wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Wymiana ramy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5313 (75%)
Postów: 373
Wiek: 47


Post Pon 29 Mar 10, 12:42:45     Wymiana ramy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałbym poradzić się forumowiczów odnośnie wymiany ramy.
Kupiłem rower z pełną amortyzacją. jazda na nim jest ok. ale do momentu kiedy nie trzeba jechać po asfalcie albo pod górę, poza tym czasem chciałbym dać mocniej po pedałach a tylna amortyzacja pochłania dużo energii.
W związku z powyższym planuję wymianę ramy na sztywnąa co za tym idzie mam parę pytań.
1. Skok mojego amortyzatora przedniego to 14 cm, opony 2.3 - czy takie parametry pasują do sztywnej ramy?
2. Lepsze jest aluminium 7005 czy 6061?
3. Czy możecie polecić jakąś markę i ewentualnie serwis w Częstochowie co fachowo by się tym zajął?


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6980 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 29 Mar 10, 13:13:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od tego ile masz kasy na ramę i jak jeździsz.
Skok 14 cm raczej odpada. Sam jeżdżę na oponie 2.3 z tyłu tak więc z tym spokojnie.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Reklama
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5313 (75%)
Postów: 373
Wiek: 47


Post Pon 29 Mar 10, 13:40:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie będę szlał, mogę przeznaczyć max 600 zł.
Co do jazdy to generalnie lubię szybko mknąć przed siebie


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5455 (77%)
Postów: 174


Post Pon 29 Mar 10, 13:47:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój kumpel jeździ na ramie El Nino i jest z niej zadowolony. Cena też jest ok.
http://www.velo.pl/www/produkt/?m=1
Zawsze możesz ją obejrzeć w Cyklo na Garibaldiego i zapytać co i jak z wymianą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Pon 29 Mar 10, 13:59:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 13:57 29.03.2010 ----------

To powiem Ci tak dołóż sobie trochę kasy, a dokładniej koło 300zł.
Do tej kwoty masz dobrą ramkę Author'a Egoist, Poison Zyankali, No Saint Angel albo jakaś ramka Felt'a czy Cube.

---------- 13:59 ----------

El Nino szałem nie jest... Jak i ogólnie ramki Accent'a... To już lepszy w tej kwocie jest Author Context.

Moderowany przez arektacana:
Przypominam, że do dopisywania czegoś do swojego posta służy przycisk "edytuj" a nie ramka "szybka odpowiedź"...
Powrót do góry
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6980 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 29 Mar 10, 14:38:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szybko na ciężkiej ramie będzie ciężko a tylko ciężką kupisz za 600zł, ewentualnie można spróbować coś z używek. Kwestia jest czy ma być to rower docelowy (na kilka sezonów) czy przejściowy. Moim zdaniem szkoda czasu i kasy na wynalazki, lepiej dozbierać i kupić coś konkretnego. Stawiałbym na jakąś ramę do 1500g.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Vieri Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5373 (76%)
Postów: 131
Wiek: 33

Częstochowa - Wyczerpy

Post Pon 29 Mar 10, 14:51:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anioł tylko i wyłącznie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Pon 29 Mar 10, 15:05:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arek no bez przesady... Jakby to było jeszcze post pod postem... Wszystko jest w jednym poście, ładnie wygląda, widać kiedy naszło piszącego o uzupełnienie myśli i co było zmienione.

Ta rama do 1500 gram Very Happy Czyli wybieramy coś pokroju No Saint Luzifer, którego już nie ma na rynku (ramki z dodatkiem stopowym skandu) albo carbon. Chociaż pewnie i znajdą się jakieś lżejsze ramki alu, ale to już strach na nich jeździć, no chyba, że się waży max 60kg Wink
Powrót do góry
skate_style Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5155 (73%)
Postów: 156
Wiek: 32


Post Pon 29 Mar 10, 15:41:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak poniżej 1500 gram i około 6 stówek, to przychodzi mi do głowy Giant XTC używka. Na pewno na allegro się coś znajdzie taniego i lekkiego.

http://allegro.pl/item972142273_rama_giant_xtc_m_1480g_stery_carbon_bcm_od_1zl.html

tu masz ładną aukcję, może Ci się uda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6968 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 29 Mar 10, 15:53:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Arek no bez przesady... Jakby to było jeszcze post pod postem... Wszystko jest w jednym poście, ładnie wygląda, widać kiedy naszło piszącego o uzupełnienie myśli i co było zmienione.


Moderowany przez arektacana:
Nie da się napisać postu pod postem. Następna wypowiedź automatycznie dokleja się do poprtrzedniej. Regulamin "Część II: Pisanie postów" punkt "5. Zabronione jest pisanie dwóch lub więcej postów pod sobą. Używamy opcji edycji poprzedniego posta." Od tego tu jestem. Oszczędź innym tworzenia własnego regulaminu. Tu obowiązuje jeden. Wszystko.



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 490


Post Pon 29 Mar 10, 21:19:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja wracając do pytania autora tematu staram Mu się coś doradzić.
Śledzę historię tego fulla i widzę, że zaczyna Ci się nudzić.
Geometria takiego roweru, a co za tym idzie użyte w nim podzespoły ni jak się mają do sztywnego xc.
Lepiej opchnij całość i kup gotowy rower lub złóż wobec standardów obowiązujących w xc i nie jest najważniejsza masa (bo widzę, że dla wszystkich to jest priorytetem - zobaczcie, że gość nie wygląda jak Małysz, więc dlaczego ma kombinować z 1,5 kg ramą??!).
Przy kombinowaniu rodzi się czasem wiele problemów. Nie pasujące średnice sztyc, suportów itd. Czasem wpędza nas to w większe koszta niż było założone.
Amor o jakim Piszesz odpada. Zależy jaką oś ma przednie koło, jeśli sztywną to też odpada. Problemy mogą być z tarczówkami, adaptery!
Może okazać się, że mało części będzie nadawało się do przekładki.
Proponuję pojeździć po sklepach, pooglądać katalogi, zorientować się jak wygląda rower do xc, zrobić solidny rachunek co faktycznie się nadaje i dopiero podjąć decyzję, czy bawić się w kombinowanie, czy kupić gotowy.
Tak naprawdę stop alu to mniejszy problem, wszystkie sprawują się podobnie o ile nie są za bardzo opiłowane.
Proponowałbym jakąś z ram meridy, matts, kalahari z przed lat, powinny być jeszcze nowe, nie będą za drogie na Allegro.
Na szybko to chyba tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Fludi (usunięty)







Post Pon 29 Mar 10, 21:50:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dość sensownie napisałeś bikerx Wink
Tylko, że nie wygląda jak Małysz nie znaczy, że nie utrzyma go jakaś dobra lekka ramka.
Nie piszesz ile ważysz, więc może tak jak masz tak do 80kg, możesz się pokusić o wycieniowaną ramę. Jak masz sporo więcej, jak chcesz mieć dobrą sztywną ramę, aż tak bardzo na wagę nie możesz patrzeć.
Co do stopów 7005, jest typowym stopem ram do XC, jest lżejszy niż 6061, który mają rowery z niższej półki. Z drugiej strony, niby żywotnośćtego stopu jest krótsza, materiał szybciej ulega zmęczeniu, ale to też dużo zależy kto jak jeździ. Ja nie przewiduje używania ramy dłużej niż 3 lata, więc jak dla mnie to jest ok.
Opony... Jak na jazdę po mieście porażka :/ Nawet na Jurę to jest za dużo, no chyba, że bawisz się w grawitacyjne? Spokojnie coś z przedziału 1.9-2.1 Ci wystarczy.
Amorek też bardziej pod grawitację, niż do jazdy powiedzmy rekreacyjnej, typowe XC ma 80-100.
Także wychodzi na to pozbądź się tego kloca i kup coś nowego, albo składaj.
Powrót do góry
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5313 (75%)
Postów: 373
Wiek: 47


Post Pon 29 Mar 10, 23:05:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bikerx napisał:
Śledzę historię tego fulla i widzę, że zaczyna Ci się nudzić.

Niestety to prawda, kupiłem rower nie mając dużego pojęcia o tym co robię. Głupio to brzmi ale niestety tak jest. Faktycznie z chęcią pozbyłbym się tego muła.
Fludi napisał:
Nie piszesz ile ważysz, więc może tak jak masz tak do 80kg, możesz się pokusić o wycieniowaną ramę.

Niestety moja waga oscyluje w granicy 95 kg więc lekka ramka odpada, chyba że byłaby wypasiona ale na taką mnie nie stać.

bikerx napisał:
Może okazać się, że mało części będzie nadawało się do przekładki.

Z tym myślę, że problemu nie będzie, bardziej obawiałbym się o zastosowanie takiego amora i opon o co pytałem w pierwszym poście.

Generalnie zostałem w brutalny sposób obdarty z nadziei na skuteczną zamianę ramy i uzyskanie tym samym pożądanego efektu jazdy Smile
Chyba postaram się upchnąć ten badziew i kupić jakiś klasyczny xc. Jak się nie uda to pomęczę się jeszcze na tym MBK dopóki nie odłożę na inny rower.

Dzięki wszystkim za pomoc.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6980 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 30 Mar 10, 8:28:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z jednym tylko z bikerx się nie zgodzę, obecnie to żadne kombinowanie z ramą do 1500g. i jest tego sporo na rynku. Druga uwaga: rower do XC różni się trochę od tego do MTB i maratonów więc znów zastanów się co wybierasz. Oczywiście da się na xc jeździć daleko ale może to być niewygodne.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 490


Post Wto 30 Mar 10, 9:41:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
obecnie to żadne kombinowanie z ramą do 1500g. i jest tego sporo na rynku.

nie chodziło mi o dostępność, a o niedopasowanie części z ciężkiego fulla do lekkiej ramy i masy jeźdźca.

Możesz jeszcze spróbować zastosować ramę Authora z serii A-gang Very Happy Sztywna, mocna i amor może się nadać. A że wyjdzie ciężko to już inna sprawa. Niemniej charakter roweru zostałby zachowany i inne części dopełniłyby całości: amor, grube opony itd.


outsider napisał:
rower do XC różni się trochę od tego do MTB i maratonów więc znów zastanów się co wybierasz.

w sumie to tak.. wydaje mi się, że koledze bardziej by się nadał mtb, a potocznie pisałem o xc.
Katalogi i net rozwieje wątpliwości i zostawi zainteresowanemu wolną drogę wyboru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6980 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 30 Mar 10, 11:30:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jednak chciałbym obalić mit że lekka rama nie nadaje się do ciężkiego bikera, dowód: kolega sikor, kawał chłopa a ujeżdża meridę hfs 3000 drugi sezon. Tak więc ciężar ramy obecnie nie stanowi o jej wytrzymałości. Dlatego spokojnie rama o ciężarze jaką podałem nadaje się dla endecja_czwa i prawie każdego bikera. Dodatkowo spokojnie można powalczyć później o wagę roweru bez jej zmiany - to przychodzi z czasem.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5313 (75%)
Postów: 373
Wiek: 47


Post Wto 30 Mar 10, 12:48:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podjadę do jakiegoś serwisu i spytam się co dsię zrobić i czy jest sens...


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy