masa ma być pewnym symbolem do innych działań i naszą "odznaką" w kontaktach z twardogłowymi i innymi zatwardziałymi przeciwnikami rowerów i alternatywnych pomysłów na transport w mieście. Zawsze ostatni piątek miesiąca, zawsze godz. 18, zawsze pl. Biegańskiego i zawsze korki, ale rowerowe.

Jest takie coś jak "Dzień bez samochodu", "Wiosna rowerów" itd - spróbuj na tym polu wprowadzić swoje innowacje - organizatorzy tych imprez z pewnością potrzebują takich osób jak Ty - i nawet to co proponujesz pasuje do tych wydarzeń. Masa Krytyczna jest ściśle zdefiniowana i zmiana jej formuły nie wchodzi w grę. A trasy przejazdu są wypadkową wielu czynników, z którymi Ty się jednak nie zgadzasz, ale zapewniam Cię, że Twój sprzeciw wynika jedynie z niewiedzy o stanie rzeczywistym.

Kończąc, pozdrawiam.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Gość







Post Czw 15 Lip 10, 23:06:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas
Widziałeś może na w alei JP przekreślony rowerek, wiesz co on znaczy?
W różnych urzędach załatwiłem sprawy nie do ruszenia a Ty chyba nie czujesz niuansów prawnych. I proszę nie wyciągaj więcej mojego nicka na forum w kwestii pomocy, tak jak wspomniałem poważne ustalenia tylko na PW.

Dla użytkowników drogi nie ma znaczenia czy drogę zagrodzi mu pielgrzymka, konwój samochodów, czy Masa i w żadnym wypadku dodatkowy postój nie przynosi zachwytu a mimo to się ustępuje. Niemniej celowe utrudnianie ruchu trąci Lepperyzmem. Wielokrotnie zdarzało mi się przyblokować drogę kierowcom bo nie było innego wyjścia, nie raz pomagałem rowerzystom.
Więc Sebiq źle mnie oceniasz.

Poza tym wszystko już zostało powiedziane.
Życzę dużo szczęścia częstochowskiej Masie , będzie BARDZO potrzebne z takim niemrawym/sceptycznym podejściem.
I pozdrawiam serdecznie,
Powrót do góry
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6930 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 15 Lip 10, 23:50:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stjack napisał:
Lukas
Widziałeś może na w alei JP przekreślony rowerek, wiesz co on znaczy?
W różnych urzędach załatwiłem sprawy nie do ruszenia a Ty chyba nie czujesz niuansów prawnych. I proszę nie wyciągaj więcej mojego nicka na forum w kwestii pomocy, tak jak wspomniałem poważne ustalenia tylko na PW.


Jesteś tutaj jeden dzień, sam wyciągnąłeś temat i teraz prosisz żeby Cię nie wyciągać nigdzie na forum - ja nie chcę Twojej pomocy - ja napisałem Ci tylko gdzie możesz zrealizować swoje pomysły jeśli Ci na nich faktycznie zależy.

Wiem także co oznacza przekreślony rowerek, ale nie wiem czy ma on również zastosowanie podczas przejeżdżania daną ulicą prostopadle przez skrzyżowanie z inną ulicą? Jak sądzisz? Bo mi się wydaje, że nie i sądzę, że przywołałeś ten zakaz zupełnie niepotrzebnie - ale tak jak pisałem wcześniej - z czystej niewiedzy i braku rozeznania w temacie. Częstochowska Policja nie zezwala na pokonywanie takich skrzyżowań bez zgody Komendy Wojewódzkiej i koniec kropka. Jak umiesz załatwić taką zgodę na piśmie to zgłoś się do organizatora Masy Krytycznej, zaproponuj pomoc w tej sprawie "nie do ruszenia" i skończmy tę dyskusję, bo od samego pisania postów jeszcze nikt niczego nie osiągnął. Masa dzięki temu pojedzie na Północ, a my w radości zamilkniemy i potem jeszcze pojedziemy to opić.

A od robienia hałasu i samego mamrotania są politycy, radni i reszta tego typu chlorów.

pozdr i dla mnie EOT.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5258 (74%)
Postów: 251


Post Pią 16 Lip 10, 0:03:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stjack napisał:
Lukas
Widziałeś może na w alei JP przekreślony rowerek, wiesz co on znaczy?

Proponuję zapoznać się z prawem o ruchu drogowym (art. 33. pkt 1)
Z tego co pamiętam - drogi rowerowe biegną wzdłuż całej bądź prawie całej Al. J.P. II i nie sądzę abyśmy dostali pozwolenie na przejazd ulicą - podobna sytuacja miała miejsce jak jechaliśmy AK (trzeba było zjechać z ulicy na drogę dla rowerów)


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6676 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pią 16 Lip 10, 0:23:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeszcze ja,ja chce się wypowiedzieć bo przecież czytać się tych bzdur nie da
ja proponuje pojechać po bandzie i zorganizować masę trasą giga orbity proponowanej przez krzarę a co, to będzie dopiero happening taki ok 300 kilometrowy. drogi kolego stjack nie wiesz czym jest masa, nie rozumiesz lub nie chcesz rozumieć jej celów, założeń i istoty. parę osób wcześniej próbowało Ci to wyjaśnić ale niestety nie dociera

stjack napisał:
Życzę dużo szczęścia częstochowskiej Masie , będzie BARDZO potrzebne z takim niemrawym/sceptycznym podejściem

nie potrzebnie silisz się na tani sarkazm, nie jesteś pierwszym i pewnie nie ostatnim użytkownikiem forum, któremu wydaje się , że jest superbożeekstraświetny , że może wszystko, bo ma głowę nabitą "niuansami prawnymi", tylko widzisz problem z wami jest taki , że nie macie pojęcia o czym piszecie. cale szczęście masa opiera się takim reformatorom i mimo ich powątpiewania w jej przyszłość radzi sobie całkiem dobrze.
aaa i na koniec mimo wszystko serdecznie zapraszam na najbliższą masę, jak będziesz miał ochotę podyskutować to podjedź po prostu , do kogoś kto obstawia przejazd lub zajmuje się innymi sprawami organizacyjnymi chętnie posłuchamy np. jaki masz pomysł na ominięcie uzgodnień w Katowicach pozwoleń na poruszanie się kolumny na drogach podlegających zarządowi dróg wojewódzkich, ewentualnie generalnej dyrekcji dróg


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7014 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 16 Lip 10, 2:24:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mega zmęczony po całym ciężkim dniu mocno poprawiłem sobie humor czytając ten temat.
Stjack Exclamation jesteś "miszczem" Twoje pomysły są pierwszorzędne. W związku z nimi mam do Ciebie wielką prośbę, jak już Dźbów, Gnaszyn, Wyczerpy i inne dzielnice poznają "ideę" Masy chciałbym aby przejazd dotarł do Poraja i dalej, Masłońskie, ŻL i oczywiście Myszków. Tam sporo ludzi jeździ na rowerach i myślę, że naprawdę można liczyć, że przyłączą się do nas podczas przejazdu. Myślę, że DK1 po drodze to nie problem, jakoś zgodę się załatwi.
Liczę na Twoją pomoc i wsparcie i pozdrawiam ...




© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Gość







Post Pią 16 Lip 10, 7:01:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nadinterpretacja. Marnujesz wyobraźnie na fantazjowanie a tam jest temat "53 Masa Krytyczna " głodny twojej inwencji.
Skoro moja wizja się nie przyjęła, przez niektórych została w całości przekreślona i w prostacki sposób wycięta to po co dalej bić pianę, z tego pożytku nie będzie.
Skoro wyjazd Masy ze Śródmieścia okazuje się problemem, to niech w nim pozostanie.
Teraz trzeba się wypowiedzieć o Masie 53, bo meritum jakoś mizernie się rozwija.

Pozdr,
EOT
stjack napisał:
...i w prostacki sposób wycięta...

Moderowany przez arektacana:
Oj nieładnie. Zaczyna się obrażanie. Nie widziałem tu żadnych prostackich zachowań, więc proszę o powściągliwość przy wypisywaniu takich opinii.
Powrót do góry
Galeria użytkownika
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6986 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 16 Lip 10, 7:35:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O kurna, nowy filozof teoretyk :/ ilu to już ich było? Ciekawe kiedy powstanie nowe forum tudzież syndrom odrzucenia i wypisania. Twisted Evil


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Gość







Post Pią 16 Lip 10, 14:31:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli wycięcie niewygodnej dla niektórych dysputy w osobny temat nie jest prostactwem, to kajam się i padając do stóp przepraszam.
Moderowany przez arektacana:
Temat został wydzielony ponieważ nie dotyczył 53 Masy Krytycznej. Trasa tejże została już zatwierdzona i nie podlega zmianie. Aha... i nie "niewygodnej dla niektórych" tylko nieakceptowalnej dla większości.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 16 Lip 10, 15:52:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Galeria użytkownika
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7014 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 16 Lip 10, 15:14:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie przejmuj się, że Cie wycieli, i ciesz się że stało się to teraz ...
Jesteśmy z Tobą ... choć sms'ów wysyłać nie będziemy ...


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6975 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 16 Lip 10, 15:31:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ponawiam apel: NIE DYSKUTUJ Z LAIKIEM.



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Gość







Post Pią 16 Lip 10, 16:02:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wycięto temat nie mnie, okazując ile interesują Was głosy które się w nim pojawiły, również te dotyczące 53masy.
SMSów nie piszcie, i tak nie mam telefonu

PS
Drodzy praktycy skoro już rorprwiliście się z tym tematem to weźcie się w końcu do roboty, bo "53 masa krytyczna" milczy a kropelki które miały skruszyć beton mogą prędzej wyschnąć.

Najwyższy czas skończyć do niczego już nie prowadzącą dyskusje.
Powrót do góry
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6413 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 23 Lip 10, 22:08:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak tu sobie czytam po miesięcznej przerwie posty i trafiłem na temat "Genialne pomysły na rozwój Masy. Ja tam niuansów prawnych nie czuję tak jak stjack ale jeden jego pomysł bardzo mi się spodobał. Stjack pisze cyt.
Uczestnicy dla których cały dystans byłby za długi, mogą się zebrać i agitować w miejscu eventu by później zrobić połowę. koniec cyt. Ja mogę agitować w miejscu eventu i nie tylko ,póżniej zrobić połowę żeby jeszcze mocniej agitować! W miłym towarzystwie mogę zrobić jeszcze jedną połowę i agitować na siedząco.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy