wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[transport] Samochodewe bagażniki rowerowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 08 Sty 10, 12:50:36     [transport] Samochodewe bagażniki rowerowe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś ma doświadczenia z bagażnikami rowerowymi na hak? Wydaje się że to najlepsze rozwiązanie ale nigdy z takim nie jeździłem, no i delikatny problem jest taki że potrzebowałbym na 4 rowery a thule piekielnie drogie są.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Vieri Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5354 (76%)
Postów: 131
Wiek: 33

Częstochowa - Wyczerpy

Post Pią 08 Sty 10, 18:59:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuję to wszystkie popularne bagażniki na hak są właśnie na 3 sztuki, 4 są wyjątkami. Thule są warte swojej ceny. Mam porównanie między średniej klasy bagażnikiem dachowym Thule a zwykłym hipermarketowcem.. to niebo a ziemia.

Niby są takie cuda na alledrogo:
http://allegro.pl/item854368729_nowosc_solidny_bagaznik_na_hak_na_4_rowery.html
ale z tego co widzę na zdjęciach i wynika polityki firmy, że pozwolę sobie zacytować:
Cytat:
Rowery zamontowane w uchwycie prawdopodobnie będą zasłaniały tablicę rejestracyjną i światła.

* Zalecane jest dokupienie "tablicy ze światlami", doczepianej do ostatniego roweru. (inne nasze aukcje)
* Uchwyt jest wyposażony w standardową wtyczkę z 7 bolcami. Można dokupić adapter do gniazda na wtyczkę z 13 bolcami (inne nasze aukcje)
* W celu przewiezienia "damki", należy dokupić "adapter do damki" - (inne nasze aukcje)

więc z całego serduszka odradzam Very Happy Ogólnie konstrukcja tego cuda i wykonanie, wymieniwszy choćby śruby jako zabezpieczenie uchylania, widać domoróbkę.

Może coś takiego?:
http://allegro.pl/item869290245_bagaznik_na_hak_4_rowery_thule_9708_wyprzedaz.html
z tym, że i tutaj musisz liczyć się z koniecznością odpowiedniego zabezpieczenia widoczności świateł i tablicy, do tego musisz pamiętać o obowiązkowym podświetleniu tablicy.

Artykuły ponad 1000 zł chyba Cię nie interesują, więc o nich nie wspominam.
Ogólnie wybór bagażników na 4 rowery nie wygląda imponująco, ale wynika to z faktu, że dołożenie każdego kolejnego roweru stwarza problemy natury technologicznej.

Pozdrówko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 11 Sty 10, 8:22:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie interesują mnie takie powyżej 1000zł do 1500zł, ale sprawdzone żeby nie wyrzucić kasy w błoto. Jakoś nie wzbudzają mojego zaufania właśnie te na których wieszamy rower, sądzę że ramę można nieźle obedrzeć jak się będą bujać. Bardziej podchodzą mi platformowe na których stawiamy rower.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 13 Sty 10, 14:44:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Konkretnego typu niestety nie polecę ale Thule jest naprawdę warte swojej ceny. Co do wożenia rowerów na haku to jest to o wiele bardziej ekonomiczne niż na dachu, szczególnie samochodem typu combi. Do bagażnika przedstawianego w aukcji http://allegro.pl/item854368729_nowosc_solidny_bagaznik_na_hak_na_4_rowery.html musisz dokupić tablice ze światłami i miejscem na tablice rejestracyjną bo rowery zasłaniają zarówno tablice jak i światła. Poza tym nie wiem jak jeździsz ale niektórym przeszkadza brak widoczności w tylnej szybie oraz to, że przy cofaniu coś im "wystaje". Poza tym dowiedz się czy w momencie gdy ktoś wjedzie Ci w tył samochodu to czy jego oc pokryje koszty naprawy rowerów a to dość istotne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 23 Kwi 10, 22:40:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nowość. Polski wynalazek. Dość ciekawa koncepcja.
http://www.sagner.pl/index.html


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 23 Kwi 10, 23:04:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm samo mocowanie roweru do stelażu chyba jest mało przekonujące - moje piankowe gripy raczej by tego nie wytrzymały Wink

ale przy dachowaniu jest szansa wylądowania na kołach - dwóch Wink

na Warszawskiej jest sklep i serwis bagażników dachowych - tam za Thule (sam bagażnik bazowy) powiedziano mi 500zł o_o

Dachowy ma tę przewagę, że zimą można przewozić narty/deskę czyli 2 w 1.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5435 (77%)
Postów: 174


Post Nie 10 Kwi 16, 11:33:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odkopię trochę temat.. Czy macie jakieś sprawdzone bagażniki rowerowe na dach? Warto inwestować w Thule'a? Czy może na rynku pojawiło się coś równie solidnego za mniejsze pieniądze?

Rozglądam się za takowym bagażnikiem, ale w moim przypadku jedynie przewóz na dachu wchodzi w grę. A może ktoś ma na sprzedaż?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 10 Kwi 16, 14:42:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Posiadam od wielu lat dwa uchwyty Thule FreeRide 530 - lekkie, szybkie w montażu i stabilnie trzymają rower nie uszkadzając w nim nic. Dawałem za nie 175zł / szt. Teraz widzę, że jest nowszy model i kosztuje o blisko 100 zł więcej.

Ciekawa oferta z Krakowa:

http://allegro.pl/uchwyt-rowerowy-thule-freeride-530-uchwyty-i6115668674.html

Wychodzi 320zł z wysyłką, ale to jest zakup praktycznie na zawsze - uchtywy montujesz bez znaczenia jakie masz auto.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Nie 10 Kwi 16, 17:52:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fasol napisał:
Odkopię trochę temat.. Czy macie jakieś sprawdzone bagażniki rowerowe na dach? Warto inwestować w Thule'a? Czy może na rynku pojawiło się coś równie solidnego za mniejsze pieniądze?


Jak bedziesz korzystał często to raczej Thule. Ja mam 2 szt. Thule proRide i naprawdę nie żałuję. Z racji mojego karczemnego wzrostu przy wyższym aucie miałem mniejszy komfort mocowania roweru. Ten mój uchwyt ma pokrętło mocujące ramę roweru na wysokości dachu samochodu.




Ty jesteś sporo wyzszy więc u Ciebie odgrywa to mniejsza rolę, ale jakość thule naprawdę jest warta swojej ceny. Bardzo szybki montaż i demontaż na belkach bagażnikowych to kolejna zaleta.

Ta oferta od Lukasa jest bardzo sensowna


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5435 (77%)
Postów: 174


Post Nie 10 Kwi 16, 18:10:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Panowie! W takim bądź razie wezmę Thule'a
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6839 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Nie 10 Kwi 16, 18:15:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam trzy takie jak Wojtek i muszę przyznać że sprawują się świetnie. Nic tylko polecić!


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5435 (77%)
Postów: 174


Post Czw 21 Kwi 16, 20:34:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj pierwszy raz testowałem Thule'a. Potwierdzam - warto Smile Uchwyt mocuje się bardzo szybko, a i unieruchomienie roweru nie sprawia wiele trudności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 21 Kwi 16, 20:54:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niech Ci długo służy Wink Pamiętaj o wysokościach przy wjazdach np. do parkingów, o drzewach i o tym, aby nie wsadzać na dach upie***** rowerów zaraz po wyjeździe samochodu z myjni ;-D


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5435 (77%)
Postów: 174


Post Pią 22 Kwi 16, 8:28:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Będę pamiętał Very Happy najlepsze jest to, że mój rower wraz z bagażnikiem dachowym jest wyższy od mojego auta Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy