wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Liczniki] Sigma i jej mocowanie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vieri Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5354 (76%)
Postów: 131
Wiek: 33

Częstochowa - Wyczerpy

Post Nie 03 Sty 10, 19:22:11     [Liczniki] Sigma i jej mocowanie. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witanko,

W związku z faktem, że moja stara Sigma umiera chyba przyszedł czas na nowy licznik. Pojawiają się jednak tu i ówdzie opinie, że nowe, obkręcane mocowanie nie umywa się do starej szynkowej, dlatego chciałbym Was zapytać o ile posiadacie nowsze liczniki Sigmy jak to wygląda w rzeczywistości.

Przymierzam się do zakupu modelu 1009, więc jeśli ktoś z Was takowy posiada możecie uradować mnie opiniami na jej temat Smile

Pozdrówko
Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Wto 05 Sty 10, 16:48:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ja mam 1200 z "gwintem". licznik współpracuje z dwoma podstawkami.
nie mam porównania do sigm o starszym mocowaniu ale wkręcane jak dla mnie jest ok Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Behem Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6180 (88%)
Postów: 15
Wiek: 46

Cz-wa: 1000-lecie

Post Sro 06 Sty 10, 15:12:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też mam 1200 wkręcaną, jak na razie żadnych przypadków z odkręcaniem nie miałem, ale jeżdżę raczej rekreacyjnie - bez katowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 07 Sty 10, 8:08:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mogę potwierdzić że obracane mocowanie jest zawodne jeśli jeździsz coś więcej niż asfalt i szuter, szczególnie przy wywrotkach. Poza tym dość łatwo przez przypadek możesz lekko odkręcić i licznika nie ma.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6839 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Czw 07 Sty 10, 9:32:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tu się nie zgodzę. Ja jednak jeżdżę sporo po wertepach i do tej pory nie mogę narzekać na obracane mocowanie. Nigdy mi licznik nie wypadł nawet przy wywrotkach,jeździe po kamieniach czy korzeniach. Używam dwóch liczników -Sigmy bc800 i 1106 i wszystko jest OK!


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Czw 07 Sty 10, 10:45:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jeżdżę na sztywniaku a więc moja Sigma 1106 jest bardzo narażona na wstrząsy. Użytkuję ją dwa lata ,wszystko jest OK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 07 Sty 10, 11:53:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mimo wszystko uważam że mocowanie saneczkowe jest pewniejsze, mam złe doświadczenia z tym mocowaniem i tyle używam tej sigmy tylko z tego powodu że mam mocowanie w dwóch rowerach ale jeśli jeszcze raz ją zgubię to już tego badziewia nie kupię.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 07 Sty 10, 17:03:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie faktycznie kilkakrotnie udało się mimowolnie wykręcić licznik z mocowania (pamiętasz out? Skansen w Wygiełzowie podczas wycieczki Kraków - Częstochowa przez Wadowice). Mam dwa komplety mocowań w dwóch rowerach. W jednym z nich licznik wkręca i wykręca się zdecydowanie za lekko. W drugim nie mam zastrzeżeń.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy