wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Rower] Wybór do 1400zł
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piti Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5350 (76%)
Postów: 4
Wiek: 34

Cz?stochowa

Post Wto 04 Sie 09, 11:01:00     [Rower] Wybór do 1400zł Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Chciałbym kupić w najbliższym czasie nowy rower, tak mniej więcej do 1400zł. W poprzednim (Giant Boulder 2006) pojawiła się masa problemów z napędem i kołami (praktycznie wszystko do wymiany).

Na allegro znalazłem kilka ciekawych ofert rowerów z zeszłych roczników:
- SCHWINN MESA LT
http://allegro.pl/item699623357_schwinn_mesa_lt_nowy_rower_polecam.html

-KROSS LEVEL A4
http://allegro.pl/item704655880_kross_level_a4_na_deore_lx_rock_shox_dart_3.html

-KROSS SIGN PANIC
http://allegro.pl/item705445381_kross_sign_panic_mega_wyprzedaz_tylko_1099.html

Rowerek ma się sprawdzać do jazdy w terenie, tak żeby nic mi na trasie się nie rozpadło Smile. Który z nich uważacie za najlepszy i dlaczego, ew. możecie doradzi? coś innego z tego przedziału cenowego.

A może warto poczekać aż do wyprzedaży wiosennych?

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Vieri Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5354 (76%)
Postów: 131
Wiek: 33

Częstochowa - Wyczerpy

Post Wto 04 Sie 09, 22:03:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego zestawienia zdecydowanie stawiałbym na Levela A4. Dlaczego? Bardzo przyzwoita rama, komponenty znanych producentów Truvativa, Alexrimsa i Shimano. Wiadomo, że szału nie będzie, ale przy odpowiednim traktowaniu posłuży. Wątpliwości? Piasta - Joy tech nie słyszałem, osobiście gdybym miał kupować miałbym wątpliwości. Dart3 jak na początek ujdzie w tłoku. Dlaczego nie Schwinn? Ze względu na osprzęt SRAM'a do którego straciłem zaufanie trafiając w niestarannie wykonane komponenty, nieciekawą wagę w stosunku do zastosowanych części. Rama musi ważyć sporo. Kross Panic to myślę troszkę inna historia, hamulce tarczowe mechaniczne myślę, że skutecznie odstraszają.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 04 Sie 09, 22:37:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tej listy faktycznie Kross Level A4 wypada najlepiej.

Wpisałem na Allegro zakres 1000-1600zł i ten sprzęt jest najlepszy za taką kasę.


Co do Srama to wagowo jakoś nie wypada źle w stosunku do Shimano - porównywalne wyniki.

Tak jak na przód napędu (korba i przerzutka) uznaję tylko Shimano, tak na tyle tylko Srama. Ujeżdżam X-7 i nie mogę narzekać - średni wózek spisuje się świetnie. Nie widzę sensu dokładać do "kosmicznej" technologii Shadow - takiego "shadowa" Sram ma od 3.0 (chodzi mi o nieobijanie przerzutki o ramę). Natomiast to, że dzięki Shadow przerzutka jest schowana pod kasetą - nie wiem czy to takie dobre. Fludi oraz Sforzare mają na tyle SLX Shadow i obaj skrzywili już haki lub wózki..


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Wto 04 Sie 09, 22:42:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witaj, z podanych przykładów zdecydowanie kross A4 - najlepszy stosunek jakości do ceny, w miarę dobry amortyzator (na pewno najlepszy z całej trójki,a właściwie bez porównania do pozostałych) geometria typowego roweru do xc w sam raz w teren.

panic odpada - chyba, że potrzebujesz pseudo roweru do dyscyplin grawitacyjnych, ewentualnie do lansowania się w alejach i ściemniania pannom jakie to wypasione chopki pokonałeś na swoim cudnym rowerze - ciężkie, bezsensownie złożone nie nadające się do normalnej jazdy w terenie

schwinn kultowa firma z tym, że w przypadku prezentowanego roweru to raczej najniższa półka tego producenta, trochę dziwnie wygląda geometria tej ramy na zdjęciach, ale może to być wina jej małego rozmiaru - jeśli kąty ramy są w miarę ok to po wymianie amortyzatora i hamulców może powstać całkiem znośny rower

Cytat:

A może warto poczekać aż do wyprzedaży wiosennych?


a co narty też będziesz kupował ???

Cytat:
Dlaczego nie Schwinn? Ze względu na osprzęt SRAM'a

wg mnie to wielka zaleta no ale nie wszyscy muszą lubić to samo


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Sro 05 Sie 09, 1:23:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No Panic, to chyba typowy MTB nie jest, tylko do dirtu czy jakiś tamtych innych udziwnień rowerowych... O których nie mam bladego pojęcia, więc bierz A4.

SLX nie mam może dość Wink Ale jak ma się badyla zgarnąć po drodze to Shadow, czy nie i tak się go zgarnie. Bo przerzutka wystaje poza obrys ramy o 1cm mniej w porównaniu do normalnej przerzutki. Chociaż jeśli chodzi o XTR, XT i SLX to każda z nich jest wycieniowana, a różnica w przerzutkach polega tylko na długości wózka. Dlatego jak ktoś nie potrzebuje na kasecie większej zębatki niż 28 to wystarczy mu krótki wózek na 32/34 bez długiego już się nie obejdzie.
Też słyszałem filmiki widziałem, że SRAM jest bardziej sztywny od XT i XTR, co też mnie dosyć mocno zdziwiło... Ale jak zajadę SLX to mimo wszystko i tak kupię XT, no chyba, że będę przy kasie to pójdę po bandzie i wyposażę się w XTR Twisted Evil
U mnie się porządnie dało skrzywiony hak i wózek wyklepać i wszystko śmiga jak należy, chociaż mam problem wciąż z dostaniem haku do mojej A6 :/
Powrót do góry
Piti Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5350 (76%)
Postów: 4
Wiek: 34

Cz?stochowa

Post Sro 05 Sie 09, 10:52:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak narazie wszystkie opinie są jednomyślne, więc moje wątpliwości zostały już niemal całkowicie rozwiane, powoli trzeba zacząć szykować portfel Smile
Jak już wspomniał Blabla, Panic nie jest rowerem MTB. Brałem go pod uwagę ze względu na mocniejsze części, tylko nie byłem przekonany co do tej ramy (geometria i waga).
Aktualnie w swoim Giancie mam tylnią przerzutkę i gripshifty SRAM 3.0. Przez parę lat działają w zasadzie bezobsługowo, żadnych luzów, nic nie skrzypi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6561 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Sro 05 Sie 09, 13:19:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten Kellys też cenowo jest do 1400zł

http://allegro.pl/item702187304_nowy_salamander_firmy_kellys_najtaniej.html

Osprzęt podobny do reszty, koła to jakiś patent Kellysa poza piastami chyba Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Vieri Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5354 (76%)
Postów: 131
Wiek: 33

Częstochowa - Wyczerpy

Post Sro 05 Sie 09, 22:46:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, Kellys ogólnie zwykle wkłada w swoje rowery swoje komponenty, najgorsze jest to, że nikt nigdy nie wie od jakiego producenta w rzeczywistości one pochodzą Smile Można trafić w coś super markowego ze znaczkiem Kellysa a można w coś nieciekawego. Taka loteria troszku Smile

Pozdrówka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 05 Sie 09, 23:55:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Osprzęt podobny do reszty

no, a najbardziej rst gila vs rs dart3 i hamulce tektro vs avid sd5 Very HappyVery HappyVery Happy


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6561 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Czw 06 Sie 09, 0:17:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niech Cię nie zmyli, że jak coś RS to ma wszystko być dobre Smile
Myślę, że te amory oba są na podobnym poziomie, a co do hamulcy to nie wiem dlaczego niby Tektro mają odstawać od Avidów??
To tylko hamulec V-br jak dobrze wyregulowany to zahamuje jeden jak i drugi no ale patrząc z punktu ceny i marki to przyznaje w Krosie jest więcej MARKOWYCH części niż w Kellysie w tej samej cenie, ale czy koniecznie lepszych ??

No ale do niczego nie namawiam dałem tylko przykład jeszcze jednego rowerka do 1400zł wybór pozostawiam nabywcy Smile

PZDR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 06 Sie 09, 0:55:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chodziło raczej o to, że za podobną kasę dostaje się droższy osprzęt Wink

w tym przedziale cenowym oczekuje się tylko tego żeby wszystko działało - cudów nie można wymagać. A od RST trzymałbym się z daleka - miałem i nie polecam - Rozwal Sobie Twarz Wink

Damian z forum jeździ na tegorocznym RST First i to chyba jedyny warty polecenia widelec tej marki - on naprawdę działa!! Wink

Autorowi wątku życzę powodzenia w zakupach.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Piti Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5350 (76%)
Postów: 4
Wiek: 34

Cz?stochowa

Post Czw 06 Sie 09, 10:53:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki wszystkim za rady. Po dokładnym przemyśleniu zdecydowałem się na KROSSA A4 z 2009 : http://www.t-bike.pl/p/pl/123/level+a4+2009.html . Trochę droższy ale lepiej wygląda, tarczówki nie powinny sprawiać takich niespodzianek po błotku jak zwykłe v-breaki i ma ramę 18" Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy