wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Jak zdobyć NIP nie pracując?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6919 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 10 Cze 09, 12:16:02     Jak zdobyć NIP nie pracując? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Temat ewidentnie nie rowerowy ale za to w Hyde-Parku. Czy ktoś z forumowiczów wie jak można zmusić urząd skarbowy do wydania NIPu osobie nie pracującej ? Chodzi oto, że mój kolega chce wykonywać prace na umowę o dzieło/umowę zlecenie a w takiej umowie jest konieczne wpisanie numeru NIP. W skarbówce powiedzieli, że musi pracodawca złożyć podanie o NIP albo się na nim podpisać. Sprawa jest dość pilna bo mamy już poustawiane zlecenia ale on nie ma NIP`u. Możemy poczekać 3 tygodnie na NIP ale on musi być. Zazwyczaj umowy będą na mnie ale wypadają nam takie dni kiedy ja na umowę jadę do Niemiec na 2 dni a on wykonuje pracę w Częstochowie. Więc logiczne jest że nie mogę mieć 2 umów w jeden dzień a nie każdy "klient" się zgodzi na takie akcje z datami. Proszenie rodziców i znajomych żeby podpisywali umowy jest trochę uciążliwe. Z góry dzięki za pomoc jakby ktoś miał jakiś pomysł jak do tego podejść.

Płęta jest taka :" Nie mogę pracować bo nie mam NIP`u ale nie dostanę NIP`u bo nie mam pracy."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6386 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 10 Cze 09, 14:06:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie musisz mieć pracy, żeby zdobyć NIP. NIP czyli numer identyfikacji podatkowej może zostać nadany nawet dziecku zaraz po urodzeniu. Jeżeli inaczej mówią panie w okienku, to znaczy że się nie znają.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6919 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 10 Cze 09, 14:22:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W internecie wyczytałem że w niektórych miastach nie dają NIPu jeśli nie ma się dochodów. A niestety panie w okienku mówią to samo. I powiedziały że nie przyjmą podania o NIP bez NIPu i pieczątki pracodawcy. Chyba będę musiał iść do ojca żeby podpisał kumplowi ten papier i spisał z nim umowę o jakieś dzieło. Tylko będzie trzeba zapłacić od tego podatek więc będzie to raczej tanie dzieło Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6168 (87%)
Postów: 877
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sro 10 Cze 09, 14:25:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to chyba urzędy zamiast być bardziej przyjazne, tzw "jedno okinko" stają się coraz bardziej uciążliwe. Jak pamiętam to moja żona, jeszcze w czasach panieńskich (końcówka ubiegłego wieku) dostała NIP bez szemrania. Zwykłe podanie czy wypełnienie świstka i już. Może pani w okienku leniwa jest albo niedouczona?


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Fludi (usunięty)







Post Sro 10 Cze 09, 14:26:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też kiedyś chciałem uzyskać NIP, ale nie przydzielają (tak było wtedy) osobom, które jeszcze nie uzyskały legalnie dochodu. Ja w końcu go dostałem, ale dzięki temu tylko, że dostałem stypendium. Z którego i tak się de fakto nie rozliczam z fiskusem... Żadnych PIT'ów i innych bzdetów składać nie muszę.
Powrót do góry
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6417 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 10 Cze 09, 21:41:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już o tym pisałem... w urzędach nie rozmawiamy ! Jeśli urzędnik stwierdził że NIPu przyznać nie można trzeba zaraz złożyć podanie o przyznanie NIPu.
Jeśli NIPu przyznać nie można to w odpowiedzi na podanie musi być podana podstawa prawna, urzędnik podpisując takie pismo musi opierać się na prawie !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6478 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Sob 13 Cze 09, 15:24:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem identyczną sytuację (była to moja pierwsza umowa o dzieło z magazynem z Warszawy). Sprawa wygląda tak, że powinni NIP wystawić bez względu na to czy umowa już jakaś jest, czy nie, ale to tylko teoria. W praktyce urzędniczka będzie się zarzekać że nie wystawi i tyle. Można poprosić ją wtedy o pisemne oświadczenie, że odmawia wydania numeru NIP i wtedy jest szansa, że do końca życia mamy spokój z Urzędem Skarbowym (sic! był już taki przypadek w Polsce!), lub poprosić pracodawcę o podesłanie wniosku o NIP z jego pieczątką (nic poza tym nie musi tam wypisywać) i wtedy sprawa z głowy. Wydanie numeru NIP trwa jakiś miesiąc - przysyłają listem na adres domowy, więc nie trzeba się już później tam wybierać.


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy