wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Strój] Spodnie jesień/zima
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lisu



Status: Offline
Dni: 7001 (99%)
Postów: 144
Wiek: 35

Czestochowa-Zawodzie

Post Sob 15 Lis 08, 22:13:21     [Strój] Spodnie jesień/zima Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam forumowiczów,

Poszukuję spodni na jesień/zimę.Jednak nie mam za bardzo rozeznania w temacie.Czy kilku z was mogło by zarzucić jakieś opinie,modele godne polecenia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6485 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Nie 16 Lis 08, 11:39:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze polecam BIEMME z membranom WINDSTOPPER przeciw wiatrową.
Doskonale odprowadzają wilgoć i zatrzymują wiatr a ciepły miś od spodu dobrze grzeje. Jeździłem w nich przy -10st. i było spoko.

ODRADZAM!!! Zakupu spodni ACTIVE (kupiłem je w MACRO) miały mieć membranę a maja wstawioną zwykła folie i po przejechaniu paru kilometrów pot leje się po jajkach i nogach.


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pon 17 Lis 08, 3:59:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ODRADZAM!!! Zakupu spodni ACTIVE (kupiłem je w MACRO) miały mieć membranę a maja wstawioną zwykła folie i po przejechaniu paru kilometrów pot leje się po jajkach i nogach.


Z nie skrywanym niesmakiem... potwierdzam.

Szkoda, że takiej informacji nikt nie zamieścił wcześniej...
Ale może to kolejna nauczka: market-shit-product + potencjalna oszczędność = grzybnia!


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pią 02 Paź 09, 10:02:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co myślicie o takich
http://www.mikesport.pl/p/pl/4441/polednik+-+rajtuzy+z+membrana+windblock+-+bez+wkladki.html - te mi się rozmiarowo najbardziej widzą.
http://www.mikesport.pl/p/pl/4152/rogelli+ventura+-+getry+ocieplane.html - te by mi pasowały na dojazdy do pracy
http://www.mikesport.pl/p/pl/3187/rogelli+locana+zimowe+rajtuzy+z+membrany.html
Myślałem też o jakiejś kurtce Rogelli lub Silvini na chłodniejsze dni - te drugie widziałem w KTM, sprzedawca polecał nawet na ujemne temperatury.
michaill napisał:
Jeździłem w nich przy -10st. i było spoko.

A używałeś ich razem z bielizną?


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Pią 02 Paź 09, 16:23:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
http://www.mikesport.pl/p/pl/4152/rogelli+ventura+-+getry+ocieplane.html - te by mi pasowały na dojazdy do pracy


Powiedzcie mi coś, bo się nie znam... Rozumiem, że jazda w takich gatkach może być wygodniejsza ale hmm wozicie ze sobą zwykłe ciuchy żeby się przebierać w pracy czy jak? Bo ja rozumiem, że może to być komfortowe w przypadku długich tras czy zawodów ale nie bardzo widzę sens w zakładaniu czegoś takiego na te 30 czy 60min żeby dojechać do/z pracy i targanie ze sobą czegoś w czym można się pokazać ludziom. Wydaje mi się, że czas i energia poświęcona na takie operacje nie są adekwatne do czasu i komfortu jazdy w takim układzie.
Jakie więc macie patenty na ciuchy na czas dojazdu do pracy i z powrotem?


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 02 Paź 09, 17:00:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeździmy w każdych warunkach. W tym temacie mówimy o odzieży na sezon jesień/zima. Są to zazwyczaj ciuchy z odpowiednich tkanin, z membranami itp. Jadąc zimą lub w jesienną słotę w zwykłych ciuchach do pracy po pierwsze musisz ich założyć więcej niż tych specjalistycznych, żeby nie zmarznąć, zmoknąć itp. Komfort podczas jazdy w ubiorze na cebulkę wątpliwy. A buty? Przed wodą spod kół twoich i jadących obok samochodów nie ma ucieczki, więc jeśli jedziesz w zwykłych butach masz je i tak do zmiany na miejscu, w pracy, bo wylewasz z nich wodę. Rowerowe z odpowiednimi zakładanymi ochraniaczami/ocieplaczami powodują, że masz przynajmniej suche nogi. Kwestia chodzenia w pracy w ciuchach w których rano czasem w niezłym tempie (bo się chciało spać 5 min dłużej...) do niej przyjechałem też mi śmierdzi Laughing Patent na ciuchy do pracy? U mnie ten problem odpada - przyjeżdżam do szkoły i wskakuję w sportowy dres. Myślę że to nie głupi pomysł, żeby ciuchy "robocze" niezależnie od tego czy to kufajka czy gajerek zostawiać gdzieś w szafce w pracy i przebierać się na miejscu.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Pią 02 Paź 09, 20:13:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Myślę że to nie głupi pomysł, żeby ciuchy "robocze" niezależnie od tego czy to kufajka czy gajerek zostawiać gdzieś w szafce w pracy i przebierać się na miejscu.

Problem tylko jest z uczelnią... Nie przeszkadza mi jazda w czasie deszczu ale zostawić ciuchów na zmianę raczej nie ma tam gdzie. Z drugiej strony ciężko cały dzień z mokrym kompresem na sobie chodzić. Myślałem o tym, żeby np. wozić na zmianę coś w plecaku ale z drugiej strony niezbyt komfortowo jest znowu zarzucać na siebie mokre ciuchy przy powrocie do domu...
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Dobrą rzeczą były by jakieś nieprzemakalne spodnie na przykład ale znowu jak się znajdą to pewnie będą działać jak plastikowa torba i zamiast deszczu znajdą się w nich hektolitry potu...


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sob 03 Paź 09, 9:12:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Myślę że to nie głupi pomysł, żeby ciuchy "robocze" niezależnie od tego czy to kufajka czy gajerek zostawiać gdzieś w szafce w pracy i przebierać się na miejscu.

I ja właśnie, czy to miałbym na sobie gajer czy rowerowe ciuchy to i tak muszę się przebrać w ciuchy robocze. Dlatego też rozglądam się za takimi bez "pampersa".


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sro 18 Lis 09, 19:49:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej!

Ponawiam temat.

Spodni Biemme z Windstopperem już się nie dostanie (co prawda na Drogowców wiszą jeszcze XXXL, heheh...), bo nie współpracują te firmy już z sobą. Chciałem zakupić spodnie Shimano z WindFlex'em, konkretnie miały być w sklepie Cyklo, ale... "dystrybutor zawalił", a następna dostawa z tym asortymentem w styczniu 2010 r. (WTF?!!!).

Na Wolności są spodnie Mareto (firma polska) z WindTex'em. Czy ktoś ma doświadczenia z tymi gatkami?

Ewentualnie jakie inne dobre ciepłe gacie z windprotektorem możecie polecić?


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 18 Lis 09, 20:58:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a nie ma nic z Biemme na Okólnej w Kocot-Bike?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sro 18 Lis 09, 21:07:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakieś ocieplane Biemme ( na 90% jestem pewien, że nie były to Energy) widziałem niedawno na Okólnej. Rozmiaru nie pamiętam.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sro 18 Lis 09, 22:28:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No, dzięki, zajrzę tam niebawem!

A jeździ ktoś dokładnie w takich gatkach?


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 19 Lis 09, 8:16:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja może o dojazdach do pracy: Jeżdżę głównie w zwykłych ciuchach (oprócz kurtki, czapki i butów) i to z zupełności wystarcza, w plecaku mam zawsze prawie cały zestaw ciuchów rowerowych na wypadek deszczu czy śnieżycy, czyli odwracam sytuację z przebieraniem, przebieram się tylko wtedy gdy zaskakuje mnie pogoda.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Czw 19 Lis 09, 18:40:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
Jeżdżę głównie w zwykłych ciuchach (oprócz kurtki, czapki i butów) i to z zupełności wystarcza

Czyli nierowerowe pozostają tylko spodnie... Ja też raczej dam sobie spokój z gromadzeniem wszelkich łaszków na dojazd do roboty. Ot, spodnie dresowe i kalesony na takie krótkie odcinki wystarczą a ich przewaga jest taka, że mają kieszenie. Wnerwia mnie zdejmowanie plecaka tylko po to by schować klucze. Jakieś gatki zimowe jednak sobie kupię bo niech mi się zachce jechać na jakąś wycieczkę.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Czw 26 Lis 09, 20:37:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem w sklepie na Okólnej. Nawet były jedne gatki Biemme z Windstopperem Soft Shell, jednak tylko w rozm. XXL... Z rozmiarówkami ciężko, no chyba, że ktoś chciałby droższe modele (> 350 zł) z kolorowymi wstawkami. Sprzedającemu nie udało się załatwić Biemme Energy w rozmiarze L, ale przynajmniej się starał i dzwonił do mnie. Smile

Ogólnie uparłem się na Biemme. Model Energy jest w dobrej cenie i ma sprawdzoną przez kolegę membranę WindTex. O samej marce też są dobre opinie.

Zakupiłem te właśnie gatki w bełchatowskim sklepie Kalita, tym razem wysyłkowo. Sklep wystawia trochę swojego asortymentu na allegro.pl, gdyby kogoś interesowało. Wink Cena spodni: 225 zł.

Jeśli chodzi o rozmiar, to jest to co w opisie; spasowały mi. Przód spodni z membraną, z tkaniny typu Soft Shell. Jedynie zastanawia mnie wkładka, która w części tylnej mogłaby sięgać wyżej... (w porównaniu z innymi moimi gaciami). Coś więcej będę mógł napisać, gdy w nich pojeżdżę.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 27 Lis 09, 14:35:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No nie tylko spodnie, cała reszta pod wierzchnim ubraniem jest 'zwykła'.
Potestowałem w zeszłym roku gatki rogelli, są ok ale wg mnie maja jedną wadę: trochę za bardzo zaoszczędzili na membranie i jest jej za wąsko dlatego zimą odczuwa się za bardzo chłód po bokach nogi. Kurtka rogelli ma ciut za krótkie rękawy i lichy zamek (podobnie jak kurtka przeciwdeszczowa) dlatego nie wiem czy nie lepiej kupować rozmiar większy niż się nosi standardowo. Za to stosunek jakości do ceny jest naprawdę niezły.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 29 Wrz 15, 12:40:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakieś nowości w zakresie spodni na jesień, zimę? Rogelli się skończyły, trzeba kupić coś nowego. Najważniejsze żeby spełniały swoje zadanie, czyli jakość na pierwszym miejscu.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy