wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Rower] 2000 zł - Scott czy merida
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rayan123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5115 (73%)
Postów: 24

częstochowa

Post Sob 27 Mar 10, 16:35:08     [Rower] 2000 zł - Scott czy merida Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem pomiedzy wyborem dobrego roweru...Ja zastanawiam sie nad http://www.erowery.pl/ppp/58/rowery-2010-scott-gorskie-aspect/rower-scott-aspect-45-model-2010/mmm/136 a http://www.nartyrowery.pl/produkt/zobacz/77,2194,2652,2658,9832/rower_merida_matts_tfs_xc_100dlicznik_i_wysylka_gratis ktory rower jest waszym zdaniem lepszy i w czym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Online
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 27 Mar 10, 17:02:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oba rowery osprzęt posiadają raczej przeciętny, nawet słaby bym powiedział. Scott i Merida robią dobre i fajne ramy - to na pewno zalety obu modeli. Cała reszta natomiast powinna działać bez zarzutów, ale bez szału. Z pewnością obie ramy będą dobrą bazą do rozbudowy na przyszłość.

Wg mnie Scott ma nieco lepszy osprzęt, w tym: amor, obręcze, opony, mechanizm korbowy, piastę tylną i przerzutkę przednię. Cała reszta osprzętu jest albo "scottowska" lub "meridowska", a więc pewnie na porównywalnym poziomie. Chociaż warto doczytać jakie firmy robią komponenty dla tych marek i wtedy można dokładnie ocenić ich jakość.

Optycznie również podoba mi się Scott, więc jak dla mnie Scott w tym pojedynku byłby lepszym wyborem.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
rayan123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5115 (73%)
Postów: 24

częstochowa

Post Sob 27 Mar 10, 17:32:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 17:15 27.03.2010 ----------

A co bys mi doradzil jaki rower do kwoty 2000zl ......I jak myslisz oplaca mi sie kupowac scotaa tego .....I czy z rama nie bedzie potem problemu rower jest lekki bo wazy niecale 14 kg

---------- 17:32 ----------

[quote="rayan123"]A co bys mi doradzil jaki rower do kwoty 2000zl ......I jak myslisz oplaca mi sie kupowac scotaa tego .....I czy z rama nie bedzie potem problemu rower jest lekki bo wazy niecale 14 kg---I ostatnie pytanie czy dlugo taki rower wytrzyma przy normalnej jezdzie tzn po lasach ,asfalcie itp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Sob 27 Mar 10, 17:40:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kross Level A6 2009 w nartyrowery, dostaniesz za ~2000zł, niczego lepszego w tej cenie nie znajdziesz, jeśli chodzi o osprzęt. Ewentualnie jeszcze dobrze się prezentuje Unibike Flite.
Powrót do góry
Lukas Mężczyzna



Status: Online
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 27 Mar 10, 17:41:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co bys mi doradzil jaki rower do kwoty 2000zl ......I jak myslisz oplaca mi sie kupowac scotaa tego .....I czy z rama nie bedzie potem problemu rower jest lekki bo wazy niecale 14 kg


Nie jestem sprzedawcą i nie znam wszystkich modeli rowerów w cenie 2000 zł niestety - nie wiem jaki Ci doradzić - ja tylko oceniłem te dwa modele, które przedstawiłeś. Czy się opłaca..? Rower to z pewnością dobra inwestycja - pozwala świetnie spędzać czas i przy okazji dbać o kondycję - polecam Wink


rayan123 napisał:
I ostatnie pytanie czy dlugo taki rower wytrzyma przy normalnej jezdzie tzn po lasach ,asfalcie itp


Normalna jazda czyli mam rozumieć z troską o sprzęt i regularną konserwacją - to wtedy tak, jest taka szansa. Ale sytuacje są różne i nawet XTR może nie przeżyć wkręcenia patyka przez łańcuch. Te rowery zostały stworzone do jazdy i jeśli nie będziesz odwalał na nich jakiś numerów i nie przytrafi Ci się jakiś konkretny pech to nic nie powinno się z nimi dziać. O trwałość martwiłbym się przy makrokreszach za 300zł.

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Vieri Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5354 (76%)
Postów: 131
Wiek: 33

Częstochowa - Wyczerpy

Post Sob 27 Mar 10, 18:40:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dodajmy, że 14 kg to nie jest lekki rower Smile I pewnie waga dotyczy jakiejś 16' a nie np 20' Smile Wydaje mi się, że w kwocie 2000 zł jest dużo lepszy wybór, choćby właśnie mbike czy kross starszy. To jeśli chodzi o najmniejszą kwotę jaką zapłacisz za markę a najlepszy osprzęt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
rayan123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5115 (73%)
Postów: 24

częstochowa

Post Sob 27 Mar 10, 20:24:43     Scott czy merida Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co to takiego te makrosresz nie jestem zbyt obeznany w tych sprawach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5435 (77%)
Postów: 174


Post Sob 27 Mar 10, 20:51:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"porządny i niezawodny" sprzęt z supermarketu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Sob 27 Mar 10, 21:17:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.allegro.pl/item971914842_rower_mbike_renegade_0_4_disc_17_licznik.html
Smile
napewno troche odstaje hamulcami.
Deorka z tyłu tez komuś może się podobać.
markowe mniej widoczne elementy typu szprychy czy stery.
ogólnie tegoroczna oferta Mbike jest człekim ciekawa. a najwyższy model Renegade'a...
tak jak już gdzieś pisałem domyslam się że to tylko tak na początek a w kolejnym sezonie zaczną oferować ten sam sprzęt za grubszą kase.
czyli robią to samo co zrobił Kross kilka sezonów temu.
markowością bym się nie przejmował. teraz nawet Cannondale robi ramy na tajwanie Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
rayan123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5115 (73%)
Postów: 24

częstochowa

Post Sob 27 Mar 10, 21:39:30     Scott czy merida Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 21:17 27.03.2010 ----------

a porownując scoota do oto tego krosa http://www.nartyrowery.pl/produkt/zobacz/77,2194,2680,2681,9969/rower_kross_level_a4_model_2010licznik_multiklucz_i_wysylka_gratis co na ten temat mozecie powiedziec nie chcial bym kupic jakiejs tandety-tez czegos super za ta cene nie kupie ale jakie jest wasze zdanme

---------- 21:39 ----------

http://www.nartyrowery.pl/produkt/zobacz/77,2194,2652,2658,9833/rowery_merida_matts_tfs_xc_400v_model_2010licznik_multiklucz_i_wysylka_gratis i jeszcze na tego spójrzcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Sob 27 Mar 10, 23:27:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sensowne rowery Kross'a są jeszcze z rocznika 09, nowsze już odpadają. Ewentualnie tak jak pisał marsman, zastanów się nad mbike, całkiem ciekawa nowa marka, ceny wygórowane.
Powrót do góry
rayan123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5115 (73%)
Postów: 24

częstochowa

Post Nie 28 Mar 10, 16:00:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 15:59 28.03.2010 ----------

http://www.nartyrowery.pl/produkt/zobacz/77,2194,2652,2658,9833/rowery_merida_matts_tfs_xc_400v_model_2010licznik_multiklucz_i_wysylka_gratis a co sadzicie o tym lepszy jest od scoota ???

---------- 16:00 ----------

jak jest lepszy to w czym?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Online
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 28 Mar 10, 22:07:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Scoota -> Scotta

w porównaniu do Scotta Merida ma ogólnie lepszy klasowo napęd (przerzutki, korby, manetki) - resztę lepszą ma Scott. Meridka ma też v-brake'i a Scott tarczówki - kwestia gustu. To tak na szybko co zauważyłem.

Kup coś w końcu i zacznij jeździć, bo Cię jesień zastanie Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
rayan123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5115 (73%)
Postów: 24

częstochowa

Post Nie 28 Mar 10, 22:29:49     Scott czy merida Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli co byś doradził w tym ostatnim zestawieniu??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Nie 28 Mar 10, 23:27:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wybierz to co najbardziej Ci podchodzi Razz
Powrót do góry
skate_style Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5136 (73%)
Postów: 156
Wiek: 32


Post Nie 28 Mar 10, 23:34:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc, to możesz się przejść do sklepu nartyrowery, zobaczyć rowerki z bliska, może Ci coś zaproponują jeszcze innego. Usiądziesz sobie, przymierzysz się, a i tak w cenie ok. 2000zł to który firmowy rower byś nie kupił to będziesz zadowolony, bo nie przewiduję abyś wymagał od niego jakichś nadzwyczajnych rzeczy. Zobacz sobie je na własne oczy, zdjęcia tak naprawdę nie oddają całego uroku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Nie 28 Mar 10, 23:47:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 22:42 28.03.2010 ----------

Porządne i mocne sprzęty pod dalszą rozbudowę z planami na przyszłość zaczynają się dopiero tak od 3k.

---------- 22:47 ----------

Może zamącę, ale w tej cenie jeszcze dobrą opcją mógłby być np. Author Traction.
Powrót do góry
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 29 Mar 10, 7:17:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moderowany przez arektacana:
Przypominam wszystkim userom, że do dopisywania czegoś do swojego posta służy przycisk "edytuj" a nie ramka "szybka odpowiedź"...



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
rayan123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5115 (73%)
Postów: 24

częstochowa

Post Pon 29 Mar 10, 16:19:02     Scott czy merida Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuję wam za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Pon 29 Mar 10, 23:16:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam na zbyciu MBK AM 585 Smile Cena do uzgodnienia Smile


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
rayan123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5115 (73%)
Postów: 24

częstochowa

Post Wto 30 Mar 10, 21:42:06     Scott czy merida Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

raczej nie chcę ...Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy