wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Drogi rowerowe - uwagi i sugestie do MZD w Częstochowie Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Czw 13 Maj 10, 10:09:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma sprawy, skoro większość będzie za "akcją donos" możemy to zrobić w ten sposób ale wiąże się to z mnóstwem roboty papierkowej.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 13 Maj 10, 12:13:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kombryg napisał:
Chciałbym się włączyć do dyskusji na temat "niepokojowych rozwiązań". Z doświadczenia wiem, że "przemoc rodzi przemoc". Spuszczanie powietrza z opon raczej zwiększy antagonizmy między kierowcami i rowerzystami, a przecież chodzi chyba o to żeby jedni mieli szacunek do drugich i odwrotnie.


Według mnie dyskusja bezcelowa, zresztą była już poruszana niejednokrotnie. Rozwiązania pokojowe nie przynoszą większego efektu.
Na policję i strażników można czekać godzinami, szczególnie w takich sprawach.

kombryg napisał:
"przemoc rodzi przemoc"


A chamstwo rodzi chamstwo, skoro oni nie potrafią uszanować pieszych i rowerzystów to niech nie będą zdziwieni, że My nie szanujemy ich. Stąd vlepki i spuszczanie powietrza.
Tyle w temacie z mojej strony.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Czw 13 Maj 10, 16:38:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kolega kombryg , dysponuje chyba nieograniczonym czasem....ja w tej sprawie dzwoniłem już na SM okoł 6-8 razy , ba ostatnio nawet "zawinąłem" radiowóz prosto ze skrzyżowania pod Żeromskiego , nas było-4 ,strażników-2 ...samochody chyba 4 spisali...była godz. 8....jak wracaliśmy z chłopakami z trasy to stało samochodów 12...czyli efekt zerowy. Nikogo siłą namawiać nie mam zamiaru - zabawa na pewno będzie przednia(zresztą to spuszczanie powietrza to już ostateczność) a pisanie postów o ogolonych karkach to już chyba lekka przesada , mająca na celu ewentualne zastraszenie potencjalnych chętnych do akcji . Kierowcy zorientują się bardzo szybko - tylko trzeba zrobić odpowiednie karteczki info. Zresztą możemy się przejść nawet do dyr. szkoły , żeby udostępnili im wjazd na boisko ale to i tak by pewnie nie pomogło.
Proponuję zorientować się w sobotę czy zajęcia są , a konkretnie umówić się na niedzielę na 8 - zobaczymy jak się to rozwiąże a następnie jakiś wypadzik za miasto celem odreagowania.
Zapraszam , też kombryg'a , zadzwonimy po straż miejską...a kolega będzie ich pilnował ,czy wszystkim wlepią mandaty , a jak coś przeoczą to mam nadzieję ,że spiszesz ich numery służbowe i odpowiednią notatkę wyślesz do jako skargę, mam nadzieję ,że wiesz gdzie...

pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Czw 13 Maj 10, 18:42:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Godzinę temu jechałem ścieżką wzdłuż ul. Dekabrystów, obok pawilonów. Oczywiście kilkanaście samochodów z ukosa zaparkowanych na chodniku i piesi siłą rzeczy na ścieżce - czyli standard.
Zauważyłem, że po drugiej stronie ulicy, na przystanku siedzą sobie pan i pani strażnicy miejscy, pewnie z okazji juwenaliów kazali im patrolować okolice.
Mówię, że jest taka i taka sytuacja a w odpowiedzi słyszę: "Proszę Pana, my wiemy, ciągle ktoś dzwoni i nawet dwa pisma w tej sprawie wpłynęły, ale co my zrobimy..." Confused - komentarz jest chyba zbędny.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Czw 13 Maj 10, 20:33:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio w Alejach widziałem pojazd Straży Miejskiej, parkowanie równoległe a on stoi ukośnie - na interwencji panowie byli? Jakoś śmiem wątpić. Nie chciało mi się zatrzymywać aby zrobić pamiątkowe zdjęcie. Piękny przykład dają "stróże prawa", więc jak wymagać od innych Evil or Very Mad


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Czw 13 Maj 10, 22:23:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

STi napisał:
"stróże prawa"

w państwie bezprawia ? A może raczej stróże bezprawia w państwie bezprawia. To już sensowniej brzmi Smile
Co do akcji "powietrze" to również sie pisze Smile ponda 20 lat mieszkałem naprzeciwko "Żeromskiego" i znam tą sytuacje bardzo dobrze. Mogę zabrać ze sobą kilka gwoździ do betonu - małe, czarne, ostre jak cholera i twarde , które można ( w ostateczności! ) użyć podkładając pod koła (sami sobie przebiją cofając) Smile jak i również kilka woreczków do pakowania/zamrażania żywności (szczegóły na miejscu Smile )


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sob 15 Maj 10, 10:41:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do akcji , to jeszcze się trochę wstrzymamy - postaram się w tym tyg. jakoś zasugerowac MZD-emowi ,że muszą tam wbic ten cholerny znak , którego brakuje i zamontowac słupki , dobrą rzeczą były by takie naklejki składające się z 50 drobniutkich kawałków , mógłby ktoś zrobic taki projekt?
Ewentualnych chętnych na taką akcję zapraszam na pw. - może to dogadamy w gronie "zdesperowanych" i po majowej masie "impreza dojdzie do skutku".


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
MK Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6526 (93%)
Postów: 178
Wiek: 33

Częstochowa - Raków

Post Pią 18 Cze 10, 22:50:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100618/POWIAT0104/916546093 Ciekawe czy kiedyś doczekamy się takich dróg rowerowych w naszym mieście?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy