wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Kaseta] Zmiana z siedmiu na osiem rzędów Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luki153 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5332 (76%)
Postów: 23
Wiek: 28

szczecin

Post Pon 24 Sie 09, 9:49:28     [Kaseta] Zmiana z siedmiu na osiem rzędów Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siemka w rowerku mam kasetę 7 biegową czy mógłbym tam wstawić ośmiu biegową kasetę ? Question

Notatka dodana przez Speedy:
Poprawiłem Kastet na "Kaseta".



Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5435 (77%)
Postów: 174


Post Pon 24 Sie 09, 9:59:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba chodzi Ci o kasetę zębatek. Kastet to rodzaj białej broni.

Jeśli Twoja piasta na to pozwala to możesz założyć 8 zębatek. Ale jeśli nie to zawsze można zmienić konfigurację przełożeń przez zmianę obecnej kasety na taką, która ma inne przełożenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
luki153 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5332 (76%)
Postów: 23
Wiek: 28

szczecin

Post Pon 24 Sie 09, 10:01:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale wydaj mi się że jak przełożę to i jak nic mi nie da bo przerzutka nie obsługuje 8 biegowej zębatki :/


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Pon 24 Sie 09, 10:49:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

luki153 napisał:
kastet

Laughing Laughing Laughing

No to będziesz musiał zmienić i przerzutkę i manetkę do niej Twisted Evil
Przy tej ilości rzeczy, które chcesz wymieniać już w obecnym rowerze, weź się może lepiej zastanów nad zakupem nowego, bo wyjdzie Cię to o wiele taniej.
Powrót do góry
luki153 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5332 (76%)
Postów: 23
Wiek: 28

szczecin

Post Pon 24 Sie 09, 10:54:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tAK MYSLALEM NAD ROWERKIEM DO 1400 ZL gdzies ale tego mi szkoda Sad


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Pon 24 Sie 09, 11:04:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lol... myślałem, że ktoś chce się zaopatrzyć w oręż na drodze ;P
A właściwie dlaczego chcesz 8 zębatek? Nie lepiej pojedyncze zębatki w kasecie powymieniać? (choć nie zawsze tak się da). Nie bardzo widzę sensu wymiany kasety/piasty w tym przypadku bo koszty przerosną korzyści...
Cytat:
tAK MYSLALEM NAD ROWERKIEM DO 1400 ZL gdzies ale tego mi szkoda Sad

Zawsze możesz sprzedać to co masz i złożyć sobie za te pieniądze rower od podstaw tak, żeby był zrobiony idealnie pod Ciebie Wink


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Fludi (usunięty)







Post Pon 24 Sie 09, 13:58:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dunDer napisał:
Zawsze możesz sprzedać to co masz i złożyć sobie za te pieniądze rower od podstaw tak, żeby był zrobiony idealnie pod Ciebie Wink

Dokładnie podzielam zdanie dunDer'a.
Powrót do góry
luki153 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5332 (76%)
Postów: 23
Wiek: 28

szczecin

Post Pon 24 Sie 09, 20:11:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja myślałem żeby w tym moim starym rowerku wymienić wszystkie części związane z napędem bez kół oczywiście Cool A jak myślicie ile bym musiał przeznaczyć na przerobienie przerzutek, łańcucha, kastetu tył przód i coś tam jeszcze co związane z napędem ;]


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Pon 24 Sie 09, 20:16:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co najmniej tyle ile wydasz na nowy rower.
Powrót do góry
luki153 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5332 (76%)
Postów: 23
Wiek: 28

szczecin

Post Pon 24 Sie 09, 20:35:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przerzutka przód SRAM 3.0 50 zł

Przerzutka tył SRAM SX5 130zł

Hamulec przód Tektro SCD3 50zł

Korba Truvativ Hussefelt 150 zł

Suport Truvativ 50 zł

Kaseta SRAM PG-830 11-32 50 zł

Łańcuch KMC Z 82 25 zł

=


505 zł


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Pon 24 Sie 09, 22:15:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak już tak zmieniasz to łańcuch weź do kompletu też SRAM'a będzie o wiele lepszy niż jakiś KMC i kasetę też weź model wyższy 850. 30 jest strasznie kijowa zajechałem ją po miesiącu czasu Very Happy
W tej kalkulacji nie uwzględniłeś manetki, którą musisz zmienić ze względu na przejście z 7 na 8 rzędową kasetę + bardziej groszowy koszt nowych linek i pancerzy. I chcesz czy nie chcesz będziesz musiał też zmienić piastę. Na piastę po 7 rzędowej kasecie, nie wciśniesz 8 musisz mieć do tego przystosowaną. A jak wymieniasz piastę, to musisz przepleść koło i pojawia się koszto/problem ze szprychami o którym wspominałem już w wcześniej.

+ jakieś 250zł zależnie po czym będziesz szedł cena/jakość
Powrót do góry
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Pon 24 Sie 09, 22:36:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

luki153 napisał:
No ja myślałem żeby w tym moim starym rowerku wymienić wszystkie części związane z napędem bez kół oczywiście Cool A jak myślicie ile bym musiał przeznaczyć na przerobienie przerzutek, łańcucha, kastetu tył przód i coś tam jeszcze co związane z napędem ;]


Powiedz nam jeszcze przede wszystkim jaki jest praktyczny cel tych przeróbek (plus info o sprzęcie jaki masz teraz)? Bo może pożądany efekt można uzyskać mniejszym kosztem ;] Nadal nie widzę sensu wymiany kasety z 7 na 8 zębatek - gdyby to był przeskok z 4 na 8 to jeszcze rozumiem...


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
luki153 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5332 (76%)
Postów: 23
Wiek: 28

szczecin

Post Wto 25 Sie 09, 9:17:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znaczy sie niewiem co to za marka roweru Ale na ramie były naklejki " Ariston".
Ale teraz nie ma bo poździerałem i przemalowałem go na czarny mat i czerwone felgi Cool .Ale wracając do tematu rower był kupiony w realu za 700zł jeden z porządniejszych.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Wto 25 Sie 09, 10:04:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tAK MYSLALEM NAD ROWERKIEM DO 1400 ZL gdzies ale tego mi szkoda


Cytat:
wracając do tematu rower był kupiony w realu za 700zł jeden z porządniejszych



w związku z powyższymi wypowiedziami odpowiedź jest prosta kup sobie u nowy rower - jest gdzieś na forum temat o rowerkach do tej ceny, poza tym zbliża się czas wyprzedaży.
władujesz w obecny rower 500 - 700 zł, a i tak stwierdzisz ,że to nie to i trzeba zmienić ramę , amortyzator itp itp, także oszczędź sobie stresów i frustracji i po prostu od razu zainwestuj w nowy rower bo i tak się to skończy, a jak nie wierzysz to poczytaj posty szczepana z początku forum o modyfikacji jego starego roweru, jest to jeden z wielu przykładów, że nie warto robić takich rzeczy


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
luki153 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5332 (76%)
Postów: 23
Wiek: 28

szczecin

Post Wto 25 Sie 09, 10:17:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A dokładnie kiedy zaczynaną sie te wyprzedaże ;]?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Wto 25 Sie 09, 10:26:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

luki153 napisał:
rower był kupiony w realu za 700zł jeden z porządniejszych.

Hmm problem polega na tym, że w marketach to raczej porządnego roweru nie uświadczysz ;P Wrzuć to co jest na Allegro i składaj nowy (nie porywaj się tylko tym razem na gotowca bo na bank znajdziesz w nim coś, co Ci nie będzie odpowiadać).


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 25 Sie 09, 17:20:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak składać to tylko zimą.. bo składać rower = nie jeździć w ogóle :-/

Lub kupić teraz rower z dobrą ramą, która Ci się podoba i jeździć, a zimą wymieniać osprzęt.

Wyprzedaże zaczynają się od września praktycznie.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Wto 25 Sie 09, 17:44:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
bo składać rower = nie jeździć w ogóle :-/

Eee bez przesady - jeśli kasa jest i można kupić wszystko co niezbędne za jednym zamachem to nie problem, bo złożenie i wyregulowanie to kilka godzin, a później można jeździć i w wolnym czasie zajmować się dopieszczaniem ;]


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Wto 25 Sie 09, 19:56:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

luki153 napisał:
przerzutka nie obsługuje 8 biegowej zębatki

co to za herezje??? siostrze do 8 założyłem Shimano TY22. znam też przypadek gościa który uszkodziwszy XTRa na szybko zastosował TY40. różnicy wielkiej w działaniu nie zauważył o_o

luki153 napisał:
Przerzutka przód SRAM 3.0 50 zł

odradzam. już lepiej jakieś Alivio.

luki153 napisał:
Korba Truvativ Hussefelt 150 zł

Suport Truvativ 50 zł

a za niewiele większą cenę można mieć Deorke na zintegrowanej osi.

Fludi napisał:
W tej kalkulacji nie uwzględniłeś manetki, którą musisz zmienić ze względu na przejście z 7 na 8 rzędową kasetę + bardziej groszowy koszt nowych linek i pancerzy.

manetka na 7 w napędzie na 8 może być. nie obsłuży któregoś ze skrajnych przełożeń ale jakiś czas można jeździć i zmienić w przyszłości.

luki153 napisał:
A dokładnie kiedy zaczynaną sie te wyprzedaże ;]?

one już są...

blabla napisał:
a i tak stwierdzisz ,że to nie to i trzeba zmienić ramę , amortyzator itp itp, także oszczędź sobie stresów i frustracji

i wszystko w tym temacie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Wto 25 Sie 09, 20:45:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

luki153 napisał:
A dokładnie kiedy zaczynaną sie te wyprzedaże ;]?


Wyprzedaże już są... trzeba się tylko dobrze rozejrzeć, poszukać, popytać Smile

Brat też chciał wymieniać masę osprzętu w rowerze, ale podliczył to wszystko i wyszło mu ok. 800zł, w rowerze za 1000zł... a jeszcze pare rzeczy by czekało na wymianę.

Początkowo chciał kupować rower z 2007r, ale pokombinował i ostatecznie kupił rewelacyjnego Krossa Level A4 2009, za 1600zł (20% taniej).

Jeśli to istotne kupował w tym sklepie internetowym: http://www.t-bike.pl/ (wysyłka gratis).


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
luki153 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5332 (76%)
Postów: 23
Wiek: 28

szczecin

Post Sro 26 Sie 09, 12:00:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 09:20 26.08.2009 ----------

Nie wiem co mam robić kasy tak szybko nie uzbieram 1500zł co najmniej a ten stary się rozwala Crying or Very sad

---------- 12:00 ----------

Chyba jednak będę wymieniać wszystkie części w tym starym Tylko rama i przednia tarczówka i kierownica zostanie ;]

Tylko jak by był ktoś uprzejmy wymienić części jakie by były dobre i nie naj droższe

Widelec:
Przerzutka przód:
Przerzutka tył:
Manetki:
Kaseta:
Hamulce tył :
Mechanizm korbowy:
Piasty:


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Sro 26 Sie 09, 12:43:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Daj sobie spokój z pojedynczą wymianą w takim wypadku... Dozbieraj kasy i kup coś zimą, bo wymiana częściami będzie Cię to kosztować tyle co nowy rower.
Powrót do góry
luki153 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5332 (76%)
Postów: 23
Wiek: 28

szczecin

Post Sro 26 Sie 09, 12:45:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale ile ja będę zbierac te 1500 zł?? 2 lata?

bezsensu :/


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Sro 26 Sie 09, 13:01:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poproś rodziców, żeby Ci dołożyli... Idź do pracy... Sprzedaj stary rower. Opcji jest mnóstwo Wink

Jeśli chodzi o części to wszystko zależy jak bardzo porządny rower chcesz mieć

Widelec: amortyzowany? na początek jakiś Suntour styknie XCM czy XCR, nie orientuje się w nich dokładnie albo Rock Shox Dart 2/3, ale to już większy wydatek
Przerzutka przód: po koszcie Acera, po trochę lepszej jakości Alivio, albo jeszcze lepiej Deore, ewentualnie coś ze SRAM'a ale ja tam się w ich klasach nie orientuję.
Przerzutka tył: jak wyżej, ale jak już przechodzisz z 7 na 8, może lepiej zrobisz jak weźmiesz 9
Manetki: najlepiej odpowiedniki klasowe przerzutek
Kaseta: to co wyżej pisałem, może lepiej weź 9... no ale jak coś to SRAM PG-850 lub PG-950 zależnie ile chcesz mieć z tyłu + łańcuch taki do kompletu
Hamulce tył: po koszcie to jakieś tektro chyba stykną Ci, chociaż ja bym brał raczej Avid'a SD 5, a jak masz kasę to 7
Mechanizm korbowy: podobna klasa jak i przerzutek najlepiej, żeby była, czyli weź sobie tam odpowiednio Acera, Alivio czy Deore... ewentualnie coś podobnego z truvativ'a
Piasty: novatec maszynowy albo deore na kólce, jak zmieniasz już piastę, to wymień i obręcz i szprychy, bo po avatarze jakoś tak śmiem sądzić, że to tylne kółko jest tragiczne Cool

To co chyba Ci powymieniałem uzbiera się już na jakieś 1500zł
Powrót do góry
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 26 Sie 09, 13:41:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

luki153 napisał:
ylko jak by był ktoś uprzejmy wymienić części jakie by były dobre i nie naj droższe

no to zestaw ode mnie raczej gdzie priorytetem jest w miarę rozsądna jakość za jak najniższa cenę:

Widelec:RS tora 318 - 599zł link:
http://www.allegro.pl/16686_amortyzatory.html?id=16686&p=4

Przerzutka przód: shimano alivio - 43zł link:
http://www.allegro.pl/item719076108_nowa_przerzutka_przednia_alivio_fd_m413_down.html

Przerzutka tył: shimano lx/slx - ok 140zł link:
http://www.allegro.pl/item720294166_przerzutka_tylna_shimano_slx_rd_m662_sgs.html

Manetki: na rapidach się nie znam więc polecam gripshifty sram centera(tylko starsze roczniki) lub sram rocket - ok 200zł (centery tańsze ale nie wiem czy gdzieś znajdziesz) link:
http://www.erowery.pl/go/_info/?id=303

Kaseta: sram pg850 + łańcuch pc 850 - 110zł link:
http://www.allegro.pl/item720418762_kaseta_lancuch_sram_pc_850_pg_850_okazja.html

Hamulce tył :avid sd7 - 100zł link:
http://www.allegro.pl/item721136241_nowe_hamulce_avid_sd7_super_cena.html

Mechanizm korbowy: skłaniał bym się do lx ewentualnie slx ale ze wzgledu na wersje budżetową shimano deore - 240zł link:
http://www.allegro.pl/item713664556_korba_shimano_deore_2010_fc_m590_175mm_xtrabike.html

Piasty: novatec komplet p+t pod tarcze (pod ewentualną zmianę ramy na kiedyś bo wczesniej chodziły ci tarczówki po głowie na tył) - 220 link:
http://www.allegro.pl/item716766770_komplet_piast_novatec_disc_lozyska_centrumrowero.html
co daje razem ok 1650 zł bez montażu, zaplatania kół itp. także rozejrzyj się może za w miarę sensownie złożonym nowym rowerem na dobrej ramie z niezłym amortyzatorem, a resztę sukcesywnie będziesz wymieniał w miarę zużycia komponentów, wtedy też sprawdzisz czy element z danej półki cenowej ci wystarcza, czy potrzebujesz czegoś lepszego


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy