wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Łańcuch] [porady] Sposób na łańcuch Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 17 Gru 06, 11:06:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
wyczyściłem cały rower wodą pod mega ciśnieniem. Efekt pioprunujący!!! Napęd błyszczy jakby był nowy!!! Cały rower aż lśni!!! Naprawdę polecam!!!


W kwestii tej myjki małe sprostowanie: Jak z każdą rzeczą tu też nie można przesadzać. Stosujcie to mycie w przypadkach extremalnych, czyli w takich, gdy rower jest już tak usyfiony, że Wam ręce opadają. Unikjcie mycia "bo będzie fajnie wygladał". Kategorycznie unikajcie kierowania strumienia wody pod tak wysokim ciśnieniem na miejsca typu stery czy piasty - zwłaszcza w okolicach osi i uszczelnień. Może to spowodować wypłukanie smaru i zastąpienie go wodą. Nie muszę mówić czym może się to skończyć np. dla mechanizmu piasty...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
mrmarino



Status: Offline
Dni: 6226 (88%)
Postów: 52


Post Sro 21 Mar 07, 20:17:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na poczatku napisze ze nie testowalem tego osobiscie ale:

pily lancuchowe pracuja w ciezkich warunkach ... napewno obciazenia sa duze i tarcie itd itp ... na innych forach sa osoby ktore tesotowaly smar do takich lancuchow ... koszt w macro to ok 10~12 zl za litr tego specyfiku ... porownuja gestosc i jakosc do finish line cross country ...

testowalem rozne, na suche mokre i nie wiem co tam jeszcze:
WHITE LIGHTNING
FINISH LINE
jakos tylko drogie sa i wiecej plusow nie widze ... jak smarowidlo na suche warunki to wystarcza na 60 km przy 120 lancuch kwiczy jak prosie ... jak na mokre a jedziesz po suchym to syfu pelno na wszystkim ...

takze koncze ostatnia flaszke finish'a i kupuje smar do pil ... jesli i tak ma byc brudny to niech bedzie brudny taniej


podstawowe zasady higieny sa takie, ze jak sie wchodzi to sie puka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pią 23 Mar 07, 1:54:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm...mam smar do pił bo mamy piłę spalinową, ale nie testowałem tego na łańcuchu rowerowym, piła nie nie łapie syfu podczas cięcia gdyż jest na okrągło smarowana ze zbiornika, zastanawiające bo łańcuch rowerowy nie ma zbiorniczka Very Happy w sumie to sprawdzę Wink



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Budyń Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6418 (91%)
Postów: 5
Wiek: 36


Post Pią 23 Mar 07, 11:24:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od paru dni jeżdżę na oleju do pił, przejechałem na nim dopiero około 35km.Narazie trzyma się dobrze i nie łapie za dużo syfu.Jak przejadę na nim trochę więcej to napisze jak się sprawdza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 23 Mar 07, 17:35:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

JA powiem szczerze, że nie wiem, czy do końca jest sens cudować z jakimiś innymi rozwiązaniami, ja używam do smarowania Pedros'a Syn Lube, opakowanie w cenie ok 15 zł kupiłem chyba ze dwa lata temu, i jeszcze go nie skończyłem, fakt, nie smaruję tak często jak niektórzy zalecają, bo w zależności od warunków w jakich jeżdżę, ale nie zmienia to faktu, że te środki są dość wydajne, a nawet kupno jednego opakowania na rok, to wychodzi niewiele ponad złotówkę miesięcznie, czy to tak dużo Question a pamiętać trzeba, że są to środki produkowane specjalnie do rowerów a nie jakieś zastępcze ...
Fakt w piłach łańcuch na pewno musi znosić duże obciążenia, ale tam jest inny system smarowania i inna charakterystyka pracy, dlatego też być może na inne właściwości położono nacisk przy produkcji i projektowaniu.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 23 Kwi 08, 9:23:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej

możecie mi podpowiedzieć jak rozpiąć spinkę w łańcuchu?

Wczoraj się z tym męczyłem i oprócz brudnych i obolałych łap niczego nie osiągnąłem.. siedzi jak przyspawana ;/

Macie jakiś dobry i skuteczny sposób?

Mam łańcuch SRAM PC30, spinka srebrna.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7044 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Sro 23 Kwi 08, 10:10:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a nie mowilem ze najlepsze sa spinki connexa Cool jezeli masz spinke to powinienes recznie nia rozpiac tak bynajmniej ja mam z conexem, bierzesz w lapki dwa konce lancucha tuz przed spinka i j zbilzasz je do siebie po czym lanuch powinien byc rozpiety...Wink




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6356 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 23 Kwi 08, 11:27:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

żeby szybko rozpiąć spinkę srama, trzeba ją najpierw trochę ścisnąć palcami i wtedy sie wszystko ładnie rozchodzi.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 23 Kwi 08, 21:18:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

damzac - uwierz mi - próbowałem tak z całych sił i nic Smile

o tych spinkach o których piszesz właśnie wyczytałem wczoraj na necie - podobno tak łatwo schodzi, że ludzie aż się dziwią.. hmm. Rozpina Ci się podczas jazdy?

magnum - wiesz, dzięki za radę - skoro tak mówisz to spróbuję ją ścisnąć i może to u mnie coś pomoże. Jak to nic nie da to poszukam drugiej pary kombinerek... Chodzi o to, że to będzie pierwsze jej zdejmowanie od hmm 2 sezonów, więc może za bardzo zasyfiona jest albo co o_o


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6356 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 23 Kwi 08, 21:26:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak zasyfiona to potraktuj to WD40 i będzie ok.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7044 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Sro 23 Kwi 08, 21:47:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
o tych spinkach o których piszesz właśnie wyczytałem wczoraj na necie - podobno tak łatwo schodzi, że ludzie aż się dziwią.. hmm. Rozpina Ci się podczas jazdy?


nie wiem czy jest taka mozliwosc zeby rozpiela sie podczas jazdy? po 6000km spinka jest uzywana zamiennie z lanuchem shimano i wippermana nic sie z nia do tej pory niedzialo [odpukac]
aha przekladanie jej z lancucha do lanuchca jest dziecinne proste - nawet taki laik rowerowy jak ja sobie z tym radzi to juz wiesz....Smile




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 24 Kwi 08, 8:48:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

magnum napisał:
żeby szybko rozpiąć spinkę srama, trzeba ją najpierw trochę ścisnąć palcami i wtedy sie wszystko ładnie rozchodzi.

dokładnie jak radzi magnum ściskasz ogniwo pośrodku i wszystko ładnie się rozkuwa, w mojej zimówce łańcucha już prawie nie było widać z pod warstwy rdzy i syfu i rozpieło się bez żadnego problemu - najlepiej poćwiczyć rozkuwanie na nowym czystym łańcuchu, potem nie ma z tym problemu i zamjmuje to tylko chwilkę.


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 25 Lis 09, 0:03:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie niektórym będzie śmierdziało reklamą, ale innym pewnie się przyda, miłego oglądania:

http://blogrowerowy.pl/newsletter/praktyczne-porady-finish-line/


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pon 04 Sty 10, 20:40:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://forumszosowe.org/viewtopic.php?t=4751&postdays=0&postorder=asc&start=135
Od czwartego postu od góry. Jak się ociepli i zmienię sprzęt na lepszy to wypróbuję.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
konarider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5061 (72%)
Postów: 112
Wiek: 42

Częstochowa - Lisiniec

Post Sob 03 Lip 10, 13:43:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja czyszczę najpierw myjką ciśnieniową dokładnie kasetę i łańcuch. Potem szczoteczka i jakiś płyn do mycia naczyń. Kiedyś używałem środka do mycia silników samochodowych- efekt rewelacja, Zero brudu smaru. Jeden minus - silnie żrący.

Odnośnie smarowideł . Od zawsze stosowałem rohloffa ale już mam dosyć tego czarnego syfu na kasecie , korbie i rolkach ( taka maź z kurzem chyba dość dobrze szlifuje wszystko ) .Z wydajnością to też różnie - u mnie po 50 km już słuchać łańcuch.
Tydzień temu zastosowałem pedrosa, po 40 km już "świerczał" .
Dzisiaj cały układ napędowy umyłem i posmaruje finish line zielonym zobaczymy co z tego będzie Smile

zrobiłem około 150 km po szutrach i lasach i zaczyna być słychać łańcuch - sprawdził się. Zostaje przy finish line .Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy