wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Imprezy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Dzień Bez Samochodu - 22 września 2009 Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5782 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Czw 10 Wrz 09, 17:21:57     Dzień Bez Samochodu - 22 września 2009 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Będąc wczoraj w KMP zupełnie przypadkowo dowiedziałem się, że niedługo prawdopodobnie ma się odbyć dzień bez samochodu. Z tego co wiem ma być do 19 września (nie mam pewności co do daty, wiem, że na pewno sobota, ale chyba nie 12.. Wink), w planie jest ztcw przejazd rowerzystów z Biegana na Promenadę. Niczego więcej niestety nie udało mi się dowiedzieć, zastanawia mnie jednak podejście organizatora (UM), który środowiska rowerowego, czyli dość zainteresowanego promocją jazdy na rowerze powiadomić nie raczył. Nie widziałem także żadnych informacji na ten temat gdzie indziej, może ktoś z was coś o tegorocznym Dniu bez samochodu słyszał?

W poniedziałek wybieram się jeszcze raz do KMP, więc jeśli nic nie pomotałem i impreza nie odbędzie się w tą sobotę to postaram się dowiedzieć coś więcej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6931 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 10 Wrz 09, 18:31:11     Coś ma być Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też słyszałem. Przypomniało mi się już gdzie.

Na początku zauważyłem banner na stronie MPK i tę stronę:
http://www.mpk.czest.pl/samo.html

i idąc za linkami trafiłem tutaj:
http://ngo.czestochowa.pl/index.php?page=dbs





Dodatkowo będąc w poniedziałek w UM dowiedziałem się, że mają być (mogą być?) jakieś warsztaty rowerowe, na których powinniśmy przedstawić swoje uwagi i sugestie dotyczące dróg rowerowych i ogólnie nasze problemy.

Dodatkowo widziałem jeden (słownie: jeden) plakat w autobusie propagujący jazdę autobusem zamiast samochodem (w ramach tej kampanii) i to wszystko. Nic więcej nie wiem :-/

-- edit --

wg planu ma być jakaś konferencja - to chyba te "warsztaty". Godzina 10:00 - tak, na pewno przyjdę, bo przecież wcale nie pracuję (jak większość) i nie studiuję (jak większość) i w ogóle mam czas rano w tygodniu (jak większość)!!! kto to ustalał!? Evil or Very Mad


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5782 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Czw 10 Wrz 09, 18:53:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 18:51 10.09.2009 ----------

Wybiera się ktoś na ten przejazd? Ja raczej będę - chcę zobaczyć jak od strony organizacyjnej to wyjdzie - może będą jakieś wnioski na Masę...

Btw, ciekawe ile osób przyjedzie.. przy ich możliwościach i zapewne funduszach to 500 osób to powinno być nic.. ale znajac częstochowską organizację... Wink

Jak będzie mniej niż na Masach to chyba padnę ze śmiechu.. Razz

---------- 18:53 ----------

Ja raczej będę mógł się wybrać na tą konferencję, ale fajnie jakby ktoś jeszcze był.. jurczyk - nie planujesz czasem? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6414 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sob 12 Wrz 09, 11:06:36     dzień bez samochodu... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Konferencja wtorek 22 godz 10:00, tą godzinę wybrano chyba specjalnie aby wyeliminować ewentualnych oponentów...ale sądzę że mimo to paru przyjdzie !
W dyskusji można wytknąć władzom zaniedbania, błędy, nieudolność oni cierpliwie to zniosą a w sprawozdaniach prasowych przygotowanych przez rzeczników prasowych przeczytamy że ... już wiecie co !
Przejazd nazwany Wielką Paradą Częstochowskich Rowerzystów to impreza typowo propagandowa, w ubiegłym roku przybył Pan Prezydent . Większość współorganizatorów zależna od Ratusza. Jednak nie powinniśmy zbojkotować tej imprezy ale do niej się podłączyć i zrealizować własne plany. Możemy na przykład wręczyć Panu Prezydentowi pismo podpisane przez zebranych rowerzystów zawierające żądanie udostępnienia dla rowerzystów środkowego
chodnika Al N.MP /zwanego przez MZD ciągiem pielgrzymkowo-pieszym/ ...
Podobne pismo wręczono parę lat temu i jednak trochę w interesujących nas tematach "drgnęło"...
Musimy zaznaczyć swoją obecność jako niezależna politycznie i budżetowo organizacja częstochowskich Rowerzystów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Sob 12 Wrz 09, 11:21:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jurczyk napisał:
Konferencja wtorek 22 godz 10:00...

Akurat egzamin mam... Bo bym się tak to zjawił tam.
Powrót do góry
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6931 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 12 Wrz 09, 12:53:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zobaczę co da się w tej kwestii zrobić.. może mi się uda dołączyć.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6902 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Sob 12 Wrz 09, 19:17:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę,że temat rowerowy schodzi na psy - dawniej były zamknięte ulice( zamknięcie III Al NMP-kpina) i przejazd zawsze 22 września - zgodnie z panującym w europie zwyczajem.....ale ,żeby było bez zbytnich nerwów dla urzędasów(bo 3 dni później wypada masa) , to trzeba zrobić imprezkę w sobotę(ruch mniejszy itp) - trudno , ciekawe jak też "oni" sobie zorganizuję przejazd.

Ja proponuję spotkać się w sobotę o 14.30 pod pałacem ślubów i spokojnie Śląską dojechać do placu Biegańskiego ,niech zobaczą jak fajnie potrafimy się zorganizować - gdyby udało się skrzyknąć chociaż ze 100 osób to i tak zwrócą na to uwagę , a do Parady oczywiście się dołączymy

A co do warsztatów to koniecznie się trzeba wybrać i to rowerami oczywiście!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
PRZEMO2 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5443 (77%)
Postów: 575
Wiek: 41

czestochowa raków

Post Sob 12 Wrz 09, 22:44:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja nie będę na tej konferencji ale na paradę pojadę pomysł pitera jest spoko wchodzę w to niech zobaczą że rowerzyści potrafią się zorganizować tylko morze nie pod pałacem tylko koło pomnika po drugiej stronie


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
peanut Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5341 (75%)
Postów: 8
Wiek: 35


Post Sob 12 Wrz 09, 23:03:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
niech zobaczą że rowerzyści potrafią się zorganizować tylko może nie pod pałacem tylko koło pomnika po drugiej stronie


Myślę, że jednak pomysł Pitera jest lepszy. Poprzez wspólny przyjazd można podkreślić ogólnie całą grupę.


stopka ukryta (adresy www widoczne po przekroczeniu 10 postow / tresci reklamowe sa platne!)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5782 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Sob 12 Wrz 09, 23:08:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przemowi zapewne chodziło o to, aby spotkać się nie przy pałacu, ale po drugiej stronie Śląskiej na pustym placu przed pomnikiem.. i jak najbardziej popieram ogólny pomysł.. oczywiście będę.. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
PRZEMO2 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5443 (77%)
Postów: 575
Wiek: 41

czestochowa raków

Post Sob 12 Wrz 09, 23:29:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

właśnie oto mi chodziło pmb tam jest więcej miejsca


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
peanut Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5341 (75%)
Postów: 8
Wiek: 35


Post Sob 12 Wrz 09, 23:32:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
właśnie oto mi chodziło pmb tam jest więcej miejsca


Popieram, wcześniej źle zrozumiałem przepraszam Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6931 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 14 Wrz 09, 17:37:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Materiał TV Orion:
http://www.tvorion.pl/index.php?action=show_news&idNews=5422


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6676 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 16 Wrz 09, 18:49:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiem, że czasu jest mało ale można by zrobić z plakatu masowego mniejsze ulotki i przy okazji sobotniego przejazdu rozdać rowerzystą, oczywiście z pominięciem pana z siwym łbem i wąsami w nowym chińskim dresiku, bo pewnie się pojawi polansować się przed referendum


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5782 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Sro 16 Wrz 09, 20:17:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@blabla: tzn takie jak plakat, tylko mniejsze? Tak po 4 na stronie? Moge zrobić tylko powiedz ile.. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6676 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 16 Wrz 09, 21:34:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no dokładnie 4 na stronce i odbić 25 razy , otrzymamy 100 ulotek, zawsze to jakaś promocja masy Very Happy


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6902 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Sro 16 Wrz 09, 21:48:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jutro odbieram ponad 140 nalepek z okazji dnia bez samochodu(22 września) na których 75% powierzchni wypełnia reklama-info o masie krytycznej.rozdam w sobote i we wtorek w urzędzie...zresztą się zobaczy.
Mam nadzieję ,że poczta pantoflowa działa w sprawie Naszego spotkania w sobotę i wspólnego dojazdu na Biegańskiego


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
junior Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5776 (82%)
Postów: 8
Wiek: 41

Czwa-śródmiescie

Post Czw 17 Wrz 09, 16:39:19     sobota 19.09.2009-parada rowerów Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

plakaty widziałem w salonie rowerowym na Wolności... Ponoć uczestnicy sobotniej imprezy rowerowej mają otrzymać kamizelki odblaskowe.Czy można to jakoś potwierdzić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
COP



Status: Offline
Dni: 5332 (75%)
Postów: 1


Post Pią 18 Wrz 09, 7:57:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uczestnikom Parady zostanie rozdanych ponad 200 kamizelek odblaskowych z logo Kampanii Europejskiego Dnia zrównoważonego Transportu.

Serdecznie zapraszamy do udziału.
Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6414 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 18 Wrz 09, 8:27:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A kto finansuje zakup kamizelek ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6886 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Sob 19 Wrz 09, 19:14:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia z przejazdu. 10 zdjęć przy czym ostatnie zmontowane z dwóch. Najciekawsze powiększone w kółeczku ... czyżby wyniesione z biura Question xD


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6474 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Sob 19 Wrz 09, 19:24:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trasa całkiem fajna, tylko coś frekwencja kiepska, co zapewne wynika z praktycznie zerowej propagandy ze strony UM czy harcerzy :/ Na jednej stronie tylko wynalazłem info o tym przejeździe - w wielu częstochowskich serwisach informacyjnych mają jakiś stary plan TZT.
Miło ze strony pana prezydenta, że się pojawił aczkolwiek wolałbym żeby na rower siadał co dzień jadąc do pracy, a nie od święta - może wtedy zauważyłby to co powoduje, że krew się gotuje w żyłach rowerzystów. Dzisiaj za to miał okazję zobaczyć jaka to sztuka wskoczyć na 10cm krawężnik przy ratuszu ;]


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6902 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Sob 19 Wrz 09, 19:27:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Impreza , niby zorganizowana , ale totalna kaszana od strony organizacyjnej , skąd oni wzięli tych oszołomów z balonami (chyba tylko w tyłek ten patyk można by było sobie wetknąć ,żeby normalnie jechać) - a co do zabezpieczenia przejazdu i jego prędkości - niech pan TW się cieszy ,że nic się nie stało , bo na początku za radiowozem to się pięknie jedzie(lans 100%) , a o dzieciakach co jadą 200m za kolumną między samochodami to by było warto pomyśleć skoro się organizuje przejazd dla rowerzystów w każdym wieku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6414 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sob 19 Wrz 09, 19:41:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podczas przejazdu kolumny rowerzystów w Dniu bez samochodu omal nie doszło do naruszenia prawa ! Pan Prezydent jadący na czele kolumny wjechał na chodnik Promenady przeznaczony dla pieszych . Dopiero szybka reakcja
fanów Masy Krytycznej prowadzonych przez chorążego Masy sprowadziła wszystkich na biegnącą obok ścieżkę rowerową.
..............................................................................................................
Dwaj kierowcy potraktowali zbyt dosłownie hasło Dzień bez samochodu
zderzając się na skrzyżowaniu Kopernika i Nowowiejskiego. Jadąca obok kolumna rowerzystów podziwiała ich poświęcenie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5782 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Sob 19 Wrz 09, 19:46:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ci kierowcy to chyba troszkę więcej niż jeden dzień bez samochodu będą mieli.. ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Imprezy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy