wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Propozycje tras rowerowych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zbór tras wycieczek rowerowych w okolicach Częstochowy Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 08 Lis 09, 23:27:24     Uwagi techniczne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witaj

fajnie, że masz zapał - trzymam kciuki za dalszą pracę.

Nie mam teraz czasu żeby się przyjrzeć opcjom tego formularza, ale trzy uwagi techniczne:

1 - za dużo informacji - ostrzegam, że tyle tekstu zniechęci każdego do dodawania nowej trasy - mnie się nawet nie chce tego czytać. Formularz powinien być czytelny i szybki w wypełnianiu. Nie wzoruj się na PIT-ach

2 - zrób walidację danych (najlepiej w JavaScripcie) - bo teraz nie wypełniłem ani jednego pola i udało mi się wysłać pusty formularz

3 - wprowadź mechanizm captcha albo logowanie (starczy zwykły .htaccess) aby zabezpieczyć się przed robotami spamerskimi, które wypełniają takie formularze w nieskończoność i zabijają bazę danych. Nawet na naszym forum (które wymaga rejestracji) zdarza się, że jakiś robot się przedrze i doda jakieś spamerskie posty..

tyle w kwestii technicznej - powodzenia.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Fludi (usunięty)







Post Pon 09 Lis 09, 0:11:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1 - za dużo informacji - ostrzegam, że tyle tekstu zniechęci każdego do dodawania nowej trasy - mnie się nawet nie chce tego czytać. Formularz powinien być czytelny i szybki w wypełnianiu. Nie wzoruj się na PIT-ach

W pełni się zgadzam, jak otworzyłem to aż mnie odrzuciło.
Pierwsze co do poprawki:
1. Po co mam określać ramy trasy skoro w następnym pytaniu mam ją dokładnie podać? Odpowiedź na to pytanie niech się rozwiąże na podstawie wstawionej całkowitej długości trasy.
2. Nawierzchnie trasy - chyba nie sądzisz, że ktoś się zastanawia ile % danej nawierzchni miał na trasie? Ja wstukując dane na BS, podając ilość terenu podaję wartość orientacyjną bo ciężko jest co chwilę kontrolować licznik i zliczać wartość terenu,
3. Wszystko pomiędzy skalą trudności, a pozostałymi informacji scal w jedno pole o wdzięcznym tytule "Opis trasy"
Powrót do góry
Reklama
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 09 Lis 09, 0:57:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z uwagami Poprzedników. Dodałem opis dzisiejszego wyjazdu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Sro 11 Lis 09, 18:12:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas, bardzo dziękuje za cenne uwagi.

Walidację na pewno zrobię, jeśli chodzi o logowanie to się zastanowię, bo jak wiadomo niektórych internautów słowo rejestracja i login odstrasza, a puki co wysyłane formularze trafiają na osobny adres mail, więc najwyżej zapcha się skrzynka.

Jeśli chodzi o informacje i ilość danych to trochę szkoda mi z czegokolwiek rezygnować, bo to automatycznie powoduje że trasy są mniej dokładnie opisane. Jak na razie zmniejszyłem porady i przykłady do minimum oraz zmieniłem nieco strukturę aby było estetyczniej i mniej wizualnie, rzućcie okiem (przypominam link: http://trasy.czest.pl/dodaj.html).

Jurczykowi bardzo dziękuje za dodanie trasy, w najbliższym czasie postaram się Wam pokazać wstępny projekt jak taka trasa będzie prezentowana na stronie, z tym że zastanawiam się na tym, aby w przypadku tras MTB do których nikt nie dodał w formularzu mapki po prostu tej mapki nie było, bo ogrom czasu mi zajmie robienie mapek do każdej dodanej trasy i to jeszcze w przypadku MTB przeważnie część trasy nie jest po zaznaczonych drogach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Sro 11 Lis 09, 23:57:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Taka kolejna uwaga, na co wcześniej nie zwróciłem uwagi...
Skoro wybieram dodanie trasy na szosę, to po co mam określać rodzaj nawierzchni skoro zasuwałem tylko po asfalcie, no chyba że kolarką da się jeździć po piachach. A dla MTB zamiast drug szutrowych i innych zrobić dwie ramki asfalt i teren.

I dalej jestem za scaleniem 3 największych pól w jedno o nazwie opis trasy.
Po pierwsze nikt Ci nie będzie najpierw wypisywał kolejnych miejscowości na trasie, by później powtarzać ten sam opis trasy w wersji szczegółowej, że w Żarkach 100m za ostatnią stodoła skręcamy w lewo na polną ścieżkę.
A jak się skończy to wszystko stukać, to mam wrzucić mapkę trasy...
Nie wiem jak Ty, ale wychodzę z założenia, że skoro jeżdżę na rowerze to wystarczy mi w miarę pobieżny opis i mapka z zaznaczoną trasą by dotrzeć do celu. A nawet jak się zgubię to nie stanowi to problemu, bo potrafię się zorientować w terenie gdzie jestem. A jak ktoś nie potrafi, to chyba jednak rower jest nie dla niego albo musi się trochę podszkolić w szeroko pojętej nawigacji Wink
Powrót do góry
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Pią 13 Lis 09, 1:51:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słuszna uwaga.

Pozmieniałem trochę. Teraz jest myślę przejrzyściej, prościej, i nie ma efektu przerażenia długim formularzem, a dodatkowo dane są bardziej dopasowane do typu trasy.
Tym razem formularz jest na głównej http://trasy.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Pią 13 Lis 09, 10:56:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok, jest trochę bardziej przejrzyście, ale popełniłeś spory błąd... Szosa albo MTB wybór opcji powinieneś zrobić na radio a nie na check box'ach, bo w tym momencie klikam 2 ptoki i się 2 rodzaje tras otwierają. Podobnie jest z linkiem do śladu GPS mogę otworzyć oba warianty... Także to musisz już teraz poprawić w pierwszej kolejności.
Nie rób też tak, że podanie śladu GPS wyklucza jakiś opis trasy, bo jakby nie patrzeć nie wszyscy rowerzyści mają ze sobą nawigację na rowerze...
Żeby ten formularz był bardziej przejrzysty i nie ciągnął się jak smród za wojskiem w dół, porady jak wpisywać konkretne informacje do text box'ów daj z ich prawej strony szczególnie to się tyczy opisu trasy.
Do tego weź zmniejsz ten obrazek "trasy.czest.pl - już wkrótce" u mnie przy rozdzielce 1440x900 opcję wyboru trasy zaczynają się poniżej połowy ekranu, a jak to teraz będzie wyglądać u tych co mają mniejsze rozdzielczości, a takich osób jest bardzo wiele. Skasuj tą całkiem sporą białą przestrzeń Wink
Powrót do góry
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Pią 13 Lis 09, 17:57:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ptaszki dałem bo mi się bardziej podobały niż kółeczka, ale masz rację, tak nie powinno być, poprawie.
Jeśli chodzi o opcje opis trasy w sytuacji podania mapki/śladu to zrobiłem to celowo. Otóż jeśli ktoś poda linka do śladu z GPSa, to ja sobie go załaduje na stronę z mapami i dam tą mapkę za pomocą ramki na naszą stronę. Wtedy będzie dokładnie widać którędy biegnie trasa.
Po za tym planuje zrobić w prezentacji tras taki układ, że przykładowo po lewej stronie są parametry tasy, zaś po prawej albo mapa z zaznaczoną trasą albo opis trasy (wskazówki).
Jeśli ktoś dodaje mapkę lub ślad to nie będzie mu się chciało dodatkowo opisywać, bo wszystko widać.
Wprowadzenie opisu tras w przypadku dodania linka do mapki mogło by też wprowadzić zamieszanie, bo np to co ktoś napisze w opisie trasy nie będzie się zgadzało z tym co jest widoczne na mapie, a to może wprowadzić ludzi w błąd, natomiast portal stać się nierzetelnym.

Wszystkie pozostałe uwagi są bardzo trafne, pozmieniam.
Jak strona wystartuje to w dziale o autorach Fludi dostanie specjalne podziękowanie za pomoc Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marcino Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5424 (77%)
Postów: 6


Post Sob 14 Lis 09, 0:22:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajnie jakby strona powstala.Do konca roku bedzie gotowa?Mozna dodac tez srednia predkosc bo dla jednych przejechanie trasy w 4 godziny innym moze zajac 6 godzin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Sob 21 Lis 09, 20:06:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przygotowałem screen strony głównej strony, oczywiście jak już wspominałem jest to jedynie projekt, do finalnej wersji jeszcze pewnie dużo się zmieni, niemniej bardzo mi zależy na Waszej ocenie i propozycjach zmian.
http://trasy.czest.pl/demo.jpg

Po za tym doszedłem do wniosku że wszystkie prezentowane trasy muszą mieć zaznaczone trasy na mapie, chociaż w przybliżeniu.
Nasze mapy będą wykorzystywały technologie ze strony http://www.gpsies.com/ można tam dokładnie wyznaczyć trasę po drogach lub po dowolnym terenie korzystając z kilku wariantów mapy (terenowej, samochodowej i innych) są one dokładniejsze od map Google, dodatkowo automatycznie obliczają czas, odległość, przewyższenia i generują plik śladu do GPS. Tworzenie map na tej stronie nie jest wybitnie trudną rzeczą, dlatego też chciałbym oficjalnie zapytać i poprosić czy ktoś z Was zechciał by mi pomóc w zaznaczaniu tras na mapie w oparciu o opisy tras które podali internauci dodający trasy?
Jeśli chodzi o wynagrodzenie to niestety mogę zagwarantować tylko wdzięczność i wpisanie takich osób do współtworzących stronę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Pon 30 Lis 09, 16:40:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chcę straszyć, ale jakiś czas temu powstała konkurencja o ogólnopolskim zasięgu... A że jest mocno ona powiązana z www.forumrowerowe.org to ciężko z nimi będzie wygrać Wink
http://beta.pedaluj.pl/
Powrót do góry
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Pon 30 Lis 09, 21:12:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Fludi za info.
Powiem tak, moim głównym celem będzie skonstruować jak najbardziej rozbudowany pod względem praktycznych i przydatnych rowerzystom funkcji portal o trasach rowerowych z naciskiem wyłącznie na nasz region, a jeszcze dokładniej na Częstochowskich bikerów, toteż gdy strona zacznie działać chciałbym nawiązać współpracę z osobami zajmującymi się Forum i Masą w celu jak największej promocji strony w naszym regionie. Może jakieś wlepki się skombinuje albo coś.

Po za tym planuje nie wprowadzać konieczności rejestracji, cookies i walidacja wszystkich formularzy powinna być wystarczającą ochroną przed spamerami.

Zdaje sobie sprawę że nikt nie wybierze się na trasę identyczną jak ta która będzie podana na stronie. Zamieszczone trasy mają jedynie pomagać w wyborze trasy tak, aby wybrać najlepszą trasę dla siebie. Cały czas myślę nad mechanizmami, które pozwolą dopasowywać zamieszczone trasy do indywidualnych potrzeb rowerzysty (tego nie mają inne portale oferujący zbiory tras).

Jeśli ktoś ma jakiś ciekawy pomysł i wie mniej więcej jak się zabrać do tego technicznie to piszcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Sro 09 Gru 09, 13:43:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.czestochowa.pl/samorzad/wydarzenia_samorzad/przewodnik-rowerowy-andrzeja-siwinskiego

Już ktoś chyba zealizował koncepcję zbioru tras. Co prawda w formie papierowej ale zapowiada się ciekawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Fludi (usunięty)







Post Sro 09 Gru 09, 14:58:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja się chyba tam wybiorę... Jak nie wygram/dostanę (jakkolwiek to chcą rozwiązać) darmowego egzemplarza, to zakupię jeśli zainteresuje mnie zawartość po pobieżnym przejrzeniu.
Powrót do góry
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Sro 09 Gru 09, 15:25:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście chciałem się załapać na tą "darmówkę" ale pani w informacji turystycznej w III Alei nie potrafiła mi powiedzieć na jakiej zasadzie owe darmowe egzemplarze mają być rozdawane Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
czesio



Status: Offline
Dni: 5911 (84%)
Postów: 7


Post Czw 10 Gru 09, 10:44:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fludi, kiedyś czytałem twoje posty że wycieczki z Panem Siwińskim są nie dla ciebie, bo za wolno, bo tempo do kitu, a teraz chcesz wyrwać darmowy przewodnik?? Więc mówię ci, że zawartość cię nie zainteresuje z prostego powodu. Tam są opisane właśnie takie wycieczki jakich nie lubisz...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 10 Gru 09, 10:50:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesio pamiętaj, każdą wyciekę można przejechać we własnym tempie. Dla mnie tempo pana Siwińskiego było o wiele za wolne ale za to trasa ciekawa i chętnie bym przejechał kilka własnym tempem.

Ostatnio zmieniony przez Marcin dnia Czw 10 Gru 09, 12:04:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Czw 10 Gru 09, 11:55:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesio napisał:
fludi, kiedyś czytałem twoje posty że wycieczki z Panem Siwińskim są nie dla ciebie, bo za wolno, bo tempo do kitu, a teraz chcesz wyrwać darmowy przewodnik?? Więc mówię ci, że zawartość cię nie zainteresuje z prostego powodu. Tam są opisane właśnie takie wycieczki jakich nie lubisz...

Przemyśl zanim coś napiszesz Cool Tempo, tempem, a barwna trasa jest czymś zupełnie innym. Wróć sobie do tamtego posta i zauważ, że nigdzie nie zakwestionowałem znajomości terenu i wiedzy szczególnie historycznej przez pana Siwińskiego. Jak będę miał ponad 70 lat, to pewnie też będę jeździł z zawrotną prędkością 5km/h, o ile dożyję Twisted Evil
Marcin napisał:
tępo ... tempem.

Boże widzisz i nie grzmisz Mr. Green
Jak coś Marcin książeczka będzie, zbierzemy się na wiosnę i coś wspólnie przejedziemy Wink
Powrót do góry
Galeria użytkownika
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 10 Gru 09, 12:05:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fludi napisał:
Marcin napisał:
tępo ... tempem.

Boże widzisz i nie grzmisz Mr. Green

Poprawione Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Pon 28 Gru 09, 22:46:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

endecja_czwa napisał:
Już ktoś chyba zealizował koncepcję zbioru tras. Co prawda w formie papierowej ale zapowiada się ciekawie.


Moim zdaniem Pan Siwiński opisuje bardzo ciekawe trasy, ale są one mniej więcej tego samego typu, czyli MTB, ponadto wszystkie trasy mają podłoże historyczne, a jak wiadomo nie każdy wybierając się na wycieczkę planuje trasę wiodącą przez ważne dla historii miejsca, gdyż są według mnie dużo ważniejsze czynniki niż właśnie motywy historyczne.

Gdy przewodnik zostanie wydany to obejrzę go sobie dokładnie, i jeśli opisane w nim trasy będą ciekawe to skontaktuje się z nim z prośbą o możliwość ich wykorzystania na stronie, można by wówczas stworzyć dział z gotowymi wycieczkami historycznymi.

Puki co zdobyłem trochę wiedzy na temat funkcjonalności stron postaram się ją jak najszerzej wykorzystać w tworzonym portalu.

Żeby było prościej i czytelniej na stronie głównej będzie coś w rodzaju zakładki "Kategorie tras".
Wstępnie będą to:
- Jura
- MTB
- Szosa
- okolice Częstochowy
można też dodać jakąś kategorie tematyczną.

Po kliknięciu w wybraną kategorię bez przeładowania strony rozwinie się krótka i treściwa lista opcji, w zależności od wybranej kategorii będzie można dzięki nim dostosować trasy do swoich potrzeb, na przykład podając orientacyjny kierunek jazdy i co ważniejsze: jaki trasa ma mieć dystans podając wartość minimalną i maksymalną.

Ogólnie nauczyłem się korzystać z MySQL'a, więc strona będzie oparta na bazie danych, przez co będzie dużo funkcjonalniejsza i szybsza Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6562 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Nie 03 Sty 10, 19:39:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I jak tam idą prace?
Jestem Ciekaw efektu końcowego bo inicjatywa zacna Smile
Pozdrawiam
Mushu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Pią 08 Sty 10, 19:19:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prace idą bardzo dobrze, tylko że jestem ograniczony czasowo, a wszystko muszę robić sam. Najważniejsze że skończyłem już prawie budować strukturę strony i mechanizmy w niej zawarte.
W najbliższych tygodniach biorę się za wstawianie pierwszych tras.

I tu moja wielka prośba, jeśli możecie to niech każdy wyśle mi chociaż kilka swoich tras, wystarczy napisać dokładny przebieg, przydała by się też mapka ze śladem, ale najważniejsze żeby był dokładny przebieg trasy.

Wszystkie moje trasy są 100% po szosie, a potrzebujemy dużo tras mtb, w tym po jurze.

Opisze Wam mój pomysł. Jeśli mielibyście chwilkę czasu to oceńcie to i powiedzcie czy coś takiego jest potrzebne, ciekawe i funkcjonalne.
Dodam, że pomysł ten zakłada stworzenie chyba najdokładniejszego portalu z trasami rowerowymi.

Kompleksowe planowanie wycieczki rowerowej:
Wybieramy kategorie trasy (szosa, mtb, jura, blisko miasta) następnie wybieramy kryteria, takie jak ukształtowanie terenu, natężenie ruchu, orientacyjny kierunek jazdy, długość trasy w km (od - do), oraz inne szczegóły, oczywiście nie będzie konieczności zaznaczania wszystkiego, jeśli czegoś nie zaznaczymy to wyszukają się wszystkie warianty tego parametru. Następnie wyświetla nam się lista wyszukanych tras, z wyszczególnionym kierunkiem, najważniejszymi miejscami na trasie, odległością i sygnaturkami przestawiającymi np że dominują podjazdy, albo teren jest pagórkowaty lub równy, sygnaturki bedą przedstawiać wszystkie kryteria które spełnia dana trasa. Po wybraniu najbardziej interesującej trasy wyświetlą się jej szczegóły. z menu będzie można wybrać bardziej szczegółowy opis trasy, objaśnienia sygnaturek, mapę z zaznaczonymi ważnymi miejscami, zdjęcia. I teraz zaczyna się bardziej skomplikowana rzecz: będzie można wybrać opcje "zaplanuj wycieczkę", po wybraniu jej pojawi się krótki ale niezbędny formularz, w którym trzeba będzie podać średnią prędkość (dla mniej wtajemniczonych będzie też wariant (szybko, średnio, wolno), częstotliwość postojów, godzina wyjazdu. Po kliknięciu "generuj" wyświetli się dokładny opis całej trasy, z godziną, kilometrem i opisem, np:
9:15; 17,4 km; Rudniki: skręcamy z DK 91 na ulicę Stalową za mostem, przez stacją paliw i sygnaturka przestawiająca że przez kolejny odcinek będzie pod górkę.
Zostają też wygenerowane postoje i dodatkowy czas na ewentualne zwiedzanie ciekawych miejsc.
Po za dokładnym opisem znajdzie się też informacja co warto zabrać ze sobą i jak się przygotować na wycieczkę wybranego typu (informacja będzie uzależniona od typu trasy i odległości. Wszystko będzie można elegancko wydrukować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Propozycje tras rowerowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy