wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Propozycje tras rowerowych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Częstochowa - Poraj
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moniL



Status: Offline
Dni: 5381 (76%)
Postów: 2
Wiek: 33

Czę100chowa wyczerpy

Post Pon 27 Lip 09, 8:32:52     Częstochowa - Poraj Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam ochotę w jakiś wolny dzień wybrac się rowerem nad zalew k/Poraja ale zupełnie nie wiem jak można się tam dostac, czy jest jakiś szlak rowerowy albo ścieżka albo cokolwiek po czym mozna jechac a nie jest trasą szybkiego ruchu ani torami kolejowymi. A może ktoś już jechał? Bardzo proszę o podpowiedzi
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Away
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 27 Lip 09, 8:40:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście - Dębowcówka - niebieski szlak rowerowy. Zaczyna się przy pierwszym parkingu na drodze rowerowej do Olsztyna na Kręciwilku.

Super szlak. Na początku co prawda jest dość piaszczysto, ale potem już droga jest w dobrym stanie i naprawdę warto się tym szlakiem przejechać. Wyjeżdża się nim w Choroniu (świetny widok na Częstochowę, Zrębice i Olsztyn) - wjeżdża się na kuestę asfaltem. Następnie jedzie się koło kościoła w Choroniu w prawo na ostry i długi zjazd (uwaga - można rozwinąć duże prędkości, a potem jest znak STOP) - dalej prosto przez skrzyżowanie i na drugim skrzyżowaniu w prawo jedziemy już wprost na Poraj. Dojeżdża się do przejazdu kolejowego i ronda w Poraju - na rondzie w lewo i nad zbiornik.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
Fludi (usunięty)







Post Pon 27 Lip 09, 11:45:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chętnie koleżankę zaprowadzę Razz Tylko niech napisze kiedy, chce jechać Wink
Powrót do góry
tombike85 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5458 (77%)
Postów: 18
Wiek: 38

Brzeziny

Post Pon 27 Lip 09, 21:24:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie polecam kierowac sie na Choron chyba ze nasza rowerzystka lubi ostre podjazdy. Lepiej kierowac sie caly czas asfaltem do osin i tam przed przejazdem kolejowym skrecic w lewo. Jedzie sie wzdluz torow ( piaszczyscie ale znosnie a pozniej asfaltowa i praktycznie zero aut tylko te dojezdzajace do posesji) az do kolejnego przejazdu kolejowego i stamtad juz nad zalew glowna droga jakies 600m lub mozna bocznymi uliczkami tez o niklym natezeniu ruchu. Bardzo lubie te trase i conajmniej 2 razy w tygodniu staram sie nia przejechac. Jesli kolezanka lubi tez dluzsze dystanse to polecam objechac caly zbiornik dookola. W poludniowej czesci ( gdzie wplywa warta) zbiornik pokonuje sie fajnym waskim mostem . Bardzo przyjemna spokojna okolica Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Fludi (usunięty)







Post Pon 27 Lip 09, 23:08:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o_o podjazd w Choroniu, jest rzeczywiście bardzo ostry... A asfaltem też żadna frajda jeździć.
Powrót do góry
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Pon 27 Lip 09, 23:39:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja do Poraja zawsze jeździłem najszybszą drogą:

Najpierw w stronę Kręciwilka, potem ulicą, która na mapce jest zaznaczona jako Buga (nawierzchnia: duże płyty betonowe) - wyjeżdżam w Korwinowie. Potem mało uczęszczaną ulicą, aż do Zawodzia, dalej do Koloni Borek, od której niemal aż do samego Poraja jest już chodnik, chyba nawet ze ścieżką rowerową.

Zobacz trasę na google maps


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Sikor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5567 (79%)
Postów: 128
Wiek: 48

Częstochowa - Lisiniec

Post Wto 28 Lip 09, 7:07:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja często jeżdziłem tą trasą ale z małą modyfikacją:
- W Nowej Wsi skręcam w lewo na szutrówkę koło starego młyna (czy co co tam jest) i wypadem na pzrejazd kolejowy Zawodziu i asfalt.
- W Kolonii Borek skręcam w prawo na Kamienicę i za stadionem w lewo. DO niedawna była tam szutrówka do Jastrzębia a teraz zrobili tam asfalt. Wypada się na zakręscie 90st przed Jastrzębiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6839 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Wto 28 Lip 09, 8:47:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A nie lepiej jechać cały czas lasem? Przecież to dużo przyjemniejsze niż asfalt.
Od Kręciwilka jest to możliwe bez najmniejszego problemu. Najpierw Dębowcówka, potem do przejazdu kolejowego w Osinach i przed nim ale nie bezpośrednio jak ktoś tu już wspomniał ale odrobinę wcześniej skręcić w lewo. Za stadniną koni w prawo. Wyjeżdża sie przy stacji PKP w Poraju, potem przez przejazd i zaraz w lewo do budynku dworca. Teraz należy go objechać z dowolnej strony i jechać wzdłuż torów przy ogrodzeniach budynków, potem będzie lasek i wyraźna dróżka w prawo. Skręcamy i jesteśmy przy głównej drodze. Przejeżdżamy ją na wprost i jesteśmy nad zalewem. Asfaltu łącznie około kilometra.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
tombike85 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5458 (77%)
Postów: 18
Wiek: 38

Brzeziny

Post Wto 28 Lip 09, 21:02:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokladnie oto mi chodzilo jacek Smile Mowiac asfaltem mialem na mysli ten rozsypujacy sie co prowadzi kolo monaru az do osin Smile a tak to od kreciwilka caly czas lasami . Trasa o ktorej wspomina sikor tez jest bardzo fajna i malo ruchliwa. Tutaj mozemy troszke szybciej bo caly czas sie jedzie asfaltem a odkad polozyli od kamienicy az do jastrzebia asfalt ( wczesniej byl gruby szuter) to jedzie sie bardzo przyjemnie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Wto 28 Lip 09, 23:46:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ciekawe czy koleżanka się w tym wszystkim połapie co piszecie
najlepiej to niech ktoś robi za przewodnika Very Happy Wink



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
tobikon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5347 (76%)
Postów: 10
Wiek: 34

Błeszno

Post Pią 07 Sie 09, 19:25:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Mimo iż obserwuje Wasze rozmowy na tym forum już od dłuższego czasu do tej pory brak było mi bodźca do włączania się w dyskusję. Myślę że w miarę dobre przedstawienie możliwość dojazdu do Poraja jest ważniejsze niż mogło by się wydawać. Wiem po sobie ile razy jadąc nad zalew trafiałem w najmniej spodziewane miejsca... ale ja nie o tym.

Mam nadzieję że po zobaczeniu tego planu zarówno moniL, jak i każdy zainteresowany będzie mieć pogląd na to o jakich drogach jest mowa. Oprócz przedstawionych przez Was wcześniej tras [Wybacz Speedy Twoja propozycja w większości nie mieści się na mojej mapie]. Oprócz tego mam również swoje dodatkowe propozycje. Obie są dosyć urozmaicone gdyż jest tam zarówno trochę asfaltu jak i leśnych traktów. Obie opierają się na drodze między Olsztynem, a Biskupicami oznaczoną zielonym oraz żółtym szlakiem. Pierwsza z nich to trasa zgodnie z zielonym szlakiem rowerowym aż do zakrętu o 90* na Biskupice gdzie należy jechać prosto drogą nieutwardzoną, mijamy stary kamieniołom [obecnie tor dla quadów]. Po około 1000m zaczyna się tam zielony szlak pieszy, który prowadzi prosto na Choroń. Wjeżdżając na drogę asfaltową należy skręcić w prawo i dalej jechać zgodnie z oznaczeniami żółtego pieszego, który doprowadzi nad sam zbiornik.

Druga trasa to wyjazd z Olsztyna tak jak w przypadku mojej poprzedniej propozycji jednak po około 3km należy skręcić w prawo w leśną drogę oznaczoną żółtym rowerowym. Dalej kierować się zgodnie z tym szlakiem aż do wyjazdu na drogę asfaltową NIE oznaczoną żadnym szlakiem [ważne bo wcześniej mijamy drogę asfaltową oznaczoną niebieskim rowerowym szlakiem. Skręcamy tam w lewo. Następnie w Osinach kolejny raz w lewo i już jesteśmy na drodze do Poraja.

Oto plan z zaznaczonymi trasami:

W miejscu blasku lampy błyskowej jest Dębowiec. Droga tam nie ma rozwidleń.
---- szlak pieszy
.... szlak rowerowy


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
kiniu



Status: Offline
Dni: 5102 (72%)
Postów: 5


Post Sob 10 Kwi 10, 1:27:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam tą trasę, jedzie się bardzo przyjemnie!

http://www.trasygps.com/trasy/pokaz/83/Do_Poraja_niebieskim_szlakiem/


http://www.trasyGPS.com - serwis dla pasjonatów podróżystopka ukryta (adresy www widoczne po przekroczeniu 10 postow / tresci reklamowe sa platne!)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Propozycje tras rowerowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy