wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Gdzie zostawić rower? Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Pią 08 Maj 09, 19:43:15     Gdzie zostawić rower? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po powrocie z Holandii postanowiłem zregenerować rower sprzed kilkudziesięciu lat celem spożytkowania go jako city bike, żeby oszczędzić na biletach (Kross'a zostawiam na rekreację i weekendy, bo strach go gdzieś zostawić). Wygląda perfekcyjnie (czyt. jest stary, obdarty i obciachowy), ale nadal może podkusić jakiegoś złomiarza więc dobrze było by go gdzieś przypinać.

Czy ktoś z forum wozi się po centrum i okolicach rowerem i wie gdzie znajdują się jakieś dobre miejsca na pozostawienie sprzętu? (tzn. gdzie są jakieś rurki, znaki itp. na uboczach do których można się podpiąć bez obaw) Na początek przydało by mi się info dot. okolic AJD na Waszyngtona, ACS na Armii Krajowej, Wydziału Historycznego, Pl. Biegańskiego, Pl. Daszyńskiego (nie musi być konkretnie w danym miejscu, bo zawsze można kawałek dojść). Można by ogólnie jakąś listę spotów w mieście zrobić.

Ew. może ktoś ma jakieś ciekawe alternatywne patenty na pozostawienie roweru w mieście?


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 08 Maj 09, 20:07:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No mamy te osławione stojaki rowerowe. Przy Empiku, przy KFC, na Placu Daszyńskiego w pobliżu początku ul Ogrodowej... Inne lokalizacje mi się nie kojarzą...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 08 Maj 09, 20:57:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z AJD na Waszyngtona polecam parking pod Urzędem Miasta. Biegana i pl Daszyńskiego opisał Arek. Nie wiem dokładnie o które AJD Ci chodzi bo się nie łapę gdzie który jest ale na Politechnice na Armii Krajowej (chyba wydział energetyczny lub elektryczny nie wiem dokładnie ) ma stojak rowerowy a bynajmniej miał kiedyś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 08 Maj 09, 21:02:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
(chyba wydział energetyczny lub elektryczny nie wiem dokładnie ) ma stojak rowerowy a bynajmniej miał kiedyś.


Jak już coś to elektryczny, u mnie nie ma niestety stojaka na rowery, ale jest przed wejściem na wydział Inżynierii Materiałowej, u mnie przed wydziałem ludzie do drzew przypinają, ja mam trochę inny patent jak docieram na zajęcia na rowerku.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Pią 08 Maj 09, 22:07:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy wydziale zarządzania (od boku) jest stojak. A na pewno wszędzie znajdzie się jakaś latarnia czy poręcz.. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Fludi (usunięty)







Post Pią 08 Maj 09, 22:17:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan, gdzie na wimii zostawiasz?

Ogólnie uważam, że PCz jak na tak dużą instytucję powinna zrobić jakiś parking dla rowerów, który byłby pod jakimś zadaszeniem i powiedzmy, że jakoś w miarę pilnowany, żeby nikomu nie skradziono nikomu roweru. Tak jak to wiem, miało miejsce kilka razy pod AJD koło wydziału z planetarium.


pbm napisał:
Przy wydziale zarządzania (od boku) jest stojak.

Ten stojak jest taki, że szkoda słów by go opisywać...
Powrót do góry
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 08 Maj 09, 22:31:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tym roku już kończę studia, więc mi nie zależy i nie chce mi się już motać.. ale zimą pojawił mi się pewien pomysł i oświecenie:

np. na WIMiI (na innych wydziałach może także) wiosną i wczesnym latem szatnie nie służą do żadnych celów chyba, więc władze wydziałów mogłyby tam pozwolić ustawiać rowery, być może nawet z numerkami i miłymi paniami szatniarkami jak to bywało zimami Wink

Jesteście młodsi to walczcie - może samorząd studencki mógłby jakoś zadziałać - chociaż biorąc pod uwagę Juwenalia, to wiele nie zdziałają..


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Fludi (usunięty)







Post Pią 08 Maj 09, 22:39:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie został jeszcze tylko rok... Także też nie bardzo mam o co walczyć. Na WIMII (przy Dąbrowskiego) myślę, że jest szansa zostawiać w szatni, a żeby pani nie miała kłopotu to jest i jak przypiąć tam ten rower. Na zarządzaniu zarówno w głównym budynku jak i w auli nie ma szans... Obecny dziekan wydziału, przemiłą panią szatniarkę by za taki gest zrugał bezlitośnie... O kontrolach na zajęciach czy się odbywają zgodnie z planem, czy nie zaczynają zbyt późno albo kończą zbyt wcześnie to już nie mówię, ale on potrafi o 6 rano wbić na wydział i kontrolować sprzątaczki, czy aby odpowiednio wypolerowały glazurę Twisted Evil

Tak nawiasem, z okazji juwenalii mam zamiar w piątek się przejechać do Krakowa, ktoś chętny dołączyć i przy okazji trochę wskazać drogi :> Ale o tym to już później oficjalnie napiszę w odpowiednim dziale Wink
Powrót do góry
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 09 Maj 09, 0:44:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fludi napisał:
szczepan, gdzie na wimii zostawiasz?


Nie napisałem, że na wimii studiuję i, że tam rower zostawiam. Ja właśnie na elektrycznym wrzucam do szatni, problemu mi nikt nie robi, choć w zasadzie to dość rzadko zjawiam się na zajęciach na dwóch kółkach.

Ja swój rower traktuję bardziej jako sprzęt do jazdy dla samej jazdy. Nie lubię zostawiać roweru bez opieki, bez znaczenia czy jest przypięty czy nie. Dlatego też bardzo rzadko używam bike'a jako środka transportu po mieście a na co dzień niestety pozostaje MPK. Może w przyszłości dorobię się typowego mieszczucha, który zastąpi mi "ukochane" częstochowskie autobusy.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sob 09 Maj 09, 9:00:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O naiwni ! ! ! Parę lat temu kupiłem wietnamskie nożyce do cięcia prętów
stalowych , linek stalowych itp , są bardzo skuteczne, wystarczy jeden szybki ruch ! Czy sądzicie że tylko ja je kupiłem ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Sob 09 Maj 09, 9:13:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurde o dziwo wydało się mi, że na wimii jesteś Wink
Ja tak samo nie lubię zostawiać roweru gdzieś przypiętego... Jak już to robię to staram się wciąż mieć go na oku, albo to co mam do załatwienia zrobić bardzo szybko, żeby nie musiał stać zbyt długo "samotny" Very Happy

Nawet nożyce nie są potrzebne, żeby rower komuś buchnąć. W poniedziałek widziałem jak Rafał z Cyklo poniżej minuty, taką nieduża piłką, gościowi od ramy "odczepiał" zapięcie, do którego tamten zgubił kluczyki...
Powrót do góry
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Sob 09 Maj 09, 23:18:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jurczyk napisał:
O naiwni ! ! ! Parę lat temu kupiłem wietnamskie nożyce do cięcia prętów
stalowych , linek stalowych itp , są bardzo skuteczne, wystarczy jeden szybki ruch ! Czy sądzicie że tylko ja je kupiłem ?

A kto by się pokusił na stare Wigry? Chyba jedynie złomiarze... Nawet najprostsza linka może ich odstraszyć bo i tak trochę kłopotu z tym jest, tym bardziej że teraz niektóre części miasta są pod monitoringiem: http://czestochowaforum.pl/viewtopic.php?p=70397#70397 (i mam nadzieję że będzie tego więcej)
szczepan napisał:
Dlatego też bardzo rzadko używam bike'a jako środka transportu po mieście a na co dzień niestety pozostaje MPK. Może w przyszłości dorobię się typowego mieszczucha, który zastąpi mi "ukochane" częstochowskie autobusy.

A co tutaj do "dorabiania"? Wystarczy wygrzebać jakiś stary sprzęt na strychu, albo na targu na Zawodziu... Grosze to kosztuje. Szybkie być nie musi, ważne żeby było sprawne, tanie, w miarę wygodne i nikogo nie kusiło.

Dzięki ogólnie za info. Fajnie było by ogólnie zrobić jakąś mapkę w necie z zaznaczonymi dobrymi miejscami do zostawienia roweru.
Jeszcze mam pytanie co do parkingów - jeśli parking jest płatny na przykład to ktoś się może doczepić że gdzieś na nim zostawiam rower i chcieć za to kasy i czy przypinanie go do znaków drogowych, latarni i innych obiektów w mieście jest w pełni legalne?


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 09 Maj 09, 23:21:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na Zawodziu "za parę groszy" sprzedają właśnie kradzione rowery.. Evil or Very Mad


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Fludi (usunięty)







Post Sob 09 Maj 09, 23:25:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pod Tesco w płatnej części parkingowej dla aut, można sobie spokojnie rower zostawić, gość nie chce za to, żadnej kasy, a zawsze ktoś rower ma na oku. Chociaż mówi, wcześniej żeby sobie przypiąć do płotu czy słupka. bo to nie jego praca...
Powrót do góry
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Nie 10 Maj 09, 1:06:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
Na Zawodziu "za parę groszy" sprzedają właśnie kradzione rowery.. Evil or Very Mad

Tego nie wiem bo byłem tam z trzy razy w życiu i nie po rower Razz Ale większość ludzi trzyma stare rowery gdzieś w szopie czy na strychu więc nie jest wielkim problemem zmontowanie sobie czegoś. Jeśli akurat ktoś takiego sprzętu nie posiada, zawsze może też kupić podstawowe części i coś sobie złożyć - nie jest to jakiś astronomiczny koszt bo nie chodzi o mega wypasione części, tylko o najtańsze... Można też sąsiadów podpytać czy coś im nie zalega.


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Pon 11 Maj 09, 23:38:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekki OT:

bez względu na zabezpieczenia, trzeba ich używać z głową... (fotka zrobiona niedawno w Rotterdamie)


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Fludi (usunięty)







Post Pon 11 Maj 09, 23:40:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie wycieczka z Polski przechodziła nieopodal Laughing
Powrót do góry
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Wto 12 Maj 09, 0:12:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tu się nie zgodzę ze tylko nasi dużo kradną rowerów ! Więcej rowerów ukradła Armia Czerwona i Szwedzi podczas Potopu !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
emul_007 Kobieta



Status: Offline
Dni: 5881 (83%)
Postów: 597
Wiek: 30

Teraz Krakow/Wreczyca Wielka

Post Pią 22 Maj 09, 21:12:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koło Reala, miły Pan Ochroniarz Very Happy Mój znajomy zostawił tam kiedyś. Niby ochroniarz pilnował. A i tak ukradli ^^ Rower na szczęście nie bardzo kosztowny.


"Nemo nascitur sapiens, sed fit"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 30 Wrz 09, 23:13:58     Parking Rowerowy w Galerii Jurajska Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Częstochowska Masa
Krytyczna
Dyrekcja Galerii
J U R A J S K A
Masa Krytyczna jest społecznym ruchem jednoczącym użytkowników
pojazdów napędzanych siłą mięśni ludzkich.
W Częstochowie co miesiąc kilkuset rowerzystów i rolkarzy bierze udział
w zorganizowanym przejeżdzie przez centrum miasta.
Wszyscy rowerzyści i rolkarze to potencjalni Klienci Waszej Galerii.
Jak przyciągnąć do Galerii nowych klientów i jak sprawić aby często ją
odwiedzali ?
Nieodpłatnie podsuniemy jeden pomysł !
Zorganizujcie obok Galerii STRZEŻONY PARKING ROWEROWY .
Konkurencja już ma takie parkingi ...
Pomożemy zorganizować parking a na naszym Internetowym Forum
Rowerowym odpowiednio go zareklamujemy co wpłynie na zwiększenie
ilości Klientów Waszej Galerii
Z poważaniem
...............................................................................................
Może Galeria już ma taki parking ? Jeśli nie ma to wyślemy im pisemko
Pomysł podsunął Pitrek 02...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 30 Wrz 09, 23:36:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jurczyk --> pomysł przedni! Podpisuję się!


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Czw 01 Paź 09, 0:05:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj wyczaiłem, że przy KMP (Trójącie) nie ma żadnych stojaków... byłem zmuszony przypiąć rower do znaku "P"... W sumie się nie dziwię, bo zazwyczaj to tam ludzi dowożą ;P


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Czw 01 Paź 09, 6:57:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@dunDer: parking jest pod schodami.. ale ja zawsze wnosze rower na górę i przypinam przed samym wejściem... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Czw 01 Paź 09, 10:09:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dunDer napisał:
Kross'a zostawiam na rekreację i weekendy, bo strach go gdzieś zostawić

Ja też mam Kross'a i zostawiam gdzie popadnie. Mam długą linkę i przypinam do latarni i tym podobnych.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Czw 01 Paź 09, 15:00:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dunDer napisał:
Kross'a zostawiam na rekreację i weekendy, bo strach go gdzieś zostawić

Ja też mam Kross'a i zostawiam gdzie popadnie. Mam długą linkę i przypinam do latarni i tym podobnych.

No dobra tylko zostawiając rower za ponad 1000zł musisz się liczyć z tym, że taką linkę przecina się w dwie sekundy. Nie wspomnę już nawet o tym, że jeśli nic w rowerze nie wymieniałeś to wszystko jest zapinane na klipsy i możesz po powrocie zastać tylko to co było fizycznie przypięte.
Tak czy inaczej ten rower mam do opylenia, bo ostre daje więcej frajdy i mniej kusi ;]


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy